Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 7 1 2 3 4 5 6 7
#581241 20/05/2006 08:59
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Ja traktuję ten film jako zwykły science fiction, choć nawet jeśli się wybiorę to na pewno nie zapłacę za bilety, tylko z uzbieranych punktów za darmo go obejrzę.

To pewnie taka typowa Hollywoodzka tandeta...

Bonus: Unibet
#581242 20/05/2006 09:07
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Quote
[quote]

Andrzej,zadajesz takie pytania ludziom wierzącym i oczekijesz dyskusji ?

Michał, mógłbyś odpowiedzieć przynajmniej, co w filmie uważasz za prawdę, a co za fikcje.

Co mmie zawsze zastanawiało: jesli się jest na sali operacyjnej, to nie kroi się pacjenta zaklęciami, a powodzenie operacji nie zależy chyba od tego, czy jeden chirurg wznosi modły do ducha świetego przed zabiegiem, a drugi nie. Dlatego zaskakuje mnie u wierzących ten nagły bezkrytycyzm i poddanie się sprawom wiary,tak jak znieczulającemu zastrzykowi.

Skąd wiesz, że Bóg nie chce byś podważał jego istnienie, byś go krytykował i piętnował ? Być może takie podejście - kogoś kto jest niezależny w swoich sądach i nie boi się ich wyrażać jest mu miłe, a na wszystkich ślepo posłusznych i spolegliwych patrzy bardzo krzywym okiem ?

#581243 20/05/2006 09:13
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Quote
Ja traktuję ten film jako zwykły science fiction,


Wciąz tego nie rozumiem. Niech ktoś w końcu powie, co uważa ww filmie za prawdę, co za bajkę i wymysł, miast mówić, ze jest w 100 % czarny, albo w 100 % różowy.

Quote
To pewnie taka typowa Hollywoodzka tandeta...

Trudno zrobić arcydzieło z ksiązki, której daleko jest do arcydzieła, a przede wszystkim nie taką funkcję ma pełnić. Film jest zrobiony sprawnie i dość spójny. Gra Tattou i Hanksa jest słaba, bardzo dobrze natomiast spisują sie McKellen i gość, który gra Sylasa. Oczywiście, że mnostwo tam amerykańskości, takie jest przeciez całe kino nastawione na duży zysk.

#581244 20/05/2006 09:22
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
nie chreścijaństwa tylko koścoła katolickiego a tak na marginesie wszędzie trąbia, że Polacy czekaja na przyjazd papieża. Znowu pójdzie na to naście milionów pln za które mozna by oddłuzyc naście szpitali. Taka to własnie jest polityka naszego katolandu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Papież pogada i pojedzie i gówno nam to da. Naród znowu bedzie iał nadzieje, że zbawienie jest blisko.

#581245 20/05/2006 09:30
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
A co do filmu ostatnio czytalem sporo róznego materialu o wierze katolickiej. Wierzac naukowcom prawie nic tu nie jest prawdziwe. Jeden wielki biznes. Jak cos im nie pasuje to nazywaja go heretykiem i rzucaja klatwy, publicznie potepiaja, strasza grzechem smiertelnym. Samo to ze ewnageli bylo kilkadziesiat a znane sa tylko 4 ostatnio odnaleziono ewangeli Judasza i okazuje sie ze on wcale nie byl tym za kogo uznal go kosciol katolicki. Za dlugo by tu pisac o wszystkim. Nasz papież az ciezko o tym pisac tez podobno nie byl takim aniolem za jakiego wszyscy go uwazaja.

#581246 20/05/2006 09:32
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Quote
nie chreścijaństwa tylko koścoła katolickiego a tak na marginesie wszędzie trąbia, że Polacy czekaja na przyjazd papieża. Znowu pójdzie na to naście milionów pln za które mozna by oddłuzyc naście szpitali. Taka to własnie jest polityka naszego katolandu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Papież pogada i pojedzie i gówno nam to da. Naród znowu bedzie iał nadzieje, że zbawienie jest blisko.

Juz nie przesadzaj - Tobie ta wizyta moze nic nie da, ale parunastu milionom ludzi owszem.
Narzekac mozna na wiele rzeczy, mnie sie np. nie podoba ekipa rzadzaca naszym krajem, ale to "my" ich wybralismy w taki czy inny sposob.
Zreszta gdyby te pieniadze przeznaczyc na cokolwiek innego, to i tak polowa poszlaby na lapowki i inne takie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

#581247 20/05/2006 09:35
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Juz troche abstrahujac, zaskoczyl mnie ostatnio ktos, kto napisal pismo do swojego kosciola, ze chce dac na msze za dusze Hitlera. Czyż to nie Hitler, bardziej niż ktokolwiek inny na ziemi, zasługuje na msze za swoją duszę ?

#581248 20/05/2006 09:36
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Quote
Quote
nie chreścijaństwa tylko koścoła katolickiego a tak na marginesie wszędzie trąbia, że Polacy czekaja na przyjazd papieża. Znowu pójdzie na to naście milionów pln za które mozna by oddłuzyc naście szpitali. Taka to własnie jest polityka naszego katolandu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Papież pogada i pojedzie i gówno nam to da. Naród znowu bedzie iał nadzieje, że zbawienie jest blisko.

Juz nie przesadzaj - Tobie ta wizyta moze nic nie da, ale parunastu milionom ludzi owszem.
Narzekac mozna na wiele rzeczy, mnie sie np. nie podoba ekipa rzadzaca naszym krajem, ale to "my" ich wybralismy w taki czy inny sposob.
Zreszta gdyby te pieniadze przeznaczyc na cokolwiek innego, to i tak polowa poszlaby na lapowki i inne takie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

nawet jak na lapowki pojdzie 5/6 to powiedz czy wiecej jest 2 czy 3 mln czy 0, jak skonczysz liczyc to odpowiedz. a przyjazd papieza gowno da, poza tym, ze mohery przyjada, a kosciol skasuje.

#581249 20/05/2006 09:40
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Quote
Quote
nie chreścijaństwa tylko koścoła katolickiego a tak na marginesie wszędzie trąbia, że Polacy czekaja na przyjazd papieża. Znowu pójdzie na to naście milionów pln za które mozna by oddłuzyc naście szpitali. Taka to własnie jest polityka naszego katolandu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Papież pogada i pojedzie i gówno nam to da. Naród znowu bedzie iał nadzieje, że zbawienie jest blisko.

Juz nie przesadzaj - Tobie ta wizyta moze nic nie da, ale parunastu milionom ludzi owszem.
Narzekac mozna na wiele rzeczy, mnie sie np. nie podoba ekipa rzadzaca naszym krajem, ale to "my" ich wybralismy w taki czy inny sposob.
Zreszta gdyby te pieniadze przeznaczyc na cokolwiek innego, to i tak polowa poszlaby na lapowki i inne takie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Gdzies ostatnio czytałem ze na wizyty papieża JPII wydano iles tam miliardów powtarza miliardow zlotych i co on nam dal. blogoslawienstow daj pan spokoj. a wiesz co mozna teraz zrobic za miliardy pln ?

#581250 20/05/2006 09:40
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Quote
nie chreścijaństwa tylko koścoła katolickiego a tak na marginesie wszędzie trąbia, że Polacy czekaja na przyjazd papieża. Znowu pójdzie na to naście milionów pln za które mozna by oddłuzyc naście szpitali. Taka to własnie jest polityka naszego katolandu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Papież pogada i pojedzie i gówno nam to da. Naród znowu bedzie iał nadzieje, że zbawienie jest blisko.

Ale zobacz ile zarobią okoliczne sklepy, stacje benzynowe, sprzedawcy wat cukrowych i flag. Zuważ że nawet takie spotkaania dają zarobić mnóstwom ludzi!!!
Tylko sprzedawcy alkoholu nie zarobią, wiadomo czemu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

#581251 20/05/2006 09:40
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Quote
A co do filmu ostatnio czytalem sporo róznego materialu o wierze katolickiej. Wierzac naukowcom prawie nic tu nie jest prawdziwe. Jeden wielki biznes. Jak cos im nie pasuje to nazywaja go heretykiem i rzucaja klatwy, publicznie potepiaja, strasza grzechem smiertelnym. Samo to ze ewnageli bylo kilkadziesiat a znane sa tylko 4 ostatnio odnaleziono ewangeli Judasza i okazuje sie ze on wcale nie byl tym za kogo uznal go kosciol katolicki. Za dlugo by tu pisac o wszystkim. Nasz papież az ciezko o tym pisac tez podobno nie byl takim aniolem za jakiego wszyscy go uwazaja.
Papiez nie byl swiety i nikt nigdy nie bedzie, tylko, ze w naszym poroabanym kraju jak ktos tak mowi to albo jest agentem SB, albo jest niespelna rozumu. I zaraz odezwie sie grono ludzi, ktorych rzekomo obrazilem tym stwierdzeniem.

#581252 20/05/2006 09:42
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Quote
Quote
nie chreścijaństwa tylko koścoła katolickiego a tak na marginesie wszędzie trąbia, że Polacy czekaja na przyjazd papieża. Znowu pójdzie na to naście milionów pln za które mozna by oddłuzyc naście szpitali. Taka to własnie jest polityka naszego katolandu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Papież pogada i pojedzie i gówno nam to da. Naród znowu bedzie iał nadzieje, że zbawienie jest blisko.

Ale zobacz ile zarobią okoliczne sklepy, stacje benzynowe, sprzedawcy wat cukrowych i flag. Zuważ że nawet takie spotkaania dają zarobić mnóstwom ludzi!!!
Tylko sprzedawcy alkoholu nie zarobią, wiadomo czemu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Ale to zarobia głownie osoby prywatne a panstwo poniesie koszty wizyty,calej obslugi. a to głownie sie liczy.

#581253 20/05/2006 09:42
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
osoby prywatne zapłacą od tego podatek tongue

#581254 20/05/2006 09:43
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Quote
Quote
nie chreścijaństwa tylko koścoła katolickiego a tak na marginesie wszędzie trąbia, że Polacy czekaja na przyjazd papieża. Znowu pójdzie na to naście milionów pln za które mozna by oddłuzyc naście szpitali. Taka to własnie jest polityka naszego katolandu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Papież pogada i pojedzie i gówno nam to da. Naród znowu bedzie iał nadzieje, że zbawienie jest blisko.

Ale zobacz ile zarobią okoliczne sklepy, stacje benzynowe, sprzedawcy wat cukrowych i flag. Zuważ że nawet takie spotkaania dają zarobić mnóstwom ludzi!!!
Tylko sprzedawcy alkoholu nie zarobią, wiadomo czemu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

nie za bardzo czaje o co Ci chodzi, biedni ze wsi dadza bogatym z miasta, czyli wszystko zostanie w narodzie, tylko zwieksza sie dyspropocje, a za organizacje zaplacimy my z podatkow.

#581255 20/05/2006 09:45
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Quote
Quote
A co do filmu ostatnio czytalem sporo róznego materialu o wierze katolickiej. Wierzac naukowcom prawie nic tu nie jest prawdziwe. Jeden wielki biznes. Jak cos im nie pasuje to nazywaja go heretykiem i rzucaja klatwy, publicznie potepiaja, strasza grzechem smiertelnym. Samo to ze ewnageli bylo kilkadziesiat a znane sa tylko 4 ostatnio odnaleziono ewangeli Judasza i okazuje sie ze on wcale nie byl tym za kogo uznal go kosciol katolicki. Za dlugo by tu pisac o wszystkim. Nasz papież az ciezko o tym pisac tez podobno nie byl takim aniolem za jakiego wszyscy go uwazaja.
Papiez nie byl swiety i nikt nigdy nie bedzie, tylko, ze w naszym poroabanym kraju jak ktos tak mowi to albo jest agentem SB, albo jest niespelna rozumu. I zaraz odezwie sie grono ludzi, ktorych rzekomo obrazilem tym stwierdzeniem.

Otóz to to jedna wielka czarna mafia nieopodatkowana ktroa wymyśla coraz to nowe swieta i swiateczka i nie lapac mnie za slowka ze ostatnio nic nie wymyslili. Zyjemy w pieprzonym Katolandzie aż zal dupe ściska księza robia takie przekrety na darowiznach ze to sie w pale nie miesci. Jkaby panstwo odebralo ziemie kosciolom i opodatkowalo kosciol to by skonczyla sie bieda w Polsce.

#581256 20/05/2006 09:48
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
No własnie dokładnie o to mi chodzi pieniążki zostaną w narodzie.
Tak my zapłacimy za to z podadtków, ale chyba z okazji wizyty papieża ni epodnoszą stawki?? Miałeś zapłącić 19% to tyle zapłacisz.

P.S. chyba trochę OT nam się zrobił <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#581257 20/05/2006 09:48
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Aha i gówno mnie obchodzi ze urazilem czyjes uczucia religijne wiezcie sobie w boga ale nie popierajcie koscioa katolickiego!!! To oni sa zrodlem ciemnoty narodu potrafia dosc skutecznie kierowac wyborami co pokazaly chociazby ostatnie wybory do parlamentu. Tumania naród i az boje sie pomyslec co to bedzie jak tu coraz wiecej mlodych sluch tych bzdur.

#581258 20/05/2006 09:51
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Quote
No własnie dokładnie o to mi chodzi pieniążki zostaną w narodzie.
Tak my zapłacimy za to z podadtków, ale chyba z okazji wizyty papieża ni epodnoszą stawki?? Miałeś zapłącić 19% to tyle zapłacisz.

P.S. chyba trochę OT nam się zrobił <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Nie rozumiesz stary, Polska na tym nie zarobi zarobia nieliczni, ale wiecej osob na tej wizycie straci, zarobilibysmy jakby przyjechalo milion ludzi z zagranicy.

#581259 20/05/2006 09:55
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Nie przypuszczałem, że kiedyś na tym forum posłużę się taką argumentacją <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Siwy212 - masz pomysły jak Bierut <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Między moherem klasycznym, a moherem antyklerykalnym nie ma jak widać wielkiej różnicy...


Kościół w Polsce to nie jest instytucja bez skazy, ale stwierdzenia "wszystkiemu winny jest Kościół Katolicki" wpisują się w nurt teorii spiskowych, gdzie już urzędują ukłądy, Żydzi, masoni, cykliści itp.

Od kiedy to głowy obych państw odwiedzające Polskę płacą za siebie? To logiczne, że koszta ponosi gospodarz!

Poza tym pielgrzymkę obejrzy na żywo i przed TV większa część narodu (tak to zawsze bywało), a więc psim obowiązkiem władzy jest jej zapewnienie Polakom!


Bez urazy panowie, ale właśnie przez takie antyklerykalne pierdolenie mohery mają cały zestaw dowodów na to "jak szkalowany jest katolicyzm w Polsce".

#581260 20/05/2006 10:07
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
moze tak, moze nie, mi sie nie podoba co sie dzieje w tym kraju. Nie podoba mi sie, ze mozesz dac ksiedzu 10 tys. zl poprzez dogadanie sie z nim,a panstwu dajesz wielkie gowno i masz z glowy podatki, nie podoba mi sie, ze Polska jest na poczatku krajow przeznaczonych do wizyt, nie podoba mi sie polityka kosciola w sprawie swiat, bo w Polsce obecnie sie wiecej nie pracuje niz pracuje, nie podoba mi si podejscie kosciola do tak neutralnych spraw jakimi sa ksiazka, film, nie podoba mi sie polityka kosciola w sprawie rydzyka, a dokladnie nic nierobienie, nie podoba mi sie ingerencja kosciola w sprawy polityki, nie podoba mi sie okreslanie, co jest grzechem,a co nie przez naszych wspanialych wielebnych, nie podoba mi sie uciszanie wielu przykrych faktow zwiazanych z dzialalnoscia duchownych i wiele wiele innych spraw.

I to czy Ty uwazasz czy to sa pogay Bieruta czy Gierka czy Napoleona jest malo istotne.

Dopoki nie zniesie sie przywilejow czarnej wladzy w Polsce, dopoty bedziemy biedniejszym krewnym wielu panstw, bo tak jak siwy powiedzial, to kosciol jest najwiekszym odplywem gotowki z budzetu panstwa, od zwyklych przywilejow po roznorakie gowniane dotacje, smiem twierdzic, ze wystarczajaco godnie by zyli z "tacy".

Taka drobna dygresyjka, jak mieszkalem w Lublinie na przestrzeni zamieszkujacej ok. 40-50 tys. mieszkancow bylo kilka boisk, zdecydowanie za malo, jaka byla polityka wladz? rozkopali jedno i buduja tam teraz kosciol, jednym slowem jak ktos by sie temu sprzeciwil to tez ma poglady Bieruta?

Strona 3 z 7 1 2 3 4 5 6 7

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, alfa, rafal08, $-man, betowiec, forty, rymoholik, burbon, Akhu), 2,445 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,292
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1