Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#5575403 05/10/2012 17:22
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
Witam panowie jestem w temacie zielony przyszło mi z US zawiadomienie że nie zgłosiłem deklaracji za tamten rok za nabycie jakichs papierow wartościowych . Jedyne co miałem wspólenego z giełda to raz w jakims konkursie forex wpłacilem tysiąc złotych i wszystko przegrałem czy od tego tez nalezy odprowadzic podatek ? Co teraz powinienem zrobić ?

Bonus: Unibet
maniek289 #5575465 05/10/2012 18:04
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
FX to tez instrumenty finansowe.
Jednak podatek płaci się od zysku za okres 01.01-31.12

Deklarację należy złożyć nawet w przypadku straty - PIT38.
Wykażesz w niej stratę z tego co rozumiem.

To w sumie przydatne bo jeśli w ciągu kolejnych 5 lat wykażesz zysk to część tej straty może wykazać i obniżyć podatek w kolejnym roku.
Ta strata jest "aktualna" 5 lat i można max. 50% wrzucić z dany rok.

Z tego co rozumiem musisz po prostu złożyć ten PIT.

maniek289 #5575471 05/10/2012 18:07
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Podejrzewam, że ten konkurs był w bossa.pl czyli DM BOŚ.
Zatem musiałem dostać od nich rozliczenie - taki ich PIT na podstawie, którego wypełniasz swój i wysyłasz.
Termin był do końca kwietnia 2012 bo rozumiem, że chodzi o deklarację za 2011.

maniek289 #5575519 05/10/2012 18:28
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
sprawa prosta, DM wyslal PITa do US o Twoich zakupach akcji ... ale Ty nie wyslales swojego PIT38 wiec im sie nie zgadza

lepiej sie zgadaj z kims z US, doslij PITa, i oby nie bylo tam ajkiego ch.ujka bo moze Ci nawet kare wlepic za brak PITa w terminie

maniek289 #5575540 05/10/2012 18:38
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
No tak wszystko siÄ™ zgadza . Dzieki panowie


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, latajaca_holenderka, rafal08, Sensei, betowiec, kamel, burbon, wHiTe_StAr, forty), 2,814 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,459
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1