|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 551
addict
|
|
addict
Dołączył: Apr 2006
Posty: 551 |
Co myslicie o tym filmie/ksiazce?? Jedni uwazaja ze to atak na kosciol.. Kosciol probuje sie tlumaczyc przez co robi sie niepotrzebny szum.. a dzisiaj przeczytalem ze "W miasteczku Ceccano, w środkowych Włoszech, zakupiono egzemplarze powieści Dana Browna Kod Leonarda da Vinci, aby spalić je publicznie na stosie – ogłosiły w czwartek władze miejskie."
Dla mnie parodia.. Kazdy ma swoj rozum i interpretuja film i ksiazke na swoj sposob .....
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 551
addict
|
|
addict
Dołączył: Apr 2006
Posty: 551 |
Przytocze nastepne cytat "Kojarzą się z Inkwizycją i reżimami totalitarnymi w Europie - oświadczyła radna odpowiedzialna za sprawy kultury w miasteczku, Giulia Rodano.
Inicjatorzy akcji spalenia książki amerykańskiego pisarza, Stefano Gizzi i Massimo Ruspantini, uzasadniają swoją reakcję tym, że powieść ciężko obraża Jezusa.
- Palenie książek zawsze było zapowiedzią największych nieszczęść w historii ludzkości, które pozostawiły trwały ślad także w naszym regionie - oświadczyła pani Rodano, która uważa, że nie jest to najlepszy sposób uczczenia obchodzonego właśnie Światowego Roku Książki."
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849 |
Biedny kościółek poczuł się zaatakowany? Skoro wierzy w prawdę swoich sądów to po co się bulwersuje?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563 |
bardzo dobra ksiazka ! polecam ! ale juz sam niewiem co mam o tym wszystkim myslec, bo to wszystko w ksiazce tak do siebie pasuje ! niewiem naprawde niewiem... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Ostatnio byłem w hipermarkecie i znalazłem 5-6 książek po polsku w stylu : "błędy w kodzie da vinci", "kłamstwa Danego Browna" itd. Co ciekawe samej książki "Kod Da Vinci" w naszym języku nie znalazłem (może Rydzyk coś w tym maczał).Naszczęście na półkach z książkami po angielsku było kilka egzemplarzy i oczywiście nabyłem jeden i w wolnej chwili zamierzam przeczytać tą pierwszą książke nie po polsku w mojej kolekcji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
to palenie książki na stosie to antykatolicka prowokacja, która ma nieść przesłanie: popatrzcie znów chcę palić na stosach (wykorzystanie mitu o "okropnościach" Inkwizycji w zbiorowej świadomości osób po medialnym "praniu mózgów"), co za ciemnota, widać książka/film zawiera prawdę; tymczasem to stek bzdur
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Goget --> anglista się znalazł <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Jesli jest to dla kogos pierwsza książka Dana Browna to polecam - szybko się czyta, ciekawa fabuła. Jeśli ktoś już przeczytał "Anioły i Demony" to nie ma co ruszać "Kodu...". Nie wiem po co kościuł się w ogóle w to miesza, nie dość, że babrają się w polityke to teraz jeszcze chcą zakazywać rozpowszechniania "bluźnierczego" filmu. Każdy ma swój rozum i chyba rozumie, że jest to fikcja literacka, a działania księży tylko przyspożą filmowi oraz książce popularności.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
kościuł = kościół <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Z pasja przeciez bylo to samo, krzyk, protesty etc
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 9,285
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 9,285 |
Wg mnie każdy ma swój rozum. Człowiek inteligenty z pewnością będzie starał się oddzielić fikcję literacką od faktów. Caly ten kod, to jak dla mnie bujda <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ale znam kilku ludzi w przedziale wiekowym od 18-25 lat, którzy po przeczytaniu ksiazki przestali chodzić do kosciola i uważaja, ze przez tyle lat ich oszukiwano i zyli w niewiedzy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Jesli chodzi o atak na Opus Dei, przedstawionym jako "krwawą mafie Chrystusa" to czytalem wywiad z przewodniczacym Polskiego Opus Dei i tenże Ksiądz stwierdził, ze wykorzysta ten czas promocji filmu na jeszcze głośnieesze szerzenie "prawdy". Mowil on takze, ze odkąd ksiązka zostala wydana w języku polskim to ilość odwiedzin strony Polskeigo Opus Dei zwiększyla sie dwukrotnie. Tak wiec ludzie tez chca dowiedziec sie czegos wiecej i zasiegnać wiedzy z różnych źródeł.
Ksiazki nie czytalem, moze i dobrze bo pewnie bym sie zawiodl na filmie (nigdy jeszcze nie zrobiono filmu lepszego od ksiazki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />, wiec wieczorem w kinie sie przekonam co to za dzielo ztworzyl Howard, wiele nie oczekuje... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
ale znam kilku ludzi w przedziale wiekowym od 18-25 lat, którzy po przeczytaniu ksiazki przestali chodzić do kosciola i uważaja, ze przez tyle lat ich oszukiwano i zyli w niewiedzy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> raczej znaleźli dobry pretekst do tego żeby usprawiedliwić to że łamią zasady i przykazania chrześcijaństwa
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 9,285
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 9,285 |
Najbardziej boli fakt ze autor ksiazki i tworcy filmu podważają zasady jednej z najwiekszych religii na swiecie, nie wspomniajac w zadnym fragmencie filmu ani ksiazki, ze to wszystko jest zmyslone <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
oj nieladnie....
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
Najbardziej boli fakt ze autor ksiazki i tworcy filmu podważają zasady jednej z najwiekszych religii na swiecie, nie wspomniajac w zadnym fragmencie filmu ani ksiazki, ze to wszystko jest zmyslone <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
oj nieladnie.... jak ogladalem konferencje prasowa po projekcji kodu w cean to tom hanks wypowiedzial cos na styl, tego, ze film to tylko fikcja literacka... co do samego dziela... musze przyznac, ze ksiazka nie bardzo mi sie podobala, dlatego, ze zaczalem jaczytac zaraz po przeczytaniu aniolow i demonow browna... mechanizmy tworzenia zagadek sa prawie ientyczne... jednak kiedys przeczytam jeszcze raz kod i pewnie mi sie spodoba, poniewaz lubie taka forme literatury
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 4,168
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 4,168 |
Osobiście nie jestem osobą wierzącą. Ale po przeczytaniu książki naprawdę kogoś poddatnego na sugestie można zarazić teorią jaką głosi Brown. Podoba mi się jednak to, że Brown w pewnym sensie pokazał jak łatwo można było na przestrzeni 2000 lat manipulować faktami dotyczącymi Jezusa. Wkońcu kiedyś ludzie nie byli wykształceni i zwykli chłopi nie interesowali się niczym poza pracą i drobnymi uciechami. Wierzyli w to co mówi szlachta itp. A kościół także często walczył nie słowem tylko mieczem. Krucjaty, palenia na stosach itp. rzeczy były akceptowane i dopiero można powiedzieć od niedawnych dziejów świat się znacznie posunął naprzód poprzez postęp i nie ma już zacofania. Każdy ma dostęp do wiedzy przez co fakty które zapadają dziś nie na pewno nie ulegną takiej deformacji jak te, które miały miejsce gdzieś 2000 lat temu i zostały spisane przez niewielu (bo niewielu wkońcu umiało pisać hehe).
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Najbardziej boli fakt ze autor ksiazki i tworcy filmu podważają zasady jednej z najwiekszych religii na swiecie, nie wspomniajac w zadnym fragmencie filmu ani ksiazki, ze to wszystko jest zmyslone <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
oj nieladnie.... Dokładnie. Poza tym podważają w sposób kretyński,sami gubiąc sie w zrodzonej w chorym umysle intrydze. Nawiasem mówiac nic odkrywczego w koronnym bluźnierstwie,wiele lat temu Scorsese zdejmował Chrystusa z krzyża w "Ostatnim kuszeniu". Błedem jest zakazywanie tego filmu,nawoływanie do bojkotowania. Niechby ludzi poszli i stwierdzili jakie to gówno,a tak...z byle czego robi się symbol "antykultu". Pamietacie film pt."Ksiądz". Straszny knot,a jaka miał ogladalność,po tym jak moherowi idioci zachecali do bojkotu. PS.Bardzo nieciekawa,moim zdaniem,organizacja "Opus Dei" została w filmie przedstawiona źle,czyli....wyjdzie na tym dobrze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Ciemnych ludzi nie brakuje, dla przykladu jesli powiedzmy taki przecietny mieszkaniec UK pojdzie do kina na ten film to znajdzie sie troche takich ktorzy w to uwierza, nie mowiac juz o amerykancach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Zastanawiam sie czy wydac 13zl. i isc na ten film, jednak nie chce im dac zarobic <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
skrobnąłem krótką recenzję <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> w filmy 5. znany z antyklerykalizmu wielebny Llama jest całkowicie rozczarowany. jakby nie było innych tematów na przynudnawe bajeczki. jeszcze bym zrozumiał gdy zrobiono z tego głęboki film o wierze, istocie Boga i wiary w życiu człowieka. czy Bóg może być słabym człowiekiem i na odwrót. ale ta papka made in USA jest nie do przyjęcia. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/stop.gif" alt="" /> tandecie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
jeszcze 2 słowa. temat rewelacyjny, ale okrutnie spaprany. dodatkowo, nie podoba mi się, że nawet słowem nie zaznaczono, o przekrętach patrz 'niezgodnościami historyczno-biblijnymi'.
oczywiście nie traktuję pisma świętego jako wiarygodnego źródła historycznego, ale raczej jako zbiór bardzo mądrego porad życiowych.
obawiam się, że wielu widzów padnie ofiarą 'wkręcenia' dość tanią próbą nagięcia filarów chrześcijaństwa.
słabizna, jak ja to piszę; antyklerykał i chyba <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> ateista no to musi tak być <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
ostatni post <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> jestem zniesmaczony, 26zł w pizdu, przeca ładny kuponik mógł z tego być <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
edit <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> ...ale raczej jako zbiór bardzo mądrych porad życiowych i wskazówek.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|