|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354 |
Witam panowie jestem w temacie zielony przyszło mi z US zawiadomienie że nie zgłosiłem deklaracji za tamten rok za nabycie jakichs papierow wartościowych . Jedyne co miałem wspólenego z giełda to raz w jakims konkursie forex wpłacilem tysiąc złotych i wszystko przegrałem czy od tego tez nalezy odprowadzic podatek ? Co teraz powinienem zrobić ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
FX to tez instrumenty finansowe. Jednak podatek płaci się od zysku za okres 01.01-31.12
Deklarację należy złożyć nawet w przypadku straty - PIT38. Wykażesz w niej stratę z tego co rozumiem.
To w sumie przydatne bo jeśli w ciągu kolejnych 5 lat wykażesz zysk to część tej straty może wykazać i obniżyć podatek w kolejnym roku. Ta strata jest "aktualna" 5 lat i można max. 50% wrzucić z dany rok.
Z tego co rozumiem musisz po prostu złożyć ten PIT.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Podejrzewam, że ten konkurs był w bossa.pl czyli DM BOŚ. Zatem musiałem dostać od nich rozliczenie - taki ich PIT na podstawie, którego wypełniasz swój i wysyłasz. Termin był do końca kwietnia 2012 bo rozumiem, że chodzi o deklarację za 2011.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
sprawa prosta, DM wyslal PITa do US o Twoich zakupach akcji ... ale Ty nie wyslales swojego PIT38 wiec im sie nie zgadza
lepiej sie zgadaj z kims z US, doslij PITa, i oby nie bylo tam ajkiego ch.ujka bo moze Ci nawet kare wlepic za brak PITa w terminie
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354 |
No tak wszystko siÄ™ zgadza . Dzieki panowie
|
|
|
Link skopiowany do schowka