Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 7 z 17 1 2 5 6 7 8 9 16 17
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
[b]Nowe lotnisko w Berlinie rozpocznie pracę wiosną 2014 r.[/b] [wyborcza.biz]

A miało być gotowe przed Euro 2012. smile

Do tego nowe lotnisko miało kosztować 2,5 mld Euro a teraz się okazuje, że wszystko zakończy się kwotą aż 4,7 mld Euro.

Bonus: Unibet
Conrad #5973280 18/08/2013 17:56
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Ktos się wybiera w tym roku do Radomia?

http://www.airshow.sp.mil.pl/

Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
LED Offline
old hand
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
Ona na pewno laugh

[Linked Image]

Conrad #5976991 21/08/2013 18:08
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
No i wreszcie poleciałem tym nowym 787 wczoraj. Nie starałem się specjalnie, akurat tak wyszło że na wybranej trasie, za punkty, była to najlepsza opcja jeśli chodzi o połączenie & godziny lotów.

Sam samolot się niczym za bardzo nie wyróżnia. Okna są większe, ale jakby wydłużone w górę. Wcale nie przydatne bo gwiazd się raczej nie ogląda przez okno w samolocie. Do tego w dzień słońce bardziej denerwuje. Ciekawy jest system przyciemniania okien, ale wolę tu tradycyjny sposób.

Ciężko powiedzieć czy samolot jest cichszy niż poprzednie modele Boeinga, mi na tym specjalnie nie zależy bo nie szukam totalnej ciszy i nawet bym tego nie chciał, ale wydawało mi się że sama cyrkulacja powietrza w tym samolocie strasznie głośno działa. No ale tak jak wspomniałem mi to absolutnie nie przeszkadza, taki szum pomaga mi zasnąć nawet.

Ze strony pasażera to ciężko odczuć różnicę, to głównie księgowi mają ja zauważyć poprzez niższe spalanie paliwa. Największy atut to "świeżość" wnętrz, czuje się że jesteśmy na pokładzie nowej maszyny. Na pewno jest to ciekawy samolot z dobrą przyszłością przed sobą, obecnie w tej kategorii nie ma konkurenta dopóki Airbus nie wypuści A350 XWB w przyszłym roku.

Ale generalnie nie ma co porównywać małego 787 z A380, ten drugi to jest prawdziwy król niebios.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Originally Posted by Self-Confident
Ktos się wybiera w tym roku do Radomia?

http://www.airshow.sp.mil.pl/

Byles?

Ja sie pewnie do Ostravy we wrześniu wybiore.

Conrad #5983611 27/08/2013 04:02
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Zna się ktoś na tym wyszukiwaniu tych tanich połączeń ? Nie mam pojęcia jak tego szukać, a chciałbym z dziewczyną wybrać się tutaj: http://www.miniatur-wunderland.com/visit/approach/general-directions/ Termin obojętnie, chcemy tam polecieć jak najtańszym kosztem na 1-2 dni, w sumie mógłby być nawet jeden dzień, bo poza tym parkiem miniatur to ja nic innego nie chcę tam zwiedzać...
Wylot tez obojętnie, Gdańsk, Toruń, Warszawa, Poznań... To jak ? Pomożecie ? :-)

gnacik #5983655 27/08/2013 04:34
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Originally Posted by gnacik
Zna się ktoś na tym wyszukiwaniu tych tanich połączeń ? Nie mam pojęcia jak tego szukać, a chciałbym z dziewczyną wybrać się tutaj: http://www.miniatur-wunderland.com/visit/approach/general-directions/ Termin obojętnie, chcemy tam polecieć jak najtańszym kosztem na 1-2 dni, w sumie mógłby być nawet jeden dzień, bo poza tym parkiem miniatur to ja nic innego nie chcę tam zwiedzać...
Wylot tez obojętnie, Gdańsk, Toruń, Warszawa, Poznań... To jak ? Pomożecie ? :-)

Wylot 1 listopada, powrót 3 - łączny koszt 316 zł. Jak masz kogoś z kartą wizzclub to będzie 264. Nie wiem czy o takie kwoty chodziło ale to już chyba jest do przyjęcia.

Kogoś z kartą zawsze możesz znaleźć tu ---> http://www.fly4free.pl/forum/kontakty-w-sprawie-zakupow-bez-haraczu,181,4813

Gnacik...zróbcie sobie wycieczkę Poznań - Berlin - Hamburg :> polskim busem + pociąg. Wyjdzie taniej i ciekawiej wink

lupus #5983862 27/08/2013 07:01
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Originally Posted by lupus
Originally Posted by Self-Confident
Ktos się wybiera w tym roku do Radomia?

http://www.airshow.sp.mil.pl/

Byles?

Ja sie pewnie do Ostravy we wrześniu wybiore.


Byłem w sobote. Ogolnie korki zeby sie tam dostac, potem szukanie parkingu, potem jeszcze dojazd autobusem do samego lotniska. Duzo samolotow, niesamowite pokazy helikopterami czy innymi nie odrzutowcami jak np robią beczke, to zapiera dech w piersiach, po prostu wydaje sie ze nie da rady tego zrobic smile Odrzutowcom towarzyszył niesamowity huk. Ogólnie impreza na plus, polecam, mam jakieś fotki, ale nic specjlanego, głównie tego co tam stało, obiektów latających nie robiłem bo za słaby aparat i co chwile czekałem, na coś ciekawszego smile

Conrad #6000102 08/09/2013 03:23
Dołączył: Nov 2010
Posty: 11,666
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Nov 2010
Posty: 11,666
14 tysięcy kontrolerów ruchu lotniczego zrzeszonych w europejskiej organizacji ACTEUC szykuje się do największego od ponad dziesięciu lat strajku.

Jeśli protest, który ma się odbyć 10 października dojdzie do skutku, podróże lotnicze po naszym kontynencie w dniu akcji mogą być koszmarem.

Pasażerowie dostaną w ten sposób rykoszetem w wymianie ciosów między ACTEUC a Komisją Europejską, która planuje wdrożenie nowego prawodawstwa regulującego europejską kontrolę lotniczą.

Zdaniem szefostwa organizacji zrzeszającej kontrolerów KE do 2020 r. oczekuje '10-krotnego zwiększenia bezpieczeństwa lotów, przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładów na kontrolę unijnego ruchu lotniczego o połowę', co ma być nierealne


http://www.fly4free.pl/tego-dnia-unikaj-podrozy-samolotem/

Conrad #6003946 11/09/2013 19:10
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Ciekawe czy to dojdzie do skutku bo paraliż byłby ogromny.

Natomiast na Okęciu ostatnio aż mile byłem zaskoczony. Przyleciałem małym Embraerem i choć na poprzednim lotnisku autobusami podwozili pasażerów to w Warszawie.. wychodziliśmy przez "rękaw". toast

Do tego po raz pierwszy mi się zdarzyło na Okęciu by tak szybko bagaż obsłużyli. Kiedyś czekało się horrendalnie długo, normalnie makabra była. A tym razem zanim doszedłem to już widziałem jak moje walizki jeżdżą w kółko. A już miałem sobie pójść na jedno duże z kija zakładając, że min. 30 minut czekania będzie... wink

Conrad #6003994 11/09/2013 21:20
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
19/20 wrzesnia sa DNI NATO w Ostravie. Wlot za free. W niedziele to samo co w sobotę,ale w niedziele zawsze sa tlumy, sobota spokojniejsza.

Beda Eurofajtery, Gripeny, F16, tankowanie w powietrzu, helikoptery, pewnie pokaz wojsk czeskich.

Do tego mnnostwo statyki http://www.natodays.cz/on-display
W tym roku nie bedzie chyba US Army, oni beda chyba w tym czasie w Syrii wink


Ktos sie wybiera?
Ostrav nalezy niedaleko granicy z naszym krajem.

Jak kogos nie przekonuja wojskowe samoloty w powietrzu to jest jeszcze bonus w postaci czeskiej gastronomii smile
A jak ktos nie lubi, jest tez polska: kebab i hot dogi.

Ja planuje w sobote.

Conrad #6004259 12/09/2013 02:25
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Conrad
Natomiast na Okęciu ostatnio aż mile byłem zaskoczony. Przyleciałem małym Embraerem i choć na poprzednim lotnisku autobusami podwozili pasażerów to w Warszawie.. wychodziliśmy przez "rękaw". toast

A jeszcze zapomniałem dodać, że niecały miesiąc temu wracałem Dreamlinerem linii JAL z Tokyo do Singapuru... i dowozili nas pod samolot autobusami. cool

Conrad #6005116 13/09/2013 03:30
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Koles w miesiac nauczyl sie startowac i ladowac boeingiem 737:


Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Conrad #6015332 22/09/2013 14:34
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

Conrad #6017204 23/09/2013 23:58
Dołączył: Nov 2010
Posty: 11,666
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Nov 2010
Posty: 11,666


Malina

CFab #6042816 16/10/2013 17:12
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Conrad #6043827 17/10/2013 02:55
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

lupus #6055884 27/10/2013 11:45
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081


smile

Conrad #6055886 27/10/2013 11:47
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Strona 7 z 17 1 2 5 6 7 8 9 16 17

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Lukasz111, alfa, Sensei, burbon, aker, betowiec, 11kera11), 3,177 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,799
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1