|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
FORTUNA ZAKŁADY BUKMACHERSKIE W TROSCE O KLIENTÓW ZAWIADAMIA, ŻE ZGODNIE Z INFORMACJĄ OTRZYMANĄ Z MINISTERSTWA FINANSÓW, TOTOLOTEK S.A. UTRACIŁ ZEZWOLENIE NA URZĄDZANIE ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH.
OSTRZEGAMY, ŻE GRAJĄC W SPÓŁCE NIEPOSIADAJĄCEJ ZEZWOLENIA NA ZAKŁADY BUKMACHERSKIE, RYZYKUJESZ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KARNO SKARBOWĄ, ZA CO ZGODNIE Z ARTYKUŁEM 109 KKS GROZI KARA GRZYWNY DO 2 400 000,00 ZŁ ORAZ PRZEPADEK UZYSKANEJ WYGRANEJ.
Wykaz z Ministerstwa Finansów podmiotów, którym cofnięto zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych - aktualny na dzień 24.08.2012 r. 1. Betako Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (wszystkie dotychczas posiadane zezwolenia), 2. Win Sport Bar Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (wszystkie dotychczas posiadane zezwolenia), 3. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (wszystkie dotychczas posiadane zezwolenia).
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
o kurwa kto by się tego spodziewał ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 384
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2006
Posty: 384 |
a swoja droga to zalosny ten totolotek, kazdy wpis z pytaniem o ten problem na swoim koncie na facebooku usuwaja, a profil blokuja, zeby wiecej im nie zadawac klopotliwych pytan, żenada.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Dzisiaj przechodziłem koło punktu i wszystko hula jak zwykle.  Niezłe jaja...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199 |
Jaja... Byle się nachapać, póki można - potem ich zamkną jak dopalacze, a wtedy kolejna afera.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
FORTUNA ZAKŁADY BUKMACHERSKIE W TROSCE O KLIENTÓW ZAWIADAMIA, ŻE ZGODNIE Z INFORMACJĄ OTRZYMANĄ Z MINISTERSTWA FINANSÓW, TOTOLOTEK S.A. UTRACIŁ ZEZWOLENIE NA URZĄDZANIE ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH.
OSTRZEGAMY, ŻE GRAJĄC W SPÓŁCE NIEPOSIADAJĄCEJ ZEZWOLENIA NA ZAKŁADY BUKMACHERSKIE, RYZYKUJESZ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KARNO SKARBOWĄ, ZA CO ZGODNIE Z ARTYKUŁEM 109 KKS GROZI KARA GRZYWNY DO 2 400 000,00 ZŁ ORAZ PRZEPADEK UZYSKANEJ WYGRANEJ. Rzecznik ministerstwa: - Graczom, którzy nie mieli świadomości, że Totolotek nie ma zezwolenia na przyjmowanie zakładów wzajemnych nie grozą żadne grzywny. Kryterium świadomości popełnianego czynu jest tu kluczowe.No coś takiego. A w sprawie buków internetowych, to kryterium nie obowiązuje, pani rzecznik ?  http://biznes.onet.pl/totolotek-nielegalny,18572,5229832,1,news-detal
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,988
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,988 |
Jakoś nie wierzę ,że decyzja o kontynuowaniu przyjmowania zakładów nie była konsultowana z dobrymi prawnikami. Przecież za takie coś jest prokurator,wyroki sądowe a może nawet i kryminał.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Akurat to jest normalne, że nikt nie będzie się zajmował graczami w punktach firmy, która operuje jak by nigdy nic.
Dziwi mnie natomiast opieszałość związana z sytuacją tej firmy. Czyżby jakieś zakulisowe rozmowy miały miejsce i stąd brak reakcji w chwili obecnej?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,988
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,988 |
Conrad jestem przekonany,że takowe zakulisowe rozmowy są prowadzone. Gdyby ktoś miał sklep monopolowy i z dnia na dzień straciłby koncesję na sprzedaż mocnych alkoholi a dalej by handlował wódą, to by go zniszczyli,że nie wypłaciłby się do końca życia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Akurat to jest normalne, że nikt nie będzie się zajmował graczami w punktach firmy, która operuje jak by nigdy nic.
Dziwi mnie natomiast opieszałość związana z sytuacją tej firmy. Czyżby jakieś zakulisowe rozmowy miały miejsce i stąd brak reakcji w chwili obecnej? Nie o to chodzi co jest "normalne" lub "nienormalne", tylko o to co jest zapisane w prawie. To co pani rzecznik wygaduje, mocy prawa nie ma  A ministerstwo ustami soimch ludzi wygaduje rzeczy sprzeczne. Przypomnę: http://www.pb.pl/2653252,47456,minister-finansow-cofnal-totolotkowi-koncesje-na-zaklady-wzajemne " (...) nieostateczna decyzja o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych, w tym zakładów wzajemnych, podlega wykonaniu". i dzisiejsza: " Obecnie Totolotek odwołał się od decyzji ministra, trwa zatem postępowanie odwoławcze"
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199 |
Dziwi mnie natomiast opieszałość związana z sytuacją tej firmy. Czyżby jakieś zakulisowe rozmowy miały miejsce i stąd brak reakcji w chwili obecnej? Blaas, GTech więc mają. Nie dziwcie się, że sprzeczne rzeczy wygadują rzecznicy. Gówno wiedzą, mówić powinni - ich pionki. Znowu nie wiadomo o co chodzi... Pewnie miało być po równo a wziął jeden... Są równi i równiejsi i jeden za sprzedaż viagry na allegro będzie mieć przesrane, a drugiemu nic nie zrobią za organizację i przyjmowanie zakładów bez koncesji. Może dzięki koneksjom Blaasa i nazwiskom zamieszanym ta opieszałość ma miejsce? Może koncesję utracili, bo jakiś stażysta coś wywęszył, a miał tego nie ruszać? A może temat ma przycichnąć i nikt z tym nic nie robi pozwalając sobie na dwuznaczność interpretacji prawa?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288 |
Wczoraj podyskutowałem sobie na ten temat ze znajomą z punktu. Jej zdanie jest takie, że skończy się solidną karą pienieżną, ale totomix będzie działać dalej. Wspomniała też coś o tym, że ministerstwo na nich teraz cięte, bo jakiś czas temu przegrało z nimi jakąś sprawę w sądzie i musiało zapłacić. Osobiście mam nadzieję, że będą działali, bo dużo bardziej mnie pasują niż konkurencja (pisze to człowiek który poza sts'em świata nie widział). Ahhh, BTW - komuś oddali kasę?? Jakoś nikt się nie chwali... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288 |
Onet wczoraj też dobry. Artykuł o aferze, a główne zdjęcie (babka z mazakiem na tle pomarańczowych tablic) jak w mordę strzelił z sts'u. Fachowcy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2009
Posty: 9
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Jun 2009
Posty: 9 |
JAKBY MINISTERSTWO BYLO PEWNE ZE SA ZAKLADY NIELEGALNE TO BY WLECIELI DO PUNKTOW JAK Z DOPALACZAMI ZAMKNAC I FINAL A WIDAC MAJA WATPLIWOSCI BO JAKBY SIE OKAZALO ZE ZAMKNELI I NIEMIELI RACJI TO BY SIE NIE WYPLACILI. DLA NIEWTAJEMNICZONYCH - ZACZELO SIE OD ZLOZENIA PRZEZ SPOLKE PISMA O ZGODE NA E-PROMOCJE, PRZEZ POL ROKU W MINISTERSTWIE CZYTALI REGULAMIN E-PROMOCJI I PODPISALI BO POL ROKU MAJA CZAS NA TO, po jakims czasie okazalo sie ze ekipa w ministerstwie sie zmienila i komus zaczelo sie cos niepodobac w epromocji i zostala wstrzymana, jesli wpierw podpisuja a potem zabieraja to jakis urzednik powinien beknac za to a tak niejest. choc z drugiej strony niewidze nic niezgodnego z prawem w epromocji ale sad rozstrzygnie to, inna kwestia jest jeszcze lapuwa dla kogos aby udupic firme.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2011
Posty: 65
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2011
Posty: 65 |
Spółka Fortuna chce przejąć toto-mixy.Proste.O to tutaj w tym wszystkim chodzi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2009
Posty: 9
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Jun 2009
Posty: 9 |
FORTUNA JUZ SIE WYSTRASZYLA I ZLIKWIDOWALA INFORMACJE A HAHAHAHAHAHAHAHHA
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2011
Posty: 199 |
JAKBY MINISTERSTWO BYLO PEWNE ZE SA ZAKLADY NIELEGALNE TO BY WLECIELI DO PUNKTOW JAK Z DOPALACZAMI ZAMKNAC I FINAL A WIDAC MAJA WATPLIWOSCI BO JAKBY SIE OKAZALO ZE ZAMKNELI I NIEMIELI RACJI TO BY SIE NIE WYPLACILI. DLA NIEWTAJEMNICZONYCH - ZACZELO SIE OD ZLOZENIA PRZEZ SPOLKE PISMA O ZGODE NA E-PROMOCJE, PRZEZ POL ROKU W MINISTERSTWIE CZYTALI REGULAMIN E-PROMOCJI I PODPISALI BO POL ROKU MAJA CZAS NA TO, po jakims czasie okazalo sie ze ekipa w ministerstwie sie zmienila i komus zaczelo sie cos niepodobac w epromocji i zostala wstrzymana, jesli wpierw podpisuja a potem zabieraja to jakis urzednik powinien beknac za to a tak niejest. choc z drugiej strony niewidze nic niezgodnego z prawem w epromocji ale sad rozstrzygnie to, inna kwestia jest jeszcze lapuwa dla kogos aby udupic firme. Bingo! Stażysta. Łapuwa? Od "zesteesów"? Prędzej układ bez odsypu. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Widocznie chodzi o jakieś kwestie, w których dojdzie jednak do porozumienia z MF. Inaczej by już nie było czynnych punktów...
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281 |
Jestem zaskoczony całą sytuacją. Wysyłanie kuponów przez Internet było świetnym udogodnieniem i wyrazem rozwoju firmy. Dzięki temu obroty się zwiększały i pewnie podatki dla MF też. Strona Toto-Lotka bardzo funkcjonalna. Duża liczba punktów w całej Polsce i marka którą wszyscy znają. Oczywiście urzędnicy na pewno nie czytali regulaminu pół roku, przeczytali go od razu, tylko że potem pewnie nie wiedzieli co z tym zrobi, albo nie chcieli podjąć decyzji, bo to najwygodniejsze. Problemem jest też skomplikowane prawo w Polsce. Podejrzewam że punktu działają bo tak na prawdę pewnie rozrzut ekspertyz prawnych w tym zakresie jest 40-60%. I jak tutaj podejmować decyzje biznesowa albo administracyjne ???
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
Inwestor
|
|
Inwestor
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747 |
Totolotek S.A. oferuje zakłady wzajemne na podstawie ważnych zezwoleń udzielonych przez Ministra Finansów. Decyzje cofające zezwolenia, które dotyczą technicznej kwestii działalności Spółki (E-Promocji - element programu lojalnościowego), nie mają ostatecznego charakteru i nie są wykonalne. W związku z powyższym Totolotek S.A. legalnie oferuje zakłady wzajemne. Klienci nadal mogą bezpiecznie uczestniczyć w oferowanych przez Spółkę zakładach, a wygrane są w pełni gwarantowane. Punkty Totolotek S.A. pozostaną otwarte.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|