Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 4 1 2 3 4
#562306 22/04/2006 20:13
Dołączył: Dec 2003
Posty: 625
addict
addict
Dołączył: Dec 2003
Posty: 625
Kilkanascie dni temu pisalem na tym forum o oszustwie. Zostalem okradziony na 165 Euro przez osobe, ktora podszyla sie pod uzytkownika Rafik99. Oszust ten przejal Rafika99 konto Neteller, poczte, konto mecz.pl, GG, Moneybookers. W jaki sposob? Rafik99 nieopatrznie podal haslo do pokera w Bet24 oszustowi, pech chcial ze Rafik99 mial wszedzie to samo haslo i oszust wlamal sie na Jego wszystkie konta. Nastepnie podszysty oszust na forum dal ogloszenie ze chetnie zrobi wymiane Netellerem. Zglosilem wiec do Niego na GG i ustalismy warunki wymiany. Ja Jemu mialem zaplacic 165 Euro na Jego konto Neteller, On mi w zamian 650zl na konto Moneybookers. Jednak po przeslaniu przeze mnie owych pieniedzy, oszust wiecej sie nie odezwal na GG i zadnej kasy nie otrzymalem. Za pare chwil pojawila sie informacja na forum od nowozarejestrowanego uzytkownika rafal999 tej tresci:

"(...) to nie rafik99 koles mi wjebal sie na kompa.nie wymieniajcie sie zajebany jestes!!wbil sie wszedzie na poczte gg mecz.pl i mb i netteler na pewno.oddajesz haslo albo na policje ide.qkurwa nie żyjesz juz!! "

Pomyslalem jedno: kasa stracona:( 650zl oddalem jakiemus zlodziejowi. Zawsze uwazalem ze nie natne sie na zlodzieja, a tu taka niespodzianka. Ale skad moglem wiedziec ze taki numer pojdzie, ale do czego dzis nie uciekaja sie oszusci. Zalamalem rece.

Dosc szybko na szczescie otrzasnalem sie po szoku i zaczalem dzialac. Jako ze jestem fanatykiem gier przygodowych i przeszedlem bez solucji chyba wszystkie mozliwe przygodowki jakie wyszly, z ktorych, tak na marginesie najlepsza byla nasza rodzima produkcja Jack Orlando, oraz seria Broken Sword i gra Orient Express:), wiedzialem ze wszystko mozna rozwiazac, trzeba tylko znalezc slady, kazdy zlodziej je zostawia. Zaczalem analizowac cala sytuacje i dosc szybko natrafilem na pierwsze poszlaki. Jednak to nie bylo nic konkretnego, jedynie luzne spostrzezenia, jednak po dluzszych chwilach wszystko zaczelo sie zazebiac.

To be continued... (ide na herbate)

Bonus: Unibet
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
Quote
Kilkanascie dni temu pisalem na tym forum o oszustwie. Zostalem okradziony na 165 Euro przez osobe, ktora podszyla sie pod uzytkownika Rafik99. Oszust ten przejal Rafika99 konto Neteller, poczte, konto mecz.pl, GG, Moneybookers. W jaki sposob? Rafik99 nieopatrznie podal haslo do pokera w Bet24 oszustowi, pech chcial ze Rafik99 mial wszedzie to samo haslo i oszust wlamal sie na Jego wszystkie konta. Nastepnie podszysty oszust na forum dal ogloszenie ze chetnie zrobi wymiane Netellerem. Zglosilem wiec do Niego na GG i ustalismy warunki wymiany. Ja Jemu mialem zaplacic 165 Euro na Jego konto Neteller, On mi w zamian 650zl na konto Moneybookers. Jednak po przeslaniu przeze mnie owych pieniedzy, oszust wiecej sie nie odezwal na GG i zadnej kasy nie otrzymalem. Za pare chwil pojawila sie informacja na forum od nowozarejestrowanego uzytkownika rafal999 tej tresci:

"(...) to nie rafik99 koles mi wjebal sie na kompa.nie wymieniajcie sie zajebany jestes!!wbil sie wszedzie na poczte gg mecz.pl i mb i netteler na pewno.oddajesz haslo albo na policje ide.qkurwa nie żyjesz juz!! "

Pomyslalem jedno: kasa stracona:( 650zl oddalem jakiemus zlodziejowi. Zawsze uwazalem ze nie natne sie na zlodzieja, a tu taka niespodzianka. Ale skad moglem wiedziec ze taki numer pojdzie, ale do czego dzis nie uciekaja sie oszusci. Zalamalem rece.

Dosc szybko na szczescie otrzasnalem sie po szoku i zaczalem dzialac. Jako ze jestem fanatykiem gier przygodowych i przeszedlem bez solucji chyba wszystkie mozliwe przygodowki jakie wyszly, z ktorych, tak na marginesie najlepsza byla nasza rodzima produkcja Jack Orlando, oraz seria Broken Sword i gra Orient Express:), wiedzialem ze wszystko mozna rozwiazac, trzeba tylko znalezc slady, kazdy zlodziej je zostawia. Zaczalem analizowac cala sytuacje i dosc szybko natrafilem na pierwsze poszlaki. Jednak to nie bylo nic konkretnego, jedynie luzne spostrzezenia, jednak po dluzszych chwilach wszystko zaczelo sie zazebiac.

To be continued... (ide na herbate)
niczym chickok <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> trzymające w napięciu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ...czekam na drugi rozdział <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Feb 2006
Posty: 668
N
addict
addict
N Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 668
niezle ,czekamy na II czesc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Dołączył: May 2005
Posty: 777
V
old hand
old hand
V Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 777
Ja tez ja tez chce poczytac ;] i dorwac mojego zlodzieja jedyny slad to adres MB ktory gdzies na MB mam musialbym zerknac oraz IP na forum mam nadzieje ze admin mi poda ;] jutro przejze kiedy stracilem te 100 i zobaczymy czy to ta sama osoba ;] - mam malo danych ale jak IP sie bedzie zgadzao to byloby fajnie ;]

Dołączył: Dec 2003
Posty: 625
addict
addict
Dołączył: Dec 2003
Posty: 625
Rozdzial II:)

Lyknalem sobie male co nieco, wyszedlem na balkon i spogladajac na padajacy snieg w srodku lata, zaczalem analizowac cala sytuacje. Przegladajac posty, wiedzialem, ze musze byc uwazny i sprytny jak lysy przed lustrem, wiedzialem ze klucz do rozwiazania tej zagadki jest tylko i wylacznie w moich rekach. Przegladajac posty doszedlem do kilku spostrzezen:

1. Nie chcialo mi sie wierzyc, ze mozna miec do wszystkich kont to samo haslo i jeszcze to haslo podawac innej osabie. Istnieje prawdopodobniestwo ze ktos bedzie chcial sprawdzic czy podane haslo przypadkiem nie pasuje gdzie indziej. Niestety, zdarzaja sie tacy ludzie, wiec to przypuszczenie bylo tylko poszlaka.

2. Aby wlamac sie na czyjes konto Neteller, trzeba znac wiele rzeczy: account ID, security ID oraz haslo. Skad oszust znalby wszystkie trzy dane? Rozumiem, ze account ID mogl otrzymac poprzez maila, klikajac przycisk typu 'zapomnialem hasla', jednak aby otrzymac security ID trzeba odpowiedz na pomocnicze pytanie, typu: Z kim siedziales w lawce? Skad nasz podszywajacy sie oszust mialby znac odpowiedz na tego typu pytanie?? Oczywiscie istnieje prawdopodobienstwo ze odpowiedzia na to pytanie bylo takze, nasze slynne haslo, ktore pasuje do wszystkiego. Tak wiec poszlaka pozostawala wciaz tylko poszlaka.

3. Przegladajac posty oszusta zauwazylem dziwna rzecz. Zarowno oszust jak i Rafik99 (pod ktorego oszust sie podszyl) maja identyczne pismo (jesli tak mozna mowic). Popatrzmy na wiadomosc podszytego oszusta:

"Posiadam sporo środków na moneybookers.moge wymienić na mBank lub neteller.kontakt na priv .mam sporo wymian za sobą dlatego wpłacam drugi.zapraszam. "

I na wiadomosc Rafala9999, czyli okradzionego z hasla uzytkownika:

"ej kurwa koles jestes zajebany to nie rafik99 koles mi wjebal sie na kompa.nie wymieniajcie sie zajebany jestes!!
wbil sie wszedzie na poczte gg mecz.pl i mb i netteler na pewno.oddajesz haslo albo na policje ide.qkurwa nie żyjesz juz!!"

Ile osob na tym forum, pisze wszystko z malej litery i nie stawia spacji miedzy kropkami, przecinkami? Cos mi sie wydaje ze nie duzo. Wszystko powoli zaczynalo wygladac, ze oszust i Rafik99 to ta sama osoba, jednak to takze tylko poszlaka. Istnieje dosc duze prawdopodobienstwo, ze nasz oszust jest na tyle sprytnym oszustem, ze nawet idelanie dostosowal swoje pismo to pisma Rafika99.

Wyszedlem ponownie na balkon, zaciagnalem sie swiezym powietrzem, wiedzialem ze jestem blisko rozwiazania tej zagadki, ale doskonale wiedzialem rowniez, ze same poszlaki beda niczym bez dowodow. Spojrzalem na sasiadke, ktora jak zawsze siedziala w oknie, lekko speszona schowala sie za firanka. Nie wiem czemu, nigdy sie nie kryla, czyzby miala cos na sumieniu?

To be continued... (Kolejne poszlaki oraz dowody, po przerwie, bo ciezko i dlugo sie to pisze, w sumie nie wiem czemu tak to rozciagam:) )

Dołączył: Jan 2006
Posty: 243
U
enthusiast
enthusiast
U Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 243
heehe piszesz jak Hitchock dobrze sie czyta

Dołączył: Apr 2006
Posty: 24
K
stranger
stranger
K Offline
Dołączył: Apr 2006
Posty: 24
Faktycznie duzo gier ktos przeszedl w zyciu. I czyzby jeszcz Chandler nocami <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2003
Posty: 625
addict
addict
Dołączył: Dec 2003
Posty: 625
Wrocilem do pokoju, wiedzialem ze trzezwy umysl bedzie moim sprzymierzencem. Zrobilem wiec sobie herbate, a ze bylo w niej wiecej rumu niz wody, bylo dla mnie zagadka, ktorej nie rozwiklalem do dzis. Kolejne spotrzezenia ktore jasno dawaly do zrozumienia, ze jestem blizej oszusta, niz Polska zlotego medalu na Mistrzostwach Swiata, byly nastepujace:

4. Zaczalem sprawdza kolejne podobniestwa w pismie,miedzy postamioszusta a duzo wczesniejszymi postami Rafika99, ktorych oszust prawdopodobnie by nie przejrzal. Niestety nie dalo to zadnych rezultatow. Ale najciemniej jest pod latarnia. W skrzynce mecz.pl jak byl byl priv od oszusta zatytulowany "Netteler". Rafla9999 po tym jak zobaczyl ze zostal okradziony z hasla napisal posta tresci: "(...) chuj mi poczte nettelera mb i gg zajął!!(...). Ten sam blad, Neteller blednie napisany przez dwie liteki 'T' a nie 'N'. Prawda, duzo osob robi bledy z ta nazwa, ale z takim bledem sie jeszcze nie spotkalem. Co ciekawe oszust i Rafal9999 robia w tym samym miejscu blad. Wczesniejszych kilka postow Rafika99 nie wykazywaly tych bledow, wiec oszust nie mial sie na czym wzorowac.


5. Od momentu zarejestrowania usera rafal9999 do momentu wyslania przez Niego wiadomosci minelo [/b]45 minut[/b]!!
rafal9999 zarejestrowany: 13/04/2006 17:17
pierwsza wiadomosc usera rafal9999: 18:02
Az tyle czasu trzeba bylo, by wyslac wiadomosc ma forum? Zreszta sprawdzilem inna ciekawa rzecz. Podawana na forum godzina zarejestrowania to godzina juz po weryfikacji konta, czyli odebraniu maila weryfikacyjnego i klikniecia w link. Sprawdzilem to zakladajac testowe konto (mail przyszedl do mnie o 20:51, po chwili kliknalem w link weryfikacyjny, zarejestrowany zas jestem o 20:52). To oznacza, ze o 17:17 konto juz bylo zweryfikowane i juz mozna bylo pisac wiadomosci. Jednak minelo dopiero az 45 minut kiedy rafal9999 napisal pierwsza wiadomosc o tym ze zostaly mu ukradzione hasla! Wiadomosc brzmiala: "nie wiem kiedy sie wymieniałes ale jak tylko wszedłem na kompa to zaraz załozylem nowy nick i posta pisalem.jeszcze Ty mnie dołuj."
Hmm. Ciekawe, jesli 45 minut to jest zaraz.

[/b]6.[/b]Rafik99 - ktory mnie oszukal juz o 16:54 wyslal wiadomosc ze chce sie wymienic, nastepnie o 17:03 i 17:11. Rafal9999 zarejestrowal sie 6 minut pozniej, czemu wciaz nic nie pisal?Przeciez bylo info na forum jak byk! Ja do Rafika99 napisalem informacje o godz 17:27 ze chce sie wymienic, to juz od 10 minut rafal9999 mogl sie poskarzyc na forum ze zostal okradziony z hasla. Jednak nie zrobil tego. Dlaczego? Ja sfinalizowalem transakcje o 18:02, i nagle o 18:02 pojawia sie informacja na forum rafala9999 ze zostal okradziony.

Pojawia sie odwieczne pytanie czemu nie zrobil tego wczesniej? Odpowiedz prosta, wtedy bym sie skapnal i zwinal zagle. Pytanie czemu nie zrobil tego pozniej? Odpowiedz prosta, gdyby zrobil to nawet kilka minut pozniej, bylby wtedy mniej wiarygodny, wygladaloby wtedy ze okradl, a potem dopiero sobie napisal info o kradziezy. Tylko napisanie wiadomosci na forum tak na pograniczu tych dwoch czasow, pozwoliloby mu bardziej uniknac podejrzen. Niestety wrecz przeciwnie. Wycyrklowal idealnie co do minuty, wrecz bezczelnie. To dopiero go stawia w podejrzanym swietle. Mial 45 minut czasu, a wyslal idelanie juz po wymianie? Cos tu nie gra.

Zafascynowany i zajety szukaniem rozwiazania, nawet nie zauzwazylem jak moja herbata wystygla. W sumie to ona nigdy nie byla goraca. Jednym lykiem oproznilem szklanke i wyszedlem ponownie na balkon. Co ciekawe na dworze swiecilo slonce, jakby sama pogoda dawala mi jasno do zrozumienia, ze jestem na dobrym tropie. Nieliczne chmury na niebie przypominaly mi jednak, ze czas na dowody a nie zabawy w TeenAgenta.


to be continued... (jako ze jestem cholernie zmeczony po zajeciach, moja historia choc dluga niedlugo sie konczy )

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
o kurcze na prawdę to wciąga <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> masz talent do pisania takich historii <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,402
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,402
Kanciasty zostaw te buki ty ksiażki pisz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
hbr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Pisz szybciej bo chce przeczytac zakonczenie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Reszt mozecie sie dowiedziec wplacajac 49,99 na konto xxxxxxxxxxx kanciasty musi odrobić straty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
hahah czekam na 4 rozdzial <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> chyba zamówie cała ksiązke <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Feb 2006
Posty: 668
N
addict
addict
N Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 668
nizela histryjka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> swietny styl <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
Jutro rano wstaje i co sekunde odświeżam ten temat <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> aż zobacze nowego posta od kanciastego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ...Dobry zi0m <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2003
Posty: 625
addict
addict
Dołączył: Dec 2003
Posty: 625
Znalazlem sie ponownie w pokoju. Minela juz prawie godzina jak zaczalem tropic oszusta. Zmeczony troche ale i podekscytowany pomyslalem, ze czas na dowody, wskoczylem wiec do wody w wannie, chwycilem za stary model Siemensa, ktorym kiedys szlo sie nawet pochwalic, i zadzwonilem do kumpla. Pilka byla krotka, podalem wszelkie znane mi namiary oszusta i jeszcze tego samego dnia znalem rejon w ktorym oszust zamieszkuje. Napisalem wiec odpowiedniego posta z informacja ze oszust zamieszkuje Slask. Czekalem czy moje podejrzenia ze oszust i Rafal9999 to ta sama osoba sa prawdziwe. Jesli bylyby prawdziwe Rafal9999 nie pozwolilby by Jego dane osobowe pojawily sie na forum i szybko byc cos wykombinowal by kasa sie odlazla. Nie trzeba bylo dlugo czekac. Najpierw Rafala9999 pisywal privy z tekstami typu: rozmawialem ze znajomym co siedzi w kompach i powiedzial mi ze nie ma wiekszych szans na znalezienie oszusta po IP. Wiedzialem ze sprawa nabiera rumiencow, wiec podalem na forum kolejna informacje, ze oszust zamieszkuje okolice Czestochowy. Po zaledwie kilku minutach pojawil sie priv od Rafala9999 ze dziwnym zbiegiem okolicznosci pieniadze wciaz sa na Jego koncie Neteller, twierdzac ze oszust nie zdazyl ich przelac do siebie. Zareagowal w ostatniej chwili. Na forum pojawila sie informacje a zakonczeniu sledztwa i zakonczeniu calej afery. Jednak bylo zupelnie inczej. Sledztwo bylo wciaz w toku...

To be continued... (niestety jutro na zajecia rowniez ide, pozostale akspekty sprawy opisze jutro wieczorem, sorrki ze wyszlo mi jakies opowiadanie, ale zaczeliscie mnie podpuszczac:)

Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
hbr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Co za czlowiek, zaczal a jutro skonczy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> wal teraz

Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
ALE NO ZAJEBISTE TO <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> chyba nie pojade jutro na mecz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> żeby zoabczyć to jak najwcześniej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> pozdr0 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2003
Posty: 625
addict
addict
Dołączył: Dec 2003
Posty: 625
Sledztwo bylo wciaz w toku... W miedzyczasie zglosil sie do mnie moderator Biszop, ktory zaoferowal swoja pomoc w tej sprawie. Bardzo mnie to ucieszylo. Poprosilem go wiec o sprawdzenie pewnych danych, oto one:

Rafik 99
Last Post / IP: 13/04/2006 17:11 - 83.14.131.58

Rafal9999
Registration / First IP: 13/04/2006 17:17 - 83.14.131.58
Last Post / IP: 14/04/2006 18:17 - 83.14.131.58

To bylo przyslowiowa kropka nad i. Ten sam adres IP, pod Rafika99 wcale nikt sie nie podszyl, Rafik99 jest po prostu oszustem. Prawie 2 letni staz na forum i zachcialo mu sie krasc. Ale jak mowi przyslowie: okazja czyni zlodzieja. Ale czy warto sie szmacici dla 165 Euro? Kolega wciaz dzialal...

To be continued... (Jutro opisze dokladnie na jaka umowe poszedlem z oszustem i czy oszust przyznal sie do kradziezy)

Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
JESTEM W SZOKU !!!!!!!!!!! :socked: Rafik99 powiedz że to nie prawda <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" /> Ladnie się zdziwilem...No nie wierze !! On i oszust a miał taki staż na forum <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" />
nawet ostatnio się z nim wymieniałem....Doznałem teraz ładnego szoku.....To jest dla mnie coś takiego jakby ktoś mi powiedzał że vebnaster jest oszustem.... (no może przesadziłem) Ale wierzyć mi się nie chce.... Chyba musze być bardziej ostrożnym niż jestem...pozdr0 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

Strona 1 z 4 1 2 3 4

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (forty, Sensei, betowiec, latajaca_holenderka), 849 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,162
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1