|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
To coraz ciekawsza sytuacje mamy w Europie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Artur, dobrze wiesz, że się przejęzyczyłem i miałem na myśli "zablokuje" 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 870
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 870 |
ja gram w STSIE za dwa złote tzw. "pociągi" lub "tasiemki" i nie boję się restrykcyjnego prawa UE!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
W Polsce, gdyby się uparli, mogliby zrobić to samo.
Ale upierać się nie chcą. I dobrze dla nas. Tylko po co pierdzielą jakieś głodne kawałki przy okazji.
Kapica jakieś listy wysyła, co jest ruchem pozornym, cała ustawa to jeden wielki pozorowany bubel.
No ale to może się zmienić. Jak mawiają, nie ma takiej podłości, do której nie posunąłby się "liberalny" ( jego mać) rząd, jak zaczyna mu brakować kasy.
A brakować będzie...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Kapica wysyla chociaz te listy po angielsku? czy nie chce wydawac siana na tlumacza?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366 |
Niemcy pieknie sprawe zalatwili, 5% i pobierane bezposrednio od wygranych u bukow. Czyli ktos wygra 100euro u buka to buk mu wyplaci 95e. Natomiast nasz Kapica zachlanny chcial kilkanascie %  Nie od wygranej tylko od obrotu. Czyli czy wygrasz czy przegrasz buk musi zaplacic 5% podatku od stawki. Tak samo jak w Polsce - tyle ze u nas to 12%. Czesc buków zdecydowala sie placic ten podatek za gracza a czesc sciagac od stawki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Też słabo że buki godzą się na "lokalny haracz" w kolejnym kraju. Nie ma to jak w Anglii. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Niemcy pieknie sprawe zalatwili, 5% i pobierane bezposrednio od wygranych u bukow. Czyli ktos wygra 100euro u buka to buk mu wyplaci 95e. Natomiast nasz Kapica zachlanny chcial kilkanascie %  Nie od wygranej tylko od obrotu. Czyli czy wygrasz czy przegrasz buk musi zaplacic 5% podatku od stawki. Tak samo jak w Polsce - tyle ze u nas to 12%. Czesc buków zdecydowala sie placic ten podatek za gracza a czesc sciagac od stawki. Z punktu widzenia gracza od wygranej nie od obrotu. Ktore buki pokrywaja ten podatek za gracza?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Ktore buki pokrywaja ten podatek za gracza? Teoretycznie wszystkie, przynajmniej w UE. W każdym jest jakiś podatek, czy to bezpośredni czy "gross profits tax", który odbiega od innych biznesów i jest dodatkowym obciążeniem, ale buki generalnie pokrywają to za klienta. Konkurencyjność rynku to wymusza i nie ma innej opcji, ale to jest akurat dobre i tak powinno być.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366 |
Niemcy pieknie sprawe zalatwili, 5% i pobierane bezposrednio od wygranych u bukow. Czyli ktos wygra 100euro u buka to buk mu wyplaci 95e. Natomiast nasz Kapica zachlanny chcial kilkanascie %  Nie od wygranej tylko od obrotu. Czyli czy wygrasz czy przegrasz buk musi zaplacic 5% podatku od stawki. Tak samo jak w Polsce - tyle ze u nas to 12%. Czesc buków zdecydowala sie placic ten podatek za gracza a czesc sciagac od stawki. Z punktu widzenia gracza od wygranej nie od obrotu. Ktore buki pokrywaja ten podatek za gracza? Ladbrokes i Tipico na ta chwile. Jest czesc duzych buków, którzy beda to naliczac na graczy (tak jak w Polsce).
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Panowie troche nie jestem w temacie, w swietle ustawy u ktorych bukach ,, legalnie " mozna grac w Polsce? Fortuna, StS czy jest jeszcz cos  ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
Panowie troche nie jestem w temacie, w swietle ustawy u ktorych bukach ,, legalnie " mozna grac w Polsce? Fortuna, StS czy jest jeszcz cos  ? E-Toto, Totomix, Milenium
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Dzieki, a w przypadku wygranej to po zaswiadczenie musze sie udac do oddzialu naziemnego czy moge sobie wydrukowac z konta?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
Trochę nie precyzyjne pierwsze pytanie  W Polsce można grać zakładach bukmacherskich naziemnych: E-Toto, Fortuna, Milenium, STS, Totomix. Zakłady przez Internet proponują w tej chwili: Fortuna, Milenium, STS. Po zaświadczenie udajesz się do punktu naziemnego. Szczerze mówiąc w przypadku gry przez Internet nie wiem jaka jest procedura, ale nie podejrzewam aby można było sobie drukować. Może ktoś się wypowie kto ma założone konta w tych firmach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 1,049
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2010
Posty: 1,049 |
Zgłaszasz e-mailem i wybierasz punkt w którym chcesz odebrać ząświadczenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Zgłaszasz e-mailem i wybierasz punkt w którym chcesz odebrać ząświadczenia. procedura jest taka sama dla wszystkich z wyzej wymienionych bukmacherów ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 1,049
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2010
Posty: 1,049 |
Dla fortuny i millenium,reszta nie wiem,ale zaświadczenia max następnego dnia od wygranej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2010
Posty: 1,744
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2010
Posty: 1,744 |
E-Toto, Fortuna, Milenium, STS, Totomix. + czarny-kon.com.pl
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401 Likes: 2 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,452
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,452 |
Dzieki, a w przypadku wygranej to po zaswiadczenie musze sie udac do oddzialu naziemnego czy moge sobie wydrukowac z konta? A po co ci zaświadczenie o wygranej przecież np. Fortuna odprowadza wszystkie podatki: 12% od stawki i 10% od wygranej powyżej 2.1XX (nie pamiętam jaka to jest dokładnie suma).
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|