|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
dokladnie tak jak mowi jerome, ludzie maja rozne predyspozycje i przede wszystkim startuja z innych poziomow. moge miec wieksze doswiadczenie od niej, ale chocbym nie wiem co robil to 17tu lat palenia nie da sie zniwelowac nawet po przebiegnieciu ok 3tys km w 2,5 roku. zeby wyrownac szanse to moge zaproponowac Pani Ani zeby w sobote walnac po 5-6 piw i zjarac po 10 fajek  a w niedziele ja dalej siekne maraton w te 4,5godz a ona gdzie wtedy bedzie? albo Ty? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
i jeszcze jedna rzecz o ktorej juz wspomnialem, jesli Pani Ania z trenerem stala tuz za balonem na 3:45 tzn ze cel byl 3:45 a nie 4h, ewentualnie ze biegla na 3:45 z wkalkulowana sciana i strata 10-15 minut (zalecane w szacowaniu wyniku w debiucie przez np Skarzynskiego) tak by w najgorszym przypadku skonczyc mimo wszystko ponizej 4h. nikt, kto planuje biec na max by skonczyc ponizej 4h nie bedzie stawal na 3:45.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
z ciekawosci zerknalem jeszcze na oficjalne wyniki i zarowno Pani Ania jak i trenerka (nry 2138 i 6724) nie maja zarejestrowanego czasu na 30km, dlaczego, skoro tysiace innych biegaczy maja? pytanie: zbieg okolicznosci czy moze podjezdzaly metrem albo autem sponsora artykulu? historia kantow w maratonie jest tak dluga jak historia maratonu, moze wynik tez nagiety do tezy artykulu, w koncu media to potega... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Ona jest z Wyborczej, czitowała 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
z ciekawosci zerknalem jeszcze na oficjalne wyniki i zarowno Pani Ania jak i trenerka (nry 2138 i 6724) nie maja zarejestrowanego czasu na 30km 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
ja w ta sobote bylem na imprezie do 5 rano  Poszlo pol litra gorzkiej na glowe i kilka piwek ( nie pamietam ile ale kolo 4-5) Na drugi dzien o 12 przebieglem 20 km w 1.45  Teraz jestem chory bo organizm wyplukalem calkowicie z wszystkim witamin no ale dalem rade 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Co może się przydarzyć podczas maratonu? Chyba wszystko - w trakcie maratonu w Portland dwójka uczestników: Katie Holmes i Eric Johansson wzięła ślub na 30 kilometrze!
W ten sposób uczcili fakt, że 5 lat temu podczas tego samego maratonu, na tym samym kilometrze spotkali się, a po ukończeniu biegu zaczęli się spotykać.
Pewnie ich pierwszym ślubnym toastem był izotonik na mecie.Bieganie.pl [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
a malzenstwo skonsumowali tez od razu na tym 30km? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
ja w ta sobote bylem na imprezie do 5 rano  Poszlo pol litra gorzkiej na glowe i kilka piwek ( nie pamietam ile ale kolo 4-5) Na drugi dzien o 12 przebieglem 20 km w 1.45  Teraz jestem chory bo organizm wyplukalem calkowicie z wszystkim witamin no ale dalem rade  podziwiam , ja po imprezie jestem tak leniwy że nie chce mi się herbaty zrobić od jutra bieganie, redukcja 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
w tym okresie redukcja? ja musze cos przymasowac bo wszyscy mowią ze bardzo schudlem :/ 3 dzien jestem chory i juz nie moge w domu usiedziec ale wiem ze wysyilek w tym stanie na bank by nie przyniosl zadnych korzysci wiec wole jeszcze sie przemeczyc dzien, góra dwa dni i dopeiro zaczac ostre treningi
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
No ja złapałem sporo masy mięśniowo/tłuszczowej i nie ma rady redukcja musi być, ale spokojnie jeszcze na zimowe masowanie się załapię, tyle że będę bardziej uważał żeby się nie 'zalać'.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
tez zdarzalo mi sie biegac po imprezie, ale na dluzsza mete to kiepski pomysl, wiec zaczalem planowac treningi z tygodniowym wyprzedzeniem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Nowy temacik, to może go napocznę  Na razie nie mam czasu, ale przymierzam się żeby od października po raz kolejny spróbować wziąć się za siebie. Mam zamiar zarówno biegać jak i ćwiczyć (żeby wyglądać jak człowiek, trochę mięśnia by się przydało w niektórych partiach  ), czy to się nie będzie gryzło ze sobą? Przykładowo - pn, śr, pt: ćwiczenia wieczorem; wt, cz, sb: bieganie rano? I jak zacząć biegać, bo na chwilę obecną będę miał problem żeby przebiec choćby kilometr  Jak idzie? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
Nowy temacik, to może go napocznę  Na razie nie mam czasu, ale przymierzam się żeby od października po raz kolejny spróbować wziąć się za siebie. Mam zamiar zarówno biegać jak i ćwiczyć (żeby wyglądać jak człowiek, trochę mięśnia by się przydało w niektórych partiach  ), czy to się nie będzie gryzło ze sobą? Przykładowo - pn, śr, pt: ćwiczenia wieczorem; wt, cz, sb: bieganie rano? I jak zacząć biegać, bo na chwilę obecną będę miał problem żeby przebiec choćby kilometr  Jak idzie?  ćwiczenia zacząłem od splita (nie wiem czemu, bo może łatwiej  ) więc biegałem 2 razy w tygodniu, po treningu nóg biegi sobie odpuszczałem. Jednak poczytałem i przesiadłem się ze splita na fbw, katuje też nogi i mimo szczerych chęci nie mogłem wyjść biegać, przesiedziałem w dresie pół godziny przed tv o 6 rano dałem nogom czas na przyzwyczajenie do większego wysiłku, jest coraz lepiej i w poniedziałek o 6 rano wyskakuje z łóżka. wciąż się uczę 'nowego życia'  tylko 3 tygodnie trochę większego wysiłku i zdrowej diety, a samopoczucie 100 razy lepsze niż miesiąc temu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
Biegnie ktoś w niedzielę w Poznaniu może?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
jak oddychacie w niższych temperaturach, nosem czy ustami?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
zawsze ustami, niewazne w jakich temperaturach
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
a co do nizszych temperatur to zawodowcy przed okresem jesienno-ziomowym hartuja gardło pijąc zimne napoje i jedząc lody 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
jak oddychacie w niższych temperaturach, nosem czy ustami? Oddychać nosem czy ustami? Kolejny nieśmiertelny temat: jak oddychać, nosem czy ustami? To proste - tak jak jest wygodnie. Powietrze wdychane nosem jest lepiej ogrzane i nawilżone, ale mało kto umie w trakcie szybkiego biegu oddychać w ten sposób. Starajmy się oddychać miarowo, z wykorzystaniem przepony. Po pewnym czasie każdy biegacz odnajduje własny rytm oddechu, w takt bieganych kroków, a wraz ze zwiększaniem prędkości oddycha szybciej i szybciej, wciąż w rytmie. Niektórzy uważają, że rozmowa w trakcie biegu zaburza prawidłowe oddychanie. Coś w tym jest, ale czy bieganie bez rozmowy byłoby tak samo przyjemne? Czyli - oddychamy tak, jak jest dla nas bardziej naturalne, to nie ma większego praktycznego znaczenia, czy to nos czy usta. Najważniejsze to dostarczać naszemu ciału wystarczająco dużo powietrza. http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=6&id=520
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
jak oddychacie w niższych temperaturach, nosem czy ustami? Rękawami 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|