Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 10 z 19 1 2 8 9 10 11 12 18 19
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
@ dzięki fechnerinho
@ bezdomny widze że dobrze poinformowany - puke unipart
@ Conrad
-jeśli chodzi o zmiany to do 6 kwietnia konsultacje były 90 dni teraz tylko 45dni, jeszcze dwa lata temu albo odprawa albo wypowiedzenie już dobrze nie pamiętam było za pierwsze dwa lata pracy po 2 tyg. za każdy rok, teraz jest już tylko tydzień za każdy rok.
- kiedyś było znacznie łatwiej o kontrakt ale nadszedł kryzys i wszystko się zmieniło, rząd próbował to zmienić wprowadzając przepisy że po 3 miesiącach pracodawca powinien dać kontrakt
ale i na to znaleziono sposób:
otóż po 3 miesiącach pracy poprzez agencje podpisujesz kontakt ale nie z pracodawcą tylko z agencją w którym jest zapis że agencja zapewnia min. 8 godz. pracy tygodniowo. czyli tak naprawdę nie wiesz ile będziesz pracował w następnym tygodniu.
znam przypadki gdzie ludzie przez agencje pracują 5 lat i nagle przerzucają ich na 8godz. tygodniowo - masakra-
w tych czasach trudno coś zaplanować z wyprzedzeniem bo nigdy nie wiesz co będzie w następnym miesiącu, znajomi dopiero co kupili dom, nawet fajny ale rata 1000F/mc i oboje dostali listy nic tylko się... współczuje im i mam nadzieje że coś szybko znajdą.

- co do obywatelstwa to chyba koszt około 1350F na pare ,choć móglbym się już starać ale jakoś mi nie śpieszno. W sumie angielski paszport byłby mi potrzebny tylko na wycieczke do USA bo pracować i żyć tam nie chce, Australia była by fajna ale za daleko, kraje Beneluksu i Skandynawii tez odpadają poprzez bariery językowe.
Do Polski żona nie chce wracać ,a sam nie wróce. zobaczymy co mi powiedzą na konsultacjach albo zostane w Anglii albo powrót do krainy deszczowców



Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by Conrad
Natomiast dla tych co już są w Anglii od dłuższego czasu - czy sprawdziliście kiedy przysługuje Wam prawo do brytyjskiego obywatelstwa? Zawsze warto wyrobić kolejny paszport, który otwiera kolejne furtki na świecie.

6 lat.

Z praca wiadomo jak jest, jak ktos jest dobry w danym fachu to wezma go niz anglika.

Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
Originally Posted by Ezquerro
@ dzięki fechnerinho
@ bezdomny widze że dobrze poinformowany - puke unipart
@ Conrad
-jeśli chodzi o zmiany to do 6 kwietnia konsultacje były 90 dni teraz tylko 45dni, jeszcze dwa lata temu albo odprawa albo wypowiedzenie już dobrze nie pamiętam było za pierwsze dwa lata pracy po 2 tyg. za każdy rok, teraz jest już tylko tydzień za każdy rok.
- kiedyś było znacznie łatwiej o kontrakt ale nadszedł kryzys i wszystko się zmieniło, rząd próbował to zmienić wprowadzając przepisy że po 3 miesiącach pracodawca powinien dać kontrakt
ale i na to znaleziono sposób:
otóż po 3 miesiącach pracy poprzez agencje podpisujesz kontakt ale nie z pracodawcą tylko z agencją w którym jest zapis że agencja zapewnia min. 8 godz. pracy tygodniowo. czyli tak naprawdę nie wiesz ile będziesz pracował w następnym tygodniu.
znam przypadki gdzie ludzie przez agencje pracują 5 lat i nagle przerzucają ich na 8godz. tygodniowo - masakra-
w tych czasach trudno coś zaplanować z wyprzedzeniem bo nigdy nie wiesz co będzie w następnym miesiącu, znajomi dopiero co kupili dom, nawet fajny ale rata 1000F/mc i oboje dostali listy nic tylko się... współczuje im i mam nadzieje że coś szybko znajdą.

- co do obywatelstwa to chyba koszt około 1350F na pare ,choć móglbym się już starać ale jakoś mi nie śpieszno. W sumie angielski paszport byłby mi potrzebny tylko na wycieczke do USA bo pracować i żyć tam nie chce, Australia była by fajna ale za daleko, kraje Beneluksu i Skandynawii tez odpadają poprzez bariery językowe.
Do Polski żona nie chce wracać ,a sam nie wróce. zobaczymy co mi powiedzą na konsultacjach albo zostane w Anglii albo powrót do krainy deszczowców
sprobuj uderzyc na Asde na Magna Parku.agencja wewnetrzna jest z tego co jestem poinformowany albo uderz do Coventry na Proligis Park do Halfordsa lub DHL.Agencje sa chyba wewnatrz tam.
Nielam sie !

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Ezquerro
w tych czasach trudno coś zaplanować z wyprzedzeniem bo nigdy nie wiesz co będzie w następnym miesiącu, znajomi dopiero co kupili dom, nawet fajny ale rata 1000F/mc i oboje dostali listy nic tylko się... współczuje im i mam nadzieje że coś szybko znajdą.

To rzeczywiście najgorsza chwila z możliwych by mieć problem z pracą, kiedy na głowie ma się "mortgage" do spłacenia bo inaczej straci się dach nad głową. blush

Originally Posted by Ezquerro
- co do obywatelstwa to chyba koszt około 1350F na pare ,choć móglbym się już starać ale jakoś mi nie śpieszno. W sumie angielski paszport byłby mi potrzebny tylko na wycieczke do USA bo pracować i żyć tam nie chce, Australia była by fajna ale za daleko, kraje Beneluksu i Skandynawii tez odpadają poprzez bariery językowe.
Do Polski żona nie chce wracać ,a sam nie wróce. zobaczymy co mi powiedzą na konsultacjach albo zostane w Anglii albo powrót do krainy deszczowców

Jeśli jest jakiś koszt to jednorazowy, później to już tylko wyrabianie paszportów. Warto zrobić jak się tam jest bo ma się to na całe życie. Dzieci urodzone tam wtedy też dostaną, a ich dzieci nawet jeśli się gdziekolwiek indziej urodzą.

Akurat o USA w ogóle nie myślałem, to jest akurat słaby kierunek. Ironia losu jest dziś taka, że paszport Polski jest dużo bardziej wartościowy i daje więcej niż paszport USA. smile Natomiast wracając do tematu to paszport brytyjski otwiera furtki w całym świecie, od Bliskiego Wschodu po Azję. Łatwiej z niektórymi wizami, więcej krajów bezwizowych, łatwiej też o pracę w wielu krajach.

Do Australii akurat wszyscy potrzebują wizy, żaden kraj nie jest zwolniony. Ale z polskim paszportem bierzesz udział w systemie dla obywateli UE i robisz wszystko online w dwie minuty, później w ciągu 1-3 dni dostajesz maila o przyznanej wizie. smile Oczywiście co innego wiza pracownicza, tam to pracodawca raczej to załatwia jeśli masz ofertę pracy na wyjechanie tam.

Jeśli masz taką możliwość to daj znać o jaką pracę chodzi i co ważniejsze gdzie. Tam się akurat zarabia bardzo duże pieniądze, nawet płace min. mają co najmniej 2x większe niż w USA czy Anglii. Odległością bym się nie przejmował, to się bardziej odczuwa jeśli chodzi o stan rozwinięcia kraju niż samą odległością, to znaczy lepiej się człowiek poczuje w Australii niż np. w jakimś arabskim kraju, gdzie wbrew pozorom ten "dystans" będzie mocno odczuwalny ze względu na otoczenie.

W Australii oprócz naprawdę dobrej kasy masz też pogodę, plaże i wszystkie najciekawsze miejsca świata pod nosem. smile

Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Panowie hipokryci smile

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,parada-rownosci-biegi-i-festyn-duze-utrudnienia-na-ulicach,90575.html

Auta pozabierać wink

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
baby, baby, pieprzone rusko-szwedzkie łajzy puke

4q
w 4 min. 15 sek. rzuciły 24 punkty by w pozostałe prawie 6 minut qurwa rzucić jebane 9 punktów smirk

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
To ze zaległości mojego pracodawcy wobec mnie sjohn

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
Coś sie powalił...

miało być że zaległosci mojego pracodawcy wobec mnie sjohn

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
Kur.wa co jest....

pracodawca nie płaci o tyle chciałem napisać!!!!!!!!!

Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Originally Posted by john
Kur.wa co jest....

pracodawca nie płaci o tyle chciałem napisać!!!!!!!!!


W architekturze nie ma lekko, najpierw branżyści, a dopiero na sam koniec szarym projektantom :-( Ja też czekam na zaległości z jednego biura. Pójście w makiety było dobrym wyborem :-)

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Gnacik, z drugiej strony nie znam kraju, w którym dobry architekt powinien mieć łatwiej niż w Polsce gdyż jak patrzę na niektóre projekty domów czy apartamentów to ciarki przechodzą że tacy ludzie w ogóle studia kończyli.

Z drugiej strony jestem modernistą tak więc nie powinienem narzekać na brak postmodernizmu. smile

Tutaj w Singapurze sporo widzę fajnych makiet budynków, czy chciałbyś abym cyknął jakieś fotki?

Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
Salamanca blisko likwidacji

Kryzys daje się we znaki wszystkim. Nie oszczędza też klubów piłkarskich. Jego ofiarą padła hiszpańska Salamanca, która jest blisko likwidacji.


Unión Deportiva Salamanca jest zadłużona na 23 miliony euro. Na sprzedaż zostały wystawione wszystkie akcje zespołu, stadion oraz piłkarze. Aukcje zostaną przeprowadzone w czwartek, 20 czerwca.
Klub powinien zwrócić się do administracji już kilka lat temu, kiedy był bankrutem. Gdy sprawa doszła do administracji klub był już w krytycznej sytuacji, długi były nie do pokonania, a to sprawiło, że nie można było go normalnie prowadzić - powiedział Maximo Mayoral, jedna z osób zarządzających zespołem.
Salamanca powstała w 1923 roku, prawdopodobnie zniknie z hiszpańskiej mapy piłkarskiej równo 90 lat po jej założeniu. Drużyna ta przez 12 sezonów występowała w Primera Division. Ostatnie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii Salamanca zaliczyła w sezonie 1998/1999.
Najbardziej znaną postacią świata futbolu związaną z tą drużyną jest Vicente Del Bosque, obecny selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, który jeszcze jako junior był zawodnikiem Salamanki. W przeszłości w jej barwach występowali również Michel Salgado oraz Pedro Pauleta. Polskim akcentem w historii tego klubu jest Grzegorz Mielcarski, który występował w tej drużynie w sezonie 1999/2000.


Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Originally Posted by Conrad
Gnacik, z drugiej strony nie znam kraju, w którym dobry architekt powinien mieć łatwiej niż w Polsce gdyż jak patrzę na niektóre projekty domów czy apartamentów to ciarki przechodzą że tacy ludzie w ogóle studia kończyli.

Z drugiej strony jestem modernistą tak więc nie powinienem narzekać na brak postmodernizmu. smile

Tutaj w Singapurze sporo widzę fajnych makiet budynków, czy chciałbyś abym cyknął jakieś fotki?


Myślę, że to bardziej sprawa popieprzonego prawa budowlanego, jakichś niestworzonych wytycznych w planach zagospodarowania przestrzennego oraz faktu, że zawód architekta powinien być uwolniony, wtedy byłby większy dostęp i taniej. Ludzie częściej by korzystali z usług młodych i utalentowanych architektów niż z projektów katalogowych, które co prawda w dzisiejszych czasach stoją już na całkiem niezłym poziomie... no ale mimo wszystko. A o tym co było kiedyś to już nawet nie chce mi się pisać.

Hmm... a może zacznij promować wśród tamtejszej ludności polskie budownictwo ludowe, ciekawe co powiedzą. Ewentualnie może pokuszą się o zakup makiety, może nie ta skala ale zawsze coś :-)

Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Super gwiada tenisa
przyszły nowy nr 1
Jurek superserwisant co przegrywa teabreka ze stanu 5-1 na trawie laugh blush

Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Originally Posted by AGASSI
Super gwiada tenisa
przyszły nowy nr 1
Jurek superserwisant co przegrywa teabreka ze stanu 5-1 na trawie laugh blush

Oj tam, oj tam smile

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Zrobiliśmy z kumplem Barcelone wink
Potem obiłem worek i dalej Mi nie przeszło blush
Jurek-ogórek.......... puke

Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
Przymusowa zmiana pracodawcy
Kurwa nic nie można zaplanowić
na koncert O.S.T.R nie poszedłem bo może jakie alko i drag testy by były

Na żużel planuję niebawem iść... oby planów nie zmienili mi
16 na Coventry Bees

Pszczółki u siebie teraz serię mają

Flagi wiem,że są...

Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
Originally Posted by Bezdomny
Przymusowa zmiana pracodawcy
Kurwa nic nie można zaplanowić
na koncert O.S.T.R nie poszedłem bo może jakie alko i drag testy by były

Na żużel planuję niebawem iść... oby planów nie zmienili mi
16 na Coventry Bees

Pszczółki u siebie teraz serię mają

Flagi wiem,że są...


oczywiście w pracy na rano testy

Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
gdzie pracujesz ze masz takie testy?

Strona 10 z 19 1 2 8 9 10 11 12 18 19

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, latajaca_holenderka, betowiec, rymoholik, alfa, ANZELMO, aker, Sensei, bukma, wHiTe_StAr), 1,988 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,390
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1