|
|
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488 |
nie wiem jaki limit dzienny jest na netku ale zalozylem ze to 2k
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985 |
simons'owi chodzi o to jak się wytłumaczyć z tej kasy przed urzędasami no bo niby skąd niby nagle znikąd masz te 14k przytoczone przez Ciebie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488 |
simons'owi chodzi o to jak się wytłumaczyć z tej kasy przed urzędasami no bo niby skąd niby nagle znikąd masz te 14k przytoczone przez Ciebie  no moze nie rozumiem ale skad skarbowka bedzie wiedziec ze mam akurat 14k w portfelu  ? jak cos sobie bede chcial przykladowo kupic drozszego na co bede mial papiery powiedzmy auto to przeciez moge to kupic na kogos z rodziny czy tez zony , dziewczyny itp wiadomo ocb kto legalnie pracuje i placi podatki wystarczy byc cwanszym od urzedasow 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488 |
no chyba ze ktos mnie podjebie kto bedzie zazdroscil bo takich nie brakuje 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985 |
wystarczy byc cwanszym od urzedasow  i właśnie po to simons1986 założył ten temat, by poznać nasze sposoby jak byc cwańszym od urzędasów 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488 |
wystarczy byc cwanszym od urzedasow  i właśnie po to simons1986 założył ten temat, by poznać nasze sposoby jak byc cwańszym od urzędasów  no to od tego zona , dziewczyna , rodzina kto pracuje i ma dochody legalne  a skarbowka moze nas w dupe pocalowac 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288 |
NO dobrze panowie. Może ktoś kumaty wypowie się jak to wygląda. Załóżmy 2 sytuacje: 1. Szczęśliwie wygrywamy 100 tysi u naziemnego, w swej mądrąści rozbiliśmy kupon na 50 co by nie płacić podatku i bierzemy na koniec zaświadczenie o wygranej. Jak owa wygrana ma się do skarbówki/PIT'u ?? 2. Szczęśliwie jesteśmy w stanie ugrać powiedzmy 10 tysi miesięcznie, zatem roczne dochody są słuszne. Od każdej wygranej mamy zaświadczenie. Jak wyżej, co na to skarbówka/Pit ??
Trzeba dodatkowo się rozliczać, czy mamy pijawki w dupie ?? tu nie ma problemu, problem jest wtedy jesli wygrasz u buka internetowego np. unibet :> Podrążę jeszcze troszkę temat, co by go do cna wyczerpać. Prosiłbym autoria/fachowców o rozwinięcie stwierdzenia ,, tu nie ma problemu''. Coś w stylu: ,,nie ma problemu, bo prawo polskie w takich wypadkach przewiduje, iż...... i w związku z tym nie trzeba rozliczać się z tych pieniędzy, amen  ''
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488 |
NO dobrze panowie. Może ktoś kumaty wypowie się jak to wygląda. Załóżmy 2 sytuacje: 1. Szczęśliwie wygrywamy 100 tysi u naziemnego, w swej mądrąści rozbiliśmy kupon na 50 co by nie płacić podatku i bierzemy na koniec zaświadczenie o wygranej. Jak owa wygrana ma się do skarbówki/PIT'u ?? 2. Szczęśliwie jesteśmy w stanie ugrać powiedzmy 10 tysi miesięcznie, zatem roczne dochody są słuszne. Od każdej wygranej mamy zaświadczenie. Jak wyżej, co na to skarbówka/Pit ??
Trzeba dodatkowo się rozliczać, czy mamy pijawki w dupie ?? tu nie ma problemu, problem jest wtedy jesli wygrasz u buka internetowego np. unibet :> Podrążę jeszcze troszkę temat, co by go do cna wyczerpać. Prosiłbym autoria/fachowców o rozwinięcie stwierdzenia ,, tu nie ma problemu''. Coś w stylu: ,,nie ma problemu, bo prawo polskie w takich wypadkach przewiduje, iż...... i w związku z tym nie trzeba rozliczać się z tych pieniędzy, amen  '' po cos w ziemniakach ten podatek 12% jest
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985 |
pewnie chodzi o to, że w ziemniakach podatek jest już pobierany w momencie zawierania zakładu
jeździłem do głównej siedziby mixa wypłacac w granicach 10k i nie było żadnych problemów podatkowych ani żadnych innych
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 19,488 |
simons teraz pochwal sie tym tasiemcem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Mi bardziej chodzi o wykorzystanie tych 100.000 zł tak aby one na siebie pracowaly i zeby nie budzilo to zadnych watpliwosci jesli chodzi o Urzad Celny czy Skarbowy. Wiadomo, mozna sobie kupic nowy telewizor czy nowy rower itp. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
simons teraz pochwal sie tym tasiemcem  kiedys przedstawialem co nie co w temacie ,, Wklej kuponika " ale po roznego typu tekstach innych uzytkownikach zrezygnowalem z udzielania sie w temacie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288 |
Tyle to ja wiem, że płacimy podatek od razu, bez względu na to czy kupon wygrany/przegrany. Tylko interesuje mnie skarbówka. Załóżmy, że nie pracowałem i w rok na konto wpadło 100 000 tysi. Pijawki pytają skąd mam, ja im macham przed nosem zaświadczeniami o wygranej, kwota jako tako się zgadza i grzecznie się odpindalają ?? Muszę PIta wypełniać ?? Szczegóły panowie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985 |
jak brałem po te 10k to żadnych formalności nie załatwiałem (PIT-y itp.)
część wpłacałem na konto, część miałem 'przy sobie'
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Tyle to ja wiem, że płacimy podatek od razu, bez względu na to czy kupon wygrany/przegrany. Tylko interesuje mnie skarbówka. Załóżmy, że nie pracowałem i w rok na konto wpadło 100 000 tysi. Pijawki pytają skąd mam, ja im macham przed nosem zaświadczeniami o wygranej, kwota jako tako się zgadza i grzecznie się odpindalają ?? Muszę PIta wypełniać ?? Szczegóły panowie  hmm tylko pytanie skad Urzad Skarbowy dowiedzialby sie ze na twoje konto wpadlo 100.000 zł, wiadomo jesli zrobilbys jeden przelew na konto w kwocie 100.000 zł to bank monitoruje przelewy powyzej 15.000 Euro wiec moglby powiadomic odpowiednie organy, a jesli omijalbys przelewy na konto osobiste a wyplacal bys np. za pomoca moneybookers i chowal kase do skarpety?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961 |
Moglbys sprobowac pograc surebety w buku gdzie masz te 100k a druga strona u naziemnego, z naziemnych bierzesz zaswiadczenia o wygranych i po jakims czasie masz te 100k z kwitkiem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288 |
Tyle to ja wiem, że płacimy podatek od razu, bez względu na to czy kupon wygrany/przegrany. Tylko interesuje mnie skarbówka. Załóżmy, że nie pracowałem i w rok na konto wpadło 100 000 tysi. Pijawki pytają skąd mam, ja im macham przed nosem zaświadczeniami o wygranej, kwota jako tako się zgadza i grzecznie się odpindalają ?? Muszę PIta wypełniać ?? Szczegóły panowie  hmm tylko pytanie skad Urzad Skarbowy dowiedzialby sie ze na twoje konto wpadlo 100.000 zł, wiadomo jesli zrobilbys jeden przelew na konto w kwocie 100.000 zł to bank monitoruje przelewy powyzej 15.000 Euro wiec moglby powiadomic odpowiednie organy, a jesli omijalbys przelewy na konto osobiste a wyplacal bys np. za pomoca moneybookers i chowal kase do skarpety? Cały czas piszę o bukach naziemnych. Odbierasz wygrany hajs u buka w punkcie, a załóżmy że w ciągu mięsięcy jesteś w stanie wyciągnąć z 10k to jasne, że nie będą się one kisiły w skarpecie w domciu. Są zatem regularne wpłaty na konto w banku i to całkiem spore. W skali roku zbieramy fajną sumkę i o to właśnie Wam wiercę dziurę w brzuchu, hehe  Daj Boże byśmy wszyscy mieli takie problemy  ( ja nie mam póki co :))
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Moglbys sprobowac pograc surebety w buku gdzie masz te 100k a druga strona u naziemnego, z naziemnych bierzesz zaswiadczenia o wygranych i po jakims czasie masz te 100k z kwitkiem. o i o takie pomysly mi chodzi 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961 |
10% od obrotu dla mnie, dane na priv.
;p
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
wpłacam wszystko na konto rydzyka
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|