Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 7 z 16 1 2 5 6 7 8 9 15 16
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Pawcias
Który polityk mocniej przywalił, ten był bardziej trendy. Wszystko było w trakcie tworzenia się na kolanie. Nie mówię o ostatecznych wersjach i późniejszych poprawkach, tylko o założaniach i projektach, które zmieniały się stopniowo w coraz bardziej ostrą stronę.


W ogóle nie wiesz, o czym mówisz.


1. Cały opis procesu legislacyjnego jest tu:

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/2481.htm


2. Spis projektów ustaw jest tu ( nie ma konkurencyjnych projektów) :

http://orka.sejm.gov.pl/projustall6.htm


3. W jedynym, rządowym projekcie, w komisji głosowano 30 poprawek
25 odrzucono, 5 przyjęto.

Żadna z poprawek nie dotyczyła graczy

http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/wgdruku/2508-A/$file/2508-A.pdf


Nie miała zresztą powodów, aby dotyczyć, bo wszystkie poprzednie akty prawne dotyczyły graczy.

W szczególności ustawa z dnia 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych:
( Karze podlegają i organizatorzy i gracze)

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19920680341

a także kodeks karno skarbowy:
( Karze podlegają i organizatorzy i gracze)

isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19990830930&type=3



A więc Twoje:

Zaczęło się od firm. W ciągu kilku dni doszły pomysły znęcania się nad graczami.

to brednie.



Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Skupiłeś się na procesie ligislacyjnym.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
W dziedzinach prawnych nie mam z Tobą szans, bo mam inne wykształcenie, ale ocena intencji polityków jest legalna dla każdego. Jeszecze tak jest Panie Prawnik, czy już tylko Pan ma rację?

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Pawcias
W dziedzinach prawnych nie mam z Tobą szans, bo mam inne wykształcenie, ale ocena intencji polityków jest legalna dla każdego. Jeszecze tak jest Panie Prawnik, czy już tylko Pan ma rację?

Wygadywanie bzdur też jest legalne. Nie masz o co się martwić.

P.S.
Odpowiedziałem Tobie tylko dlatego, że odniosłem się do Ciebie w poście do Conrada. A nie powinienem był tego robić.

EOT ostatecznie.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Politycy atakowali firmy na początku, na wszelkich możliwych konferencjach. Później przyczepili się do klientów tych firm. Na prawie się nie znam. Nie wczuwaj się tak. Pozdrawiam.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Originally Posted by Art300
Originally Posted by Pawcias
Który polityk mocniej przywalił, ten był bardziej trendy. Wszystko było w trakcie tworzenia się na kolanie. Nie mówię o ostatecznych wersjach i późniejszych poprawkach, tylko o założaniach i projektach, które zmieniały się stopniowo w coraz bardziej ostrą stronę.


W ogóle nie wiesz, o czym mówisz.


1. Cały opis procesu legislacyjnego jest tu:

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/2481.htm


2. Spis projektów ustaw jest tu ( nie ma konkurencyjnych projektów) :

http://orka.sejm.gov.pl/projustall6.htm


3. W jedynym, rządowym projekcie, w komisji głosowano 30 poprawek
25 odrzucono, 5 przyjęto.

Żadna z poprawek nie dotyczyła graczy

http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/wgdruku/2508-A/$file/2508-A.pdf


Nie miała zresztą powodów, aby dotyczyć, bo wszystkie poprzednie akty prawne dotyczyły graczy.

W szczególności ustawa z dnia 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych:
( Karze podlegają i organizatorzy i gracze)

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19920680341

a także kodeks karno skarbowy:
( Karze podlegają i organizatorzy i gracze)

isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19990830930&type=3



A więc Twoje:

Zaczęło się od firm. W ciągu kilku dni doszły pomysły znęcania się nad graczami.

to brednie.

Co się działo zanim doszło do procesu ligislacyjnego? O tym okresie rozmwiałem z Tobą.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Art300
Ja, gdybym chadzał do ziemniaków, nie chciałbym mieć nawet cienia, nawet odrobiny wątpliwosci, że coś mi może grozić.

Wystarczająco śmieszne już jest to, że ja muszę żyć na
emigracji smile
Co nie jest takie tanie.

Na przykład, co doskonale pewnie widzisz, dziś jestem Twoim sąsiadem smile

No ale nic Ci u ziemniaka nie grozi, nie słyszałem żeby ktokolwiek miał problem co poszedł i puścił kupon w pewnej firmie, która ponoć miała (czy może jeszcze ma) problemy ze statusem swojej koncesji. smile

Rozumiem, że z tym sąsiedztwem to wystarczy kilka kliknięć myszki i będziesz już sąsiadem Baracka Obamy? cool

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Conrad
No ale nic Ci u ziemniaka nie grozi, nie słyszałem żeby ktokolwiek miał problem co poszedł i puścił kupon w pewnej firmie, która ponoć miała (czy może jeszcze ma) problemy ze statusem swojej koncesji. smile

Jeszcze raz,

1. Celnicy twierdzą, że żadne postępowanie się nie toczy przeciwko graczom.
2. Zamieszczają przepis o karaniu graczy w nielegalnych grach.

A więc nie mówią, że nie może sie toczyć w przyszłości i dodatkowo cytują przepis. To co to jest jak nie forma ostrzeżenia, choćby tak na wszeki wypadek.

Mało tego, wszystko może zależeć od losów całego postępowania z Totolotkiem, co przy okazji jeszcze świadczy o tym, że sami nie wiedzą, na czym stoją.
Gdyby wiedzieli, to Totolotek byłby zamknięty.

I to ma być normalnym działaniem ? smile

Jak się nie wie, to się nie pisze dyrdymałów. Ani nic nie sugeruje, Choćby na wszelki wypadek.

A jak się wie, to się działa.



Originally Posted by Conrad
Rozumiem, że z tym sąsiedztwem to wystarczy kilka kliknięć myszki i będziesz już sąsiadem Baracka Obamy? cool

Póki co, wróciłem na stary kontynent smile
A i kilka kliknięć nie wystarczy niestety.
Potrzebne są środki jeszcze. Jeden, okresowy bilet na jeden samolot w wybranym kierunku. A ja mam zdolnośc bilokacji i latam wieloma samolotami jednocześnie smile

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Myślałem głupim ja , że w Polsce jesteś cały czas smile

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Originally Posted by Art300
@
Wystarczająco śmieszne już jest to, że ja muszę żyć na
emigracji smile
Co nie jest takie tanie.

Na przykład, co doskonale pewnie widzisz, dziś jestem Twoim sąsiadem smile

Ameryka pólnocna - grasz tam spokojnie pomijając USA tongue . Ameryka Południowa - nikt się nie czepia. Azja - jedziesz z koksem za wyjątkiem Chin, Japonii i warunkowo Hongkongu. Australia jest warunkowa. Reszta Oceanii luz. Afryka - bez problemów. Europa - cała oprócz Włoch i Francji.

Dlaczego musisz żyć na emigracji? Obstawiaj gdzieś bliżej wink

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
W Ameryce północnej jedyny normalny kraj to Kanada. USA i dalej na południe to dzicz w większym czy mniejszym stopniu, ale i tak szkoda czasu.

W Azji to różnie bywa, ale generalnie są uczuleni na hazard. W Tajlandii nawet adresu URL poblokowali do wieli buków, choć pod każdym innym względem to wspaniały kraj.

Najlepiej mimo wszystko w Europie.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Zgadzam się. Kanada to w ogóle najfajniejszy kraj, gdyby nie to, że jest kompletnym zadupiem. Europa jest spoko i generalnie da się tu żyć. Wcale nie trzeba zmieniać kontynentu na stałe tongue

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Przy okazji Kanady taka mała anegdota z Montrealu. Kolega wracał do Polski, bo był tam odwiedzić rodzinę i na lotnisku duka coś w stylu: Kurdę, can I have one ticket to Poland.... Babka w okienku do niego po polsku: Dobrze Ci idzie, ale spróbuj jeszcze raz. Podszlifujesz akcent santa

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Od tamtej pory miał na SGH ksywkę Montreol. Łezka się kręci w oku.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
W Europie oprócz Francji i Włoch? A Holandia? Tam legalne? Wydawało mi się, że nie.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Tam jest chyba najgorszy szlaban na firmy i jako kraj mają prawo zabronić świadczenia wszystkich usług hazardowych na holenderskim rynku gdyż u nich nie ma np. ziemniaków.

Natomiast z pozycja gracza to nie wiem jak to wygląda jeśli ktoś znajdzie firmę obsługującą klientów z Holandii...

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Hiszpania :

Quote
As part of Pinnacle Sports' ongoing review of country specific legal compliance, we are closing all accounts registered from Spain and will no longer be accepting new player registrations from this country.

W połowie czerwca informowali w mailach. Większość europejskich buków wykupiła licencję u nich.


Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
W Holandii był bałagan w sprawie przelewów do/z buków. Samej gry o ile dobrze pamiętam nikt nie blokował.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Z tą Hiszpanią ciekawa sprawa. Moje info jest dość stare i walone z pamięci (jak ten czas szybko płynie). Dokopałem się do jakiegoś czegoś wśród do starych maili. 13 Czerwca 2012, fragment maila od Betfair::

*Zabronione zakłady i rejestracja konta:

Francja i jej teretoria, Turcja, USA i jej teretoria.

*Zabroniona rejestracja konta:

Chiny i Hong Kong, Włochy, Japonia

*Inne restrykcje:

Australia - osoby fizycznie przebywające w Australii nie mogą obsatwiać na: Wirtualne Wyścigi konne. Nie mogą grać w Pokera, Kasynie, Arcade, Backgammon, Gry Betfair. Oraz można obstawiać Wyścigi konne tylko 'na żywo'.

Austria - nie można obstawiać zakladów na rynkach 'Zakładów Specjalnych'.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Skandynawia mnie zastanawia. Gra ktoś z Was tam ostatnio?

Strona 7 z 16 1 2 5 6 7 8 9 15 16

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (rymoholik, burbon, rafal08, $-man, latajaca_holenderka, alfa, aker, Sensei, Akhu, forty, 11kera11, betowiec), 2,519 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,069
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1