Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8
kosmo #5514391 28/08/2012 23:58
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
FORTUNA ZAKŁADY BUKMACHERSKIE W TROSCE O KLIENTÓW ZAWIADAMIA, ŻE ZGODNIE Z INFORMACJĄ OTRZYMANĄ Z MINISTERSTWA FINANSÓW, TOTOLOTEK S.A. UTRACIŁ ZEZWOLENIE NA URZĄDZANIE ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH.

OSTRZEGAMY, ŻE GRAJĄC W SPÓŁCE NIEPOSIADAJĄCEJ ZEZWOLENIA NA ZAKŁADY BUKMACHERSKIE, RYZYKUJESZ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KARNO SKARBOWĄ, ZA CO ZGODNIE Z ARTYKUŁEM 109 KKS GROZI KARA GRZYWNY DO 2 400 000,00 ZŁ ORAZ PRZEPADEK UZYSKANEJ WYGRANEJ.

Wykaz z Ministerstwa Finansów podmiotów, którym cofnięto zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych - aktualny na dzień 24.08.2012 r.
1. Betako Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (wszystkie dotychczas posiadane zezwolenia),
2. Win Sport Bar Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (wszystkie dotychczas posiadane zezwolenia),
3. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (wszystkie dotychczas posiadane zezwolenia).

Bonus: Unibet
Piostar #5514602 29/08/2012 01:00
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
o kurwa kto by się tego spodziewał ?

kosmo #5514706 29/08/2012 01:27
Dołączył: Jun 2006
Posty: 384
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 384
a swoja droga to zalosny ten totolotek, kazdy wpis z pytaniem o ten problem na swoim koncie na facebooku usuwaja, a profil blokuja, zeby wiecej im nie zadawac klopotliwych pytan, żenada.

kosmo #5514945 29/08/2012 02:10
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Dzisiaj przechodziłem koło punktu i wszystko hula jak zwykle. smile Niezłe jaja...

kosmo #5515583 29/08/2012 05:14
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199
member
member
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199
Jaja... Byle się nachapać, póki można - potem ich zamkną jak dopalacze, a wtedy kolejna afera.

Piostar #5515588 29/08/2012 05:15
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Piostar
FORTUNA ZAKŁADY BUKMACHERSKIE W TROSCE O KLIENTÓW ZAWIADAMIA, ŻE ZGODNIE Z INFORMACJĄ OTRZYMANĄ Z MINISTERSTWA FINANSÓW, TOTOLOTEK S.A. UTRACIŁ ZEZWOLENIE NA URZĄDZANIE ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH.

OSTRZEGAMY, ŻE GRAJĄC W SPÓŁCE NIEPOSIADAJĄCEJ ZEZWOLENIA NA ZAKŁADY BUKMACHERSKIE, RYZYKUJESZ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KARNO SKARBOWĄ, ZA CO ZGODNIE Z ARTYKUŁEM 109 KKS GROZI KARA GRZYWNY DO 2 400 000,00 ZŁ ORAZ PRZEPADEK UZYSKANEJ WYGRANEJ.


Rzecznik ministerstwa:

- Graczom, którzy nie mieli świadomości, że Totolotek nie ma zezwolenia na przyjmowanie zakładów wzajemnych nie grozą żadne grzywny. Kryterium świadomości popełnianego czynu jest tu kluczowe.

No coś takiego. A w sprawie buków internetowych, to kryterium nie obowiązuje, pani rzecznik ? smile

http://biznes.onet.pl/totolotek-nielegalny,18572,5229832,1,news-detal

kosmo #5515615 29/08/2012 05:27
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,988
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,988
Jakoś nie wierzę ,że decyzja o kontynuowaniu przyjmowania zakładów nie była konsultowana z dobrymi prawnikami.
Przecież za takie coś jest prokurator,wyroki sądowe a może nawet i kryminał.

kosmo #5515620 29/08/2012 05:28
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Akurat to jest normalne, że nikt nie będzie się zajmował graczami w punktach firmy, która operuje jak by nigdy nic.

Dziwi mnie natomiast opieszałość związana z sytuacją tej firmy. Czyżby jakieś zakulisowe rozmowy miały miejsce i stąd brak reakcji w chwili obecnej?

kosmo #5515628 29/08/2012 05:37
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,988
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,988
Conrad jestem przekonany,że takowe zakulisowe rozmowy są prowadzone.
Gdyby ktoś miał sklep monopolowy i z dnia na dzień straciłby koncesję na sprzedaż mocnych alkoholi a dalej by handlował wódą, to by go zniszczyli,że nie wypłaciłby się do końca życia.

Conrad #5515635 29/08/2012 05:39
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Conrad
Akurat to jest normalne, że nikt nie będzie się zajmował graczami w punktach firmy, która operuje jak by nigdy nic.

Dziwi mnie natomiast opieszałość związana z sytuacją tej firmy. Czyżby jakieś zakulisowe rozmowy miały miejsce i stąd brak reakcji w chwili obecnej?

Nie o to chodzi co jest "normalne" lub "nienormalne", tylko o to co jest zapisane w prawie.

To co pani rzecznik wygaduje, mocy prawa nie ma smile

A ministerstwo ustami soimch ludzi wygaduje rzeczy sprzeczne.


Przypomnę:

http://www.pb.pl/2653252,47456,minister-finansow-cofnal-totolotkowi-koncesje-na-zaklady-wzajemne

" (...) nieostateczna decyzja o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych, w tym zakładów wzajemnych, podlega wykonaniu".

i dzisiejsza:

" Obecnie Totolotek odwołał się od decyzji ministra, trwa zatem postępowanie odwoławcze"

Conrad #5516011 29/08/2012 12:11
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199
member
member
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199
Originally Posted by Conrad
Dziwi mnie natomiast opieszałość związana z sytuacją tej firmy. Czyżby jakieś zakulisowe rozmowy miały miejsce i stąd brak reakcji w chwili obecnej?

Blaas, GTech więc mają.

Nie dziwcie się, że sprzeczne rzeczy wygadują rzecznicy. Gówno wiedzą, mówić powinni - ich pionki. Znowu nie wiadomo o co chodzi... Pewnie miało być po równo a wziął jeden... Są równi i równiejsi i jeden za sprzedaż viagry na allegro będzie mieć przesrane, a drugiemu nic nie zrobią za organizację i przyjmowanie zakładów bez koncesji.

Może dzięki koneksjom Blaasa i nazwiskom zamieszanym ta opieszałość ma miejsce? Może koncesję utracili, bo jakiś stażysta coś wywęszył, a miał tego nie ruszać? A może temat ma przycichnąć i nikt z tym nic nie robi pozwalając sobie na dwuznaczność interpretacji prawa?

ky-lo #5516031 29/08/2012 13:48
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
-
veteran
veteran
- Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
Wczoraj podyskutowałem sobie na ten temat ze znajomą z punktu. Jej zdanie jest takie, że skończy się solidną karą pienieżną, ale totomix będzie działać dalej. Wspomniała też coś o tym, że ministerstwo na nich teraz cięte, bo jakiś czas temu przegrało z nimi jakąś sprawę w sądzie i musiało zapłacić. Osobiście mam nadzieję, że będą działali, bo dużo bardziej mnie pasują niż konkurencja (pisze to człowiek który poza sts'em świata nie widział).
Ahhh, BTW - komuś oddali kasę?? Jakoś nikt się nie chwali... grin

-Adrian- #5516041 29/08/2012 14:22
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
-
veteran
veteran
- Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
Onet wczoraj też dobry. Artykuł o aferze, a główne zdjęcie (babka z mazakiem na tle pomarańczowych tablic) jak w mordę strzelił z sts'u. Fachowcy grin

kosmo #5516096 29/08/2012 17:21
Dołączył: Jun 2009
Posty: 9
B
BBB Offline
stranger
stranger
B Offline
Dołączył: Jun 2009
Posty: 9
JAKBY MINISTERSTWO BYLO PEWNE ZE SA ZAKLADY NIELEGALNE TO BY WLECIELI DO PUNKTOW JAK Z DOPALACZAMI ZAMKNAC I FINAL A WIDAC MAJA WATPLIWOSCI BO JAKBY SIE OKAZALO ZE ZAMKNELI I NIEMIELI RACJI TO BY SIE NIE WYPLACILI. DLA NIEWTAJEMNICZONYCH - ZACZELO SIE OD ZLOZENIA PRZEZ SPOLKE PISMA O ZGODE NA E-PROMOCJE, PRZEZ POL ROKU W MINISTERSTWIE CZYTALI REGULAMIN E-PROMOCJI I PODPISALI BO POL ROKU MAJA CZAS NA TO, po jakims czasie okazalo sie ze ekipa w ministerstwie sie zmienila i komus zaczelo sie cos niepodobac w epromocji i zostala wstrzymana, jesli wpierw podpisuja a potem zabieraja to jakis urzednik powinien beknac za to a tak niejest. choc z drugiej strony niewidze nic niezgodnego z prawem w epromocji ale sad rozstrzygnie to, inna kwestia jest jeszcze lapuwa dla kogos aby udupic firme.

kosmo #5516110 29/08/2012 17:44
Dołączył: Jan 2011
Posty: 65
E
journeyman
journeyman
E Offline
Dołączył: Jan 2011
Posty: 65
Spółka Fortuna chce przejąć toto-mixy.Proste.O to tutaj w tym wszystkim chodzi.

kosmo #5516152 29/08/2012 18:39
Dołączył: Jun 2009
Posty: 9
B
BBB Offline
stranger
stranger
B Offline
Dołączył: Jun 2009
Posty: 9
FORTUNA JUZ SIE WYSTRASZYLA I ZLIKWIDOWALA INFORMACJE A HAHAHAHAHAHAHAHHA

BBB #5516232 29/08/2012 20:23
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199
member
member
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199
Originally Posted by BBB
JAKBY MINISTERSTWO BYLO PEWNE ZE SA ZAKLADY NIELEGALNE TO BY WLECIELI DO PUNKTOW JAK Z DOPALACZAMI ZAMKNAC I FINAL A WIDAC MAJA WATPLIWOSCI BO JAKBY SIE OKAZALO ZE ZAMKNELI I NIEMIELI RACJI TO BY SIE NIE WYPLACILI. DLA NIEWTAJEMNICZONYCH - ZACZELO SIE OD ZLOZENIA PRZEZ SPOLKE PISMA O ZGODE NA E-PROMOCJE, PRZEZ POL ROKU W MINISTERSTWIE CZYTALI REGULAMIN E-PROMOCJI I PODPISALI BO POL ROKU MAJA CZAS NA TO, po jakims czasie okazalo sie ze ekipa w ministerstwie sie zmienila i komus zaczelo sie cos niepodobac w epromocji i zostala wstrzymana, jesli wpierw podpisuja a potem zabieraja to jakis urzednik powinien beknac za to a tak niejest. choc z drugiej strony niewidze nic niezgodnego z prawem w epromocji ale sad rozstrzygnie to, inna kwestia jest jeszcze lapuwa dla kogos aby udupic firme.

Bingo! Stażysta. smile
Łapuwa? Od "zesteesów"? Prędzej układ bez odsypu. wink

kosmo #5517578 30/08/2012 15:41
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Widocznie chodzi o jakieś kwestie, w których dojdzie jednak do porozumienia z MF. Inaczej by już nie było czynnych punktów...

kosmo #5521074 01/09/2012 16:00
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Jestem zaskoczony całą sytuacją. Wysyłanie kuponów przez Internet było świetnym udogodnieniem i wyrazem rozwoju firmy. Dzięki temu obroty się zwiększały i pewnie podatki dla MF też. Strona Toto-Lotka bardzo funkcjonalna. Duża liczba punktów w całej Polsce i marka którą wszyscy znają. Oczywiście urzędnicy na pewno nie czytali regulaminu pół roku, przeczytali go od razu, tylko że potem pewnie nie wiedzieli co z tym zrobi, albo nie chcieli podjąć decyzji, bo to najwygodniejsze. Problemem jest też skomplikowane prawo w Polsce. Podejrzewam że punktu działają bo tak na prawdę pewnie rozrzut ekspertyz prawnych w tym zakresie jest 40-60%. I jak tutaj podejmować decyzje biznesowa albo administracyjne ???

kosmo #5534967 10/09/2012 20:09
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
G
Inwestor
Inwestor
G Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
Totolotek S.A. oferuje zakłady wzajemne na podstawie ważnych zezwoleń udzielonych przez Ministra Finansów. Decyzje cofające zezwolenia, które dotyczą technicznej kwestii działalności Spółki (E-Promocji - element programu lojalnościowego), nie mają ostatecznego charakteru i nie są wykonalne. W związku z powyższym Totolotek S.A. legalnie oferuje zakłady wzajemne. Klienci nadal mogą bezpiecznie uczestniczyć w oferowanych przez Spółkę zakładach, a wygrane są w pełni gwarantowane. Punkty Totolotek S.A. pozostaną otwarte.

Strona 3 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników (forty, aker, betowiec, Lukasz111, haczyk, Sensei, burbon, rafal08, JelineK, kamel, ANZELMO), 1,782 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,325
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1