Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 20 z 25 1 2 18 19 20 21 22 24 25
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Originally Posted by Conrad
Panasonic LED: "a staggering 473.50 cd/m2 white levels with modest 0.04 cd/m2 black levels."

Panasonic plazma: "only 107 cd/m2 peak white while offering a slightly better 0.03 cd/m2 black level"
głęboko w d.... mam czy LED wyciąga 400 czy 500 czy 1500cd/m2, jaskrawość jest dla mnie nieistotna i jest nieistotna dla jakości obrazu, chyba że mieszkasz w szklarni albo oglądasz tv na balkonie jak się opalasz w słońcu
oni w tym "teście" nic więcej nie zmierzyli, nie podali nawet dla jakich warunków mierzyli czerń, bo na pewno nie po kalibracji
0,04 Panasonic E30 ? haha jasne, chyba mu mierzyli po zjechaniu podświetleniem na 0, normalnie ten model ma szaro burą czerń, syf do kwadratu (jak każdy IPS, więc wiadomo co tu się dzieje z czernią)

http://www.tvtest.pl/panasonic-tx-l42e30e-2/
tutaj masz prawdziwy test tego telewizora, ten model jest żałosny czy śmiechu warty ?
chcesz więcej szczegółowych, prawdziwych testów z dokładnymi pomiarami tego szmelcu ? daj znać to Ci wrzucę kilka od ręki

Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Do której strony topicu wytrzyma Don?

Over 25,5 1,90
Under 25,5 1,90

laugh

Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
kuzwa ale macie problem, by byc pewny i wykluczyc wybor "gorszego" tv to kupcie sobie lcd i plazme, problem rozwiazany tongue

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by fechnerinho
Originally Posted by tygrytron41
Jaki polecacie telewizor lcd 42cale za około 1500zł ?

plazme bierz grin

Kolega chce wydać 1500zł, a nie 1500zł + odłożyć 500zł ekstra na wysokie rachunki za prąd. cool

Ponieważ jest lato to jeszcze trzeba doliczyć koszt instalacji klimatyzacji bo inaczej z pokoju zrobi się sauna. pogodnie Jest też plus - w zimę plazma będzie służyła jako dodatkowy kaloryfer... balwan2

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Don
Originally Posted by Conrad
Panasonic LED: "a staggering 473.50 cd/m2 white levels with modest 0.04 cd/m2 black levels."

Panasonic plazma: "only 107 cd/m2 peak white while offering a slightly better 0.03 cd/m2 black level"
głęboko w d.... mam czy LED wyciąga 400 czy 500 czy 1500cd/m2, jaskrawość jest dla mnie nieistotna i jest nieistotna dla jakości obrazu

Jest to bardzo istotne, zarówno poziom czerni dla bardzo ciemnych scen jak i odwrotność dla jasnych/normalnych scen (tu można zaliczyć sport).

Te dane pokazują różnicę w technologii. Dobry LED bez problemu osiągnie bardzo dobrą czerń co kiedyś było tylko domeną plazm, natomiast plazma nie jest w stanie dać tak dobry obraz w normalnych scenach i warunkach świetlnych jak LED.

Ja nie twierdzę, że widziałem dokładnie te dwa modele w sklepie w Singapurze. Natomiast było tam kilka LEDów i kilka plazm w jednej części sklepu przeznaczonej tylko dla produktów Panasonica, a ich LEDy wyglądały nieporównywalnie lepiej jeśli chodzi o jakość obrazu.

Stąd mam tylko jedną radę, aby ktoś kto w ogóle bierze pod uwagę zdanie, że ta stara technologia plazm może być cokolwiek warta, przeszedł się i zobaczył JEDNOCZEŚNIE oba telewizory. Tak jak to zrobił Sabelius, ja, oraz zapewne wiele, wiele innych osób przed dokonaniem wyboru. Tylko tyle. piwo

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Originally Posted by Conrad
Te dane pokazują różnicę w technologii. Dobry LED bez problemu osiągnie bardzo dobrą czerń co kiedyś było tylko domeną plazm, natomiast plazma nie jest w stanie dać tak dobry obraz w normalnych scenach i warunkach świetlnych jak LED.
Ty Conrad to jesteś zielony jak Irlandia w tym temacie i łatwy do nabrania jak Kowalski po wizycie w MM.
Bez obrazy ale ciągniesz te głupoty dalej, dobrą czerń ?
a pewnie, jasne, tylko ile za takiego LEDa trzeba zapłacić ? No prosze napisz, konkretny model ?
Skoro tegoroczne topowe Sony HX850 ma 0,05 a Samsung ES8000 0,07 ?
gdzie tu poziom 0,01 Panasonica ST50 za 4,5 tys PLN w 50' ??

Originally Posted by [T
-error]Do której strony topicu wytrzyma Don?

Over 25,5 1,90
Under 25,5 1,90

laugh
to zależy ile jeszcze trzeba będzie te głupoty ripostować... cool
ale moja cierpliwość się powoli kończy, powtarzanie jak dziecku 10x tego samego, po czym i tam wszystko sprowadza sie do tego że LED świeci jaśniej i je mniej prądu... żenada
jak je mniej prądu to nie rozmawiajmy o jakości, skoro oszczędności są ważniejsze (choć LED jest co najmniej o 50% droższy od plazmy, licząc zbliżone poziomem modele, więc super oszczędność, wydaj ze 2 tys. na LEDa to inwestycja zacznie się zwracać po 10 latach, zaczniemy oszczędzać laugh )
z jaskrawością to samo, jak ktoś niedowidzi że musi sobie halogenem w oczy świecić, to też niech nie rozmawia o jakości obrazu
różnice, te najdrobniejsze widać jak na dłoni w warunkach całkowitego zaciemnienia, im jaśniej tym coraz większe tuszowanie niedociągnięć, natomiast jak ktoś ustawia TV jak halogen to niech się nie ośmiesza
jasność 100cd to jest mało wg Kowalskiego, wyżej masz przykład laugh
jak Ci ktoś zaświeci po oczach halogenem to dopiero po paru minutach normalne oświetlenie uznasz za normalne, inaczej będziesz pytał kto zgasił światło... no commment
jak ma wyglądać plazma w gąszczu halogenów ? jak ktoś uważa że ten poziom jaskrawości w LED to jest normalny do oglądania, to niech idzie do okulisty a nie wypowiada się w temacie o którym nie ma bladego pojęcia

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,423
Likes: 11
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,423
Likes: 11
Over 25,5 2,10
Under 25,5 1,70

grin

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by fechnerinho
Originally Posted by tygrytron41
Jaki polecacie telewizor lcd 42cale za około 1500zł ?

plazme bierz grin

Kolega chce wydać 1500zł, a nie 1500zł + odłożyć 500zł ekstra na wysokie rachunki za prąd. cool

Ponieważ jest lato to jeszcze trzeba doliczyć koszt instalacji klimatyzacji bo inaczej z pokoju zrobi się sauna. pogodnie Jest też plus - w zimę plazma będzie służyła jako dodatkowy kaloryfer... balwan2
Hej, mistrzu Kowalski... 90W 42' plazma z tego i ubiegłego roku, 90W nie ma prawa się grzać
LED 42' ~50W
70zł na rok przy 10h dziennie

a gdzie różnica w jakości ? bo LED za te pieniądze nie ma ani czerni, ani płynności, ani równomiernej matrycy, nieładnie tak polecać odpady złomu
zapomniałem że zawsze można wykorzystać takiego złoma jako halogen albo do monitoringu, do niczego innego taki tv się nie nadaje


Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Don
Originally Posted by Conrad
Te dane pokazują różnicę w technologii. Dobry LED bez problemu osiągnie bardzo dobrą czerń co kiedyś było tylko domeną plazm, natomiast plazma nie jest w stanie dać tak dobry obraz w normalnych scenach i warunkach świetlnych jak LED.
Ty Conrad to jesteś zielony jak Irlandia w tym temacie i łatwy do nabrania jak Kowalski po wizycie w MM.
Bez obrazy ale ciągniesz te głupoty dalej, dobrą czerń ?
a pewnie, jasne, tylko ile za takiego LEDa trzeba zapłacić ? No prosze napisz, konkretny model ?

Przestań już Don ujadać jak mały bachor na temat tej czerni. Obraz to nie sama czerń. Cały czarny ekran to praktycznie brak obrazu. Do tego topowe LEDy już mają rewelacyjną czerń, jest natomiast jedna różnica: wszystko inne też mają rewelacyjne jeśli chodzi o obraz.

I to Cię tak wnerwia i stąd tak panicznie trzymasz się tylko czarnego ekranu. laugh Bo z plazmą jest na odwrót. Cała mowa jest o czerni... bo jak się spojrzy na cokolwiek innego to już jest zjazd tylko w dół... grin

Ja mam bardzo dobrą czerń w swoim telewizorze, co ciekawe jest to firma której nie lubię ale przyznaję że czerń i wszystko inne jest na bardzo wysokim poziomie. Mam jakiegoś Samsunga 8000 ale cały czas traktuję ten telewizor jako tymczasowy (nie ja kupowałem). Ale co do obrazu to nie mam żadnych zastrzeżeń. A i nawet ta Twoja czerń jest rewelacyjna. A jak jest tak dobra na tym modelu (chyba 2009 czy 2010 - szczerze nie wiem) to nowsze modele już pogrzebały plazmy i odesłały je na technologiczny cmentarz. Tak więc teraz to już tylko "technologiczni nekrofile" gustują w tych przestarzałych, plazmowych pożeraczach prądu...

Originally Posted by [T
-error]Do której strony topicu wytrzyma Don?

Over 25,5 1,90
Under 25,5 1,90

laugh
Pytanie powinno być: "jaki następny telewizor kupi Don?"

Plazma: 1.07
LED: 9.00

Problem w tym, że zdarzenie zostało już zakończone i była niespodzianka po 9.00. laugh Don wybrał LEDa, typowy przykład mówienia jednego z robienia czegoś innego. Innym poleca plazmowy szaja a sam sobie kupił topowego LEDa z wyższej półki. zloto

Originally Posted by Don
to zależy ile jeszcze trzeba będzie te głupoty ripostować... cool
ale moja cierpliwość się powoli kończy, powtarzanie jak dziecku 10x tego samego

Paplasz jak ten dziwak, który ciągle wciska innym że najlepsza dupa do ruchania jest gruba murzynka w średnim wieku. I co ktoś napisze o fajnych studentkach ze Skandynawii to wpadasz aby stwierdzić że na pewno są do niczego bo liczą się tylko czarne wieloryby po menopauzie... grin

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Raczej Tobie podobają się lalki Barbie wytapetowane do granic karykatury, z chodem jak koślawy muł.
Poza tym do tej pory nie podałeś żadnych konkretów, dotyczących tego co jest lepszego w LED poza jaskrawością, grubością, poborem prądu, wyglądem itp bzdetami. 0 konkretów, totalnie, null.
Piszesz o Sharpie, który jest niżej notowany od każdej plazmy Panasonica i Samsunga, Samsung C8000 to topowy model i kosztował grube pieniądze, tak jak ES8000 dziś. Nawet średniej klasy plazma typu ST50 za 4,5 tys. wciąga go nosem - w kategorii jakość obrazu rzecz jasna. W kategorii jaskrawość na pewno przegra, nawet z LED za 2tys. przegra.

Dołączył: Oct 2003
Posty: 37,054
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 37,054
Originally Posted by rafal08
Over 25,5 2,10
Under 25,5 1,70

grin

Tysiunc pińćset na over i robię screena grin Ile idzie wypłata? tongue

Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
Originally Posted by Akhu
Originally Posted by rafal08
Over 25,5 2,10
Under 25,5 1,70

grin

Tysiunc pińćset na over i robię screena grin Ile idzie wypłata? tongue

jak bym miał leda to też bym postawił, a tak to plazmy szkoda grin

Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
niech ktos zrobi ankiete i sie wyjasni kto ma racje i co lepsze, LED czy plazma grin

milion testow, milion argumentow, milion przykladow, a Conrad wybierze po jednym i wie co lepsze grin

POlityk jak sie patrzy tongue

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,423
Likes: 11
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,423
Likes: 11
ankieta nic nie da smile


Akhu w Condradbet wyplaty zawsze instant grin

Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Conrad, weź kamerę megapixelową, dobrą, wystarczy średniej klasy, skierują ja za okno, i wrzuć obraz najpierw na plazmę, później na LCD.
Popatrz dokładnie na to co zobaczysz, i uczciwie odpowiedz który obraz jest bliższy rzeczywistości, który mniej męczy wzrok i który jest najbliższy temu co widzisz z punktu widzenia tej kamery.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Mam nadzieję, że będzie over 25 stron wink

Od kilku dni po powrocie z pracy nie otwieram książki, tylko ten wątek i czytam z wypiekami na twarzy grin


Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Biszop
Conrad, weź kamerę megapixelową, dobrą, wystarczy średniej klasy, skierują ja za okno, i wrzuć obraz najpierw na plazmę, później na LCD.
Popatrz dokładnie na to co zobaczysz, i uczciwie odpowiedz który obraz jest bliższy rzeczywistości, który mniej męczy wzrok i który jest najbliższy temu co widzisz z punktu widzenia tej kamery.

Biszop, po co się męczyć z kamerą. Włącz jakąś transmisję meczu i zobacz na którym telewizorze się ją lepiej ogląda, jest bliżej rzeczywistości, mniej męczy wzrok i ponadto dużo mniej prądu Ci zeżre (i nie nagrzeje pomieszczenia niczym kaloryfer). Szkoda, że Wimbledon się skończył, bo to też był dobry przykład. tenis

Na nowej plazmie Panasonica te transmisje wypadały fatalnie na tle LEDa. No ale jak oglądasz horror gdzie jest scena w której prawie nic nie widać to wtedy bym na plazmę nie narzekał.

Tak z ciekawości jak na kompie oglądasz zdjęcia to Cię męczą?

Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Originally Posted by Don
Raczej Tobie podobają się lalki Barbie wytapetowane do granic karykatury, z chodem jak koślawy muł.
Poza tym do tej pory nie podałeś żadnych konkretów, dotyczących tego co jest lepszego w LED poza jaskrawością, grubością, poborem prądu, wyglądem itp bzdetami. 0 konkretów, totalnie, null.
Piszesz o Sharpie, który jest niżej notowany od każdej plazmy Panasonica i Samsunga, Samsung C8000 to topowy model i kosztował grube pieniądze, tak jak ES8000 dziś. Nawet średniej klasy plazma typu ST50 za 4,5 tys. wciąga go nosem - w kategorii jakość obrazu rzecz jasna. W kategorii jaskrawość na pewno przegra, nawet z LED za 2tys. przegra.
święte słowa wink
a ciebie conradzie zapraszam w wolnej chwili na krakowską
kalibrujemy robimy wszystko
tylko na boga
daj juz spokój z wyższością led nad pdp bo to już zaczyna się robic śmieszne....

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Don
Samsung C8000 to topowy model i kosztował grube pieniądze, tak jak ES8000 dziś. Nawet średniej klasy plazma typu ST50 za 4,5 tys. wciąga go nosem - w kategorii jakość obrazu rzecz jasna.

A w życiu. Fakt, że C8000 jest/był drogi (ja akurat mam inny 8000, pewnie jeszcze o rok starszy model, muszę zajrzeć z tyłu...), ale jak porównywałem Panasonica plazmę GT50 to akurat z C8000 (też ma już dobrych kilka lat) i szczerze powiedziawszy plazma nadawała się do wywalenia po tym. C8000 ją po prostu zniszczył pod każdym kątem, od sportu po ładne krajobrazy na Discovery. papa

Rozumiem, że GT50 nie jest jakimś szajsem wśród plazm? Bo może byłem niesprawiedliwy i testowałem dobrego LEDa z marnym modelem plazmy zamiast jakimś topowym? cool

Poprzedni model tej plazmy ponoć miał jeszcze wiatraczki z tyłu aby go chłodzić. laugh

Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
robie w tym od 13 lat i jeszcze takiego napaleńca nie spotkałem wink
a nie jednego nawracaliśmy
aczkolwiek istnieje te 5 % któremu przekontrastowany obraz bez czerni z szarym podświeteleniem matrycy w kilku punktach i z dużymi kłopotami z szybkim ruchem który uzyskujemy z ledów pasuje smile

Strona 20 z 25 1 2 18 19 20 21 22 24 25

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, burbon, alfa, Lukasz111, Sensei, rafal08, forty, betowiec, bukma, rymoholik, $-man), 3,274 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,615
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1