Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 24 1 2 3 23 24
#5785814 04/03/2013 18:12
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
M
mez Offline
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
moga byc jakies problemy za wyplate kilkunastu tysiecy z buka na konto bankowe ? na koncie sa drobne srodki , nigdy nie bylo takiej kwoty na rachunku (badz nawet zblizonej ) , nie ma zadnych stalych wplywow na konto (np. jako pensja)

mile widziane nie tylko potwierdzone informacje ,ale rowniez opinie,przypuszczenia osob zorientowanych w temacie (np. Art , Agassi itp.)

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
@ mez

Dobre kilkadziesiąt wpisów było na ten temat.
I nic się nie zmieniło.
Na pytanie, czy "moga być jakies problemy", ospowiadam: mogą.
A po szczegóły, w których diabeł jak zwykle tkwi, odsyłam do archiwum.

Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
M
mez Offline
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
przejrzalem caly poprzedni temat (16 stron , postow pewnie ponad 200) i znalazlem tylko kilka postow na ten temat - sprzecznych ze soba

jeden napisal ,ze banki informuja us o przelewach (ale dopiero od kwoty 10000 EUR) bo ma znajomego w US

agassi odpisal ,ze tez ma i to bzdura jest


nic wiecej nie znalazlem


Dołączył: Jan 2013
Posty: 96
B
journeyman
journeyman
B Offline
Dołączył: Jan 2013
Posty: 96
BUK > MB > czesc na konto, czesc karta w bankomacie, bezposrednio z buka na konto bankowe bym nie wyplacal

Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
M
mez Offline
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
Originally Posted by Bolesław
BUK > MB > czesc na konto, czesc karta w bankomacie, bezposrednio z buka na konto bankowe bym nie wyplacal


problem w tym ,ze chca mi wyplacic tylko na konto bankowe - maja do tego prawo ? wplaty robilem tylko z mb

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
@ mez

Bank ma obowiązek powiadomić GIIF o każdej transakcji podejrzanej o pranie pieniędzy, bez względu na kwotę.

Czy można mieć "podejrzenia" o pranie pieniędzy w tym przypadku?
Moim zdaniem - można. Pracownik banku odpowiada nawet karnie za niedopilnowanie sprawy.
W przypadku każdej transakcji - powyżej 15 000 eur.

Tyle teoria.
W praktyce, moim zdaniem, bardzo duże prawdopodobieństwo, że pies z kulawą nogą sie nie zainteresuje.

Tylko po co to ryzyko..


A jak już jesteś na celowniku celników, albo będziesz w przyszłości, to oni do banku mogą uderzyć zawsze po info. I dostaną je za ostatnich 5 lat.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
@ mez

Dobre kilkadziesiąt wpisów było na ten temat.
I nic się nie zmieniło.
Na pytanie, czy "moga być jakies problemy", ospowiadam: mogą.
A po szczegóły, w których diabeł jak zwykle tkwi, odsyłam do archiwum.

zgadzam się grin
aczkolwiek twierdze , że jeszcze nie będzie problemów wink

Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
M
mez Offline
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
Originally Posted by Art300
@ mez

Bank ma obowiązek powiadomić GIIF o każdej transakcji podejrzanej o pranie pieniędzy, bez względu na kwotę.

Czy można mieć "podejrzenia" o pranie pieniędzy w tym przypadku?
Moim zdaniem - można. Pracownik banku odpowiada nawet karnie za niedopilnowanie sprawy.
W przypadku każdej transakcji - powyżej 15 000 eur.

Tyle teoria.
W praktyce, moim zdaniem, bardzo duże prawdopodobieństwo, że pies z kulawą nogą sie nie zainteresuje.

Tylko po co to ryzyko..


A jak już jesteś na celowniku celników, albo będziesz w przyszłości, to oni do banku mogą uderzyć zawsze po info. I dostaną je za ostatnich 5 lat.

dzieki , o taka odpowiedz mi chodzilo - co mowi teoria i praktyka

co do niepotrzebnego ryzyka to pisalem juz wyzej - chca mi wyplacic tylko na konto bankowe

Dołączył: Apr 2004
Posty: 469
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 469
Originally Posted by mez
problem w tym ,ze chca mi wyplacic tylko na konto bankowe - maja do tego prawo ? wplaty robilem tylko z mb
betclic?

Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
M
mez Offline
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
Originally Posted by Godfather
Originally Posted by mez
problem w tym ,ze chca mi wyplacic tylko na konto bankowe - maja do tego prawo ? wplaty robilem tylko z mb
betclic?

priv

Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
Originally Posted by Godfather
Originally Posted by mez
problem w tym ,ze chca mi wyplacic tylko na konto bankowe - maja do tego prawo ? wplaty robilem tylko z mb
betclic?

unibet robi graczom takie manewry...
i jeszcze pisze że ze względów bezpieczeństwa wypłata tylko na konto bankowe
szmaciarze

Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
dokręcanie śruby powoduje, że ryzyko będzie większe

http://banki.wp.pl/kat,6599,title,S...id,15404228,wiadomosc.html?ticaid=110372

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Właśnie miałem tez to wkleić .
Dam tylko cytacik, który pokazuje, że nawet 5 złotych od buka na konto bankowe nie będzie warto niedługo wpłacac na konto bankowe

"Resort finansów chce też - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" - zapewnić skarbówce znacznie większy dostęp do tajemnicy bankowej. Chodzi o to, by organy podatkowe mogły nie tylko - jak jest dzisiaj - uzyskać informacje o rachunkach bankowych podatnika lub pełnomocnictwach do dysponowania takimi rachunkami, o ich obrotach i stanie, lecz także aby mogły mieć dostęp do szczegółowych informacji o wpływach i obciążaniu rachunków, włącznie z danymi o nadawcach i odbiorcach oraz tytułach przekazów.

"Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że fiskus miałby też prawo poznać wysokość spłat udzielonych podatnikowi pożyczek i kredytów."

Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Originally Posted by AGASSI
Właśnie miałem tez to wkleić .
Dam tylko cytacik, który pokazuje, że nawet 5 złotych od buka na konto bankowe nie będzie warto niedługo wpłacac na konto bankowe

"Resort finansów chce też - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" - zapewnić skarbówce znacznie większy dostęp do tajemnicy bankowej. Chodzi o to, by organy podatkowe mogły nie tylko - jak jest dzisiaj - uzyskać informacje o rachunkach bankowych podatnika lub pełnomocnictwach do dysponowania takimi rachunkami, o ich obrotach i stanie, lecz także aby mogły mieć dostęp do szczegółowych informacji o wpływach i obciążaniu rachunków, włącznie z danymi o nadawcach i odbiorcach oraz tytułach przekazów.

"Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że fiskus miałby też prawo poznać wysokość spłat udzielonych podatnikowi pożyczek i kredytów."

hmm szalone jest to, ze do dziś ludzie robie wyplaty z buka na konta bankowe i to na spore kwoty smile

Dołączył: Feb 2012
Posty: 1,281
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Feb 2012
Posty: 1,281
Originally Posted by simons1986
Originally Posted by AGASSI
Właśnie miałem tez to wkleić .
Dam tylko cytacik, który pokazuje, że nawet 5 złotych od buka na konto bankowe nie będzie warto niedługo wpłacac na konto bankowe

"Resort finansów chce też - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" - zapewnić skarbówce znacznie większy dostęp do tajemnicy bankowej. Chodzi o to, by organy podatkowe mogły nie tylko - jak jest dzisiaj - uzyskać informacje o rachunkach bankowych podatnika lub pełnomocnictwach do dysponowania takimi rachunkami, o ich obrotach i stanie, lecz także aby mogły mieć dostęp do szczegółowych informacji o wpływach i obciążaniu rachunków, włącznie z danymi o nadawcach i odbiorcach oraz tytułach przekazów.

"Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że fiskus miałby też prawo poznać wysokość spłat udzielonych podatnikowi pożyczek i kredytów."

hmm szalone jest to, ze do dziś ludzie robie wyplaty z buka na konta bankowe i to na spore kwoty smile

to wedlug Ciebie jak najlepiej robic wyplaty??

Dołączył: May 2006
Posty: 2,326
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: May 2006
Posty: 2,326
Originally Posted by Sylwo
Originally Posted by simons1986
Originally Posted by AGASSI
Właśnie miałem tez to wkleić .
Dam tylko cytacik, który pokazuje, że nawet 5 złotych od buka na konto bankowe nie będzie warto niedługo wpłacac na konto bankowe

"Resort finansów chce też - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" - zapewnić skarbówce znacznie większy dostęp do tajemnicy bankowej. Chodzi o to, by organy podatkowe mogły nie tylko - jak jest dzisiaj - uzyskać informacje o rachunkach bankowych podatnika lub pełnomocnictwach do dysponowania takimi rachunkami, o ich obrotach i stanie, lecz także aby mogły mieć dostęp do szczegółowych informacji o wpływach i obciążaniu rachunków, włącznie z danymi o nadawcach i odbiorcach oraz tytułach przekazów.

"Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że fiskus miałby też prawo poznać wysokość spłat udzielonych podatnikowi pożyczek i kredytów."

hmm szalone jest to, ze do dziś ludzie robie wyplaty z buka na konta bankowe i to na spore kwoty smile

to wedlug Ciebie jak najlepiej robic wyplaty??

Tylko moneybookers/ neteller

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by simons1986
hmm szalone jest to, ze do dziś ludzie robie wyplaty z buka na konta bankowe i to na spore kwoty smile

mowilem to ze dwa lata temu ale ludzie sie smiali, coz ja tam dalej nie wyplacam na konto bankowe w PL i nie dla tego ze nie mam co, ale w razie czego wole pozniej sie nie uzerac z debilami

Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Originally Posted by Experto
Originally Posted by simons1986
hmm szalone jest to, ze do dziś ludzie robie wyplaty z buka na konta bankowe i to na spore kwoty smile

mowilem to ze dwa lata temu ale ludzie sie smiali, coz ja tam dalej nie wyplacam na konto bankowe w PL i nie dla tego ze nie mam co, ale w razie czego wole pozniej sie nie uzerac z debilami

ja nawet nie mam konta bankowego laugh

Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Originally Posted by Sylwo
Originally Posted by simons1986
Originally Posted by AGASSI
Właśnie miałem tez to wkleić .
Dam tylko cytacik, który pokazuje, że nawet 5 złotych od buka na konto bankowe nie będzie warto niedługo wpłacac na konto bankowe

"Resort finansów chce też - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" - zapewnić skarbówce znacznie większy dostęp do tajemnicy bankowej. Chodzi o to, by organy podatkowe mogły nie tylko - jak jest dzisiaj - uzyskać informacje o rachunkach bankowych podatnika lub pełnomocnictwach do dysponowania takimi rachunkami, o ich obrotach i stanie, lecz także aby mogły mieć dostęp do szczegółowych informacji o wpływach i obciążaniu rachunków, włącznie z danymi o nadawcach i odbiorcach oraz tytułach przekazów.

"Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że fiskus miałby też prawo poznać wysokość spłat udzielonych podatnikowi pożyczek i kredytów."

hmm szalone jest to, ze do dziś ludzie robie wyplaty z buka na konta bankowe i to na spore kwoty smile

to wedlug Ciebie jak najlepiej robic wyplaty??

pytanie typu ... ręce opadają puke

Strona 1 z 24 1 2 3 23 24

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, aker, forty, Lukasz111, alfa, $-man), 2,759 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,423
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1