Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 23 z 25 1 2 21 22 23 24 25
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
Originally Posted by jbrach
Do mnie wlasnie przyjechal 32ls5600 . Kod produktu to ZC.BEEDLJP
mój to ZC.BEEWLJP

Bonus: Unibet
Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
Originally Posted by ArtekPotito
Originally Posted by jbrach
Do mnie wlasnie przyjechal 32ls5600 . Kod produktu to ZC.BEEDLJP
mój to ZC.BEEWLJP
Czyli masz s-ips matryce ja mam h-ips wink

Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
Originally Posted by jbrach
Originally Posted by ArtekPotito
Originally Posted by jbrach
Do mnie wlasnie przyjechal 32ls5600 . Kod produktu to ZC.BEEDLJP
mój to ZC.BEEWLJP
Czyli masz s-ips matryce ja mam h-ips wink
ok, a co to znaczy? grin masz jakiegoś linka, żeby o tym poczytać?

Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
Originally Posted by ArtekPotito
Originally Posted by jbrach
Originally Posted by ArtekPotito
Originally Posted by jbrach
Do mnie wlasnie przyjechal 32ls5600 . Kod produktu to ZC.BEEDLJP
mój to ZC.BEEWLJP
Czyli masz s-ips matryce ja mam h-ips wink
ok, a co to znaczy? grin masz jakiegoś linka, żeby o tym poczytać?
http://www.ipsmonitor.com/guides/h-ips-vs-s-ips-what-is-the-difference/

Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
Originally Posted by ArtekPotito
Originally Posted by jbrach
Originally Posted by ArtekPotito
Originally Posted by jbrach
Do mnie wlasnie przyjechal 32ls5600 . Kod produktu to ZC.BEEDLJP
mój to ZC.BEEWLJP
Czyli masz s-ips matryce ja mam h-ips wink
ok, a co to znaczy? grin masz jakiegoś linka, żeby o tym poczytać?
Klik [ipsmonitor.com]

Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
w skrocie Artek masz starsza a co za tym idzie chyba gorsza matryce

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Linc
w skrocie Artek masz starsza a co za tym idzie chyba gorsza matryce

Akurat matryce z oznaczeniem W są stosowane w najlepszych i najnowszych modelach LG.

Jbrach, skąd masz info, że Twoja matryce to jakiś H-IPS? Bo według tych tabelek co widziałem to D wcale nie oznacza IPS.

Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by Linc
w skrocie Artek masz starsza a co za tym idzie chyba gorsza matryce

Akurat matryce z oznaczeniem W są stosowane w najlepszych i najnowszych modelach LG.

Jbrach, skąd masz info, że Twoja matryce to jakiś H-IPS? Bo według tych tabelek co widziałem to D wcale nie oznacza IPS.
Roznie to podaja tak wlasnie patrzylem wiec nie daje glowy co do mojej matrycy.Dodatkowo czytalem ,ze do 32 nie wstawiali TN .


R - LG Display Co.Ltd. TN;
Y - LG Display Co.Ltd. IPS;
U - LG Display Co.Ltd. IPS WUN SAB1/SAB2;
P - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SBA1/SBA2;
Q - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SAA1/SAA2;
V - LG Display Co.Ltd. IPS WUD SBA1/SBA2;
J - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA;
G - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. TN;
H - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA;
D - AU OPTRONICS CORP. TN;
T - AU OPTRONICS CORP. A-MVA;
M - SHARP CORPORATION VA;
S - SHARP CORPORATION VA;
W - LG Display Co.Ltd. S-IPS;
Z - SHARP CORPORATION ASV VA.


D - LG Display H-IPS
J - LG Display S-IPS

Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:11088-34 tu ruski twierdzi ze mam amva wink

Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Originally Posted by Conrad
Akurat matryce z oznaczeniem W są stosowane w najlepszych i najnowszych modelach LG.
ja akurat tylko porownalem matryce h-ips i s-ips, nie patrzac na oznaczenia paneli u chlopakow, wiec prostuje i nie wiem, kto ma jaka ale h-ips jest lepsza

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
[Linked Image]
Mały update najnowszych tv, największy portal w necie testujący tv CNET - opublikował nowy ranking wink
Panasonic UT50 to najgorszy tegoroczny model plazmy tej marki, radzę spojrzeć jak oceniony został w kategorii "picture quality" (można przy okazji zerknąć na noty innych plazm ST50, GT50, VT50, Samsungi PNE8000 i PNE6500) oraz jak zostały ocenione najwyższe modele LED Sony, wysokie Samsungi, no i oczywiście te podobno super nowe LG, jeden cholernie drogi Panasonic na IPS też się znalazł grin

tabelka nie kłamie, wystarczy porównać ceny i przekalkulować co się bardziej opłaca, "dziwnym" trafem te dużo lepsze są dużo tańsze wink
tendencja od lat utrzymuje się, na szczęście z korzyścią dla świadomych wyboru, bo ciemne masy Kowalskie i Nowaki napędzają i będą dalej napędzały koniunkturę na LEDy w marketach dla idiotów gwizdek

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Cała prawda o przestarzałych plazmach: [b]Plasma vs. LCD vs. LED: Which HDTV Type is Best?[/b] [pcmag.com]

One były fajne, ale tak z 5 lat temu kiedy nie było jeszcze LEDów. Dzisiaj plazmy to już jest stary szajs i tylko garstka firm się w to bawi, a każdy kto pójdzie do sklepu i porówna plazmę z LEDem wyjdzie z tym drugim. Nie szukajmy tu śmiesznych spisków, LEDy sprzedają się wyśmienicie bo są po prostu lepsze. Rynku nie oszukasz, naprawdę nie jest tak że cały świat od Anglii po Australię daje się robić w balona. wink

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Niestety ale podważasz zdanie największego na świecie portalu, inne zresztą też mają podobne oceny i dużo wyżej stawiają plazmy nauka
Te które polecałeś jako świetne wypadają tragicznie, LG marność, LED na IPS Panasonica 4/10 to faktycznie rewelacja, drugie tyle miał najtańszy Panasonic plazma UT50 laugh
Podobne oceny są w reszcie testów na znanych i szanowanych portalach. Motyw sklepu, ustawień sklepowych i zachowaniu się plazmy/LCD w warunkach nienormalnego oświetlenia już przerobiliśmy, po co się powtarzać, jeśli nie przyjmujesz do wiadomości faktów to trudno. Może ktoś jednak uzna inaczej, że to Ty albo ciemna masa Kowalskich i Nowaków kupujących w MM zna się lepiej od CNET grin
No i jeszcze znowu przytaczasz jakiś link sprzed 3 lat gdzie piszą głównie o grubości i poborze prądu zamiast o jakości obrazu, do tego dodają głupoty rodem z FAKTu gdzie autor (zapewne jakiś przypadkowy redaktorzyna nie mający pojęcia o temacie pisał tą zapchajdziurę do tego magazynu) ośmieszył się pisząc o lepszym kontraście LG LW5600. Jak sobie wygasi ekran że nic nie widać to wtedy faktycznie taki ma...
To tak jakby napisać że od dziś najszybszym samochodem na świecie jest Fiat 126p bo mu zmierzyli 500km/h. Zapomnieli tylko dodać że zmierzyli mu to w locie, z przepaści i nigdy tego się nie wykorzysta na drodze.

Dołączył: Jul 2009
Posty: 343
T
enthusiast
enthusiast
T Offline
Dołączył: Jul 2009
Posty: 343
To jaki kupić telewizor LCD 42cale za 1500zł ?

Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Jak chcesz tu dobić do 10tysi postów to kupuj koniecznie LCD wink

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Don
Motyw sklepu, ustawień sklepowych i zachowaniu się plazmy/LCD w warunkach nienormalnego oświetlenia już przerobiliśmy

Jasne, to już jakaś religia jest. smile Masz wierzyć, że ta plazma która tak słabo się prezentuje w sklepie przyniesie Ci wiele zadowolenia gdy już będzie stała w Twoim domu? O tyle będzie łatwiej, że nie będziesz miał obok innego telewizora LED aby do niego porównywać jakość obrazu.

Oj te feralne sklepy na całej kuli ziemskiej wrabiający cały gatunek ludzki w konia... Co tam taki Plichta i Amber Gold, z tymi LEDami to jest dopiero skandal i wałek na skalę globalną. grin

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Takie są fakty, to że nie masz żadnej wiedzy w temacie to chyba każdy widzi po tym co piszesz. No bo jak można określić fakt, że wychwalałeś badziewne modele LG na podstawie ich "furory" w UK, odkrywałeś amerykę z matrycą IPS Panasonica i tymi jego syfiastymi LEDami. Dział śmieszne jest obok wink
Teraz negujesz coś, o czym piszą autorytety w danym temacie oraz co każdy, nawet lekko interesujący się tematem zna na wylot czyli kwestia oświetlenia i jego różny wpływ na plazmę/LCD.
Wpisz sobie nawet na youtube "plasma LCD", to kilku salonowych prezenterów wyjaśnia już na wstępie tą kwestię, bo oświetlenie to podstawowa kwestia przy wyborze rodzaju tv. Może wtedy przestaniesz negować oczywiste sprawy.

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Originally Posted by tygrytron41
To jaki kupić telewizor LCD 42cale za 1500zł ?

nie podałeś żadnych warunków do czego będziesz używał tv głównie (filmy bd/dvd, gry, PC, sat/kablówka/naziemna ?) i w jakim oświetleniu dziennym/sztucznym, są różne matryce - matowe/szyba, odległość od tv itd
w sumie nie wiem czy jest w ogóle sens żebyś podawał warunki jeśli nie dołożysz paru setek, bo za 1500zł, o ile się nie mylę, nie ma żadnych nowych LCD w sprzedaży w takim rozmiarze

Dołączył: Jul 2009
Posty: 343
T
enthusiast
enthusiast
T Offline
Dołączył: Jul 2009
Posty: 343

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Sharp LC-70LE835E , coś pięknego, 70 cali i super obraz, tylko ta cena 17.500zł odstrasza... wink

No ale kiedyś to nawet zwykły 32" kosztował 12.000zł...

Strona 23 z 25 1 2 21 22 23 24 25

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (alfa, betowiec, Sensei, Lukasz111, aker, JelineK, latajaca_holenderka, burbon), 2,533 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,111
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1