|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Witam.Mam pytanie widze ze wiekszosc korzysta z endomondo jako sport trackera ale na moja platforme Bada w telefonie nie ma wersji tego programy a zamienniki sa lipne i prosilbym o rady co innego mozna wykombinowac w tej kwestii, co kupic (oprocz kupienia innego telefonu :D) Możesz się szarpnąć i kupić od razu Polara/Garmina  Maraton w Poznaniu chce przebiec poniżej 3:30 na km? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
pfff 42.195 oczywiście ; )
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
hehe lupusowi pewnie chodzilo o tempo jakie chcesz trzymac podczas biegu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382 |
hehe lupusowi pewnie chodzilo o tempo jakie chcesz trzymac podczas biegu  42,195 km w 3:30h, tak chce, czyli musi biec 12.055 km/h 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
wiem, wiem  ale operajac sie o trening z endo podajemy czas w minutach na km  niewazne juz 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
Vendetta, moje spoznione ale szczere gratulacje - 1:36 to swietny wynik, a i analiza biegu trafiona  epizod tenisowy na dzien przed zawodami pozarl spora czesc glikogenu, stad sciana na 14km. mogles probowac sie bronic wcinajac przed i w trakcie zawodow zele energetyczne ale zapewne i tak by Cie dopadlo tylko nieco pozniej. tak czy siak 1:30 jest w Twoim zasiegu i przy odpowiedzialnym podejsciu do sprawy powinienes to w niedalekiej przyszlosci zlamac. nie porownoj treningu Kukisa do swojego - maraton to nie dwa polmaratony, wiec trening do maratonu wyglada inaczej. jesli tylko Kukis zdaza sie regenerowac pomiedzy codziennymi dyszkami to nie ma problemu tak trenowac. W Twoim przypadku zbyt duze przycisniecie w tak krotkim okresie jeszcze bardziej zredukowaloby zapasy glikogenu i czas bylby jeszcze gorszy. Kukis, zycze powodzenia w Poznaniu, sam biegne w Warszawie - moj debiut wiec samo ukonczenie bedzie sukcesem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
'nie porownoj'.... brawo ja, chyba musze korepetycje z ortografii zaczac brac 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
Dzieki  Co do Kukisa to chodzi mi tez o to , ze takie bieganie w jednostajnym tempie procz faktu, ze podniosi jego wytrzymalosc i pozwoli przebiec maraton nic wiecej nie daje. Ja aktualnie przygotowuje sie do tego biegu -> http://www.k2partners.org.pl/ i zmienilem troche trening. Robie wiecej tempówek, crossów i sily biegowej. Teraz zamierzam biegac w zawodach na max 10km a nastepny polmaraton moze za pół roku i wtedy bede celował w under 1:30  Musze zdobyc troche doswiadczenia. Teraz mysle ze moglem wczesniej pobiec w jakims biegu na 10 i pozniej polmaraton a nei zaczac od polmaratonu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306 |
Dzieki  Co do Kukisa to chodzi mi tez o to , ze takie bieganie w jednostajnym tempie procz faktu, ze podniosi jego wytrzymalosc i pozwoli przebiec maraton nic wiecej nie daje. Ja aktualnie przygotowuje sie do tego biegu -> http://www.k2partners.org.pl/ i zmienilem troche trening. Robie wiecej tempówek, crossów i sily biegowej. Teraz zamierzam biegac w zawodach na max 10km a nastepny polmaraton moze za pół roku i wtedy bede celował w under 1:30  Musze zdobyc troche doswiadczenia. Teraz mysle ze moglem wczesniej pobiec w jakims biegu na 10 i pozniej polmaraton a nei zaczac od polmaratonu  Ze tak sie spytam na jak wyglada twoja silka biegowa, na czym ja robisz i ile ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
1 seria = skipy a + c+ wieloskoki i na koniec kazdej serii szybki podbieg. Robie 6 takich serii na lekkiej górce w lesie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
Co do Kukisa to chodzi mi tez o to , ze takie bieganie w jednostajnym tempie procz faktu, ze podniosi jego wytrzymalosc i pozwoli przebiec maraton nic wiecej nie daje. Ale ja biegam również interwały. Co najmniej raz w tygodniu. Ostatnio pojawiło się parę interesujących badań dotyczących skuteczności treningów biegowych i jasno z nich wynika, że warto biegać interwały. Choćby: http://kopalniawiedzy.pl/schemat-treningowy-biegacze-bieganie-czas-wyniki-zdrowie-Jens-Bangsbo,15933 na serwisach biegowych jest tego mnóstwo. Z drugiej strony w dalekich planach mam supermaratony: Kalisia (100km), bieg 24h i przede wszystkim Spartathlon [ pl.wikipedia.org] , a żeby je przebiec trzeba nabiegać na treningach mnóstwo kilometrów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
To spoko  ja ogolnie wybiegania robie raz w tygodniu a reszta to przeplatane, tempówki( ktore sa w zasadzie takimi wydluzonymi interwałami), krótkie interwały , siła biegowa i co jakis czas szybsze biegi na okolo 10 zebys prawdzic czy jest jakis progres 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Jest jakiś wzór, żeby sobie z czasów na 5 km wylicz ile teoretycznie powinienem przebiec w teście Coopera? Mój nick z endo to Nabuchodonozor, w tym tygodniu zacząłem biegać z telefonem, niezła frajda.
PS. Lupus - czemu nie połączysz w statystykach kolarstwa i jazdy na rowerze? Ja doszedłem do wniosku, że jeżeli zjeżdżam czasami w teren no i nie posiadam kolarzówki, to wszystko wrzucam do jazdy na rowerze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Gdyby się dało to byś tak miał. Ale endo uznaje to za osobne dyscypliny i nie mozna ich łączyć, co irytuje Ciebie, mnie i każdego kto jeździ na rowerze i choć raz wybral jedna lub druga opcję. Ja tez nie posiadam "kolarzowki", naginam na starym, cięzkim rowerze górskim. Z tym bieganiem to jest tak, ze on Ci ten wynik na test Coopera policzy Twoje najszybsze 12 minut podczas biegu(co moze miec miejsce np miedzy 3 a 5 km itp), a nie pierwsze 12 minut. Jak chcesz sie sprawdzic na Cooperze to juz najlepiej isc na bieżnie i zegarek ze stoperem i machniesz sobie miarodajny wynik. A i zmien ten nick  PS. Wlasnie wrocilem z przejażdzki, na trasie dostałem darmowy prysznic ze spryskiwaczy od jakiegos hanysa. Smakowalo jak zielone jabłuszko... [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Możesz zmienić każdy swój trening za pomocą opcji edytuj. Klikasz na trening z lipca, dajesz edytuj i zmieniasz dyscyplinę. Zmieniaj na jazdę na rowerze i dajemy  Wiem jak Endo liczy Coopera, miałem nadzieję, że generalnie da się jakoś oszacować wynik, bez biegania (trzeba się wybrać na bieżnię :() W tym roku zrobiłem te 50 km, połowę przez ostatni tydzień, z telefonem o wiele większa motywacja i monitoring, na razie biegam 5km w czasie 6min/km. Nie jest to źle zważając ile biegałem, a warunków superbiegowych też nie mam (192/88).
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Ale za to na rowerze jak depniesz mało kto Cię może złapać  Na jednym z for można spotkać chłopa co ma chyba 100 kg, a biega tak, że szok  Na jezdzie na rowerze chyba nie liczy wyników [rekordów osobistych].
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
Przykładowy kalkulator biegowy. Pierwsza dwa pola wypełniasz, i ostatnie dobierasz empirycznie tak, żeby czas biegu 12 min wyniósł.
http://i-run.pl/kalkulatory-biegowe.php?dist1=10000&time1=00%3A40%3A46&dist2=&time2=&goal_dist=3000
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
kto to jest M T-Roc? i czy faktycznie tyle przebiegł? bo nie mogę wejść na jego wyniki.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|