Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 16 1 2 3 4 5 6 7 15 16
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Pawcias
Ostatnio były prowadzone statystyki w Unii Europejskiej na temat tego jak poszczególne narody potrafią czytać ze zrozumieniem. Polska wypadła nieźle, ale zaczynam mieć wątpliwości. Wyszło tam,że 15% ludzi w Polsce nie rozumie tego co czyta i to był jeden z lepszych wyników w Europie. Zaczynam mieć wątpliwości, co do przyszłości Europy...

Podaj źródło danych.
Przy okazji przekonamy się czy obywatel Pawcias czyta ze zroumieniem.

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Pan Prawnik łapie za słówka aplauz Standard. W radio TOK.FM (Wyborczej), w Rzeczpospolitej i Newsweeku z poniedziałku można o tym poczytać. Pytanie brzmi: jak to się ma do tematu? Przecież nie o tym rozmawiamy.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Pawcias
Pytanie brzmi: jak to się ma do tematu?

Pytanie zasadne. Tylko, że do samego siebie. Ponieważ sam to napisałeś.
A jak już napisałeś, to ja poproszę tylko o źródło danych do Twoich własnych słów.


Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Podałem. Wykresy kursów złota też są hipertajne.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Originally Posted by Art300
Originally Posted by Pawcias
Ostatnio były prowadzone statystyki w Unii Europejskiej na temat tego jak poszczególne narody potrafią czytać ze zrozumieniem. Polska wypadła nieźle, ale zaczynam mieć wątpliwości. Wyszło tam,że 15% ludzi w Polsce nie rozumie tego co czyta i to był jeden z lepszych wyników w Europie. Zaczynam mieć wątpliwości, co do przyszłości Europy...

Podaj źródło danych.
Przy okazji przekonamy się czy obywatel Pawcias czyta ze zroumieniem.


Nie wiem skąd w ogóle wzieła Ci się strategia wojowania ze mną bez powodu. Mam do Ciebie ogromny szacunek.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Originally Posted by Art300
Originally Posted by Pawcias
Ostatnio były prowadzone statystyki w Unii Europejskiej na temat tego jak poszczególne narody potrafią czytać ze zrozumieniem. Polska wypadła nieźle, ale zaczynam mieć wątpliwości. Wyszło tam,że 15% ludzi w Polsce nie rozumie tego co czyta i to był jeden z lepszych wyników w Europie. Zaczynam mieć wątpliwości, co do przyszłości Europy...

Podaj źródło danych.
Przy okazji przekonamy się czy obywatel Pawcias czyta ze zroumieniem.
Nie byłem pewien czy dobrze pamietam cyfry, ale jednak miałem rację.

http://spoleczenstwo.newsweek.pl/polacy-nie-umieja-czytac-ze-zrozumieniem--a-i-tak-sa-lepsi-od-przecietnego-europejczyka,95794,1,1.html

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Widzę, że burzliwa dyskusja trwa, jednakże chciałbym lekko odejść od tematu.

Mamy tutaj sporo osób doskonale znających temat i wszelkie kruczki, zatem miałbym pytanie.

Posiadam pub sportowy, od października będę miał tam również zakłady bukmacherkie. Czy prawo polskie w tym wypadku dopuszcza zachęcanie klientów do zakładów? Mam na myśli sytuację, kiedy oficjalnie dzieliłbym się z klientami informacjami odnośnie konkretnych spotkań z lekką sugestią, podpowiedzią, jak ową informację można wykorzystać. Mój punkt będzie rozliczany na zasadzie prowizji od obrotu, zatem w moim interesie jest, by klienci byli czymś zachęcani. Pojawia się jednak wątpliwość czy tak można? Czy nie jest to nakłanianie do hazardu?

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
No i żeby była jasność. Mam do Ciebie szacunek bez ironii, czy emotikonów vel Agas puke Fajne są te Twoje komenty prawne, ale jeśli nie znasz się na ekonomii, to nie zabieraj w tej sprawie głosu.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Originally Posted by _Korver_
Widzę, że burzliwa dyskusja trwa, jednakże chciałbym lekko odejść od tematu.

Mamy tutaj sporo osób doskonale znających temat i wszelkie kruczki, zatem miałbym pytanie.

Posiadam pub sportowy, od października będę miał tam również zakłady bukmacherkie. Czy prawo polskie w tym wypadku dopuszcza zachęcanie klientów do zakładów? Mam na myśli sytuację, kiedy oficjalnie dzieliłbym się z klientami informacjami odnośnie konkretnych spotkań z lekką sugestią, podpowiedzią, jak ową informację można wykorzystać. Mój punkt będzie rozliczany na zasadzie prowizji od obrotu, zatem w moim interesie jest, by klienci byli czymś zachęcani. Pojawia się jednak wątpliwość czy tak można? Czy nie jest to nakłanianie do hazardu?

Zgodnie z prawem możesz udzielać informacji na temat kto wygra mecz, ale nie możesz reklamować w jakim punkcie bukmacherskim to zagrać.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
@ Pawcias

Nie chciałem Cię kompromitowac, ale sam się prosisz.

/Wyszło tam,że 15% ludzi w Polsce nie rozumie tego co czyta/

To Twoje słowa.


A w tekście masz napisane czarno na białym:

/Aż 15 proc. polskich piętnastolatków nie umie czytać ze zrozumieniem /


Wniosek: nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, co było do udowodnienia.

Z mojej strony EOT.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Pietnastolatkowie to nie ludzie? Dalej polujesz na łapanie mnie za słówka tongue

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Daj sobie spokój. To do niczego nie prowadzi. Nie mam nic do Ciebie, a Ty wciąż z uporem Agasa mnie atakujesz.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Z mojej strony EOT. [/quote]

Po raz setny EOT. Da się po polsku coś chociaż?

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by _Korver_
Widzę, że burzliwa dyskusja trwa, jednakże chciałbym lekko odejść od tematu.

Mamy tutaj sporo osób doskonale znających temat i wszelkie kruczki, zatem miałbym pytanie.

Posiadam pub sportowy, od października będę miał tam również zakłady bukmacherkie. Czy prawo polskie w tym wypadku dopuszcza zachęcanie klientów do zakładów? Mam na myśli sytuację, kiedy oficjalnie dzieliłbym się z klientami informacjami odnośnie konkretnych spotkań z lekką sugestią, podpowiedzią, jak ową informację można wykorzystać. Mój punkt będzie rozliczany na zasadzie prowizji od obrotu, zatem w moim interesie jest, by klienci byli czymś zachęcani. Pojawia się jednak wątpliwość czy tak można? Czy nie jest to nakłanianie do hazardu?

Ustawa w art. 29 ust 5 mówi:

5. Zakazy określone w ust. 1 i 2 nie obejmują reklamy i promocji prowadzonej wewnątrz kasyna gry i punktu przyjmowania zakładów wzajemnych...

Ustawa mówi o "reklamie i promocji", w innych punktach je definiując.
Nie mówi na temat "udzielania informacji, rad i wskazówek ". smile

Z samej ustawy więc, moim zdaniem, żaden zakaz nie wynika, ale to nie znaczy jeszcze, że nie mogą pojawić się problemy w Twoim konkretnie przypadku oraz, że potencjalnie zakaz nie wynika z innych przepisów.

Po pierwsze,łączysz pub z zakładami, więc występuje problem "na zewnątrz" i "wewnątrz" punktu przyjmowania zakładów, problem, który trzeba rozstrzygnąć.

Po drugie, trzeba rozstrzygnąć, czy nie złamiesz przepisów firmy, którą reprezentujesz. ( Twoje informacje mogą się różnić od informacji typerów firmy - sprzeczność)


Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Sprzeczność rozumiana też jako konflikt interesów.
Twoje rady mają przecież przynieść skutek w postaci przysporzenia zysku klientom, a nie firmie.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
@ Pawcias

Nie chciałem Cię kompromitowac, ale sam się prosisz.

/Wyszło tam,że 15% ludzi w Polsce nie rozumie tego co czyta/

To Twoje słowa.


A w tekście masz napisane czarno na białym:

/Aż 15 proc. polskich piętnastolatków nie umie czytać ze zrozumieniem /


Wniosek: nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, co było do udowodnienia.

Z mojej strony EOT.

ten co zjada wszystkich sam został zjedzony laugh

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Originally Posted by Art300
Originally Posted by _Korver_
Widzę, że burzliwa dyskusja trwa, jednakże chciałbym lekko odejść od tematu.

Mamy tutaj sporo osób doskonale znających temat i wszelkie kruczki, zatem miałbym pytanie.

Posiadam pub sportowy, od października będę miał tam również zakłady bukmacherkie. Czy prawo polskie w tym wypadku dopuszcza zachęcanie klientów do zakładów? Mam na myśli sytuację, kiedy oficjalnie dzieliłbym się z klientami informacjami odnośnie konkretnych spotkań z lekką sugestią, podpowiedzią, jak ową informację można wykorzystać. Mój punkt będzie rozliczany na zasadzie prowizji od obrotu, zatem w moim interesie jest, by klienci byli czymś zachęcani. Pojawia się jednak wątpliwość czy tak można? Czy nie jest to nakłanianie do hazardu?

Ustawa w art. 29 ust 5 mówi:

5. Zakazy określone w ust. 1 i 2 nie obejmują reklamy i promocji prowadzonej wewnątrz kasyna gry i punktu przyjmowania zakładów wzajemnych...

Ustawa mówi o "reklamie i promocji", w innych punktach je definiując.
Nie mówi na temat "udzielania informacji, rad i wskazówek ". smile

Z samej ustawy więc, moim zdaniem, żaden zakaz nie wynika, ale to nie znaczy jeszcze, że nie mogą pojawić się problemy w Twoim konkretnie przypadku oraz, że potencjalnie zakaz nie wynika z innych przepisów.

Po pierwsze,łączysz pub z zakładami, więc występuje problem "na zewnątrz" i "wewnątrz" punktu przyjmowania zakładów, problem, który trzeba rozstrzygnąć.

Po drugie, trzeba rozstrzygnąć, czy nie złamiesz przepisów firmy, którą reprezentujesz. ( Twoje informacje mogą się różnić od informacji typerów firmy - sprzeczność)

Powielasz to o czym napisałem w jednym zadaniu.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Originally Posted by AGASSI
Originally Posted by Art300
@ Pawcias

Nie chciałem Cię kompromitowac, ale sam się prosisz.

/Wyszło tam,że 15% ludzi w Polsce nie rozumie tego co czyta/

To Twoje słowa.


A w tekście masz napisane czarno na białym:

/Aż 15 proc. polskich piętnastolatków nie umie czytać ze zrozumieniem /


Wniosek: nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, co było do udowodnienia.

Z mojej strony EOT.

ten co zjada wszystkich sam został zjedzony laugh

?

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Originally Posted by Pawcias
Originally Posted by Art300
Originally Posted by _Korver_
Widzę, że burzliwa dyskusja trwa, jednakże chciałbym lekko odejść od tematu.

Mamy tutaj sporo osób doskonale znających temat i wszelkie kruczki, zatem miałbym pytanie.

Posiadam pub sportowy, od października będę miał tam również zakłady bukmacherkie. Czy prawo polskie w tym wypadku dopuszcza zachęcanie klientów do zakładów? Mam na myśli sytuację, kiedy oficjalnie dzieliłbym się z klientami informacjami odnośnie konkretnych spotkań z lekką sugestią, podpowiedzią, jak ową informację można wykorzystać. Mój punkt będzie rozliczany na zasadzie prowizji od obrotu, zatem w moim interesie jest, by klienci byli czymś zachęcani. Pojawia się jednak wątpliwość czy tak można? Czy nie jest to nakłanianie do hazardu?

Ustawa w art. 29 ust 5 mówi:

5. Zakazy określone w ust. 1 i 2 nie obejmują reklamy i promocji prowadzonej wewnątrz kasyna gry i punktu przyjmowania zakładów wzajemnych...

Ustawa mówi o "reklamie i promocji", w innych punktach je definiując.
Nie mówi na temat "udzielania informacji, rad i wskazówek ". smile

Z samej ustawy więc, moim zdaniem, żaden zakaz nie wynika, ale to nie znaczy jeszcze, że nie mogą pojawić się problemy w Twoim konkretnie przypadku oraz, że potencjalnie zakaz nie wynika z innych przepisów.

Po pierwsze,łączysz pub z zakładami, więc występuje problem "na zewnątrz" i "wewnątrz" punktu przyjmowania zakładów, problem, który trzeba rozstrzygnąć.

Po drugie, trzeba rozstrzygnąć, czy nie złamiesz przepisów firmy, którą reprezentujesz. ( Twoje informacje mogą się różnić od informacji typerów firmy - sprzeczność)

Powielasz to o czym napisałem w jednym zadaniu.

Ewentualnie "zdaniu", bo z sarkazmem też aktualnie zapewne jesteś na bakier.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Art300
Originally Posted by _Korver_
Posiadam pub sportowy, od października będę miał tam również zakłady bukmacherkie. Czy prawo polskie w tym wypadku dopuszcza zachęcanie klientów do zakładów? Mam na myśli sytuację, kiedy oficjalnie dzieliłbym się z klientami informacjami odnośnie konkretnych spotkań z lekką sugestią, podpowiedzią, jak ową informację można wykorzystać. Mój punkt będzie rozliczany na zasadzie prowizji od obrotu, zatem w moim interesie jest, by klienci byli czymś zachęcani. Pojawia się jednak wątpliwość czy tak można? Czy nie jest to nakłanianie do hazardu?

Z samej ustawy więc, moim zdaniem, żaden zakaz nie wynika, ale to nie znaczy jeszcze, że nie mogą pojawić się problemy w Twoim konkretnie przypadku oraz, że potencjalnie zakaz nie wynika z innych przepisów.

Po pierwsze,łączysz pub z zakładami, więc występuje problem "na zewnątrz" i "wewnątrz" punktu przyjmowania zakładów, problem, który trzeba rozstrzygnąć.

Jak prawnie wygląda rozdzielenie pubu z punktem bukmacherskim? Czy obie działalności będą prowadzone np. przez tę samą sp. z o.o.? Jeśli inne to może warto by to punkt przyjmowania zakładów był głównym najemcą całego lokalu aby nie wyszły problemy jak będziesz pod różną postacią także promował ofertę, np. plakatami w różnych miejscach z kursami na mecz Repry czy coś w tym stylu.

Natomiast z tym mówieniem ludziom co grać to robisz to jako osoba prywatna gdyż nie jest to część Twoich obowiązków służbowych. I pewnie będziesz mówił "ja bym zagrał" lub "mi się wydaje" a nie "macie grać to czy to".

Wybrałeś już buka do współpracy?

Strona 5 z 16 1 2 3 4 5 6 7 15 16

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, rafal08, Lukasz111, burbon), 2,787 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,865
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1