Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#55610 22/03/2004 22:11
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Kolejny atak DOS tym razem na Expekt skłonił mnie do refleksji. Nasuwają się pytania. Czy można przewidzieć kiedy taki atak nastąpi? Czy buki są celowo atakowane kiedy jest dużo zdarzeń sportowych? Czy atakowane są wszystkie buki? Czy my gracze możemy coś z tym zrobić? Czy buk może coś z tym zrobić? Jaki jest cel tych ataków?

Oto ostatnie ataki DOS na firmy bukmacherskie:

15.12.2003 - expekt
01.02.2004 - parbet
14.02.2004 - gamebookers
06.03.2004 - betandwin
12.03.2004 - william hill
22.03.2004 - expekt

Ostatnio problemy miał też unibet, ale nie wiem czy z tego samego powodu. Powyższa lista na pewno jest niepełna.

Bonus: Unibet
#55611 22/03/2004 22:50
Dołączył: Aug 2003
Posty: 760
O
old hand
old hand
O Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 760
A co ten atak tak wlasciwie robi dokladnie ?

#55612 22/03/2004 22:58
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Atak typu Denial of Service polega na wysłaniu do serwera-ofiary bardzo dużej liczby zapytań (np. kilku tysięcy odwołań do tej samej strony internetowej). Powoduje to przeciążenie i znaczne spowolnienie pracy atakowanego serwera lub zawieszenie pojedynczej usługi sieciowej. W wielu przypadkach atak taki prowadzi do zawieszenia serwera. Jeżeli atak prowadzony jest z wielu komputerów - mamy doczynienia z DDos czyli Distributed Denial of Service.

#55613 22/03/2004 23:07
Dołączył: Dec 2002
Posty: 16
C
stranger
stranger
C Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 16
W skrócie zasada działana
ataku Distributet Denial of Service polega na wysłaniu do serwera tak
dużej liczby pytań (wywołań),że atakowany komputer przestaje
odpowiadać , czyli poprostu się zawiesza.Nie przeprowadzamy
tu ataku na oprogramowanie usług WWW lub FTP - atakujemy
system odpowiedzialny za komunikacje serwera z siecią.DDos wysyła do serwera tyle informacji np: pingów) ,
że ten przekroczywszy limit nie dopuszcza już innych
internautów.Serwer staje się więc niewidoczny i tym samym bezużyteczny.
W DDoS atak jest przeprowadzany przez kilka współpracujących ze sobą serwerów.Wykorzystywany jest tu
również IP spoofing (czyli podszywanie sie agresora pod inny adres IP).
Każdy komputer agresor (czyli ten przeprowadzający atak) może więc symulować
dowolną liczbę adresów IP co sprawi ,że rzekomo atak przprowadza np: 50 a nie
jden komputer (każda maszyna ma oczywiście inny IP).Osoba (lub komputer)
przeprowadzająca atak DDoS jest trudna do zidentyfikowania.

powody skutecznosci atakow dos:
-protokol tcp/ip
-internet z ogromna iloscia niedostatecznie zabezpieczonych komputerow

istota ataku:
-wyszukanie odpowieniego kandydata na komputer zarzadzajacy atakiem,dobrzy kandydaci to np serwery akademickie
-stamtad przeskanowanie adresow w celu wykrycia komputerow ze znanymi lukami,zaladowanie oprogramowania itp
-zainicjowanie ataku poprzez wydanie sygnalu do serwera zarzadzajacego atakiem

cechy:
-oprogramowanie zautomatyzowane, bez potrzebny interakcji
-czesty kamufaz zrodla ataku

rodzaje atakow:
zalewanie pakietami (TCP,UDP,ICMP),ping of death, chargen,teardrop,land

jak sie ochronic??
-analiza pakietow wychodzacych z sieci (egress filtering)
-blokowanie pakietow przychodzacych z adresem broadcast
-filtrowanie przychodzacego direct broadcast
-blokada wszystkich nieuzywanych portow
-uruchomienie systemow IDS
-regularna analiza ruchu sieciowego

inne metody:client puzzle,ip traceback,pushback

ale tak naprawde to nie ma aktualnie skutecznej metody przeciwdzialania atakom typu DDos,jest za to wiele propozycji wymagajacych np.zmieny oprogramowanie routerow.

dowod?
rok 2002
7luty - Yahoo
8luty - Amazon,Buy.com, CNN
9luty - Etrade,ZDnet
straty na 2 mld dolarow;)

mozemy tylko miec nadzieje ze technicy z expekta szybko uruchomia spowrotem serwer ale znajac zycie to moze im zejsc z tym pare dni:)

pozdr

#55614 22/03/2004 23:19
Dołączył: May 2001
Posty: 24,155
Likes: 9
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2001
Posty: 24,155
Likes: 9
Z tego co wiem to Hollywood sobie radzi jako jeden z nielicznych bukow z tymi atakami. Maja jakis sposob na to. Ostatnio pomogli chyba nawet SBR.

#55615 22/03/2004 23:24
Dołączył: Aug 2003
Posty: 760
O
old hand
old hand
O Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 760
A jak sie wogole mozna przed tym obronic ?
Z tego co tu napisaliscie wydaje sie to wrecz niemozliwe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#55616 22/03/2004 23:38
Dołączył: Dec 2003
Posty: 140
C
member
member
C Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 140
Ogolnie nie, bo jezeli uzywaja kilkadziesiat ipkow to nie ma sensu ich banowac, bo mozna zabanowac przez przypadek niewinna osobe.
Wszystko zależy od stopnia zawaansowania ataku i software'u na danym serv'ie.
Bardzo proste ale jak skuteczne - niestety.

#55617 23/03/2004 00:27
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
Banowanie IP nie wchodzi nawet w rachubę. Obrona przed atakami DDos jest jak najbardziej realna, na początek polecam ten artykuł [networld.pl].

#55618 23/03/2004 15:22
Dołączył: Dec 2002
Posty: 16
C
stranger
stranger
C Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 16
Realna moze jest,ale czy oplacalna?? Jesli expekt ma wydac 40 tys $ na zabezpieczenia, to juz woli poczekac te 2 dni az technicy doprowadza server do stanu uzywalnosci.
A pozatym te urzadzenia tak naprawde nie wiele dadza. Owszem byc moze ochronia serwer przed zawieszeniem, ale kosztem ogromnego spowolnienia ruchu,potrzebna znacznie mocniejszego serwera (nie dosc ze musi obslugiwac baze,www, to jeszcze analizowac ruch na siecowkach w promisc mode) i odrzucania niektorych polaczen , a przeciez uzytkownikom chodzi o to by szybko i prosto zalogowac sie i puscic kupon.

#55619 23/03/2004 16:51
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
40 tys $ to nie są żadne duże pieniądze, uwierz mi - miałem do czynienienia z oprogramowaniem, w którym odnawialna licencja roczna kosztowała więcej. Aby odpowiedzieć na Twoje argumenty - postaw sobie pytanie: bezpieczeństwo czy szybkość i wygoda połączenia ? Którą możliwość wybrałbyś w przypadku zdeponowania 5-cio cyfrowej kwoty ?

#55620 23/03/2004 23:01
Dołączył: Dec 2002
Posty: 16
C
stranger
stranger
C Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 16
ja nie mowilem ze to sa duze pieniadze. mowilem tylko ze na miejscu prezesa expektu bym sie nad tym zastanawial. hill ma ogromny kapital i napewno kupe kasy wydaje na zabezpieczenia a i tak go w niedziele zablokowali na 1 dzien. tak samo z wielkimi portalami w stanach.
a jesli chodzi do o expekt to nigdy nie zdeponowalbym tam wiecej niz kilkaset euro, a ty mowisz o jakis 5 cyfrowych sumach :eek: . chyba nie znasz tej firmy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#55621 23/03/2004 23:33
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
Takich pieniędzy nie trzymam u bukmacherów (zresztą tak dużych nie posiadam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ), tym bardziej w Expekcie - wolę bezpieczniejsze inwestycje. Z firmami, które oszczędzają na zabezpieczeniach nie chciałbym mieć do czynienia, chociażby ze względu na wspomniane ataki DOS przeprowadzane nawet przez amatorów.

Jeżeli chodzi o obronę to przytoczyłem tylko jeden z kilku mi znanych sposobów. Obecnie trwają badania nad blokowaniem tych ataków już w warstwie sprzętowej i to dopiero będzie mała rewolucja.

Pozdrawiam
mpbrowar

#55622 24/03/2004 02:48
Dołączył: May 2003
Posty: 203
enthusiast
enthusiast
Dołączył: May 2003
Posty: 203
Moze nikt juz tam nie gra ale LAY107.com tez niedawno mieli ten atak dos.

#55623 24/03/2004 03:25
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
Q
veteran
veteran
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
Fala ataków dDoS zaczęła się jesienią zeszłego roku. Cały czas powraca, szczególnie podczas wielkiich imprez sportowych tak, aby buki na tym straciły. Kilka dni temu Royal, Grande, VIP, Hollywood nie działały. Banowanie IPs mało pomaga, gdyż atakujące pakiety są wysyłane z komputerów prywatnych użytkowników wcześniej zainfekowanych trojanami (inaczej kilkadziesiąt banów i po kłopocie, poza tym łatwo byłoby dojść do sprawców). Ale sposób na to jest -- najbardziej profesjonalne firmy takie jak Pinnacle, WWTS, Olympic działają bez zakłóceń. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#55624 24/03/2004 18:24
Dołączył: Jul 2002
Posty: 7,412
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2002
Posty: 7,412
24 marca 2004 kolejna ofiara - pointbet

Kto następny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />

jak tak dalej będzie to nie będzie gdzie grac i nie bedzie wtedy dobrze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

#55625 24/03/2004 18:50
Dołączył: Nov 2003
Posty: 279
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Nov 2003
Posty: 279
Napiszcie jeszcze jak to sie robi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#55626 29/03/2004 18:48
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Widzę, że temat o V. Chandlerze, który kiedyś założyłem już wykasowany, więc zapytam tu; Czy działa wam strona www.victorchandler.com [victorchandler.com] ?

#55627 29/03/2004 23:02
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
Oryginalnie wysłał Krzywka:
[qb]Widzę, że temat o V. Chandlerze, który kiedyś założyłem już wykasowany, więc zapytam tu; Czy działa wam strona www.victorchandler.com [victorchandler.com] ?[/qb]
Już działa

#55628 29/03/2004 23:34
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
Q
veteran
veteran
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
Quote
Oryginalnie wysłał Krzywka:
[qb]Widzę, że temat o V. Chandlerze, który kiedyś założyłem już wykasowany, więc zapytam tu; Czy działa wam strona www.victorchandler.com [victorchandler.com] ?[/qb]
:zobacz: :zobacz: :zobacz:


Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, rafal08, burbon, forty, aker), 663 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,609
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1