Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 29 1 2 3 4 5 28 29
Zimon #5526403 05/09/2012 18:58
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Originally Posted by Zimon
Witam.Mam pytanie widze ze wiekszosc korzysta z endomondo jako sport trackera ale na moja platforme Bada w telefonie nie ma wersji tego programy a zamienniki sa lipne i prosilbym o rady co innego mozna wykombinowac w tej kwestii, co kupic (oprocz kupienia innego telefonu :D)

Możesz się szarpnąć i kupić od razu Polara/Garmina wink

Originally Posted by Kukis
Maraton w Poznaniu chce przebiec poniżej 3:30

na km? crazy

Bonus: Unibet
Platini #5526717 05/09/2012 23:54
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
na 41 km

Platini #5526719 05/09/2012 23:55
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
pfff 42.195 oczywiście ; )

Kukis #5526806 06/09/2012 00:37
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
hehe tongue
lupusowi pewnie chodzilo o tempo jakie chcesz trzymac podczas biegu smile

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Originally Posted by Vendetta
hehe tongue
lupusowi pewnie chodzilo o tempo jakie chcesz trzymac podczas biegu smile

42,195 km w 3:30h, tak chce, czyli musi biec 12.055 km/h wink

wwwujek #5527037 06/09/2012 02:25
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
wiem, wiem smile ale operajac sie o trening z endo podajemy czas w minutach na km smile niewazne juz smile

Platini #5529313 07/09/2012 06:22
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Vendetta, moje spoznione ale szczere gratulacje - 1:36 to swietny wynik, a i analiza biegu trafiona smile epizod tenisowy na dzien przed zawodami pozarl spora czesc glikogenu, stad sciana na 14km. mogles probowac sie bronic wcinajac przed i w trakcie zawodow zele energetyczne ale zapewne i tak by Cie dopadlo tylko nieco pozniej. tak czy siak 1:30 jest w Twoim zasiegu i przy odpowiedzialnym podejsciu do sprawy powinienes to w niedalekiej przyszlosci zlamac.
nie porownoj treningu Kukisa do swojego - maraton to nie dwa polmaratony, wiec trening do maratonu wyglada inaczej. jesli tylko Kukis zdaza sie regenerowac pomiedzy codziennymi dyszkami to nie ma problemu tak trenowac. W Twoim przypadku zbyt duze przycisniecie w tak krotkim okresie jeszcze bardziej zredukowaloby zapasy glikogenu i czas bylby jeszcze gorszy.
Kukis, zycze powodzenia w Poznaniu, sam biegne w Warszawie - moj debiut wiec samo ukonczenie bedzie sukcesem wink

Platini #5529317 07/09/2012 06:25
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
'nie porownoj'.... brawo ja, chyba musze korepetycje z ortografii zaczac brac tongue

Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Dzieki piwo

Co do Kukisa to chodzi mi tez o to , ze takie bieganie w jednostajnym tempie procz faktu, ze podniosi jego wytrzymalosc i pozwoli przebiec maraton nic wiecej nie daje.

Ja aktualnie przygotowuje sie do tego biegu -> http://www.k2partners.org.pl/ i zmienilem troche trening. Robie wiecej tempówek, crossów i sily biegowej.
Teraz zamierzam biegac w zawodach na max 10km a nastepny polmaraton moze za pół roku i wtedy bede celował w under 1:30 wink Musze zdobyc troche doswiadczenia. Teraz mysle ze moglem wczesniej pobiec w jakims biegu na 10 i pozniej polmaraton a nei zaczac od polmaratonu smile

Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Originally Posted by Vendetta
Dzieki piwo

Co do Kukisa to chodzi mi tez o to , ze takie bieganie w jednostajnym tempie procz faktu, ze podniosi jego wytrzymalosc i pozwoli przebiec maraton nic wiecej nie daje.

Ja aktualnie przygotowuje sie do tego biegu -> http://www.k2partners.org.pl/ i zmienilem troche trening. Robie wiecej tempówek, crossów i sily biegowej.
Teraz zamierzam biegac w zawodach na max 10km a nastepny polmaraton moze za pół roku i wtedy bede celował w under 1:30 wink Musze zdobyc troche doswiadczenia. Teraz mysle ze moglem wczesniej pobiec w jakims biegu na 10 i pozniej polmaraton a nei zaczac od polmaratonu smile

Ze tak sie spytam na jak wyglada twoja silka biegowa, na czym ja robisz i ile ?

Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
1 seria = skipy a + c+ wieloskoki i na koniec kazdej serii szybki podbieg. Robie 6 takich serii na lekkiej górce w lesie.

Platini #5529688 07/09/2012 18:27
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Quote
Co do Kukisa to chodzi mi tez o to , ze takie bieganie w jednostajnym tempie procz faktu, ze podniosi jego wytrzymalosc i pozwoli przebiec maraton nic wiecej nie daje.

Ale ja biegam również interwały. Co najmniej raz w tygodniu. Ostatnio pojawiło się parę interesujących badań dotyczących skuteczności treningów biegowych i jasno z nich wynika, że warto biegać interwały. Choćby:
http://kopalniawiedzy.pl/schemat-treningowy-biegacze-bieganie-czas-wyniki-zdrowie-Jens-Bangsbo,15933
na serwisach biegowych jest tego mnóstwo.
Z drugiej strony w dalekich planach mam supermaratony: Kalisia (100km), bieg 24h i przede wszystkim Spartathlon [pl.wikipedia.org] , a żeby je przebiec trzeba nabiegać na treningach mnóstwo kilometrów.

Kukis #5529691 07/09/2012 18:30
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
To spoko smile ja ogolnie wybiegania robie raz w tygodniu a reszta to przeplatane, tempówki( ktore sa w zasadzie takimi wydluzonymi interwałami), krótkie interwały , siła biegowa i co jakis czas szybsze biegi na okolo 10 zebys prawdzic czy jest jakis progres smile

Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
wracając do treningów biegowych tongue - moze sie komus przyda -> http://bieganie.pl/?cat=2&id=269&show=1

Platini #5532787 09/09/2012 16:22
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Jest jakiś wzór, żeby sobie z czasów na 5 km wylicz ile teoretycznie powinienem przebiec w teście Coopera? Mój nick z endo to Nabuchodonozor, w tym tygodniu zacząłem biegać z telefonem, niezła frajda.

PS. Lupus - czemu nie połączysz w statystykach kolarstwa i jazdy na rowerze? Ja doszedłem do wniosku, że jeżeli zjeżdżam czasami w teren no i nie posiadam kolarzówki, to wszystko wrzucam do jazdy na rowerze.


Platini #5532951 09/09/2012 18:49
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Gdyby się dało to byś tak miał.
Ale endo uznaje to za osobne dyscypliny i nie mozna ich łączyć, co irytuje Ciebie, mnie i każdego kto jeździ na rowerze i choć raz wybral jedna lub druga opcję.

Ja tez nie posiadam "kolarzowki", naginam na starym, cięzkim rowerze górskim.

Z tym bieganiem to jest tak, ze on Ci ten wynik na test Coopera policzy Twoje najszybsze 12 minut podczas biegu(co moze miec miejsce np miedzy 3 a 5 km itp), a nie pierwsze 12 minut.

Jak chcesz sie sprawdzic na Cooperze to juz najlepiej isc na bieżnie i zegarek ze stoperem i machniesz sobie miarodajny wynik.
A i zmien ten nick tongue

PS. Wlasnie wrocilem z przejażdzki, na trasie dostałem darmowy prysznic ze spryskiwaczy od jakiegos hanysa.
Smakowalo jak zielone jabłuszko... [Linked Image]

Platini #5533014 09/09/2012 19:50
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Możesz zmienić każdy swój trening za pomocą opcji edytuj. Klikasz na trening z lipca, dajesz edytuj i zmieniasz dyscyplinę. Zmieniaj na jazdę na rowerze i dajemy smile

Wiem jak Endo liczy Coopera, miałem nadzieję, że generalnie da się jakoś oszacować wynik, bez biegania (trzeba się wybrać na bieżnię :()

W tym roku zrobiłem te 50 km, połowę przez ostatni tydzień, z telefonem o wiele większa motywacja i monitoring, na razie biegam 5km w czasie 6min/km. Nie jest to źle zważając ile biegałem, a warunków superbiegowych też nie mam (192/88).

Platini #5533044 09/09/2012 20:23
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Ale za to na rowerze jak depniesz mało kto Cię może złapać wink

Na jednym z for można spotkać chłopa co ma chyba 100 kg, a biega tak, że szok wink

Na jezdzie na rowerze chyba nie liczy wyników [rekordów osobistych].

Platini #5533098 09/09/2012 21:09
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Przykładowy kalkulator biegowy. Pierwsza dwa pola wypełniasz, i ostatnie dobierasz empirycznie tak, żeby czas biegu 12 min wyniósł.

http://i-run.pl/kalkulatory-biegowe.php?dist1=10000&time1=00%3A40%3A46&dist2=&time2=&goal_dist=3000

Platini #5533797 10/09/2012 01:26
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
kto to jest M T-Roc? i czy faktycznie tyle przebiegł? bo nie mogę wejść na jego wyniki.

Strona 3 z 29 1 2 3 4 5 28 29

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, $-man, Lukasz111, burbon, rafal08, latajaca_holenderka, Akhu, rymoholik, betowiec), 2,663 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,413
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1