Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 13 z 16 1 2 11 12 13 14 15 16
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
No i ogolnie slaba kondycja LOTu i prawdopodobnie udupione kolejne 400 baniek w ta firmę.

Bonus: Unibet
KeeP #5718921 18/01/2013 03:52
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Originally Posted by KeeP
Originally Posted by www.pasazer.com
W związku ze złożeniem wniosku o upadłość przez Aerosvit, linie Ukraine International Airlines (UIA) podjęły decyzję w sprawie samolotów dalekodystansowych. Wszystkie maszyny B767-300ER Aerosvitu zostaną wycofane i zastąpione samolotami B777.



Z końcem marca do floty Ukraine International Airlines dołączy pięć maszyn B777-200LR. Samoloty pochodzić będą z linii Air India, która od kilku miesięcy poszukiwała przewoźnika zainteresowanego tym typem maszyn. Nowe nabytki linii przejdą retrofit kabiny i trafią na nową siatkę połączeń dalekodystansowych UIA.

Warto dodać, że kilka dni temu flotę ukraińskiego przewoźnika zasiliły również dwie nowe maszyny 737-800NG Aerosvitu.
i tego własnie nie rozumiem - Ukraińcy mogą w ciągu 2 miesięcy odmłodzić swoją flotę i to jak...ze starych 763 na 772 + do tego 737 NG
a my latamy starymi 763, 734 i czekalismy 4 lata na nieloty 787
My to jednak latamy głównie nowiutkimi Embraerami, które są dużo bardziej ekologiczne i o niebo wygodniejsze od wszystkich B737 i A320 razem wziętych...

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Pierdole o ekologii, a myślę o ekonomii laugh

tomo #5719590 18/01/2013 10:09
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Embraery są bardzo fajne i chyba najlepszym naszym posunięciem pod względem doboru sprzętu. Idealnie trafiliśmy z wyborem. smile

Conrad #5722932 20/01/2013 04:57
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

lupus #5724722 20/01/2013 23:32
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"If it's Boeing I ain't going!" smile

Według BBC tak poważnego uziemienia nie było od 1979 roku.

777 to jest perła tej firmy i zawszę będę go wybierał kiedy tylko mogę.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Ale pomyślcie sobie co by było gdybyśmy już mieli wszystkie nasze 8 drimlajnerów
i żadnego 767

czym byśmy latali za ocean? Batorym ? laugh

PS. Embraery OK, ale to inny segment, 777-chyba najlepszy samolot świata...tu się zgodzę z adminem że to perła tej firmy



KeeP #5726376 21/01/2013 18:31
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by KeeP
Ale pomyślcie sobie co by było gdybyśmy już mieli wszystkie nasze 8 drimlajnerów
i żadnego 767

czym byśmy latali za ocean? Batorym ? laugh

PS. Embraery OK, ale to inny segment, 777-chyba najlepszy samolot świata...tu się zgodzę z adminem że to perła tej firmy

Gdyby uziemili wszystkie 787 w przyszłości, kiedy stanowiłyby jedyny nasz sprzęt długodystansowy, to dopiero byśmy mieli przerąbane. smile

777 to pierwszy samolot w całości zaprojektowany komputerowo. Można traktować wszystkie wcześniejsze modele przed nim jako "stare". wink No i sprawdzona maszyna, nigdy nikt na 777 nie zginął.

Natomiast jest to większy samolot od 787, stąd nie był dla nas opcją. Chociaż kto wie czy amerykańskie kierunki nie zapełniłyby i 777. smile

Natomiast najlepszy samolot świata to A380. Choć lubię latać 777 kiedy tylko mogę to jednak najnowszy Airbus wiedzie prym technologiczny na świecie. Piękna maszyna, która jest okrętem flagowym każdej linii lotniczej na świecie która ma go w swojej flocie.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Na 787 też nikt nie zginął wink

A co so siekierek, to warto przypomnieć to:

Katastrofa lotu British Airways 38 [pl.wikipedia.org]

Skiper #5726820 22/01/2013 01:12
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Skiper
Na 787 też nikt nie zginął wink

A co so siekierek, to warto przypomnieć to:

url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_British_Airways_38]Katastrofa lotu British Airways 38[/url]

Chcesz porównać ile lat są w użytku 777 oraz 787?

Każdy wie o tym locie BA. Strach był na pewno ale nikt nie zginął. Problem też rozwiązano.

Z tym 787 to te baterie są rzeczywiście pechowe. Nie tak dawno samolot przewożący tego typu baterie runął bo spowodowały one pożar na samolocie...

Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Lufthansa ma obecnie promocje na loty A380 do kilku wybranych miast swiata.

Szkoda ze teraz takie promo bo powoli planuje wypad do USA i bym chetnie sie tym wielkoludem przelecial a po normalnych cenach to mnie chyba stac nie bedzie laugh

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Jak nie LH to kto inny będzie miał promo. smile Albo jeszcze lepiej, wybierz inny kierunek gdzie akurat będzie promo. smile Ja ostatni raz byłem w Stanach chyba w 2001 r. i do tej pory nie miałem powodu by tam wracać. Bardzo chciałbym do Tokyo polecieć z żoną bo nigdy nie byłem w Japonii, ale nie ma kiedy... a raczej nie ma komu się dziećmi zająć.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Ja się zajmę, qwa nawet moge polecieć ekonomiczną tongue

Conrad #5728442 22/01/2013 23:23
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Szopka trwa, czekam az w koncu poleca głowy.

lupus #5732115 25/01/2013 05:45
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Originally Posted by lupus
Szopka trwa, czekam az w koncu poleca głowy.
napierw sobie premie wyplaca, dopiero potem ich zwolnia.

Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
JuN Offline
ATP & WTA Tour
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
jak dalej będą młoteczkami naprawiali grin laugh to do 2190 nie zrobią tego. banda pajaców

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Nie czytałem wszystkich stron tego tematu, to nie wiem czy ktoś już o tym pisał.

Problemem 787 sa jak wiemy płonące akumulatory litowo-jonowe.
Sprawdzane jest również okablowanie, oraz inne elementy związane z nieszczęsnymi akumulatorami.

Dreamliner miał zapewnić oszczędności paliwa m.i. poprzez zastosowanie małych, ale zapewniających dużą moc akumulatorów.

Litowo-jonowe zapewniają 2 razy większą gęstość energii, niż niklowo - metalowo - wodorkowe, oraz 4-6 większą niż stosowane często w samochodach kwasowo - ołowiowe.

Podczas samego lotu, akumulatory te, nie są wykorzystywane, a cały czas ładują się.
Problemy mogą powstawać podczas ładowania z zewnętrznego źródła,
bo istnieje możliwość przeładowania, a w związku z tym, może nastąpić rozpad elektrolitu i wytworzyć się ciepło, co w konsekwencji powoduje zapalenie.

Nie jest jasne, czy to właśnie było przyczyną tych awarii.
Spekuluje się również, że że do spięcia, mogła doprowadzić, wada konstrukcyjna akumulatora.

Widać z tego, ze coś jest jeszcze niedopracowane w tym typie samolotu.
Chcieli zabłysnąć czymś nowym i nie do końca im wyszło,
ale tak jest w technice, że dopiero doświadczenia eksploatacyjne,
mogą usunąć pewne błędy.

zapewne będzie tak i w tym przypadku.

akagi #5733391 26/01/2013 00:40
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Tam jest szereg rzeczy nie tak, ale najwięcej "dymu" jest o dymie z płonących akumulatorów litowo-jonowych. Ten nawet bez używania ich zapaliły się i spowodowały kraksę jakiegoś samolotu dużej firmy kurierskiej. Tutaj zaś generalnie są jakieś problemy z elektrykę, no ale wcześniej czy później wszystko naprawią choć trochę szkoda, że każdy kto zaufał Boeingowi i chciał sobie zrobić dobry marketing nowym samolotem nieźle na tym ucierpiał.

Airbus jednak porządniejszy, jak by Boeing robił taki projekt jak A380 to do 2020 r. by się nie wyrobili...

Strona 13 z 16 1 2 11 12 13 14 15 16

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, betowiec, JelineK, aker, Sensei, Akhu, bukma, alfa, burbon), 1,223 gości, oraz 18 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,823
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1