|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 8,082
aka Schranzer
|
|
aka Schranzer
Dołączył: Jan 2005
Posty: 8,082 |
Jakie macie zapatrzenie na wypłaty na kartę kredytową? Czy z kartami jest jak z osobistymi rachunkami? Jeśli na konto przyjdzie przelew(y) na łączną kwotę 10 tyś euro to bank powiadamia skarbówkę. Czy ze zwrotami na kartę kredytową jest podobnie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2012
Posty: 1,611
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2012
Posty: 1,611 |
Jakie macie zapatrzenie na wypłaty na kartę kredytową? Czy z kartami jest jak z osobistymi rachunkami? Jeśli na konto przyjdzie przelew(y) na łączną kwotę 10 tyś euro to bank powiadamia skarbówkę. Czy ze zwrotami na kartę kredytową jest podobnie? Gdyby przy takim przelewach bank powiadamiał urząd skarbowy to przecież nic innego by chyba nie robili, dziennie mase ludzi operuje znacznie wyzszymi kwotami, takie 40 tysięcy to na banku nie robi wrażenia, jak byś dostał jakiś milion złotcych w ciągu roku, powiedzmy po 100k miesięcznie to jest jakaś szansa że bank by się tym zainteresował ale nie kwotą 10 tysięcy euro.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764 |
W Skandynawii - Dania ma licencje i tylko na ich podstawie jest legalna gra. Inne kraje nie maja jeszcze unormowanej sytuacji. Szwecja planuje podobna ustawe jak w Danii. Nie polecam Finlandii - tam chyba najbardziej pilnuja i nie jest to zbyt legalne.
Co do betfair - maja problem bo w wielu krajach prawo akceptuje tylko zwykle zaklady a gieldy juz nie. Dlatego betfair robi zwyklego buka. Dzięki. Powiedz jeszcze tylko jeśli wiesz, czy w Danii Betfair ma Buka, czy giełdę? Zauważyłem, że jest problem z licencjonowaniem giełd i w krajach, gdzie się za to wzięto, Betfair zamienia się w buka z dużą marżą i kiepską ofertą. może ktoś wyjaśnić jak wygląda sprawa z Betfair w Polsce? Czy w świetle ustawy gra u nich to gra na giełdzie czy zawieranie zakładów?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088 |
Jakie macie zapatrzenie na wypłaty na kartę kredytową? Czy z kartami jest jak z osobistymi rachunkami? Jeśli na konto przyjdzie przelew(y) na łączną kwotę 10 tyś euro to bank powiadamia skarbówkę. Czy ze zwrotami na kartę kredytową jest podobnie? Gdyby przy takim przelewach bank powiadamiał urząd skarbowy to przecież nic innego by chyba nie robili, dziennie mase ludzi operuje znacznie wyzszymi kwotami, takie 40 tysięcy to na banku nie robi wrażenia, jak byś dostał jakiś milion złotcych w ciągu roku, powiedzmy po 100k miesięcznie to jest jakaś szansa że bank by się tym zainteresował ale nie kwotą 10 tysięcy euro. powiadamia, wiem to od osoby pracującej w US
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Jakie macie zapatrzenie na wypłaty na kartę kredytową? Czy z kartami jest jak z osobistymi rachunkami? Jeśli na konto przyjdzie przelew(y) na łączną kwotę 10 tyś euro to bank powiadamia skarbówkę. Czy ze zwrotami na kartę kredytową jest podobnie? Gdyby przy takim przelewach bank powiadamiał urząd skarbowy to przecież nic innego by chyba nie robili, dziennie mase ludzi operuje znacznie wyzszymi kwotami, takie 40 tysięcy to na banku nie robi wrażenia, jak byś dostał jakiś milion złotcych w ciągu roku, powiedzmy po 100k miesięcznie to jest jakaś szansa że bank by się tym zainteresował ale nie kwotą 10 tysięcy euro. powiadamia, wiem to od osoby pracującej w USZnajomy pracujący w US mówi, że to bzdury  ps. tak możemy sie przerzucać na zmianę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
może ktoś wyjaśnić jak wygląda sprawa z Betfair w Polsce? Czy w świetle ustawy gra u nich to gra na giełdzie czy zawieranie zakładów? nieważne bo sa po prostu nielegalne i koniec tematu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
Turniej snookerowy w Gdyni, sponsorem jest Betfair. I z żalem, ale nie widzę reklam, nawet zawodnicy nie mają na kamizelkach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Wchodzę na onet.pl z angielskiego IP i widzę na głównej stronie onetu dwa duże banery reklamowe: Expekt i Betclic.
Z polskiego IP oczywiście otwierają się inne reklamy.
Onet ma serwery w Polsce.
Stosowny artykuł brzmi: „zabrania się reklamowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej..."
Widać prawnicy onetu stwierdzili, że to nie jest reklamowanie na terytorium RP. Panie Kapica, co pan na to ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088 |
A co ma im zrobić? Wiesz kto jest właścicielem Onetu od niedawna?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088 |
http://pl.wikipedia.org/wiki/Axel_Springer_AGnawet jakby do sądu poszli to a) kara dla nich będzie śmieszna (gdyby przegrali) b) mają takich prawników, że mogą im skoczyć c) mają wspólnych znajomych;)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Onet na 99% wie co robi.
Ale to też jest wskazówka dla tych, którzy chcieli tworzyć rozmaite serwisy internetowe siedząc w Polsce, na polskich serwerach.
Jeśli onet wie co robi, wystarczy filtr IP no i... nieformalna sugestia, jak ten filtr obejść.
Tylko czy skóra warta jest wyprawki, w takiej formie...
No ale sposób jest...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Nie mówiąc już o tym, że jak by się ktoś uparł, to mógłby w Polsce zrobić internetowe Las Vegas dla klientów spoza Polski. To dopiero byłaby hazardowa paranoja 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088 |
Onet to Onet, oni mają swoje prawa i bym się nimi nie sugerował. Lepiej być na serwerze za granicą. W większości przypadków policja już dalej sprawy nie ciągnie - ostatni przypadek pani ginekolog z mojego miasta pisząca o żydach - serwer za granicą na razie wystarczył.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Oczywiście z przyczyn podatkowych musiałby się bardzo uprzeć  Ale chodzi o samą zasadę i o kuriozalne prawo.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088 |
Z prawem jest tak, że czy możesz czy nie to się dowalą jak zechcą, taka prawda (dopalacze - zamknięte nielegalnie czy najlepsza strona z napisami w Polsce). Możesz mieć i w Kongo serwer i nic nie da jak będą chcieli, prawo działa korzystnie tylko dla najbogatszych. Co jakiś czas robią pod publiczkę tylko dziwne akcje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Jak ta człowiek trzeźwo pomyśli to to jest chore.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Z prawem jest tak, że czy możesz czy nie to się dowalą jak zechcą, taka prawda (dopalacze - zamknięte nielegalnie Jak robisz coś co nie powinieneś robić to w każdym państwie na świecie władze zareagują na to. I słusznie. Dopalacze były nielegalne jako produkt do spożycia, nie wystarczy napisać "produkt kolekcjonerski, nie do spożycia" aby już się stały ok według prawa. A że niektórzy ludzi wykorkowali po nich to reakcja musiała być. Dziwię się tylko, że osoby za tym stojące nie mają prokuratorskich zarzutów za efekty działań tego szajsu. W Czechach też ostatnio władza zareagowała: [b]Polak skazany w Czechach za handel dopalaczami[/b] [ metromsn.gazeta.pl]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Z ciekawości sprawdziłem Onet z innych IP. Holenderskie, francuskie, kanadyjskie - reklamy Expekt i Betclic. Tylko z wujem Samem wolą nie zadzierać. Z amerykańskich IP grzecznie auta reklamują 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088 |
Conrad nieprawda - to wytłumacz nielegalne według sądu zatrzymanie na 24h dziewczyny Starucha (kibic Legii?. Policja u nas jak i w większości krajów jest ponad prawem. Byłeś kiedyś przesłuchiwany? Jeśli tak to pewnie wiesz, ze niejednokrotnie używają siły czy to przez ks. telefoniczną by na obdukcji nie wyszło czy inne sposoby, wiem to z autopsji... Dopalacze był również zamknięty w sposób nielegalny, dla mnie to gówno , jak ktoś chciał brać jego sprawa, ale powinni wcześniej zrobić na szybkiego ustawę czy coś a nie włazić siłą. Chociaż ja osobiście to popieram, bo jeśli ewidentnie ktoś żeruje na czyimś zdrowiu lub życiu można prawo pominąć, by go powstrzymać, ale mówimy właśnie o łamaniu prawa. A ludzie umierają i po alkoholu, a jakoś mogę go sprzedawać, czyżby konkurencja dla kogoś? Śmiejemy się z Rosji czy Wietnamu, że zamykają np. blogerów czy panienki z zespołu a u nas abw co robiło w domu blogera (którego zresztą uniewinniono za to)? Niewiele się różnimy mimo tej pseudo demokracji. I nie patrzmy na inne kraje tylko problem najpierw rozwiążmy u nas. Czemu z policjantem np. w Anglii mogę przejść na czerwonym świetle gdy nic nie jedzie a u nas dostane mandat o 2 w nocy, gdzie ruch jest zerowy? Prawo ma nie temu służyć by tylko karać bezsensu jak u nas. Nie robię krzywdy nikomu, nie powinno być kary i tyle, najwyżej pouczenie, u nas tego brakuje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088 |
i czemu np. każdy wie, ze córka Tuska łamie prawo nagminnie kradnąc zdjęcia i nikt nic nie robi? to niezwykle ciekawe :] są równi i równiejsi
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|