Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 29 1 2 3 28 29
#5512189 27/08/2012 05:50
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699

Bonus: Unibet
Platini #5512253 27/08/2012 14:25
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Nowy temacik, to może go napocznę tongue

Na razie nie mam czasu, ale przymierzam się żeby od października po raz kolejny spróbować wziąć się za siebie.

Mam zamiar zarówno biegać jak i ćwiczyć (żeby wyglądać jak człowiek, trochę mięśnia by się przydało w niektórych partiach laugh ), czy to się nie będzie gryzło ze sobą?
Przykładowo - pn, śr, pt: ćwiczenia wieczorem; wt, cz, sb: bieganie rano?

I jak zacząć biegać, bo na chwilę obecną będę miał problem żeby przebiec choćby kilometr frown

Platini #5512272 27/08/2012 15:33
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Czemu od pażdziernika?

lupus #5512308 27/08/2012 16:04
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985
Originally Posted by lupus
Czemu od pażdziernika?

żeby psychicznie sie do tego przygotować

tongue

Platini #5512321 27/08/2012 16:15
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
grin

Czas wolny po pracy zawodowej staram się całkowicie poświęcić na pracę dyplomową, trochę za późno się za to zabrałem...
Nie mogę sobie pozwolić na takie rzeczy jak bieganie i ćwiczenia minimum przez najbliższe 3 tygodnie frown

Platini #5512332 27/08/2012 16:28
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Nie wierze, ze nie znajdziesz 30 min aby sie poruszac.

Kiedys Baqu chyba wklejał dobry art jak ludzie marnuja czas w ciagu dnia.

Platini #5512371 27/08/2012 17:29
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Pewnie że bym znalazł na siłę ale nie mam do tego teraz głowy, ciągle myślę z przerwami 5 minutowymi dla forum i fb grin śpię po 5h gdzie normalnie potrzebuję ok. 8h,
biorąc po uwagę że z bieganiem i ćwiczeniami będę zaczynał, dodatkowy wysiłek zabierze mi więcej czasu niż 30 minut wink

Nie mogę i już, prawdopodobnie nie wyrobię się w terminie i będę sobie pluł w brodę że nie wykorzystałem całego czasu, nic mnie nie przekona tongue

Platini #5512377 27/08/2012 17:35
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Ale na QC czas masz wink
Poza tym nie chce mi sie wierzyć, ze jestes dzieki temu mega wydajny. Siedzenie nad praca i męczenie sie wcale nie sprawi, ze pojdzie raz dwa.

W pazdzierniku bedzie, że zimno i skonczy sie na postanowieniu noworocznym tongue

Platini #5512414 27/08/2012 18:09
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Legia grała, na to znajdę czas tongue

w zeszłym roku zacząłem ćwiczyć właśnie w październiku, przerwałem w lutym, nie ma że zimno, ja lubię zimno grin


a czy ktoś odpowie na moje pytania w pierwszym poście? laugh

Platini #5512458 27/08/2012 19:05
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
xqwzts - pytasz jak zacząć biegać. Pozwolę sobie odpowiedzieć - zwyczajnie. Ubierasz spodenki, buty i idziesz w teren, nie można inaczej wink
Trzeba chęci, nic więcej. Jakiś czas temu sobie myślałem, że nie dam rady, że po krótkim czasie sobie odpuszczę. Biegałem bez nie wiem jakiego planu, dla samego siebie i to mnie nakręcało, widziałem czasy jakie notowałem np dwa tygodnie wcześniej i ten progres sekundowy to daje niesamowitego powera. Mam w miarę stałą trasę i uwierz, że jak patrzysz dziś na stoper i masz np. 12:00 a za dwa tygodnie 11:40 to od razu micha Ci się cieszy i gonisz sobie szczęśliwy dalej.
Daje to niesamowitą wewnętrzną chęć do mierzenia się z własnym sobą. Często ze względu na różny rozkład dnia biegałem o 14 gdzie z nieba lał się żar ale wiedziałem, że chcę. I wychodziłem i mnie to cieszyło.
Weekendy zawalone i tak jak pisze lupus znajduję czas, by się przebiec. Kiedyś z kumplem nawet późnym wieczorem pobiegliśmy w teren, gdzie droga nieoświetlona. Ja prowadziłem bo znam ją dość dobrze i był niezły ubaw smile

Powiedz sobie, że chcesz biegać i tego się trzymajcool

Platini #5512460 27/08/2012 19:10
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
W
Wiara Gwarancja Wygranej
Wiara Gwarancja Wygranej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
Tym bardziej jak pobiega chwile to mu się mózg dotleni i praca będzie się sama pisała.

Platini #5512463 27/08/2012 19:12
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
W
Wiara Gwarancja Wygranej
Wiara Gwarancja Wygranej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
Nie będzie się gryzło, aeroby jak najbardziej potrzebne, chyba że chcesz się zalać jak świniak fatem smile

Ja sam po siłowni zjem odpoczne i idę grać w piłkę 90 minut i dobrze jest.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368

Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
M
mez Offline
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
Zaczalem ostatnio biegac na biezni po treningu na silowni i cos mnie "brzuch" (jakis narzadz w tej okolicy ciala ,ale nie wiem dokladnie jaki wiec napisalem ,ze brzuch) zaczyna po 10-15 minutach bolec (biegam 20 minut) , po bieganiu nie moge zaczerpnac pelnego oddechu - tak jakbym mial jakas opaske uciskowa nalozona na brzuch - jak sie tego pozbyc ? Moze trzeba jakos specjalnie oddychac podczas biegania ?

mez #5512902 28/08/2012 00:39
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
nie ma specjalnego sposobu oddychania smile oddycha sie ustami smile ( nie nosem ) a brzuch Cie boli bo pewnie masz słabe miesnie. Mnie tez na poczatku biegania( mimo tego ze od 3 lat regularnie cwiczylem na siłowni) mocno bolały dolne jego partie ale po miesiacu przestaly. Pobiegasz dluzej i wszystko sie unormuje

Platini #5513125 28/08/2012 02:37
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Po lewej czy po prawej stronie? duch

xqwzts #5513134 28/08/2012 02:39
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by xqwzts
I jak zacząć biegać, bo na chwilę obecną będę miał problem żeby przebiec choćby kilometr frown


- jedz dużo witamin, magnezu i wapnia.
- spraw sobie wygodne buty do biegania (np. asicsy żelowe)
- zacznij sobie truchtać swoim tempem, niech to będzie 100m na początku, może 200m, może 300m.
- nie zniechęcaj się
- nie patrz na innych
- z czasem satysfakcja będzie rosła.

Platini #5513149 28/08/2012 02:45
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Zapomniales dodać:

- zainstaluj endomondo




















[Linked Image]

Platini #5513167 28/08/2012 02:52
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
czasem nie da się zainstalować wink

lupus #5513178 28/08/2012 02:56
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
M
mez Offline
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
Originally Posted by lupus
Po lewej czy po prawej stronie? duch

ze niby kolka ? to raczej nie to bo lapalem kiedys kolki i wiem ,ze teraz to nie jest to smile , raczej na srodku brzucha , moze minimalnie po prawej stronie , najbardziej dziwi mnie ta niemoznosc zlapania pelnego oddechu

p.s. skoro juz napisalem post to zapytam sie przy okazji o buty do biegania - jaki model , albo chociaz jaak firma polecacie ? zaden ze mnie wyczynowiec ,wole biceps robic laugh ,ale uznalem ,ze warto byloby troche pobiegac a te moje zwykle adidasy nie bardzo sie do tego nadaja bo strasznie mnie lydki bola od paru dni gdy zaczalem biegac (nie miesnie piszczelowe czy brzuchate tylko bol odczuwam po wewnetrznej stronie lydki), mysle ,ze cena tak do 300pln

Strona 1 z 29 1 2 3 28 29

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (forty, rafal08, Sensei, alfa, kamel, betowiec, latajaca_holenderka, aker), 2,533 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,332
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1