Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 6 z 7 1 2 3 4 5 6 7
#581301 20/05/2006 14:07
Dołączył: Jun 2004
Posty: 312
H
enthusiast
enthusiast
H Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 312
Quote
Quote
wierza w to co musza wierzyc

Interesujace, mozesz te mysl rozwinac?

Napisalem przeziez, ze wiara katolicka (o innych sie nie wypowiadam, bo nie znam) opoarta jest na dogmatach.

Quote
Quote
P.S. Amkwish - ja szanuje Twoja religie, wiec i Ty uszanuj osoby o innnych pogladach w kwestii wiary.

Nie bede dyskutował z kims ,komu nazwisko ubeckiego oprawcy słuzy za nick.

Amen <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

To mial byc zart ? Jesli tak, to bardzo nietrafiony i nie na miejscu ! Najpierw zapytaj, a pozniej oskarzaj i obrazaj ! Bez odbioru.

Bonus: Unibet
#581302 20/05/2006 17:01
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Quote
witam dzisiaj w kiosku widzialem ten film kod da vinci dolaczony do gazety national geographic czy to jest orginalny film w tej gazecie czy cos innego

Na pewno nie. Dopiero co w kinach go grają.

#581303 21/05/2006 07:58
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Amen <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#581304 21/05/2006 08:06
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,890
G
GSE Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,890
Chodzi o orginalny czy oryginalny? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#581305 21/05/2006 10:19
Dołączył: May 2005
Posty: 29,363
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 29,363
Quote
...jak bylem jeszcze mlody glupi i bylem ministrantem...

Quote
...ale są badanie że wśród księzy katolickich kilkadziesiat procent to pedfile i pedały mozecie nie wierzyć malo mnie to obchodzi...
czy kiedy byles ministrantem to jakis ksiadz Cie "skrzywdzil" ? Jesli tak bylo to powinienes o tym powiadomic odpowiednie sluzby.

#581306 21/05/2006 13:23
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,789
Słuchajcie wczoraj byłem na "Kodzie da Vinci" i powiem szczerze wiele szumu się zrobiło tak naprawde o nic. Film jest słaby. Zbyt długi a co za tym idzie nudny. Jeśli chodzi o rewelacje, które ma zawierać to jest to piękna fikcja. Naprawde podziwiam Dana Browna, że zrobił tyle szumu wokól swojej książki a teraz filmu, ale jeśli ktoś nie było to nie polecam. W szczególności ludzi, którzy mają styczność z teologią. Ja osobiście mam i film wywołał u mnie uśmiech na twarzy a nie zdziwienie. Pozdrawiam.

#581307 21/05/2006 20:11
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Jako, że czytałem książke to postanowiłem się też wybrać do kina <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Właśnie wróciłem i film mi się...podobał. Końcówka się lekko dłuży, ale ogólnie jest to moim zdaniem dobrze przedstawiony obraz tego co przeczytałem.

Co do postawy kościoła - moimz daniem bardzo dobrze rozreklamowali ten film, takich tłumów w kinie (5 zapełnionych sal, seanse co 3 godziny) dawno nie widziałem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> . Wiadomo film zmusza do rozmyśleń, sam po przeczytaniu książki szukałem informacji o Marii Magdalenie, św. Gralu. Ostatnio też oglądałem "Da Vinci code decoded". Wiadomo fikcja literacka, ale jakoś ta fikcja zabolała kościół, więc może i troche prawdy w tym jest <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#581308 21/05/2006 20:25
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Quote
Wiadomo fikcja literacka, ale jakoś ta fikcja zabolała kościół, więc może i troche prawdy w tym jest <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Tak, a kosciol zna tajemnice ktorej nie chce zdradzic zwyklym smiertelnikom.

Chodzilo o to, ze niektorzy ludzie sa tak ograniczeni, ze zwykly film jest w stanie przekonac ich do wielu rzeczy.

#581309 21/05/2006 20:30
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Quote
Słuchajcie wczoraj byłem na "Kodzie da Vinci" i powiem szczerze wiele szumu się zrobiło tak naprawde o nic. Film jest słaby. Zbyt długi a co za tym idzie nudny. Jeśli chodzi o rewelacje, które ma zawierać to jest to piękna fikcja. Naprawde podziwiam Dana Browna, że zrobił tyle szumu wokól swojej książki a teraz filmu, ale jeśli ktoś nie było to nie polecam. W szczególności ludzi, którzy mają styczność z teologią. Ja osobiście mam i film wywołał u mnie uśmiech na twarzy a nie zdziwienie. Pozdrawiam.

ja wlasnie bylem na filmie przed chiwla, rozczaorwany troche jestem, zwykly film sensacyjny z tego zrobili.
Sam Brown niewiele musial robic szumu, wokol filmu, srodowisko katolickie mu to samo zrobilo, protestujac przeciwko temu filmowi, a media trabia o tym non stop, ze tu protestowali tu zakazali i maja darmowa reklame <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#581310 21/05/2006 20:43
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Quote
Quote
Wiadomo fikcja literacka, ale jakoś ta fikcja zabolała kościół, więc może i troche prawdy w tym jest <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Tak, a kosciol zna tajemnice ktorej nie chce zdradzic zwyklym smiertelnikom.

Chodzilo o to, ze niektorzy ludzie sa tak ograniczeni, ze zwykly film jest w stanie przekonac ich do wielu rzeczy.
Zakazujmy, zakazujmy, zakazujmy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Wychodzi na to, ze wg. kościoła większość Katolików jest ograniczona, a według Papieża nawet dzieci trzeba bronić przed Harrym Potterem, bo wyrastają młodzi szataniści. Wierzący nie jestem, ale w sprawie kościoła...chyba coś im się miejsce na ziemi pomyliło <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#581311 21/05/2006 20:56
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Musisz wiedziec ze moneta ma dwie strony, a wiec moze byc tak ze ateisci sa ograniczeni i trzeba im pokazac ze jest inaczej aby zrozumieli. Kosciol 'wg' mnie faktycznie zrobil darmowa reklame, jednak nie kazdy na ten chlam pojdzie do kina, dla przykladu nie lubie manipulacji i nie zamierzam tego obejrzec w kinie za 13zl. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#581312 21/05/2006 21:37
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Quote
Musisz wiedziec ze moneta ma dwie strony, a wiec moze byc tak ze ateisci sa ograniczeni i trzeba im pokazac ze jest inaczej aby zrozumieli. Kosciol 'wg' mnie faktycznie zrobil darmowa reklame, jednak nie kazdy na ten chlam pojdzie do kina, dla przykladu nie lubie manipulacji i nie zamierzam tego obejrzec w kinie za 13zl. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Ale określ w końcu co w tym filmie jest manipulacją !

#581313 21/05/2006 21:44
Dołączył: Jan 2006
Posty: 857
V
old hand
old hand
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 857
Wszystko lub przynajmniej prawie wszystko. Zrozum w końcu, ze to nie jest film dokumentalny, tylko kryminal/film akcji. I nie przytaczaj na udowodniego swych tez watpliwej jakosci "dziel" jakiegos "mysliciela".

#581314 21/05/2006 21:45
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Chodzilo o manipulacje innymi poprzez tania reklama ktora napedza popyt

Last edited by Experto; 21/05/2006 21:45.
#581315 21/05/2006 22:07
Dołączył: Jul 2003
Posty: 100
E
member
member
E Offline
Dołączył: Jul 2003
Posty: 100
1)Pod Wawelem zamieszkiwał smok!!! Zjadał dziewice, owce i inne tałatajstwo! Gdyby nie Skuba Dratewka-szprytny czeladnik szewca- do dzisiaj by nas zabijał!! Dowód- jama, przekazy ludowe, "naoczni świadkowie" którzy dali pretekst do snucia opowieści.
2)W pewnym jeziorze w Szkocji zamieszkuje AŁTENTICO potfurr!Niejaki "Nessie"- zżera też od lat lat....Czasem się wynurza w celach fotograficznych.
3) Strefa 51- milijony kosmitów, ufo-ów i innych tam lata. Nie nad Iowa, nie nad Wisconsin, tylko właśnie tam. Latają, bo lubiom tam. Lubiom i kłuniec- inteligencja poznawcza wystarcza, by wierzyć.
4)APOKRYFY.
I nad punktem 4 niech się zastanowi inteligentny czytelnik forum.

#581316 21/05/2006 22:09
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Quote
Wszystko lub przynajmniej prawie wszystko. Zrozum w końcu, ze to nie jest film dokumentalny, tylko kryminal/film akcji. I nie przytaczaj na udowodniego swych tez watpliwej jakosci "dziel" jakiegos "mysliciela".

Te słowa kierujesz do mnie ? Wszystko lub prawie wszystko to sie po pierwsze wzajemnie wyklucza, po drugie wciąż jest ogólnikiem. Może tak uściślisz ? I jakiego myśliciela masz na myśli ?

#581317 22/05/2006 06:04
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Quote
Wszystko lub przynajmniej prawie wszystko. Zrozum w końcu, ze to nie jest film dokumentalny, tylko kryminal/film akcji. I nie przytaczaj na udowodniego swych tez watpliwej jakosci "dziel" jakiegos "mysliciela".
Czy w zakładce filmu napisane jest film dokumentalny? Każdy potrafiący czytać człowiek idzie obejrzeć film sensacyjny !! Media, w dużej mierze kościół zrobiły z tego filmu dla wielu ludzi dokument, chociaż nigdy przez twórców nie był tak reklamowany <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Expert --> pokaż mi reklame tego filmu, która mówi, że jest tam pokazana prawda. Hanks wypowiadał się na konferencji, że jest to ciekawa fikcja, a kościół dalej swoje - w telewizji, prasie - nie pozwólmy im oglądać bluźnierczego filmu sensacyjnego. W takim razie powinno się zabronićpuszczania w kinach dużo większej liczby filmów.

#581318 22/05/2006 09:44
Dołączył: Jan 2006
Posty: 857
V
old hand
old hand
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 857
Quote
Quote
Wszystko lub przynajmniej prawie wszystko. Zrozum w końcu, ze to nie jest film dokumentalny, tylko kryminal/film akcji. I nie przytaczaj na udowodniego swych tez watpliwej jakosci "dziel" jakiegos "mysliciela".
Czy w zakładce filmu napisane jest film dokumentalny? Każdy potrafiący czytać człowiek idzie obejrzeć film sensacyjny !! Media, w dużej mierze kościół zrobiły z tego filmu dla wielu ludzi dokument, chociaż nigdy przez twórców nie był tak reklamowany <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Expert --> pokaż mi reklame tego filmu, która mówi, że jest tam pokazana prawda. Hanks wypowiadał się na konferencji, że jest to ciekawa fikcja, a kościół dalej swoje - w telewizji, prasie - nie pozwólmy im oglądać bluźnierczego filmu sensacyjnego. W takim razie powinno się zabronićpuszczania w kinach dużo większej liczby filmów.
Pełna zgoda z tym co piszesz! W tym rzecz, ze to jest fikcja, o czym mowia sami tworcy filmu (oni chyba powinni orientowac sie co kreca). Tylko ze zaraz wpadnie Jonathan Sarkos i rzuci swoje sakramentalne: "pokaz mi co w tym filmie jest fikcja", a ja na to moge odpowiedziec: "pokaz mi co w tym filmie jest prawda". I nigdy, Jonathan, nie przekonasz mnie i mnie podobnych, tak jak i ja nie przekonam Ciebie i Tobie podobnych, bo to jest kwestia wiary. Wierzy się albo nie, koniec, kropka.

Sprawa reklamy, ktora zrobil Kosciol temu filmowi to osobna kwestia i osobiscie jestem lekko zdegustowany zachowaniem niektorych hierarchow.

#581319 22/05/2006 10:38
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Zupełnie Cię nie rozumiem. To, że piszę "powiedz mi co w tym filmie jest fikcją" traktujesz jak jakieś wyzwanie, zaproszenie do konfrontacji, podczas gdy nie miałem wcale takiej intencji.

Ja po prostu chcę, żebyś mi przedwtawił swoją (nieswoja ?) wersje takich wydarzeń jak:

1. To czy Jezus mógł mieć żonę. Tak czy nie. A jesli tak/nie to dlaczego ?

2. czy Konstantyn był całe życie poganinem i nawrócił się na łożu smierci ?

3. W jaki sposób zostały wybrane ewangelie, jakie było kryterium ?

4. Dlaczego tak a nie inaczej postapiono z templariuszami ?

5. Kim był "umiłowany uczeń" Jezusa, który nie był żadnym z 12 apostołów.

6. Dlaczego po prawicy Chrystusa na fresku siedzi kobieta (argument, że malarze w tamtych czasach malowali młodych mężczyzn jako kobiety, nie do końca mnie przekonuje)

7. Dlaczego po przełożeniu obrazu postaci siedzacej z prawej strony Jezusa, na lewą wychodzi obraz, że pochyla się ona na ramieniu Jezusa w sposób pokazany na filmie ?

8. Pewnie kilka innych rzeczy, których nie pamiętam.




Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie: co takigo bluxnierczego jest w tym, ze Jezus miał małżonke, a moze i potomstwo ?


Co do zdarzeń współczesnych pokazanych w filmie, to mam niewiele do powiedzenia - chyba oczywiste jest to, że są fikcyjne. Tylko po co podnosić tu larum i robić megaaferę, jak co niektórzy ?

#581320 22/05/2006 11:40
Dołączył: Jan 2006
Posty: 857
V
old hand
old hand
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 857
Jak już napisałem wczesniej (kolejny raz musze sie powatarzac) to jest kwestia wiary. Twoich pytan nie traktuje jako wyzwanie, chce tylko przekonac Ciebie do tego, ze ja wierze w to co jest napisane w Pismie Swietym (takim jakie jest uznawane przez Kosciol, a nie takim jakie sugeruja badacze/odkrycy/naukowcy) i nie chce przyjac do wiadomosci tego , ze ktos probuje udowadniac, ze bylo inaczej.
Co do Twoich pytan to odniose sie tylko do kilku rzeczy, pozostale tak jak pisalem sa podstawami mojej wiary i nie mam zamiaru ich kwestionowac.
Jaka masz pewnosc, ze obok Jezusa stoi kobieta, czy ona zostala jakos przebadana pod tym wzgledem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
W jakim celu chcesz przestawiac poszczegolne postaci obrazu, wg mnie to jest kompletnie bez sensu?
Czy da Vinci zyl w czasach Jezusa, ze wiedzial o tym, ze siedziala tam kobieta?
Co do kwestii dotyczacej rzekomego zwiazku Jezusa, to bluznierczy jest same potwierdzanie tego faktu, gdyz jest on niezgodny z nauka Kosciola.
Nie traktuj tego posta jako atak na Ciebie, gdyz nie taki jest moj zamiar.
Mam prawo wierzyc w to, co mowi Pismo Swiete, tak samo, jak Ty masz prawo wierzyc w to co poznasz dzieki nauce i nie mam o to do Ciebie nawet krztyny pretensji, tylko czy wtedy jest to wiara?

pozdro

PS. Nie wiem czy jest sens kontuowac nasza wymiane zdan, gdyz jak chyba sam juz zauwazyles, znajdujemy sie na przeciwstawnych biegunach i na 100% nie przekonamy siebie do swoich racji.

Strona 6 z 7 1 2 3 4 5 6 7

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, burbon, latajaca_holenderka, forty, rafal08, 11kera11, Lukasz111, ElNinho[mmdea], betowiec), 2,788 gości, oraz 9 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,484
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1