|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Tym razem wystepuje z takim tematem ktorego jakos nie udalo mi sie do tej pory tutaj znalezc ... A ze sporo tutaj sportowcow to moze cos poradzicie Musze sobie kupic jakis rowerek bo moj dotychczasowy to juz bardziej antyk niz rower  Myslalem ze nie bedzie az takiego problemu ale ceny poszly zajeb.... w gore i to co mozna bylo kupic 1,5 roku temu za 1500zl dzis kosztuje ~ 3000  Limit cenowy jaki mnie interesuje to mniej wiecej 1000-1500 max Chcialbym zeby byl taki uniwersalny (czyli zarowno ulica w miescie jak i czasami jakis wypadzik poza ) - mowiac inaczej Cross Nie zwracam uwagi jak 90% kupujacych na przerzutki (co swietnie wykorzystuja firmy rowerowe) bo nie bede bral udzialu w zawodach sportowych  Bardziej zalezy mi na dobrej ramie i kolach
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Kupowałem crossa rok temu ale widzę, że w tym roku jednak ceny wyraźniej wyżej ... Ale bez przesady - z 1.5 na 3k nie skoczyło  Może spróbuj coś znaleźć z poprzedniego rocznika. Często ten sam model w 2013 dostaje delikatnie gorszy osprzęt niż miał jako 2012. Tu masz pewien wybór z 2012: http://velo.com.pl/wyprzedaz/239?marka=1&items_per_page=50Musisz dokładniej przejrzeć bo nie napisałeś jaki masz wzrost i jaki rozmiar roweru będzie u Ciebie. Tu dla porównania ceny 2012: http://velo.com.pl/rowery/rowery-crossoweSam kupiłem Agang Ritual 5.0 2011, teraz już chyba nie do znalezienia. To marka Authora i na pewno było warto rok temu w tamtej cenie. Może nie jeździłem zbyt dużo ale wg mnie warto. Co do ram to każda markowa będzie OK. Wszystkie firmy mają podobną technologię i rama będzie spoko. Nie rozwalisz przy normalnej jeździe zgodnie z przeznaczeniem ... Kwestia kół to chyba też podobna sprawa - pewnie rewelacji w tej kategorii cenowej nie ma. I niemal wszystko podobne. I naprawdę największe różnice są w osprzęcie. A tak w ogóle to przejdź się do sklepu i jakiś rower wypróbuj. Przede wszystkim dobrze wybierz rozmiar ramy ... Aha, może chaotycznie trochę napisałem. Ale ten link co podałem to ja u nich kupowałem. Działają na zasadzie sieci sklepów i gdy znalazłem pasujący rower to załatwili i wysłali do "mojego" sklepu, który mam 400m od domu  To wg mnie plus to masz przygotowany rower do jazdy, i nie bawisz się w jakieś wysyłki ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
@rivex Dzieki za link  znam ta strone bo maja tez sklep calkiem nedaleko mnie wiec nie byloby problemu z zamowieniem Jednak w tej chwili nic specjanego tam nie ma nawet w wyprzedazach - jedyne co mogloby mnie zainteresowac to ten Author Classic za 1599zl a co do ramy to powinienem przy 190cm miec raczej 21"
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Ja mam trochę więcej cm i ramę 22cale. W sumie przy moim wzroście to nawet 24cale się poleca.
U Ciebie wg mnie powinno być 21-22. Author ma ramy 22 i spróbuj takiej na początku ...
Cóż, ciężko coś na razie doradzić. Obecnie trudno o wyprzedaże, poprzednie roczniki to też już końcówki ...
Wiadomo, że poprzedni rocznik jest bardziej atrakcyjny cenowo.
Tak więc jeśli byś chciał coś lepszego w niezłej cenie to musiałbyś poczekać do jesieni/zimy ...
Jeśli jeździć będziesz niedużo to i starczy Ci rower z niższej półki za 1-1.5k. Ważne aby był markowy a nie jakieś cudo z marketu ... Przejdź się może po sklepach. Być może sezon powoli się będzie kończył i dadzą jakiś rabat ... Większość osób, które miały kupić rower na ten rok już kupiła ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
http://allegro.pl/rowery-rower-merida-crossway-20-crossowy-shimano-i3412260605.htmltu masz jeszcze 2012 - Meridy są na porządne, ramy dobrej jakości ... Przede wszystkim masz swój rozmiar czyli 55cm - tak niby z aukcji wynika. W ten cenie chyba byłoby warto ... jeszcze są jakieś pierdółki-gratisy, też coś warte ... To tak na szybko rzucone propozycje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Na co zwrócić uwagę kupując spodenki kolarskie? Bo nie mam o tym pojęcia, a czuję że są mi już potrzebne 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Na co zwrócić uwagę kupując spodenki kolarskie? Bo nie mam o tym pojęcia, a czuję że są mi już potrzebne  grubość pampersa 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Na co zwrócić uwagę kupując spodenki kolarskie? Bo nie mam o tym pojęcia, a czuję że są mi już potrzebne  Zobacz na allegro, mnostwo spodenek znanych grup kolarskich, ceny w porządku 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
|
|
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241 |
Jak profesjonalnie sie nazywa to urzadzenie do wyciągania dentki z opony w rowerze ?? i ew. jaka jest cena tego ??
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
tzn widze że ceny tych rowerków spadają nawet za 1280 jest jeden, mam zamiar coś kupić na nowy sezon, gdybym zdecydował się na ten to sobie i tak do nowego roku poczekam aż bardziej spadną 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
unisex 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
no dupeczki żadnej na ramę to nie posadzę bo się ześliźnie hehe
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
1) Kiedy rozpoczynaja sie wyprzedaze rowerow ?
2) Szukam jakiegos niedrogiego porzadnego roweru. Ma mi sluzyc do jezdzenia rekreacyjnego i podrozowania do pracy no i czasem nad jeziorko w okolicy. Nie potrzebuje hamulcow tarczowych bo wg mnie to tylko dodatkowy koszt, spokojnie wystarcza mi vbreaki. Jedyne co bym chcial z bajerow to amortyzator na przod - bez wypasu, tak jak wyzej napisalem - rekracyjne jezdzenie po twardej nawierzchni. Moze ktos np taki ostatnio kupil i moglby powiedziec czy daje rade i co to za model ?
Wszelkie info bedzie przydatne;)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
1) Kiedy rozpoczynaja sie wyprzedaze rowerow ?
2) Szukam jakiegos niedrogiego porzadnego roweru. Ma mi sluzyc do jezdzenia rekreacyjnego i podrozowania do pracy no i czasem nad jeziorko w okolicy. Nie potrzebuje hamulcow tarczowych bo wg mnie to tylko dodatkowy koszt, spokojnie wystarcza mi vbreaki. Jedyne co bym chcial z bajerow to amortyzator na przod - bez wypasu, tak jak wyzej napisalem - rekracyjne jezdzenie po twardej nawierzchni. Moze ktos np taki ostatnio kupil i moglby powiedziec czy daje rade i co to za model ?
Wszelkie info bedzie przydatne;) Wyprzedaże już wystartowały, ale odradzam kupować rower w sieciówkach typu Decathlon czy tez Intersport, osoby które tam pracują nie maja pojęcia o rowerach dlatego proponuje wybrać jakiś sklepik, który ma u siebie oferte katalogową np. Cross-a i aby osoba która tam pracuja była fascynatem rowerów - to ważne. Rok temu stałem przed podobnym problemem, jaki rower wybrać? Uniwersalny cross a może typowo górski, jedni mówili że lepiej cross a drudzy że lepiej dołożyć i kupić porządny górski z szerokimi laczkami. Niestety po roku stwierdzam że wybrałem źle a wybrałem crossa Giant Roam tym bardziej że moja dziewczyna kupiła sobie Cross-a Level 5, rower droższy ale wart swojej ceny, odczuwalna różnica w komforcie jazdy. Wszystko zależy od tego gdzie będziesz się rowerem poruszał, ja mam niby uniwersalny i powinien sobie również radzić z górskimi terenami ale jak to bywa jak coś jest wielofunkcyjne to jest do niczego. Moja dziewczyna ma górski i spokojnie radzi sobie zarówno na trasie(miasto) jak i tereny górski tak więc nie daj sobie wcisnac ze rower górski tylko w teren czyli ja gdybym miał teraz wybierać to wybrałbym coś górskiego lub MTB. Co do hamulców, ja mam zwykłe V-brake a ona ma tarczowe i szczerze gdybym miał teraz wybierać to wybrałbym tarczowe, po pierwsze nie piszczą od wody a po drugie są skuteczniejsze więc moim zdaniem warto dołożyć te kilka stówek. Dobry rower górski kupisz od 2.000 w górę przy odrobinie szczescia wyprzedazy moze znajdziesz nawet cos z hamulcami tarczowymi  Co do marek to wybieralbym wsrod Crossa, cena warta jakosci. Jak cos to pisz na priv moze pomoge 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
kupiłem sobie ten z linka tyle że z V brejkami za 1280 jest do takiej jest jazdy jak piszesz, ja jestem bardzo zadowolony z niego, bardzo wygodnie i przyjemnie się na nim jezdzi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
Wyprzedaże już wystartowały, ale odradzam kupować rower w sieciówkach typu Decathlon czy tez Intersport, osoby które tam pracują nie maja pojęcia o rowerach dlatego proponuje wybrać jakiś sklepik, który ma u siebie oferte katalogową np. Cross-a i aby osoba która tam pracuja była fascynatem rowerów - to ważne. Po pierwsze: Cross robi jeansy, rowery produkuje Kross  Po drugie: idziesz do sklepu "przyosiedlowego", wypytujesz fachowca o wszystko co cię interesuje, wychodzisz i szukasz zaproponowanego roweru najtaniej na rynku  Różnica w cenie potrafi być nawet kilkaset złotych. Dobry rower górski kupisz od 2.000 w górę przy odrobinie szczescia wyprzedazy moze znajdziesz nawet cos z hamulcami tarczowymi  2k zł za rower górski do jazdy rekreacyjnej, to jakieś 500 zł za dużo. Nie trzeba mieć naklejki Deore czy Alivio, żeby zmieniać przerzutki  Różnicy 1kg w ciężarze ramy też nie odczujesz przy wypadzie od długości 100km. Owszem, hamulce tarczowe są bardzo dobre, ale pod warunkiem, że umiesz je sam naprawić na trasie, gdy nadejdzie taka potrzeba  Porządne siodełko + rower za te max. 1,5 zł i można śmigać ile wlezie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
@Simons Nie no jak juz mialbym kupic to wlasnie cos z znanych albo polecanych firm - tak jak mowie nie jestem wielkim fanem rowerow. Pare lat temu kupilem sobie meride, pojezdzilem chyba sezon albo dwa a pozniej ze 4 sezonu stala nie uzywana  Dopiero wczoraj doprowadzilem ja do jako tako stanu uzywalnosci i pojechalem/wrocilem do pracy, w sumie 40 minut na rowerze. NIestety cena 2k to zdecydowanie za duzo jak dla mnie - zarowno finansowo jak i pod katem zdrowego rozsadku. Dobrze natomiast ze wspomniales o rowerach crossowych jak i gorskich. Bo tez mnie to zastanawialo co jest lepsze. Czy ktos jeszcze moze powiedziec ze gorski ma przewage nad crossem nawet na normalnych twardych trasach ? @Royalflush mowisz o tej meridzie drakar tak ? Szkoda ze nie ma( ? ) nigdzie mozliwosci zlozenia swojego roweru w rozsadnej cenie oczywiscie. Gdybym mial mozliwosc to najwieksza uwage zwrocilbym chyba na kola, pozniej jakis przyzwoity amor na przod. Do tego vbreak i w sumie nic wiecej tak naprawde do szczescia w rowerze nie chce, przynajmniej narazie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
tak ta merida, ten sam model tylko w innym kolorze jest z v brejkami http://allegro.pl/merida-drakar-big-29-40-v-19-wyprzedaz-i3479469904.htmlmoże jeszcze ceny obniżą, ja trafiłęm na 1280 razem z kurierem gratis i błotnikami wratymi 50zł w gratisie niby.Miałem w sumie poczekać jeszcze ale poprzedni zacząl szwankować więc zakupiłem i nie żałuję.rama 19tka jest dla mnie w sam raz (mam 177cm) armorek nie jest zły 250zł chyba taki jest wart jak patrzyłem, koła 29 cali zdecydowanie lepiej się jeździ niż na tradycyjnych 26, o różnicach możesz poczytać na necie. Nie wiem jak tam ze składakami, w sumie już wczesniej celowałem na tą meridę.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|