Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 16 1 2 3 4 5 15 16
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Tak słyszeli.

Od kilku tygodni chodzą słuchy, że Totolotek/Totomix nie posiada licencji na grę w Polsce. Sama firma póki co milczy w tej sprawie.

Co ciekawe jeśli to jest prawdą, to grający tam zgodnie z ustawą łamią prawo tongue grin

Swoją drogą jeśli zagrałem kupon w Totomixie a firma nie poinformowała mnie o fakcie łamania prawa, to czy nie powinni mi zwrócić stawki za przegrany kupon? Może jakiś pozew zbiorowy trzeba będzie wystosować? Taki mały niuans prawniczy - całkiem ciekawy. smile

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Piostar
Tak słyszeli.

Od kilku tygodni chodzą słuchy, że Totolotek/Totomix nie posiada licencji na grę w Polsce. Sama firma póki co milczy w tej sprawie.

Co ciekawe jeśli to jest prawdą, to grający tam zgodnie z ustawą łamią prawo tongue grin

Swoją drogą jeśli zagrałem kupon w Totomixie a firma nie poinformowała mnie o fakcie łamania prawa, to czy nie powinni mi zwrócić stawki za przegrany kupon? Może jakiś pozew zbiorowy trzeba będzie wystosować? Taki mały niuans prawniczy - całkiem ciekawy. smile

to już nie tylko słuchy laugh

http://www.pb.pl/2653252,47456,minister-finansow-cofnal-totolotkowi-koncesje-na-zaklady-wzajemne

no to chyba mamy hazardowego hita roku wink

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by AGASSI
http://www.pb.pl/2653252,47456,minister-finansow-cofnal-totolotkowi-koncesje-na-zaklady-wzajemne

Ministerstwo:

" (...) nieostateczna decyzja o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych, w tym zakładów wzajemnych, podlega wykonaniu".

Członek Zarządu Totolotek S.A. :

"Łukasz Seweryniak uważa, że wobec złożenia przez spółkę odwołania "nie zapadły jeszcze ostateczne i wykonalne decyzje"."


Albo, albo.

Jeśli wymaga zaprzestania, to ministerstwo ma chyba wystarczające środki perswazji, które rękami urzędasów wszelakich tak ochoczo stosuje w innych wypadkach, żeby zmusić firmę do zaprzestania dziłalności.

Chyba, że jednak nie wymaga, albo podstawa decyzji jest wątpliwa.


Obojętnie który to przypadek, ministertwo mamy śmieszne. I straszne. Zależy z której strony patrząc smile

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Rozumiem, że dalej przyjmują w punktach zakłady czy coś się z dnia na dzień zmieniło? cool

Dołączył: Nov 2005
Posty: 5,445
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 5,445
Originally Posted by Conrad
Rozumiem, że dalej przyjmują w punktach zakłady czy coś się z dnia na dzień zmieniło? cool
przyjmują.

Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,988
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,988
Ministerstwo to niech weźmie do roboty i zajmie firmami typu Amber Gold.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Na ludzką głupotę nie ma rady, jak ktoś wierzył w jakieś 13 czy 15% to zasługuje na taki sam koniec jak z Madoffem było...

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Dlaczego? 15% w jeden dzień można zarobic na giełdzie, a 100% w jeden tydzień tongue Gdyby naprawdę kupowali to złoto i nim handlowali, to od 2009 do 2011 spokojnie wyszliby na swoje bez żadnych wałków. W tym czasie cena poszła w górę o jakieś kilkadziesiąt%. Wystarczy dodać odrobine spekulacji i mogli zrobić z tego spokojnie parę ładnychdziesiąt% miesięcznie.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Conrad
Na ludzką głupotę nie ma rady, jak ktoś wierzył w jakieś 13 czy 15% to zasługuje na taki sam koniec jak z Madoffem było...

Sprawa Madoffa to przypadek dla badaczy wielu specjalności smile

Gość na swoim słynnym pięterku biurowca, gdzie mieli zakaz wstępu prawie wszyscy, wyposażony w pecety o kilka generacji przestarzałych, najzwyczajniej w świecie fałszował potwierdzenia dokonania transakcji.

Reszta to "iluzja" smile

W prównaniu z Madoffem Marcin P. to dzieciak z podwórka.
No, ale i polska skala.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
W przypadku Ambera nie o to chodzi. Wystarczyło, że kupią złoto za pieniądze klientów i już są do przodu. Wszyscy. Klienci i oni sami. Problem polega na tym, że od samego początku nastawili sie na wałek, a mogli legalnie zbić kokosy.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Pawcias
W przypadku Ambera nie o to chodzi. Wystarczyło, że kupią złoto za pieniądze klientów i już są do przodu. Wszyscy. Klienci i oni sami. Problem polega na tym, że od samego początku nastawili sie na wałek, a mogli legalnie zbić kokosy.

W przypadku Ambera jeszcze nie wiadomo o co chodzi.
Wyroku nie ogłoszono.

Poza tym to się dopiero okaże, czy prowadząc legalny ( o ile ten był nielegalny) biznes, wyszliby na tym lepiej.

Zobaczymy po wyroku, z czym wielce szanowny pan biznesmen zostanie. Wliczjac w to ewentualną odsiadkę ( tylko po jakim kursie ją licząc ?:) )
Wariantów jest kilka, od przysłowiowej koszuli do grubych milionów. W to pierwsze nie wierzę zbytnio...


Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Nie rozumiesz Panie Prawnik tongue Wystarczyło, że będą kupować złoto po prostu i nie byłoby tematu. Wszyscy byliby na plus.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Pawcias
Nie rozumiesz Panie Prawnik tongue Wystarczyło, że będą kupować złoto po prostu i nie byłoby tematu. Wszyscy byliby na plus.

Nie rozumiem, to fakt.
Musiałbys wyjazać, że koszta, które władowali w funkcjonowanie firmy, po to, aby pozyskac inwestorów ( innymi słowy ten cały blichtr i szum, który wytworzyli), zostałyby zamortyzowane i coś jeszcze by zostało.

Niewykluczone, ale pan, panie Pawcias tego nie udowadniasz. Wyrażasz opinię i tyle.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
To są fakty. Cena złota poszła w dwa lata o 60% do góry. Mogli je kupować i nim handlować na legalu, zamiast ściemniać, nie kupować i budować piramidę. Gdyby byli nastawieni na uczciwy biznes wszystko kreciłoby się teraz zajebiście.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Pawcias
To są fakty. Cena złota poszła w dwa lata o 60% do góry. Mogli je kupować i nim handlować na legalu, zamiast ściemniać, nie kupować i budować piramidę. Gdyby byli nastawieni na uczciwy biznes wszystko kreciłoby się teraz zajebiście.

Faktem jest historia kursu złota. I tylko to.
Reszta jest opinią, domniemaniem.
Są ludzie, kórzy zarobili na Amber Gold przecież.

Cena złota w okresie dwóch lat to jedno i już historia, a wpłaty dokonywane byłyby ciągle. Kilka miesięcy temu i dziś. A o przyszłości nie wiesz nic.
Jak się wyrwie w historii określony okres, to wszystko pięknie gra.

Gdybanie ma zresztą bardzo ograniczony sens. Szczególnie wobec czyichs intencji.

W tej dyskusji sensu już nie widzę. smile

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Jak dla mnie Amber to frajerzy. Było wiadome, że przy kryzysie cena pójdzie w górę. Mogli przechwycić jednego, dwóch dobrych traderów z jakiegoś banku. Przy takich pieniądzach jakimi obracali, byliby w stanie zaoferować im jakiś dobry, krótkoterminowy kontrakt menadżerski na handel złotem z zastzreżeniem zysku.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Dziwię się, że ktoś nie zauważył jeszcze innego tricku w sprawie Ambera. smile

Tam przecież była klauzula w lokatach, że w razie przedwczesnego ich zerwania ludzie otrzymują z powrotem tylko 70% wkładu. Mogli więc uczciwie wszystko prowadzić i później zmajstrować panikę aby był pęd po wypłaty. W czasie paniki medialnie uspokajać, twierdzić że to absurd wyciągać pieniądze bo one są, że ludzie tylko niepotrzebnie stracą, itd. Wypłacić wszystkim aż do ostatniego panikarza, oczywiście 70% i wtedy przejść do medialnej ofensywy jaka to firma jest solidna. Że ta panika nie miała ziarna logiki, że sami ostrzegali ludzi by nie wypłacali. I nie dość, że by skasowali grube pieniądze, to jeszcze firma zyskałaby miano "kuloodpornej".

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Częściowo się zgadzam, ale to na krótką metę miałoby sens. Na dłuższą wystarczyło grać uczciwie i lepiej na tym by wyszli. Takie jest moje zdanie.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
@ Conrad

Kto to jest "ktoś" ? smile
Ja zauważyłem, ale tylko z doniesień prasowych.

Nie miałem umowy w ręku ani się nie zastanawiałem nad inwestowaniem tamże smile
No ale to nie moja broszka przecież. Tylko tych, którzy inwestowali.

W umowach ze "zwykłymi bankami" jest całkiem sporo legalnych "kwiatków".
Na przykład stosowane powszechnie, degradowanie lokat przy automatycznym ich przedłużeniu.

Piszę "degradowanie", bo nie jest to kontynuacja lokaty na "bieżących", średnich warunkach, tylko obcinanie jej czasem o 2-3 punkty procentowe.
Wszystko w majestacie prawa i zgodnie z umową, którą podpisujesz.



Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
M
mez Offline
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
Originally Posted by Pawcias
To są fakty. Cena złota poszła w dwa lata o 60% do góry. Mogli je kupować i nim handlować na legalu, zamiast ściemniać, nie kupować i budować piramidę. Gdyby byli nastawieni na uczciwy biznes wszystko kreciłoby się teraz zajebiście.

a skad mieli 2 lata temu wiedziec ,ze cena zlota wzrosnie o 60% ?
po fakcie kazdy madry , tez moge po dzisiejszych meczach napisac na co trzeba bylo stawiac aby zarobic

Strona 3 z 16 1 2 3 4 5 15 16

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, betowiec, aker, JelineK, latajaca_holenderka, Lukasz111), 2,523 gości, oraz 9 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,139
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1