|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
Nowy temacik, to może go napocznę  Na razie nie mam czasu, ale przymierzam się żeby od października po raz kolejny spróbować wziąć się za siebie. Mam zamiar zarówno biegać jak i ćwiczyć (żeby wyglądać jak człowiek, trochę mięśnia by się przydało w niektórych partiach  ), czy to się nie będzie gryzło ze sobą? Przykładowo - pn, śr, pt: ćwiczenia wieczorem; wt, cz, sb: bieganie rano? I jak zacząć biegać, bo na chwilę obecną będę miał problem żeby przebiec choćby kilometr 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,985 |
żeby psychicznie sie do tego przygotować 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
Czas wolny po pracy zawodowej staram się całkowicie poświęcić na pracę dyplomową, trochę za późno się za to zabrałem... Nie mogę sobie pozwolić na takie rzeczy jak bieganie i ćwiczenia minimum przez najbliższe 3 tygodnie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Nie wierze, ze nie znajdziesz 30 min aby sie poruszac.
Kiedys Baqu chyba wklejał dobry art jak ludzie marnuja czas w ciagu dnia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
Pewnie że bym znalazł na siłę ale nie mam do tego teraz głowy, ciągle myślę z przerwami 5 minutowymi dla forum i fb  śpię po 5h gdzie normalnie potrzebuję ok. 8h, biorąc po uwagę że z bieganiem i ćwiczeniami będę zaczynał, dodatkowy wysiłek zabierze mi więcej czasu niż 30 minut  Nie mogę i już, prawdopodobnie nie wyrobię się w terminie i będę sobie pluł w brodę że nie wykorzystałem całego czasu, nic mnie nie przekona 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Ale na QC czas masz  Poza tym nie chce mi sie wierzyć, ze jestes dzieki temu mega wydajny. Siedzenie nad praca i męczenie sie wcale nie sprawi, ze pojdzie raz dwa. W pazdzierniku bedzie, że zimno i skonczy sie na postanowieniu noworocznym 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
Legia grała, na to znajdę czas  w zeszłym roku zacząłem ćwiczyć właśnie w październiku, przerwałem w lutym, nie ma że zimno, ja lubię zimno  a czy ktoś odpowie na moje pytania w pierwszym poście? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
xqwzts - pytasz jak zacząć biegać. Pozwolę sobie odpowiedzieć - zwyczajnie. Ubierasz spodenki, buty i idziesz w teren, nie można inaczej  Trzeba chęci, nic więcej. Jakiś czas temu sobie myślałem, że nie dam rady, że po krótkim czasie sobie odpuszczę. Biegałem bez nie wiem jakiego planu, dla samego siebie i to mnie nakręcało, widziałem czasy jakie notowałem np dwa tygodnie wcześniej i ten progres sekundowy to daje niesamowitego powera. Mam w miarę stałą trasę i uwierz, że jak patrzysz dziś na stoper i masz np. 12:00 a za dwa tygodnie 11:40 to od razu micha Ci się cieszy i gonisz sobie szczęśliwy dalej. Daje to niesamowitą wewnętrzną chęć do mierzenia się z własnym sobą. Często ze względu na różny rozkład dnia biegałem o 14 gdzie z nieba lał się żar ale wiedziałem, że chcę. I wychodziłem i mnie to cieszyło. Weekendy zawalone i tak jak pisze lupus znajduję czas, by się przebiec. Kiedyś z kumplem nawet późnym wieczorem pobiegliśmy w teren, gdzie droga nieoświetlona. Ja prowadziłem bo znam ją dość dobrze i był niezły ubaw Powiedz sobie, że chcesz biegać i tego się trzymaj 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
Wiara Gwarancja Wygranej
|
|
Wiara Gwarancja Wygranej
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975 |
Tym bardziej jak pobiega chwile to mu się mózg dotleni i praca będzie się sama pisała.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
Wiara Gwarancja Wygranej
|
|
Wiara Gwarancja Wygranej
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975 |
Nie będzie się gryzło, aeroby jak najbardziej potrzebne, chyba że chcesz się zalać jak świniak fatem  Ja sam po siłowni zjem odpoczne i idę grać w piłkę 90 minut i dobrze jest.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483 |
Zaczalem ostatnio biegac na biezni po treningu na silowni i cos mnie "brzuch" (jakis narzadz w tej okolicy ciala ,ale nie wiem dokladnie jaki wiec napisalem ,ze brzuch) zaczyna po 10-15 minutach bolec (biegam 20 minut) , po bieganiu nie moge zaczerpnac pelnego oddechu - tak jakbym mial jakas opaske uciskowa nalozona na brzuch - jak sie tego pozbyc ? Moze trzeba jakos specjalnie oddychac podczas biegania ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
nie ma specjalnego sposobu oddychania  oddycha sie ustami  ( nie nosem ) a brzuch Cie boli bo pewnie masz słabe miesnie. Mnie tez na poczatku biegania( mimo tego ze od 3 lat regularnie cwiczylem na siłowni) mocno bolały dolne jego partie ale po miesiacu przestaly. Pobiegasz dluzej i wszystko sie unormuje
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Po lewej czy po prawej stronie? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
I jak zacząć biegać, bo na chwilę obecną będę miał problem żeby przebiec choćby kilometr  - jedz dużo witamin, magnezu i wapnia. - spraw sobie wygodne buty do biegania (np. asicsy żelowe) - zacznij sobie truchtać swoim tempem, niech to będzie 100m na początku, może 200m, może 300m. - nie zniechęcaj się - nie patrz na innych - z czasem satysfakcja będzie rosła.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Zapomniales dodać: - zainstaluj endomondo [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
czasem nie da się zainstalować 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483 |
Po lewej czy po prawej stronie?  ze niby kolka ? to raczej nie to bo lapalem kiedys kolki i wiem ,ze teraz to nie jest to  , raczej na srodku brzucha , moze minimalnie po prawej stronie , najbardziej dziwi mnie ta niemoznosc zlapania pelnego oddechu p.s. skoro juz napisalem post to zapytam sie przy okazji o buty do biegania - jaki model , albo chociaz jaak firma polecacie ? zaden ze mnie wyczynowiec ,wole biceps robic  ,ale uznalem ,ze warto byloby troche pobiegac a te moje zwykle adidasy nie bardzo sie do tego nadaja bo strasznie mnie lydki bola od paru dni gdy zaczalem biegac (nie miesnie piszczelowe czy brzuchate tylko bol odczuwam po wewnetrznej stronie lydki), mysle ,ze cena tak do 300pln
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|