Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 9 z 16 1 2 7 8 9 10 11 15 16
Dołączył: Jan 2005
Posty: 8,082
aka Schranzer
aka Schranzer
Dołączył: Jan 2005
Posty: 8,082
Jakie macie zapatrzenie na wypłaty na kartę kredytową? Czy z kartami jest jak z osobistymi rachunkami? Jeśli na konto przyjdzie przelew(y) na łączną kwotę 10 tyś euro to bank powiadamia skarbówkę. Czy ze zwrotami na kartę kredytową jest podobnie?

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2012
Posty: 1,611
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Mar 2012
Posty: 1,611
Originally Posted by Rusty
Jakie macie zapatrzenie na wypłaty na kartę kredytową? Czy z kartami jest jak z osobistymi rachunkami? Jeśli na konto przyjdzie przelew(y) na łączną kwotę 10 tyś euro to bank powiadamia skarbówkę. Czy ze zwrotami na kartę kredytową jest podobnie?

Gdyby przy takim przelewach bank powiadamiał urząd skarbowy to przecież nic innego by chyba nie robili, dziennie mase ludzi operuje znacznie wyzszymi kwotami, takie 40 tysięcy to na banku nie robi wrażenia, jak byś dostał jakiś milion złotcych w ciągu roku, powiedzmy po 100k miesięcznie to jest jakaś szansa że bank by się tym zainteresował ale nie kwotą 10 tysięcy euro.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
Originally Posted by Pawcias
Originally Posted by michau13
W Skandynawii - Dania ma licencje i tylko na ich podstawie jest legalna gra. Inne kraje nie maja jeszcze unormowanej sytuacji. Szwecja planuje podobna ustawe jak w Danii. Nie polecam Finlandii - tam chyba najbardziej pilnuja i nie jest to zbyt legalne.

Co do betfair - maja problem bo w wielu krajach prawo akceptuje tylko zwykle zaklady a gieldy juz nie. Dlatego betfair robi zwyklego buka.

Dzięki. Powiedz jeszcze tylko jeśli wiesz, czy w Danii Betfair ma Buka, czy giełdę?

Zauważyłem, że jest problem z licencjonowaniem giełd i w krajach, gdzie się za to wzięto, Betfair zamienia się w buka z dużą marżą i kiepską ofertą.

może ktoś wyjaśnić jak wygląda sprawa z Betfair w Polsce? Czy w świetle ustawy gra u nich to gra na giełdzie czy zawieranie zakładów?

Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Originally Posted by MazurTL
Originally Posted by Rusty
Jakie macie zapatrzenie na wypłaty na kartę kredytową? Czy z kartami jest jak z osobistymi rachunkami? Jeśli na konto przyjdzie przelew(y) na łączną kwotę 10 tyś euro to bank powiadamia skarbówkę. Czy ze zwrotami na kartę kredytową jest podobnie?

Gdyby przy takim przelewach bank powiadamiał urząd skarbowy to przecież nic innego by chyba nie robili, dziennie mase ludzi operuje znacznie wyzszymi kwotami, takie 40 tysięcy to na banku nie robi wrażenia, jak byś dostał jakiś milion złotcych w ciągu roku, powiedzmy po 100k miesięcznie to jest jakaś szansa że bank by się tym zainteresował ale nie kwotą 10 tysięcy euro.


powiadamia, wiem to od osoby pracującej w US

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by dave84
Originally Posted by MazurTL
Originally Posted by Rusty
Jakie macie zapatrzenie na wypłaty na kartę kredytową? Czy z kartami jest jak z osobistymi rachunkami? Jeśli na konto przyjdzie przelew(y) na łączną kwotę 10 tyś euro to bank powiadamia skarbówkę. Czy ze zwrotami na kartę kredytową jest podobnie?

Gdyby przy takim przelewach bank powiadamiał urząd skarbowy to przecież nic innego by chyba nie robili, dziennie mase ludzi operuje znacznie wyzszymi kwotami, takie 40 tysięcy to na banku nie robi wrażenia, jak byś dostał jakiś milion złotcych w ciągu roku, powiedzmy po 100k miesięcznie to jest jakaś szansa że bank by się tym zainteresował ale nie kwotą 10 tysięcy euro.


powiadamia, wiem to od osoby pracującej w US

Znajomy pracujący w US mówi, że to bzdury grin
ps. tak możemy sie przerzucać na zmianę laugh tongue

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by PetePistol
może ktoś wyjaśnić jak wygląda sprawa z Betfair w Polsce? Czy w świetle ustawy gra u nich to gra na giełdzie czy zawieranie zakładów?

nieważne bo sa po prostu nielegalne i koniec tematu cool

Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Turniej snookerowy w Gdyni, sponsorem jest Betfair. I z żalem, ale nie widzę reklam, nawet zawodnicy nie mają na kamizelkach.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Wchodzę na onet.pl z angielskiego IP i widzę na głównej stronie onetu dwa duże banery reklamowe: Expekt i Betclic.

Z polskiego IP oczywiście otwierają się inne reklamy.

Onet ma serwery w Polsce.

Stosowny artykuł brzmi: „zabrania się reklamowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej..."

Widać prawnicy onetu stwierdzili, że to nie jest reklamowanie na terytorium RP.
Panie Kapica, co pan na to ?

Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
A co ma im zrobić? Wiesz kto jest właścicielem Onetu od niedawna?

Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
http://pl.wikipedia.org/wiki/Axel_Springer_AG
nawet jakby do sądu poszli to
a) kara dla nich będzie śmieszna (gdyby przegrali)
b) mają takich prawników, że mogą im skoczyć
c) mają wspólnych znajomych;)

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Onet na 99% wie co robi.

Ale to też jest wskazówka dla tych, którzy chcieli tworzyć rozmaite serwisy internetowe siedząc w Polsce, na polskich serwerach.

Jeśli onet wie co robi, wystarczy filtr IP no i... nieformalna sugestia, jak ten filtr obejść.

Tylko czy skóra warta jest wyprawki, w takiej formie...

No ale sposób jest...

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Nie mówiąc już o tym, że jak by się ktoś uparł, to mógłby w Polsce zrobić internetowe Las Vegas dla klientów spoza Polski.

To dopiero byłaby hazardowa paranoja smile

Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Onet to Onet, oni mają swoje prawa i bym się nimi nie sugerował. Lepiej być na serwerze za granicą. W większości przypadków policja już dalej sprawy nie ciągnie - ostatni przypadek pani ginekolog z mojego miasta pisząca o żydach - serwer za granicą na razie wystarczył.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Oczywiście z przyczyn podatkowych musiałby się bardzo uprzeć laugh

Ale chodzi o samą zasadę i o kuriozalne prawo.

Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Z prawem jest tak, że czy możesz czy nie to się dowalą jak zechcą, taka prawda (dopalacze - zamknięte nielegalnie czy najlepsza strona z napisami w Polsce). Możesz mieć i w Kongo serwer i nic nie da jak będą chcieli, prawo działa korzystnie tylko dla najbogatszych. Co jakiś czas robią pod publiczkę tylko dziwne akcje.

Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Jak ta człowiek trzeźwo pomyśli to to jest chore.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by dave84
Z prawem jest tak, że czy możesz czy nie to się dowalą jak zechcą, taka prawda (dopalacze - zamknięte nielegalnie

Jak robisz coś co nie powinieneś robić to w każdym państwie na świecie władze zareagują na to. I słusznie.

Dopalacze były nielegalne jako produkt do spożycia, nie wystarczy napisać "produkt kolekcjonerski, nie do spożycia" aby już się stały ok według prawa. A że niektórzy ludzi wykorkowali po nich to reakcja musiała być. Dziwię się tylko, że osoby za tym stojące nie mają prokuratorskich zarzutów za efekty działań tego szajsu.

W Czechach też ostatnio władza zareagowała: [b]Polak skazany w Czechach za handel dopalaczami[/b] [metromsn.gazeta.pl]

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Z ciekawości sprawdziłem Onet z innych IP.

Holenderskie, francuskie, kanadyjskie - reklamy Expekt i Betclic.

Tylko z wujem Samem wolą nie zadzierać.
Z amerykańskich IP grzecznie auta reklamują smile

Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Conrad nieprawda - to wytłumacz nielegalne według sądu zatrzymanie na 24h dziewczyny Starucha (kibic Legii?. Policja u nas jak i w większości krajów jest ponad prawem. Byłeś kiedyś przesłuchiwany? Jeśli tak to pewnie wiesz, ze niejednokrotnie używają siły czy to przez ks. telefoniczną by na obdukcji nie wyszło czy inne sposoby, wiem to z autopsji...
Dopalacze był również zamknięty w sposób nielegalny, dla mnie to gówno , jak ktoś chciał brać jego sprawa, ale powinni wcześniej zrobić na szybkiego ustawę czy coś a nie włazić siłą. Chociaż ja osobiście to popieram, bo jeśli ewidentnie ktoś żeruje na czyimś zdrowiu lub życiu można prawo pominąć, by go powstrzymać, ale mówimy właśnie o łamaniu prawa. A ludzie umierają i po alkoholu, a jakoś mogę go sprzedawać, czyżby konkurencja dla kogoś? Śmiejemy się z Rosji czy Wietnamu, że zamykają np. blogerów czy panienki z zespołu a u nas abw co robiło w domu blogera (którego zresztą uniewinniono za to)? Niewiele się różnimy mimo tej pseudo demokracji. I nie patrzmy na inne kraje tylko problem najpierw rozwiążmy u nas. Czemu z policjantem np. w Anglii mogę przejść na czerwonym świetle gdy nic nie jedzie a u nas dostane mandat o 2 w nocy, gdzie ruch jest zerowy? Prawo ma nie temu służyć by tylko karać bezsensu jak u nas. Nie robię krzywdy nikomu, nie powinno być kary i tyle, najwyżej pouczenie, u nas tego brakuje.

Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
i czemu np. każdy wie, ze córka Tuska łamie prawo nagminnie kradnąc zdjęcia i nikt nic nie robi? to niezwykle ciekawe :] są równi i równiejsi

Strona 9 z 16 1 2 7 8 9 10 11 15 16

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, latajaca_holenderka, burbon, rafal08, aker, betowiec, kamel, 11kera11, Sensei), 2,646 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,911
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1