|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
Jonathan Sarkos, cały czas rozbijamy się o: Dogmat From Wikipedia Jest to twierdzenie w jakiejś religii lub szkole filozoficznej przyjęte bezwarunkowo (bez dowodu i nie podlegające dyskusji). W starożytności również ustalenie prawne zgromadzenia ludu, senatu lub postanowienie władzy zwierzchniej miasta-państwa. Dogmat w Kościele katolickim Uroczyście ogłoszona i obowiązująca w całym Kościele prawda dotycząca wiary lub życia chrześcijańskiego (dogmat = prawda wiary). Ogłaszana przez papieża rozstrzygająca decyzja w sprawach wiary nazywa się nauczaniem ex cathedra, tzn. ogłoszona prawda nie podlega dyskusji, dlatego że wspiera się na autorytecie św. Piotra. ------------------------------------- i koniec <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> nie pogadasz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> ------------------------------------- ]Lista dogmatów katolickich niezgodnych z pismem świętym [ eliasz.dekalog.pl] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560 |
Llama: czyli cokolwiek papież powie w sprawach wiary, należy mieć to za święte i niepodważalne nawet jeśli stoi w sprzeczności z wersją wcześniejszą. Jak dla mnie kolejny Matrix + prawie Orwell, ale cóż...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
heh, i to jest właśnie IMO główny problem KK <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> a powiedz coś przeciwko, toś heretyk i na stos, na stos! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
heh, i to jest właśnie IMO główny problem KK <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> a powiedz coś przeciwko, toś heretyk i na stos, na stos! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Jak sie spotkamy w realu to Wam ****pipipipi**** <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Dobrali się w parę i jeden drugiego napędza <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Marsz obaj na spacer <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560 |
Jak sie spotkamy w realu to Wam ****pipipipi**** <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Dobrali się w parę i jeden drugiego napędza <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Marsz obaj na spacer <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" /> Amk, Ty jesteś z Opus Dei jak nic <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 551
addict
|
|
addict
Dołączył: Apr 2006
Posty: 551 |
Na głównym placu miasteczka Ceccano w środkowych Włoszech w sobotę w samo południe spalono Kod Leonarda da Vinci Dana Browna.
Ten happening, zorganizowany na znak protestu przeciwko wejściu do kin ekranizacji powieści, odbył się z inicjatywy lokalnych polityków z prawicowego Sojuszu Narodowego oraz partii Demokracji Chrześcijańskiej.
Książki Dana Browna
Włoska agencja AGI poinformowała, że spalenie kontrowersyjnej i potępionej przez Kościół katolicki książki obserwowało kilkudziesięciu dziennikarzy i mieszkańcy miasteczka.
Inicjatorzy akcji podkreślili, że zarówno bestseller, jak i film, wyświetlany od piątku we Włoszech w 910 kinach, są bluźnierstwem i próbą zanegowania dogmatów wiary. W rezultacie, jak powiedzieli, chrześcijańskie orędzie zostało zredukowane do hollywoodzkiego thrillera.
Spalenie książki wywołało protest ze strony jej zwolenników, którzy obrzucili pomidorami symboliczny stos. Wkrótce – jak donosi agencja AGI – plac przekształcił się w pole pomidorowej bitwy o Leonarda da Vinci między dwiema frakcjami.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Wracając do ksiązki, filmu i kościoła
Tak naprawdę Panowie nie chodzi o to czy Dan Brown napisał prawdę pól prawdy czy fikcję i nie dla tego kościół się przejął ta książką. Problem polega na tym, że Dan Brown podważył słowa kościoła. Najgorsze niebezpieczeństwo dla kościoła polega na tym, że wielu ludzi się może zastanawiać czy w to co do tej pory wierzyło bez zastrzeżeń bo kościół powiedział że to słowo boże jest nim naprawdę. Problemem jest to, że Brown pokazał iż tak naprawdę tą wiarę tworzyli na przestrzeni kilku wieków ludzie, którym przyświecał czasem całkiem inny cel niż dzisiaj można by przypuszczać.
Więc tak naprawdę największą zbrodnia tej książki jest to że może kogoś zmusić do myślenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 44
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Mar 2006
Posty: 44 |
Dokiładnie... Nie ważne co tu jest prawdą, co fikcją... Zapewne jest dużo i tego i tego ale chodzi tu właśnie o uświadomiene ludzi... Czytająć książkę, zapewne też i oglądając film każdy się zastanawia czy tak rzeczywiście nie mogło być... A jest to tak wzyztsko poukładane, ze pzremyśleć wręcz to trzeba. Takie książki są potrzebne bo pozwalają spojzreć na to na co patrzycie od jakiegoś czasu pod troche innym kątem... Że może naprawdę ktoś nie mówi tu prawdy...
Osobiście jestem człowiekiem wielkiej niewiary [i nie przez film czy książkę... ;p] i nie wiem czy się śmiać czy płakać jak czytam cos takiego: "Warszawscy urzędnicy domagają się od właściciela jednego ze stołecznych hoteli, aby zdjął z budynku plakat reklamujący film „Kod da Vinci”." albo abstrachując już od filmu, że Romek chce wprwadziś maturę z religii... Paranoja... A władza tę paranoję napędza jak tylko może... ;/
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 100
member
|
|
member
Dołączył: Jul 2003
Posty: 100 |
Llama, a propos linka... http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/herezje.htm(przepraszam za takie wklejenie linka, nie jestem zbyt obeznany) to stek durnych bzdur. Dla megakretynów i totalnych debili mamy przedstawienie z jarmarcznego rozpasania.Sam dla siebie- może najpierw poczytaj co wklejasz, bo idiotyzm tych quasi-prawd bije po oczach gorzej niż 100-watowa żarówa: 1220 - Papież Honoriusz nakazał, aby ludzie oddawali hostii taki sam kult, jaki należy się tylko Bogu (łac. latria). Parafianie oddają opłatkowi taką cześć żegnając się, gdy przechodzą obok kościoła lub gdy wchodzą do niego, czy też na widok hostii obnoszonej w procesji. Opłatek jest jednak wytworem ludzkiej ręki, dlatego oddawanie mu czci należnej tylko Bogu jest bałwochwalstwem, sprzecznym zarówno z II przykazaniem Bożym (Wyj.20:4-6), jak i z duchem Ewangelii (Jan 4:24). A dalej: 1414 - Sobór w Konstancji zabronił laikatowi spożywania wina w czasie komunii, choć Pismo Święte nakazuje spożywać komunię pod dwiema postaciami: chleba i wina - zarówno na pamiątkę przebitego ciała Chrystusa, jak przelanej przez Niego na krzyżu krwi (Mat.26:27; 1Kor.11:24-26). To zapytam: jak CZŁOWIEK ma wytworzyć, zgodnie z Pismem, ciało Pana Naszego? W demokracji najstraszliwsze jest to, że każdemu się wydaje, że to on właśnie ma rację. Że demokracja została stworzona wyłącznie dla potrzeb jednostki. "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"..Obalajcie "mity", ale zaawansowane demokracje cechuje jeden wyznacznik: niezweryfikowana wiedza wynikająca z czystego debilizmu, z upośledzenia umysłowego, z totalnego lenistwa. Dlatego przyjąć trzeba wszystko. Nessie, smok wawelski, aroma-uryno-fekalio-zoo-pedofilię, pedalstwo zwane "demokratycznie" związkiem partnerskim (niechaj Ci ktoś lachę pociągnie z wąsem, zerżnij owłosioną dupę i spuść się w jego srakę..aaaa...sexy).Dokąd zmierzamy? Zamiast patrzyć przez pryzmat nadanych rzekomo prawd może lepiej otworzyć WŁASNE OCZY? A nie spoglądać przez niezidentyfikowanego KOGOŚ.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 44
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Mar 2006
Posty: 44 |
(...) niezweryfikowana wiedza wynikająca z czystego debilizmu, z upośledzenia umysłowego, z totalnego lenistwa. Dlatego przyjąć trzeba wszystko. Nessie, smok wawelski, aroma-uryno-fekalio-zoo-pedofilię, pedalstwo zwane "demokratycznie" związkiem partnerskim (niechaj Ci ktoś lachę pociągnie z wąsem, zerżnij owłosioną dupę i spuść się w jego srakę..aaaa...sexy).Dokąd zmierzamy? Zamiast patrzyć przez pryzmat nadanych rzekomo prawd może lepiej otworzyć WŁASNE OCZY? A nie spoglądać przez niezidentyfikowanego KOGOŚ. No to zweryfikuj tę wiedzę...JA nie widzę w tych 2 cytatach niczego dziwnego, taka poprostu prawda... Nie podajesz żadnych argumentów a zaczynasz od 'debilizmu i upoiśledzenia umysłowego"... A co do pedałów, to ich, tak jak każdego podobno, bóg stworzył więc nie miej do nich pretensji a do boga...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
z reszta to juz wczesniej przerabial Amkwish, tylko z troszke wieksza kultura. Natomiast co do reszty, to jest duzo pytan, na ktore wierzacy nie sa w stanie odpowiedziec, cos na ksztalt Nirtza w temacie polityka, albo omijaja temat, albo zrzucaja na szatana tak jak Nirtz na PO <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />. Cala filozofia katolikow.
PS. Juz nie powiem jaka jest powszechna opinia o naszym wspanialym oredowniku PiS <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />.
[color:"red"]obrazanie ataistow/katolikow bedzie karane ostrzezeniem, a nastepnie banem [/color]
Last edited by Experto; 25/05/2006 17:24.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,142
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,142 |
Ej... mnie to wszystko zaczyna juz irytowac. Po pierwsze ksiazka nie jest oparta na faktach autentycznych (no poza stowarzyszeniami Opus dei ale o tym jest wspomniane ze to real) wiec po co cala ta nagonka. To tak jakby ekolodzy walczyli zeby nie puszczac jurassic park bo przeciez dinozaury wyginely a ludzie moga uwierzyc ze zyje. Na discovery byl film about dokumentow na ktorych pan Brwon sie wzorowal (chodzi o linie rodzinna Jezusa). Niestety dokument okazal sie falszyweczka. Wiec irytuja mnie jakies palenia ksiazek , a zachowanie kosciola to juz w ogole paranoya.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
El mechanico napisał samą prawdę poza tym zaczynają mnie już denerwować jakieś osobiste wtyki i brak kultury rozmaitych <cenzura> typu 'polskignom' nie wiem jaka jest powszechna opinia o tobie czlowieku, ale ja mam jasną opinię: brak wychowania i jakieś żałosne powtarzanie postów innych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/stop.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560 |
[color:"red"]obrazanie ataistow/katolikow bedzie karane ostrzezeniem, a nastepnie banem [/color] Jeśli ktoś tu został obrazony, to ja jestem w prostej linii potomkiem Mahometa. [color:"red"] przeciez edytowalem[/color]
Last edited by Experto; 25/05/2006 18:13.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|