|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051 |
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/alert.gif" alt="" /> Proponuję jeden temat dla wszystkich lig.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> [color:"blue"] CHAMPIONSHIP [/color]
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"] 5 maja [/color] LEEDS - PRESTON H2H: 14-9-21 59:74 na boisku gospodarza: 10-4-9 38:31
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"] 6 maja [/color] CRYSTAL PALACE - WATFORD H2H: 38-21-34 150:125 na boisku gospodarza: 25-10-12 85:46
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051 |
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> [color:"blue"] CONFERENCE[/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"]sobota 6 maja [/color]
HALIFAX - GRAYS H2H: 2-1-0 6:4 na boisku gospodarza: 2-0-0 5:3
MORECAMBE - HEREFORD H2H: 6-9-5 26:29 na boisku gospodarza: 4-5-1 17:16
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051 |
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> [color:"blue"] CHAMPIONSHIP [/color]
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"] 5 maja [/color] LEEDS - PRESTON H2H: 14-9-21 59:74 na boisku gospodarza: 10-4-9 38:31
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"] 6 maja [/color] CRYSTAL PALACE - WATFORD H2H: 38-21-34 150:125 na boisku gospodarza: 25-10-12 85:46 Do ostatecznych rozstrzygnięć daleko, ale można spróbować już teraz wytypować zwycięzcę, bądź nakreślić z czym mamy do czynienia. Ja to widzę tak: Watford - drużyna grająca ofensywnie, mająca w swym składzie króla strzelców Championship (licząc tylko bramki ligowe), zdobywcę 21 bramek Marlon'a King'a, a także bramkostrzelnych (strzelili po 14 goli) - pomocnika Ashley'a Young'a i napastnika Darius'a Henderson'a. Lecz proszę zwrócić uwagę na wyniki z czołowymi drużynami Championship (pierwszy meczu u siebie): Reading 0:0 i 0:0, SUtd 2:3 i 4:1, Leeds 0:0 i 1:2, Preston 1:2 i 1:1, CP 1:2 i 1:3. Wniosek - nie potrafią grać z mocnymi drużynami, a moim zdaniem ofensywą nie wygrywa się PO. Leeds - tutaj przede wszystkim jest głód sukcesu po spadku z Premiership i odbudowie, drużyna wyważona między defensywą a ofensywą. Nie ma gwiazd, gra kolektyw. Preston - hmm, równowaga między atakiem a obroną chyba jeszcze lepsza niż w Leeds, też przede wszystkim kolektyw. Dość powiedzieć, że ich najlepszy strzelec David Nugent zdobył 10 bramek. Drużyna (nie licząc Reading) z najmniejszą ilością przegranych spotkań (6) i straconych bramek (30 - najmniej w lidze). Kto wie, czy w pierwszej fazie PO dużego znaczenia nie będzie miała przewaga własnego boiska, a tą wywalczyli sobie również dzięki pokonaniu Leeds w ostatniej kolejce. W meczach pomiędzy czwórką barażowych ekip nie ponieśli porażki i ugrali najwięcej, bo 12 pkt (CP 10, Leeds 8, a Watford tylko 2). Jest tylko jedno ale - w swej historii w barażach grają po raz 8 i nigdy ich nie wygrali. Jeśli awansowali, to bezpośrednio. A więc drużyna trochę pechowa. Crystal Palace - drużyna chyba najbardziej doświadczona. Wystarczy powiedzieć, że znaczna część zawodników jeszcze w ubiegłym sezonie biegała po boiskach Premiership, w tym mając na celu powrót w szeregi najlepszych. Reasumując na dzień dzisiejszy typuję finał Preston - Crystal Palace. A tu już może wydarzyć się wiele, ale ja zaryzykuję awans Prestonu.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676 |
@Jinx
Mógłbyś objaśnić zasady awansu z poszczególnych par.Zastanawiam się nad zagraniem Watford po kursie 2.15.Muszę przyznać,że ich zwycięstwo na CP robi wrażenie.Ale z drugiej strony-czy w obliczy takiej zaliczki bramkowej Watford nie podejdzie do tego meczu na większym luzie i nawet skromna porażka nic nie zmieni...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 124
member
|
|
member
Dołączył: Aug 2005
Posty: 124 |
właśnie, wygrana Watford nad Crystal Palace to sukces. Mają duże szanse przejść do Ekstraklasy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051 |
@Jinx
Mógłbyś objaśnić zasady awansu z poszczególnych par.Zastanawiam się nad zagraniem Watford po kursie 2.15.Muszę przyznać,że ich zwycięstwo na CP robi wrażenie.Ale z drugiej strony-czy w obliczy takiej zaliczki bramkowej Watford nie podejdzie do tego meczu na większym luzie i nawet skromna porażka nic nie zmieni... Mecz i rewanż w pierwszej rundzie. Jak wiadomo w Anglii nie obowiązuje zasada "bramka strzelona na wyjeździe liczy się podwójnie". A więc jeśli np. w meczu drużyn X i Y padły wyniki 2:1 i 0:1, to jest dogrywka. Wszystkie mecze finałowe (prócz Conference) odbędą się na Millenium Stadium w Cardiff. P.S. W tym roku pary cholernie wyrównane na każdym szczeblu, w zeszłym roku miałem niezłą skuteczność, a w tym - szkoda gadać. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676 |
@Jinx
A co myślisz o dzisiejszym spotkaniu?Czy Crystal Palace podejmie walkę,czy może już pogodzili się ze stratą szansy?Ze swojej strony muszę przyznać,że nie chce mi się wierzyć,że tak wysoko przegrali i to u siebie.Jest to tym bardziej zaskakujące,że to doświadczony zespół.nic z tego nie rozumiem ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051 |
Staty z pierwszego spotkania:
Palace Watford 57.6% Possession 42.4% 0 Goals Scored 3 7 Attempts on Goal 8 3 Shots on Target 6 4 Shots off Target 2 0 Blocked Shots 0 9 Corners Won 4 11 Fouls Conceded 13 0 Offsides 6 2 Yellow Cards 3 0 Red Cards 0
czyli Watford grał z kontry i spokojnie punktował. A dziś ??? Trudno powiedzieć, ja raczej ten mecz odpuszczam.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676 |
W zasadzie masz rację-to nie jest dobry mecz do grania.Watford jest faworytem,(bo grają u siebie i zwyciężyli w pierwszym meczu),ale równie dobrze mogą dziś przegrać choćby dwiema bramkami.Natomiast myślę,że Crystal Palace jednak podejmie walkę i dlatego postawiłem na ich awans po kursie 24 (BF) za grosze.Jeśli strzelą pierwsi bramkę i kurs podskoczy to wówczas skontruję.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051 |
Rozkład jazdy pozostałych par
[color:"green"]ONE [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> SWANSEA - BRENTFORD <img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"] 11 maja godz.20:45 [/color] [color:"blue"] H2H [/color] Swansea - Brentford 20-11-7 74:45
rewanż 14 maja godz.13:15 Brentford - Swansea 21-10-6 57:30
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> BARNSLEY - HUDDERSFIELD <img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"] 11 maja godz.20:45 [/color] [color:"blue"] H2H [/color] Barnsley - Hudd 18-6-8 60:41
rewanż 15 maja godz.20:45 Hudd - Barnsley 19-7-6 52:29
[color:"green"]TWO [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> LINCOLN - GRIMSBY <img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"] 13 maja godz.13:05[/color] [color:"blue"] H2H [/color] Lincoln - Grimsby 18-11-15 74-69
rewanż 16 maja godz.20:45 Grimsby - Lincoln 23-12-9 97:56
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> WYCOMBE - CHELTENHAM <img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"] 13 maja godz.19:05[/color] [color:"blue"] H2H [/color] Wycombe - Cheltenham 2-4-2 8:11
rewanż 18 maja godz.20:45 Cheltenham - Wycombe 3-3-2 8:7
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/alert.gif" alt="" /> H2H na boisku gospodarza, obejmuje bilans rozgrywek zarówno ligowych jak i pucharowych
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 446
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 446 |
niedziela 21 maja
cardiff
leeds united - watford
finał play-off o awans do Premiership
mój typ:Leeds
potem dorzuce jakies argumenty
pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051 |
W temacie cisza, a w zeszłym roku roiło się od rzeczowych postów.
Nadszedł czas finałów. Mimo nie najlepszej skuteczności w pierwszej rundzie (w granicach 50%), pokuszę się o wytypowanie zwycięzców baraży.
Już dziś na Walkers Stadium w Leicester finał Conference. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> HALIFAX - HEREFORD H2H 15-12-20 46:65
Halifax po 4 latach spędzonych na amatorskich boiskach ma szansę wrócić w szeregi zawodowców. By tego dokonać musi pokonać Hereford - czołową ekipę tej ligi, lecz trochę pechową. Do tej pory Hereford grał w barażach 4 razy, za każdym razem bez powodzenia. Ostatnie trzy sezony to etatowy uczestnik PO, jednak mieli problemy z przejściem pierwszej rundy. Typ: Hereford
Pozostałe mecze finałowe odbedą się na Millennium Stadium w Cardiff
[color:"green"] CHAMPIONSHIP [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"] 21 maja godz.16:00 [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> LEEDS - WATFORD H2H 5-3-4 15:16
O obu ekipach napisałem już wyżej, a w finale konsekwentnie przeciwko Szerszeniom Typ: Leeds
[color:"green"] LEAGUE ONE [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"] 27 maja godz.16:00 [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> BARNSLEY - SWANSEA H2H 23-10-30 81:96
Barnsley po raz ostatni w 2 lidze grał w sezonie 2001/02. Swansea zaś w sezonie 1983/84. W zeszłym roku awansowali z 4 ligi, a w tym mają szansę (podobnie jak Southend, który rok temu wygrał baraże w 4 lidze) awansować rok po roku klasę wyżej. Po odpadnięciu faworyzowanych Hudd i Brentford pojawiła się szansa dla niżej notowanych ekip. I mimo najniższego z premiowanych miejsc grą w barażach dla mnie faworytem jest drużyna Lee Trundle'a. Typ: Swansea
[color:"green"] LEAGUE TWO [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" /> [color:"red"] 28 maja godz.16:00 [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/soccer.gif" alt="" /> CHELTENHAM - GRIMSBY H2H 0-1-3 3:8
Cheltenham jedyny sezon w 3 lidze (wyżej nigdy nie byli) zagrali w latach 2002/03. Grimsby z 3 ligi spadli w sezonie 2003/04, rok wcześniej byli w lidze 2. Mecz drużyn najwyżej rozstawionych w PO. Żeglarze bezpośredni awans stracili niemal w ostatnich sekundach kończącej sezon kolejki. Typ: Grimsby
Typy subiektywne, bowiem o wszystkich zadecyduje boisko oraz dyspozycja dnia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
leeds united - watford
Moj typ to Watford, poznalem dosc dobrze druzyny w UK, szczegolnie te w 2 lidze, analizy specjalnie nie mam ochoty pisac, gram Watford, leeds wg mnie nie dojrzalo do Premiership pokazali to pod koniec sezonu nieudolnie goniac blades.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
|
|
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516 |
Ludzie nie grajcie na Watford.Leeds zmierza dziś po awans.Ekipa jest w formie i jest zespołem nieobliczalnym i coś czuje że to piłkarze z Leeds beda świętowa powrót do Premiership.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051 |
Hmm, trudno orzec czy ktoś jest w formie czy nie, bowiem drużyny swe ostatnie mecze grały już dawno. Moim zdaniem to jest loteria i wielokrotnie już powtarzałem, że decydujące znaczenie ma dyspozycja dnia (no bo cóż innego, motywacja ta sama, składy wyrównane - pozostaje czyhać na błąd przeciwnika).
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
leeds united - watford
Moj typ to Watford, poznalem dosc dobrze druzyny w UK, szczegolnie te w 2 lidze, analizy specjalnie nie mam ochoty pisac, gram Watford, leeds wg mnie nie dojrzalo do Premiership pokazali to pod koniec sezonu nieudolnie goniac blades. leeds united - watford 0:3 (leeds nie mialo najmniejszych szans) kurs 2.6 piechota nie chodzi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />Pewnie tylko ja wygralem i nikt mnie nie posluchal, a czemu tylko ja? Poniewaz LEEDS jest znana druzyna, a Watford? Pierwsze slysze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 81
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2006
Posty: 81 |
Ogladalem ten mecz,liczylem na awans Leeds United ale nie im nie wychodzilo i nic nie mogli zrobic.Dobrze ze nie gralem tego meczu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051 |
Rozkleili się całkowicie po kuriozalnej drugiej bramce, której zresztą nie powinno być, gdyż aut po którym padła bramka należał się drużynie Leeds.
Gratulacje dla Watfordu - wracają do Premiership po 6 latach nieobecności.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,051 |
Baraże, to niestety niezbyt udane dla mnie zakończenie w miarę udanego sezonu, jeśli chodzi o Championship, League One&Two i Conference.
Niestety poważnie zastanawiam się, czy w przyszłym sezonie się tu udzielać, gdyż w tym miałem nieodparte wrażenie, że piszę sam dla siebie. W temacie Championship jeszcze ktoś się odzywał, One&Two już w ogóle, a dziwnym wydaje mi się brak zainteresowania Conference, która tu kiedyś była bardzo popularna. A nic tak nie pomaga w typowaniu, jak wymiana informacji.
Przepraszam, ale musiałem się wyżalić.
Do usłyszenia (może) w sierpniu. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 81
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2006
Posty: 81 |
Nie martw sie, ludzie jesli nie pisza to nie znaczy ze nie czytaja tych postów.Twoja wiedza napewno sie tu przydaje...
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|