Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 12 1 2 3 4 5 6 7 11 12
Bezdomny #5909928 22/06/2013 13:55
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Originally Posted by Bezdomny
Jak tacy wy obcykani.
Jedno pytanie
Adam i Ewa byli biali
skąd się wziął ''czarny''
Teoria Darwina : człowiek pochodzi od małpy.
Odpowiedź dawać !

To jest pryszcz, ale skoro Adam i Ewa mieli 2 synow jak to polecialo dalej cop

Bonus: Unibet
Goget #5909929 22/06/2013 13:58
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
*czy tam 3 synow.

Goget #5911640 24/06/2013 15:15
Dołączył: Feb 2005
Posty: 416
R
addict
addict
R Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 416
Kościół to nie głupota.
Wiara a ewolucjonizm to co innego.
Wiara to nauka o tym co się opłaca, co daje korzyść a co przynosi strate.
Nie wierzysz w księdza.
Nie podoba się katolicyzm, będzie islam.
Kościół pomógł wielu osobom i pomaga. W czasie wojny uratował wielu ludzi (np. polaków). To fakty.
A komu Ty pomogłeś?
Generalnie to forum skupia nieuków, frustratów i.t.d. Conrad i spółka żerują na nieuctwie i tylko dolewają oliwy.
Dlatego co tu czytam to daje w drugą strone.

robot #5912818 25/06/2013 02:18
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
Originally Posted by robot
Kościół to nie głupota.
Wiara a ewolucjonizm to co innego.
Wiara to nauka o tym co się opłaca, co daje korzyść a co przynosi strate.
Nie wierzysz w księdza.
Nie podoba się katolicyzm, będzie islam.
Kościół pomógł wielu osobom i pomaga. W czasie wojny uratował wielu ludzi (np. polaków). To fakty.
A komu Ty pomogłeś?
Generalnie to forum skupia nieuków, frustratów i.t.d. Conrad i spółka żerują na nieuctwie i tylko dolewają oliwy.
Dlatego co tu czytam to daje w drugą strone.


Pytanie z religii od którego wieku istnieje trójca święta ?
konkrety chcę wink


agr1 #5912906 25/06/2013 02:54
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by agr1
Originally Posted by Bezdomny
Jak tacy wy obcykani.
Jedno pytanie
Adam i Ewa byli biali
skąd się wziął ''czarny''
Teoria Darwina : człowiek pochodzi od małpy.
Odpowiedź dawać !

To jest pryszcz, ale skoro Adam i Ewa mieli 2 synow jak to polecialo dalej cop

przeciez to tylko metafora, nawet ksiadz ci to powie, chyba nie myslisz ze z dwoch facetow zrodzil sie kolejny czlowiek laugh

z drugiej strony jak patrze na niektorych ludzi to faktycznie mozna pomyslec ze hipoteza ewolucji gdzie czlowiek od malpy pochodzi pasuje idealnie

connor #5912967 25/06/2013 05:29
Dołączył: May 2003
Posty: 868
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 868
Jasne, ze od Adama i Ewy, a swiat powstal w 6 dni. Tak twierdzil Najwiekszy z Papiezy Jan Pawel II, ktory znal 97 jezykow i tego powinni nauczac w szkolach. Teoria ewolucji to zydowsko-diabelski wynalazek, zeby oglupic Polakow. Nie dajcie sie zwiesc, trzeba byc czujnym bo inaczej zapanuje islam kopara .

Goget #5912969 25/06/2013 09:53
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Według kościelnych Noe, zwykły człowiek który lubił zwierzątka i zbudował im fajną łajbę, zmarł w wieku 950 lat. Niesamowite geny! crazy I po nim ludzie raptem zaczęli żyć 90% krócej. wink

Conrad #5912976 25/06/2013 11:57
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
Originally Posted by Conrad
Według kościelnych Noe, zwykły człowiek który lubił zwierzątka i zbudował im fajną łajbę, zmarł w wieku 950 lat. Niesamowite geny! crazy I po nim ludzie raptem zaczęli żyć 90% krócej. wink
Kwestia Marii jest najciekawsza.

Dopiero na jednym z soborów kościół podjął decyzję jaka to Maria niebyła...

A wszystko po to by było na równii mężczyzna - kobieta.


connor #5912987 25/06/2013 14:09
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Originally Posted by Experto
Originally Posted by agr1
Originally Posted by Bezdomny
Jak tacy wy obcykani.
Jedno pytanie
Adam i Ewa byli biali
skąd się wziął ''czarny''
Teoria Darwina : człowiek pochodzi od małpy.
Odpowiedź dawać !

To jest pryszcz, ale skoro Adam i Ewa mieli 2 synow jak to polecialo dalej cop
przeciez to tylko metafora

No dlugo czekalem az to wreszcie ktos napisze.
Szkoda tylko, ze przez 2 tysiace lat wszystko z bibli bylo traktowane jako swiete i oczywiste.
Dopiero z rozwojem i postepem zaczeto wyrywkowo te najmniej racjonalne rzeczy nazywac metafora.
Kto teraz ma wiedziec co bylo metafora a co nie?
Moze tez zmartwychwstanie Jezusa i jego cuda to tez metafora?
Gdzie jest granica?

Originally Posted by Experto
z drugiej strony jak patrze na niektorych ludzi to faktycznie mozna pomyslec ze hipoteza ewolucji gdzie czlowiek od malpy pochodzi pasuje idealnie

Ewolucja to fakt.
XXI wiek miliony dowodow na ewolucje (m.in skamienialosci), a tu ktos wciaz to neguja na podstawie ksiazki sprzed 2tys lat...
Co madrzejsi probuja polaczyc ewolucje z Bogiem co nie ma sensu z punktu widzenia Biblii.

agr1 #5912991 25/06/2013 14:27
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
sens wiary polega na tym żeby... WIERZYĆ smile
czyli przyjmować za pewnik coś czego nie można zobaczyć ani dotknąć
jaki byłby sens wiary gdyby wszystko było mierzalne, osiągalne dla zmysłów, podane na tacy ?

"co dla zmysłów nie pojęte, niech dopełni wiara w nas"

awax76 #5913149 25/06/2013 18:08
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by awax76
sens wiary polega na tym żeby... WIERZYĆ smile

Ogłupianie człowieka polega na tym by wszystko łykał bez jakichkolwiek pytań. O dziwo na tym samym opiera się plan biznesowy kościoła.

Do tego religia się skupia na tak banalnych, zupełnie nieistotnych, nikomu nie potrzebnych rzeczach, że ewidentnie widać to co za zwyczajne ogłupianie jest. Jeszcze niektóre inne religie są ukierunkowane na sposób bycia, życia, jak być dobrym człowiekiem, a katofanatyzm będzie ględził o takich pierdołach jak to czy Maria była dziewicą (kogo to obchodzi, jak to w ogóle ma być istotne?), że tata zesłał syna na ziemię i dał go ukrzyżować (fajny ojciec), itd. Fanatycy też wierzą, że ksiądz pije krew na mszy bo Jezus ją w trakcie zamienia na jego krew. A dla Jezusa czy jego ojca strasznie ważne musi być to by ktoś pił ich krew, no nie? No po prostu ilość nieistotnych banałów, na których skupia się ta watykańska sekta, przekracza wszelkie granice śmieszności...

Goget #5913160 25/06/2013 18:11
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Zawsze mnie śmieszy, że największe inwektywy rzucają Ci światli ludzie, których innych szufladkują jako katoli itp.

Ale psy szczekają, karawana idzie dalej.

Conrad #5913292 25/06/2013 19:15
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Originally Posted by Conrad
[quote=awax76]

Ogłupianie człowieka polega na tym by wszystko łykał bez jakichkolwiek pytań.

ha ha kto to pisze laugh laugh

mat2000 #5913312 25/06/2013 19:23
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Idealnym jesteś tego przykładem. smile

agr1 #5913412 25/06/2013 20:06
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by agr1
Originally Posted by Experto
Originally Posted by agr1
Originally Posted by Bezdomny
Jak tacy wy obcykani.
Jedno pytanie
Adam i Ewa byli biali
skąd się wziął ''czarny''
Teoria Darwina : człowiek pochodzi od małpy.
Odpowiedź dawać !

To jest pryszcz, ale skoro Adam i Ewa mieli 2 synow jak to polecialo dalej cop
przeciez to tylko metafora

No dlugo czekalem az to wreszcie ktos napisze.
Szkoda tylko, ze przez 2 tysiace lat wszystko z bibli bylo traktowane jako swiete i oczywiste.
Dopiero z rozwojem i postepem zaczeto wyrywkowo te najmniej racjonalne rzeczy nazywac metafora.
Kto teraz ma wiedziec co bylo metafora a co nie?
Moze tez zmartwychwstanie Jezusa i jego cuda to tez metafora?
Gdzie jest granica?

dojebałeś teraz do pieca laugh
pytasz : Gdzie jest granica ?
odpowiedź jest prosta : tam gdzie Twoja wytrzymałość na łamanie kołem albo palenie żywcem cool

Conrad #5913482 25/06/2013 20:23
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by awax76
sens wiary polega na tym żeby... WIERZYĆ smile

Ogłupianie człowieka polega na tym by wszystko łykał bez jakichkolwiek pytań. O dziwo na tym samym opiera się plan biznesowy kościoła.

Do tego religia się skupia na tak banalnych, zupełnie nieistotnych, nikomu nie potrzebnych rzeczach, że ewidentnie widać to co za zwyczajne ogłupianie jest. Jeszcze niektóre inne religie są ukierunkowane na sposób bycia, życia, jak być dobrym człowiekiem, a katofanatyzm będzie ględził o takich pierdołach jak to czy Maria była dziewicą (kogo to obchodzi, jak to w ogóle ma być istotne?), że tata zesłał syna na ziemię i dał go ukrzyżować (fajny ojciec), itd. Fanatycy też wierzą, że ksiądz pije krew na mszy bo Jezus ją w trakcie zamienia na jego krew. A dla Jezusa czy jego ojca strasznie ważne musi być to by ktoś pił ich krew, no nie? No po prostu ilość nieistotnych banałów, na których skupia się ta watykańska sekta, przekracza wszelkie granice śmieszności...

Skoro wiara katolicka to dla Ciebie tylko stek nieistotnych bzdur, czemu poświęcasz temu tak wiele swojego czasu i uwagi? Powinieneś mieć do tego obojętny stosunek a tymczasem miotasz na prawo i lewo oskarżeniami o katofanatyzm, głupotę, śmieszność itp. Wydaje mi się, że ludzie wierzący mają w sobie znacznie więcej pokory, wewnętrznego spokoju i równowagi ducha, są pogodzeni z otaczającym światem. Wojujący ateiści natomiast mimo iż swoimi rozumami pojęli wszystkie mądrości tego świata, zdobyli pozycję, majątek i władzę, miotają się nie mogąc tego spokoju wewnętrznego osiągnąć. I to rodzi w nich frustrację i agresję.

Goget #5913733 25/06/2013 22:29
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
frustracje i agresje? daj czlowieku spokoj ... niech kosciol sie odpieprzy od ateistow to i ateisci nie beda sie wtracac

jak na razie to ateisici musza cieszko sie napocic w katolickiej pelnej hipokryzji polsce

jak jestes ateista to sprobuj poslac nieochrzczone dziecko do szkoly ... niemalze ukrzyzowanie przez milosiernych rodzicow i nauczycieli

nie wspomne mojej ofiary z podatkow , ktore dobroduszne ponoc swieckie panstwo odapala na utrzymanie kosciola..no ale za to dobrodusznie wprowadza religie na maturze

ba.. sprobuj umrzec...i jak nie jestes z duzego miasta to na cmentarz masz z kilkadzesiat kilometrow, bo tym lokalnym ksiezulo rzadzi

kazow #5914066 26/06/2013 00:58
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Podam taki ciekawy przykład, niech kazdy rozpatrzy to sam, nie zamierzam nic narzucać, ani zarzucać komukolwiek ale...

Nie wierzę, bez tłumaczenia, dlaczego, po prostu, ale czytałem biblie, nie raz i nie dwa, a i żeby swoim dzieciom nie odbierać mozliwości wyboru w przyszłości, czytam im biblie w wersji dla dzieci, mój niezyjacy synek, do dnia swojej śmierci uwielbiał słuchać opowieści w niej zawarte, nie wiem dlaczego, nigdy pewnie tego nie zrozumiem ale fakt jest faktem, młodszy syn również lubi słuchać opowieści w niej zawartych choć nie jest aż tak "wkręcony" ale jednak.

Przeczytałem ją setki razy, i zawsze się zastanawiam, dlaczego bóg pisany jest z wielkiej litery, a wszystkie inne bóstwa do których jest porównywany, z małej...
wszyscy wyznawcy innych religi zawsze są przedstawiani jako wrogowie, po co i komu to ma słuzyć?
odpowie ktoś sensownie?

wiara jest czymś bardzo osobistym, a stała się w rękach wielu osób orężem, wabikiem, straszakiem...
wszystkim tym czym nie powinna.

Biszop #5914377 26/06/2013 05:27
Dołączył: May 2003
Posty: 868
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 868
Originally Posted by Biszop
wiara jest czymś bardzo osobistym, a stała się w rękach wielu osób orężem, wabikiem, straszakiem...
wszystkim tym czym nie powinna.


Mylisz wiare z religia - to dwa rozne (choc bliskoznaczne) pojecia. Wiara rzeczywiscie jest osobistym aktem duchowym, natomiast religia to zbior zakazow, nakazow i ceremonialow narzucanych (czesto sila, strachem, przymusem obyczajowym itp) przez okreslone osoby badz grupy w celu osiagania z tego korzysci.

kazow #5914378 26/06/2013 06:24
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
Originally Posted by kazow
frustracje i agresje? daj czlowieku spokoj ... niech kosciol sie odpieprzy od ateistow to i ateisci nie beda sie wtracac

jak na razie to ateisici musza cieszko sie napocic w katolickiej pelnej hipokryzji polsce

jak jestes ateista to sprobuj poslac nieochrzczone dziecko do szkoly ... niemalze ukrzyzowanie przez milosiernych rodzicow i nauczycieli

nie wspomne mojej ofiary z podatkow , ktore dobroduszne ponoc swieckie panstwo odapala na utrzymanie kosciola..no ale za to dobrodusznie wprowadza religie na maturze

ba.. sprobuj umrzec...i jak nie jestes z duzego miasta to na cmentarz masz z kilkadzesiat kilometrow, bo tym lokalnym ksiezulo rzadzi

A z czym sie tak kościół dopieprza do ateistów? Pytam poważnie. Jakie udręki muszą znosić? kto ich prześladuje? Czy ktoś ich zmusza do chodzenia do kościoła? przyjmowania sakramentów? księdza na kolędzie? rzucania na tacę? uczęszczania na religię?
religia jest w szkole bo tego sobie życzy znaczna większość społeczeństwa a nie jakiś ksiądz jeden z drugim tak zdecydował,
oczywiście ateista jak każdy inny obywatel ma prawo nie zgadzać się z takim czy innym rozdysponowaniem budżetu (ja też się nie zgadzam z np wydawaniem pieniędzy na propagandę homoseksualną w szkole) ale decydują o tym politycy wybrani przez ludzi. Nawiasem mówiąc również moim zdaniem matura z religii to jakieś nieporozumienie.

Jeśli chodzi o pochówek to jakim prawem ateiści roszczą sobie pretensje do bycia pochowanym na cmentarzu, który jest własnością wspólnoty parafialnej?
Taki ateista nigdy nie zapłacił złotówki na zakup terenu pod cmentarz i jego utrzymanie, a często całe swe życie walczył z kościołem i opluwał wszystkie wartości, które są mu drogie, ale nie wiedzieć czemu chce być pochowany właśnie na cmentarzu parafialnym. To jest dopiero hipokryzja.
Dla ateistów są cmentarze komunalne. Parafialne też mogą być, ale o tym decyduje właściciel lub zarządca w osobie rady parafialnej lub proboszcza.


Strona 5 z 12 1 2 3 4 5 6 7 11 12

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, Lukasz111, burbon, aker, betowiec, 11kera11, Szuman, alfa, rafal08), 3,102 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,783
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1