|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,726 Likes: 5
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,726 Likes: 5 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,726 Likes: 5
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,726 Likes: 5 |
Fornalik to człowiek Piechniczka. Właśnie, też chciałem zauważyć że to pierdolniczek wymyślił Fornalika. To tyle o polskiej piłce nie ma co pisać bo nie ma o czym 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211 |
Tak czytam sieć w wolnej chwili i to jeszcze bardzo ciekawe: Mecze o punkty z ostatnich PIĘCIU lat: koszmarny bilans! 24 marca 2013 - 17:03
Ogólnopolska histeria po porażce z Ukrainą pokazuje jedno - jeszcze się nie przyzwyczailiśmy, jaki poziom prezentuje reprezentacja PZPN. To znaczy - coś tam nam świta, że asy to nie są, ale jednocześnie zawsze podejrzewamy, iż za moment kryzys może minąć. Bo my to ciągle postrzegamy jako kryzys, czyli coś przejściowego, a nie permanentną niemoc wynikającą z braku umiejętności.
W takim momencie pojawia się Weszło i wali obuchem w łeb.
Za chwilę podamy bilans reprezentacji z ostatnich PIĘCIU LAT. Pod uwagę wzięliśmy tylko mecze o punkty, a więc te, w trakcie których przeciwnikom na sto procent chce się grać i kiedy występują w najmocniejszym składzie. Uwaga, te liczby są porażające:
4 zwycięstwa 7 remisów 9 porażek
Ale żeby dramat się dopełnił, warto zwrócić uwagę, z kim kadra wygrała te cztery mecze: San Marino (na wyjeździe), San Marino (u siebie), Czechy (u siebie), Mołdawia (u siebie).
6 meczów w finałach mistrzostw Europy (2008, 2012), 14 meczów w eliminacjach mistrzostw świata (2010, 2014). W tym czasie zdołaliśmy pokonać San Marino, Czechy i Mołdawię, natomiast nie daliśmy rady: Niemcom, Chorwacji, Austrii, Irlandii Północnej (dwa mecze), Słowenii (dwa mecze), Słowacji (dwa mecze), Grecji, Rosji, Czechom (dwa razy z nimi przegraliśmy, raz - o czym było wcześniej - wygraliśmy), Czarnogórze, Anglii i Ukrainie. W tym czasie pracowało trzech selekcjonerów (Beenhakker, Smuda, Fornalik), ale niestety z identycznym skutkiem. No, był jeszcze na moment Stefan Majewski, ale tego epizodu nawet nie ma sensu wspominać.
To wprost niebywałe, ile szumu jest wokół piłkarzy, jaką cieszą się popularnością, ilu ludzi chodzi oglądać te mecze (płacąc ogromne sumy za bilety). Mamy do czynienia z oszustwem na miarę Amber Gold. Ci piłkarze - w tym osławione trójka z Dortmundu - zdołali przez ostatnie pięć lat ograć San Marino, Mołdawię i Czechy. A gdyby spojrzeć na mecze wyjazdowe lub rozgrywane na neutralnym terenie - to już tylko San Marino!
Pięć lat, cztery zwycięstwa, na wyjeździe tylko z amatorami. Przy takim bilansie przyłapanie kogoś na oglądaniu kadry powinno być równie wstydliwe, jak przyłapanie na masturbacji. Tymczasem ludzie malują twarze, biorą szaliki i krzyczą "nic się nie stało!!!". Zapamiętajcie: przez ostatnie pięć lat reprezentacja wygrała cztery mecze o punkty: z San Marino, z San Marino, z Czechami i Mołdawią. Poza tym - w czapkę. Na szczęście we wtorek przyjeżdża ulubiony rywal… za weszlo.com Puchar jest nasz !!!! Lalalaaala
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211 |
Puchar jest naaaaaasz !! puchar do PZPNu należy !!!!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
Zdjęcie repry wymiata. Najlepszy lewy i piraci 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789 |
nie nawidze tej repry naszej a najbardziej przereklamowanego lewandowskiego ktory strzela w tym dortmundzie fuksem, na pusta albo doklada noge. ci...a a nie napastnik
nerwy mnie ogarniaja jak widze jak czlapia po boisku te padaki
tylko Artur respect, reszta do gazu
no moze jeszcze młody Kosa ok
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
No lewego to w sumie szkoda, media sie tak strasznie na chlopaka spinaja ale nikt nie wezmie pod uwage, ze samemu nic nie zagra. I jeszcze wczoraj sytuacja w ktorej dostaje pilke, nie trafia w nia czysto czy cos i oburzenie komentatorow jak on tego mogl nie strzelic, taki i taki napastnik, wyszkolony, gra w dortmundzie i w ogole, tylko nikt nie wzial pod uwage, ze dostal beznadziejnie dograna pilke 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 4,665
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 4,665 |
Messi z tymi pajacami tez by qrwa nie pograł 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Messi jakby wszedł do szatni i ich zobaczył, to już wołałby o tlen.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201
I Love This Game
|
|
I Love This Game
Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201 |
Przecież Messiego mamy w kadrze  Wystarczy Błaszczykowskiego przesunąć na środek i jest Messi ,,Made In Poland,, w kadrze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,726 Likes: 5
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,726 Likes: 5 |
No lewego to w sumie szkoda, media sie tak strasznie na chlopaka spinaja ale nikt nie wezmie pod uwage, ze samemu nic nie zagra. I jeszcze wczoraj sytuacja w ktorej dostaje pilke, nie trafia w nia czysto czy cos i oburzenie komentatorow jak on tego mogl nie strzelic, taki i taki napastnik, wyszkolony, gra w dortmundzie i w ogole, tylko nikt nie wzial pod uwage, ze dostal beznadziejnie dograna pilke  czlowieku malo karnego na 1:0 nie spierdolil daj mu spokój
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201
I Love This Game
|
|
I Love This Game
Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201 |
Z Rzutu Karnego sie nie licza. Fifa powinna wprowadzić ze gole strzelone po ,,Rzutach Karnych,, nie sa wpisywane zawodnikom do CV, tylko gole z akcji i z rzutów wolnych powinny byc brane pod uwage i zaznaczane do CV.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
Coście się tak uczepili Fornalika? Bez jaj. Fornalik, jako kontynuator 'dziela' Smudy, kolejny raz pokazal taktyczna bezradnosc. Ukraincy robili co chcieli .Jakis czas po zdobyciu 2 goli zorientowali sie , ze za gleboko sie cofneli zaczeli grac wysoko pressingiem. To wystarczylo, aby powstaly 'dziury' miedzy polskimi formacjami. W drugiej polowie zmiany doprowadzily do jeszcze wiekszego chaosu. Pisac wiecej ? Jakby zawod selekcjonera ograniczal sie do wyboru najlepszych pilkarzy to moglby sie tym zajmowac kazdy. Wystarczy zrobic zestawienie list plac zawodnikow z poszczegolnych pozycji. Chyba jednak chodzi o cos wiecej  Alex Ferguson w niedawno udzielonym wywiadzie, na pytanie : - Jaka Pan widzi zasadnicza roznice miedzy wspolczesnymi pilkarzami, a graczami sprzed lat ? odpowiedzial ; - Teraz miewa sie doczynienia z banda czesto rozkapryszonych 20-letnich milionerow...Święte słowa najlepszego trenera wszechczasów. Dyscyplina w zespole to podstawa na boisku ale też poza. w Polsce też potrzeba trenera z autorytetem, Boniek odpada więc trzeba z zagranicy. Nie wiem czemu wyrzucili Leo. Mógł spokojnie prowadzić reprezentację dalej. Był doświadczony i do tego miał autorytet u piłkarzy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
Z Rzutu Karnego sie nie licza. Fifa powinna wprowadzić ze gole strzelone po ,,Rzutach Karnych,, nie sa wpisywane zawodnikom do CV, tylko gole z akcji i z rzutów wolnych powinny byc brane pod uwage i zaznaczane do CV.  Ja bym w ogóle zrobił przepis, że karnego musi wykonywać bramkarz. Może kontrowersyjne, ale to by rozwiązało wszystkie problemy, ten o którym piszesz a także to, że często karny jest na wyrost i jest zbyt surową karą. Bramkarz by to trochę niwelował. A za wredne faule i tak jest kara w postaci kartki często czerwonej. No i było by ciekawiej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
Oglądając tak mecz naszych z San Marino, jak patrzyłem z jaką radością grają amatorzy to aż momentami człowiek był w lepszym nastroju niż podczas oglądania najlepszej ekipy. Z jakim poświęceniem wybijali co chwilę na rzut rożny, jak w polu karnym ofiarnie zrobili chyba z 4-5 karnych pomyślałem, że może w meczach z takimi drużynami należy wprowadzić zasadę, że po 3 faulach w polu karnym, które sędzia oczywiście widzi i gwiżdże dopiero przyznawać karny i to drużyna mocniejsza powinna go wykonywać tak przynajmniej z 17 metrów Wówczas Robertowi ciężko by było się przełamać. Zresztą, co to za przełamanie, żadne. Nasza ekipa wyglądała beznadziejnie niestety, momentami grali w piątkę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Jakby zawod selekcjonera ograniczal sie do wyboru najlepszych pilkarzy to moglby sie tym zajmowac kazdy. Wystarczy zrobic zestawienie list plac zawodnikow z poszczegolnych pozycji. Chyba jednak chodzi o cos wiecej   U nas przyjęło się słowo "selekcjoner" podczas gdy po angielsku cały czas używa się słowo "manager", tak jak w klubach. Najciężej to ułożyć zgrany zespół i wpoić w nich założenia taktyczne gdyż ci ludzie są porozrzucani po kontynencie, grają w różnych ligach, itd. A po krótkim zgrupowaniu mają wyjść na boisko i wyglądać jak świetnie pracująca maszyna, w której wszystko chodzi jak należy. Według mnie nie ma nikogo w kraju na tym poziomie, większość naszych pseudo-menedżerów nadaje się co najwyżej na naszą ekstraklasę. Beenhakker był wyjątkiem ale ciemny lud jak zawsze musi się do czegoś przyczepić, a to Leo za dużo zarabia, a to na Euro (choć po raz pierwszy w historii się zakwalifikowaliśmy!) Leo nie wyprowadził nas z grupy, itd. Betonowi PZPNowskiemu aż się ręce trzęsły aby jak najszybciej go wywalić bo był on człowiekiem spoza "kółka wzajemnej adoracji". Szkoda tylko, że takiemu tępakowi jak Lacie udało się jeszcze uwinąć tłum wokół paluszka bo przez to odsunięcie Leo i podarowanie ciepłej posady kolesiowi z wewnątrz przeszło bez mydła...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
 co to za cytat, ja tego nie pisałem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
 co to za cytat, ja tego nie pisałem  Przepraszam W8inG4DeatH, źle zacytowałem, już poprawiłem. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201
I Love This Game
|
|
I Love This Game
Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201 |
Z Rzutu Karnego sie nie licza. Fifa powinna wprowadzić ze gole strzelone po ,,Rzutach Karnych,, nie sa wpisywane zawodnikom do CV, tylko gole z akcji i z rzutów wolnych powinny byc brane pod uwage i zaznaczane do CV.  Ja bym w ogóle zrobił przepis, że karnego musi wykonywać bramkarz. Może kontrowersyjne, ale to by rozwiązało wszystkie problemy, ten o którym piszesz a także to, że często karny jest na wyrost i jest zbyt surową karą. Bramkarz by to trochę niwelował. A za wredne faule i tak jest kara w postaci kartki często czerwonej. No i było by ciekawiej  Bramkarz moze wykonywać jedenastke, to wola tylko i wyłącznie ,,Kołcza,, a jest paru bramkarzy co nie dosc ze i dobrze bronią to i często je sami wykonują. Ciekawiej było by na pewno, gdyby to jedenastki ,,Kołcze,, ekip wykonywali zamiast swoim graczy. 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|