Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Proszę wszystkich chętnych o przedstawienie swoich propozycji zmian w regulaminie konkursu.

Generalnie nie chodzi o jakieś wielkie czy rewolucyjne zmiany tylko o dopracowanie i usprawnienie tego co jest. Tak więc chodzi o "tuning" tego konkursu a nie o wymianę całego silnika. smile

Zapraszam do dyskusji. toast

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Od siebie chciałbym przedstawić pomysł by osoba, która pierwsza wyśle swój 5-ty typ, otrzymywała +100 do końcowego bilansu tygodniowego.

Jest też pomysł by każdy do środy musiał podać informację o awansie z poprzedniej rundy, inaczej kara -100.

Dołączył: Apr 2003
Posty: 5,640
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 5,640
Dla mnie ta propozycja +100 kto pierwszy odda 5 typ jest zupełnie bez sensu. Dlaczego mam byc stratny od razu na starcie jak ktos da 5 typów poniedziałek ? Ok, niby mam ułatwienie bo znam wynik rywala... ale konkurs polega na typowaniu a jakies bonusy tylko przeszkadzaja w tym. Takie moje zdanie

Rozumiem, ze chodzi o wyeliminowanie zajścia z tej edycji... to proponowałbym przymusowe podanie 2 typow do piatku np.
Wtedy bedzie juz jasne, kto z kim ma grac

Co do podawania wyniu do srody to ok

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Stich
Dla mnie ta propozycja +100 kto pierwszy odda 5 typ jest zupełnie bez sensu. Dlaczego mam byc stratny od razu na starcie jak ktos da 5 typów poniedziałek ? Ok, niby mam ułatwienie bo znam wynik rywala...

No właśnie o to chodzi. Każdy stara się wyrobić najlepszy bilans aby awansować, ale łatwiej jest jeśli możesz przeczekać przeciwnika i zobaczyć ile wtedy samemu musisz trafić by awansować. Jeśli przeciwnik spudłuje to np. może Ci wtedy wystarczyć coś po 1.20. Stąd ten pomysł by nagradzać tego, który jako pierwszy "wyłoży karty na stół". karty

Co innego gdyby typy były ukryte i nikt nie wiedział co przeciwnik zagrał aż do 20:00 w niedzielę. Ale tutaj definitywnie łatwiej jest jeśli masz jakiś "target" lub przynajmniej wiesz co przeciwnik wytypował.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Zadanie teoretyczne dla graczy. hmm

Załóżmy, że obaj zawodnicy wysłali już po 4 typy i mają identyczny bilans.

Jaki bonus do końcowego bilansu trzeba by dać osobie, która pierwsza poda typ, aby jej się to opłacało zrobić? Bo wiadomo, że przeciwnik może wtedy przeczekać i podać swój typ np. znając wynik typu rywala.

Albo inaczej, gdyby to był zupełnie inny konkurs, taki gdzie każdy oddaje tylko po jednym typie i zawodnicy licytują między sobą ile dają ekstra (+) przeciwnikowi za pierwsze podanie typu, to ile byście dali? smile

Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
W
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
W Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Pomysł dobry. Osoba, która jako ostatnia podaje 5-ty typ ma niesamowitą przewagę, bo przebijając tylko jej typ się liczy. 5-ty typ przeciwnika nie ma żadnej wartości. Tak więc powinien on być 50/50.
Zakładając równy bilans po 4-ech typach dwóch osób i minimalny typ osoby pierwszej oddającej 1,20. Typ osoby drugiej powinien wymuszać 50/50, a więc przy kursach (nie wiem ja w Betsafe), np. 1,85-1,85. 1,85-1,20 = 0,65
Tak więc bonus za podanie ostatniego typa jako pierwszy powinien wynosić 65 punktów. 100 to zdecydowanie za dużo.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Brzmi dobrze.

Pytanie tylko czy nie podnieść też kursu min. do 1.50, no i wtedy też trzeba by inaczej ustawić bonus za podanie ostatniego typa jako pierwszy.

Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
W
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
W Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Minimalny kurs typu w konkursie to już zupełna inna sprawa. To raczej organizator decyduje.
Jeśli kurs min. byłby podniesiony do 1,50, to wtedy wiadomo bonus musiałby być odpowiedno mniejszy czyli 1,85-1,50, Wychodziłoby ok. 35 punktów.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Tak myślę czy nie ustawić min. na 1.40 i bonus na +50 aby były równe liczby z lekkim wskazaniem na osobę typującą jako pierwsza.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Pasuje cos zrobić z tym podpunktem regulaminu

8. Można obstawić ten sam mecz co przeciwnik jeśli typujemy inny wynik.
8.1. Nie można typować "pod przeciwnika" przez co się rozumie się np. obstawienie dokładnego wyniku 1-1 gdy przeciwnik obstawił X (czy odwrotnie) albo np. 1 gdy przeciwnik obstawił X/1 (czy odwrotnie). To samo dotyczy handicapów. Jeśli przeciwnik zagra na 1X2 (bądź 12) to nie można obstawić handicapów, które nawet częściowo się pokrywają z tym typem: np. +0.5 gdy przeciwnik obstawi X lub 2 (czy odwrotnie). Handicap 0 można obstawić jedynie gdy przeciwnik obstawi X (czy odwrotnie). W skrócie, jeśli chcesz obstawić te samo spotkanie co przeciwnik to musi to być taki typ, że nie ma możliwości żeby oba typy były trafione. Czyli jeśli przeciwnik zagra -0.5 to możesz zagrać +0.5 na przeciwnika gdyż tylko jeden z tych typów może wejść. Jeśli przeciwnik obstawi 1 to możesz obstawić 2 albo X.

Moim zdaniem powinno sie typować to samo spotkanie ale inne zdarzenia w spotkaniu tz. bierzemy mecz Bayernu z Borussią i jezeli pierwszy z graczy wytypował over 2.5 gola to przeciwnik nie moze juz podawac typu na gole w tym spotkaniu ale wolno mu typować np. kto bedzie miał wiecej rogów w spotkaniu. Zapis, ze oba typy do tego samego spotkania nie mogą być trafione jest troche bez sensu. W tym konkretnym przypadku oba typy sie nie pokrywaja w zadnym stopniu. Niech organizator sie zastanowi nad tym

Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
W
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
W Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Isildur nie tak do końca. Liczba goli jest trochę korelatywna z liczbą rogów. Może tu dojść do kombinowania. Ktoś postawi over 2,5 gola, a przeciwnik z nim prowadzi do postawi over rogów. Jego prawdopodobieństwo wygranej mimo wszystko wzrasta.
Jest tyle spotkań w ofercie, że chyba można wybrać inne spotkanie.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Moim zdaniem ilość goli, a ilość rogów ( czy żółtych kartek itd. ) nie ma nic do siebie,róg to nie bramka. Tu nie ma zadnego typowania pod przeciwnika.

Pomysł z podniesieniem minimalnego kursu wydaje mi sie bardzo dobry, ale z jakimis dodatkowymi punktami za wczesniejsze podawanie typów nie za bardzo

Najlepiej zebrać wszystkie pomysły i zrobić np. tygodniową sonde

Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
W
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
W Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Róg to nie bramka, jasne a żółta kartka to nie czerwona. Jak drużyna atakuje i ma dużo rogów to i prawdopodobieństwo gola wzrasta. Jeśli pisze, że liczba rogów i bramek jest korelatywna, to tak jest i w tym punkcie regulamin jest wg mnie dobry.

A sonda nie jest żadnym wymiernikiem. Większość klika bez zastanowienia i rozumienia problemu.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Ok rozumiem, to inny przykład, np. kto rozpocznie mecz i ilość żółtych kartek ( tu nie ma najmniejszej mozliwości grania pod przeciwnika ) a co do sondy to jednak ona bedzie jakims wymiernikiem, czasem pierwsza myśl jest najlepsza. Zauwazcie ze na te chwile w dyskusji bierze udział 4 osoby i co ?? te 4 osoby mają brać udział w zmianie regulaminu który był uzywany przez ostatnie kilka lat ?? Wiem ze uzytkownicy czytaja ten temat ale większości nie chce sie zabierać głosu w dyskusji poniewaz widzą ze propozycje zgłaszane przez uzytkownika z góry skazane sa na niepowodzenie
Nalezy zebrać w jednym poscie wszystkie propozycje ( nawet jezeli bedzie ich dwie ) i dac mozliwośc wypowiedzenia sie innym

Mysle ze sonda dla nas wszystkich bedzie najlepsza, bo nie trzeba bedzie pisac długich, nudnych postów tylko wszystko bedzie ładnie przedstawione w czytelnej formie

Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,587
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,587
Pomysł z podniesieniem min kursu moim zdaniem ok. Natomiast jakiś bonus za stawianie ostatniego typu jako pierwszy to jestem przeciw raczej. To że po 4 typach jest remis to wcale nie oznacza ze kto postawi typ 5 jako ostatni ma łatwiej.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 2,239
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 2,239
Popieram pomysł do podniesienia minimalnego kursu, który powinnien wynosić 1,40, a może nawet 1,50. Ciężej będzie trafić ostatni typ...w razie czekania do ostatniej chwili. Moim skromnym zdaniem dodawanie wtedy bonusów było by zbędne. Po za tym jestem za wprowadzeniem zasady: żeby maksymalnie podawać tylko 2 typy dziennie - niebędzie wtedy czekania z podawaniem typów do ostatniej chwili.

Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
W
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
W Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Originally Posted by santiago
Pomysł z podniesieniem min kursu moim zdaniem ok. Natomiast jakiś bonus za stawianie ostatniego typu jako pierwszy to jestem przeciw raczej. To że po 4 typach jest remis to wcale nie oznacza ze kto postawi typ 5 jako ostatni ma łatwiej.

Z całym szacunkiem dla santiago, ale Tu masz Isildur przykład na to, kto by brał udział w sondzie smile

Dołączył: Aug 2006
Posty: 3,465
M
mkr Offline
PLAYOFF WINNER 2011
PLAYOFF WINNER 2011
M Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 3,465
Jestem za wprowadzeniem min. kursu do 1.45, pozostałe zapisy są ok. Jak wiemy i tak gra się pod przeciwnika, jeśli wiem, że ktoś typuje wyłącznie w niedzielę przed 20, to po prostu wrzucam wczesniej typy z meczami rozpoczynającymi się po 20 i nie ma problemu. Trochę zabawa na tym traci ale takich graczy jest niewielu. Przyznawanie bonusa spowoduje ze najlepszą strategią będzie podanie w poniedziałek typów na niedzielną noc i wtedy to już zupełnie konkurs straci swój urok.
Jestem za podniesiem min kursu do np. 1.45 oraz przeciwny bonusowi

Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
W
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
W Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Typy w poniedziałek na niedzielną noc ? Jest to w ogóle możliwe ?

To, że wrzucasz typy na niedzielną noc i tak stawia Cię w gorszej pozycji, jeśli wysyłasz je jako pierwszy, bo Twój przeciwnik może tak sobie rozkalkulować typy, że prawdopodobieństwo jego wygranej nad Tobą jest wyższe.
Przykładowo: wysyłasz kursy 1,65 1,58 1,87 1,9 1,82
Przeciwnik wysyła: 1,67 1,67 1,91 1,91 1,91

Nie potrafie tego wyliczyć, ale widać gołym okiem kto jest w lepszej sytuacji. Stąd potrzebny ten bonus.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by mkr
Przyznawanie bonusa spowoduje ze najlepszą strategią będzie podanie w poniedziałek typów na niedzielną noc i wtedy to już zupełnie konkurs straci swój urok.

Tak byś zagrał już w poniedziałek by tylko sobie zapewnić dodatkowe +50 do końcowego bilansu?

Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, betowiec, aker, forty, $-man, rafal08, Sensei, burbon, alfa, rymoholik, Lukasz111, Akhu), 2,674 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,060
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1