Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 11 z 21 1 2 9 10 11 12 13 20 21
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
T
rzut rozny
rzut rozny
T Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
Piotr Nowak

wg mnie idealny kandydat w tej chwili. Zna polską mentalność, orientuje się w polskich realiach, brak bariery językowej, zawodu uczył się za granicą z pewnymi sukcesami.

Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Tylko trener z zagranicy, juz naszych frajerow powoli mam dosc, skorze, urbany czy wdowczyko probierze... bedzie kolejna klapa i moze nawet do euro sie nie zakwalifikujemy pomimo ze na euro bedzie gralo pol europy.

Moze jedynie Nowakowi bym jeszcze dal szanse. Inna spraw niech Boniek pomysli o tym aby ranking nam poprawic, bo niby ranking sie nie liczy a jestesmy w 4 tym koszyku w europie laugh

Dołączył: Dec 2005
Posty: 3,734
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 3,734
Originally Posted by Tom182
Piotr Nowak

wg mnie idealny kandydat w tej chwili. Zna polską mentalność, orientuje się w polskich realiach, brak bariery językowej, zawodu uczył się za granicą z pewnymi sukcesami.
nie do konca chyba sie orientuje w polskich realiach siedzi w stanach od lat

Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
T
rzut rozny
rzut rozny
T Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
Originally Posted by czuczu1910
Originally Posted by Tom182
Piotr Nowak

wg mnie idealny kandydat w tej chwili. Zna polską mentalność, orientuje się w polskich realiach, brak bariery językowej, zawodu uczył się za granicą z pewnymi sukcesami.
nie do konca chyba sie orientuje w polskich realiach siedzi w stanach od lat
Bardziej orientuje się Nowak niż np. Holender czy Włoch

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by czuczu1910
Originally Posted by Tom182
Piotr Nowak

wg mnie idealny kandydat w tej chwili. Zna polską mentalność, orientuje się w polskich realiach, brak bariery językowej, zawodu uczył się za granicą z pewnymi sukcesami.
nie do konca chyba sie orientuje w polskich realiach siedzi w stanach od lat

a ilu mamy tych polakow z polskiej ligi w podstawowym skladzie aby potrzeba bylo znac realia?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 24,983
Likes: 2
W
Fundator
Fundator
W Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 24,983
Likes: 2
Originally Posted by Experto
Originally Posted by czuczu1910
Originally Posted by Tom182
Piotr Nowak

wg mnie idealny kandydat w tej chwili. Zna polską mentalność, orientuje się w polskich realiach, brak bariery językowej, zawodu uczył się za granicą z pewnymi sukcesami.
nie do konca chyba sie orientuje w polskich realiach siedzi w stanach od lat

a ilu mamy tych polakow z polskiej ligi w podstawowym skladzie aby potrzeba bylo znac realia?

a co ma piernik do wiatraka?
co znaczy w ogóle pojęcie polskie realia?
tu bardziej chodzić powinno o zwykłą wiedzę nt polskich piłkarzy a podejrzewam że taki Van Marwijk zapytany teraz bez przygotowania, więcej niż 5-7 nazwisk nie wymieni. Nowak raczej jest bardziej zainteresowany

Żeby nie było, nie uważam żeby to było kluczowe, sam jestem zwolennikiem obcokrajowca ale ten argument o polskich realiach zawsze mnie bawił. Jedna strona przytacza to jako zaletę no bo wiedza zawsze w cenie, a drudzy "znajomość realiów" zamieniają na "brak układów" i brzmi równie dobrze

Dołączył: Aug 2005
Posty: 307
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 307
Moim zdaniem zmiany powinny być następujące:

Trener obcokrajowiec - obowiązkowo! w mojej ocenie najlepszym kandydatem byłby Marcelo Bielsa (bardzo dobry taktyk, przykład Atletico Bilbao i awans do finału Ligi Europy).

Jak ktos mi mówi, że powinien zostac Polak to powinien uderzyć sie w głowe z 5 razy, a jak będzie mało to powinien powtarzać ten manewr do skutku. Nie ma czegość takiego jak polska myśl szkoleniowa, polscy trenerzy to nieudacznicy. Podniecamy się awansem do słabej Ligi Europy, a to jest obowiązek a nie sukces. W tych kategoriach moglibysmy mowić przy awansie do półfinału.

Możemy przypomnieć sobie jak było z polską siatkówką, dopiero jak przyszedł trener z zagranicy zaczeliśmy regularnie grać w lidze światowej, a z czasem przyszły inne sukcesy.

Zmiana kapitana - Błaszczykowski jest dobrym piłkarzem ale on nie mam ,,jaj". Przez wszystkie mecze eliminacyjne nie widziałem ani jednej sytuacji, w której mobilizowałby zespół po stracie gola. Potrafi wylewać tylko żale, że nie dostał biletów laugh

Nie powinni dostawać kasy. Wszystkim bez wyjątku w głowach sie poprzewracało i wychodzą z załorzenia czy sie stoi czy się lerzy kasa za występ się należy. Jak przypomne sobie sytuację np. Blanika w jakich warunkach się przygotowywał do olimpiady albo sztangistów bez wsparcia ze strony związku to krew mnie zalewa.

Kasa może być wypłacona ale po awansie, zadne premie za remis, stawienie się na zgrupowaniu laugh Co to wogóle jest to tak jakbym dostawał kase za to że tylko stawiłem się do pracy.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
zagraniczny musi być i basta, tylko zagraniczny

najlepiej taki jak Beenhakker co by nam skończył kolejne eliminacje w grupie nad San Marino a pod Irlandią Północną i zajmował się mnożeniem reprezentantów, żeby sobie zaprzyjaźniony menadżer zarobił na prowizjach



Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
P
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
P Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
[quote=vindom]zagraniczny musi być i basta, tylko zagraniczny

najlepiej taki jak Beenhakker co by nam skończył kolejne eliminacje w grupie nad San Marino a pod Irlandią Północną i zajmował się mnożeniem reprezentantów, żeby sobie zaprzyjaźniony menadżer zarobił na prowizjach

piwozgadza sie ,przeciez wiadomo ze zagraniczny to bedzie cos w stylu Leo przeterminowana wywłoka a nie selekcjoner na czasie
tutaj nie dojdziemy do porozumienia gdzie 2 Polakow tam 3 zdania
ja na miejscu Bonka zaprosilbym na rozmowy tylko 2 ludzi Nowak i Nawalka

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Na miejscu Bońka zbierałbym od roku kasę na PORZĄDNEGO coacha.

Coś pokroju Bielsy, Hiddinka etc. Kogoś z tej półki.

A nie na jakichś gości mających sukces "kiedyś tam" na zachodzie. A od nastu lat albo odcinających kupony, albo przeganianych z jednego miejsca na drugie.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Poza zasiegiem, takze cenowym smile

Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
D
veteran
veteran
D Offline
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
I tak bedzie Skorza
Mlody, z sukcesami, znajomosciami (zalozensie ze asystentem bedzie Rafał Janas), z epizodem zagranicznym a przede wszystkim wolny do dyspozycji od zaraz
On jest wszystkim na reke najgorzej bedzie ze 'strawieniem' go przez kibicow ale to do przejscia
Z zagranicy jak nie Capello (raczej poza zasiegiem cenowym raczej na peewno) to nie ma szans zeby Bielsa - po co mu Polska jak na luzie moze objac taki Milan czy nawet Real
Advocaat myslalem ze tak ale za duzo szumu artukuly dzis
Opcja krajowa wygra
Maciej

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
" I tak będzie... "

Może nie być.

Prezesem PZPN jest Boniek, a nie Lato.
Ma kontakty w Europie, a wie że " wariant polski " był ostatnio przerabiany.

Podniesienie Polski w rankingu FIFA, byłoby w takim wypadku po trosze i jego zasługą.
Żaden polski trener dla naszych reprezentantów nie będzie autorytetem, a zagraniczny, w jakimś stopniu, może nim być.

A ewentualna bariera językowa, chyba już nie jest w obecnych czasach czynnikiem, który nie można ogarnąć, mając na uwadze fakt, że większość kadrowiczów nie będzie pochodziła z naszej Ekstraklasy.

Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
W
Wiara Gwarancja Wygranej
Wiara Gwarancja Wygranej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
Polacy ogarnijmy siÄ™,

Polityka, sport, to w naszym kraju kabaret,

Nie rozumie tego kraju coraz bardziej i ludzi nim rzÄ…dzÄ…cy,

Czuje siÄ™ jak nic nie znaczÄ…cy ciÄ…g cyfr,

JakiÅ› pajac zarabia 5.000 tys PLN dziennie za nic,

Mam ochotę wyjść na ulice z karabinem i się zabawić,

Polksa kadre powinni rozwiązać bo tylko wstyd przynosi,

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Moc Pierdu [Linked Image]

Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
P
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
P Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
5 koła dziennie za nic to akurat prawda ,Fornalik to dno jako selekcjoner ,kazdy mecz inne ustawienie ,inni ludzie a po roku pracy na decydujacy mecz o awansie powoluje ludzi co nie maja nic wspolnego z gra na wysokim poziomie.

Ukraina byla do ogrania ale nie z tym defensywnym stylem gry .

Wafel a reprezentacja i krajem nie ma co sie przejmowac bo za naszego zycia zawsze bedzie ten sam syf


Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Gaske
Fornalik? Dajcie spokój, rzygać się chcę od samych jego głupich wypowiedzi. Jedziemy do San Marino, a on że to wcale nie jest łatwy przeciwnik i musimy wyjść skoncentrowani od 1szej minuty

Byłby akurat kompletnym debilem, gdyby publicznie wypowiadał się inaczej, tak więc nie wiem czego się tu czepiasz.

Do dziś pamiętam jak sprzed lat graliśmy z nimi ważny mecz i jedyną bramkę w meczu zdobył Jan Furtok. Ręką.

Nie ma już dziś łatwych meczów ani łatwych przeciwników. Masz traktować każdego przeciwnika poważnie i wyjść skoncentrowany od 1-szej minuty. Nie ma żadnej taryfy ulgowej.

Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
T
rzut rozny
rzut rozny
T Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
W mediach pojawia siÄ™ kandydatura Jerzego Engela........

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Originally Posted by Bzyku
Originally Posted by damian1679
Juz Godlewski robi kampanie Skorzy


Żadnego kur** Skorży!

Już nie pamiętają, jak Legię prowadził i męczył mecze taktyką 8-1-0.

Dziękuję za takiego trenera. Będzie osrany przed każdym meczem, a Lewy dopiero pozna co to znaczy "być sam na ataku".

Otóż to.

Znam doskonale Skorżę z "pracy" w Wisle Kraków, i nikt go tu specjalnie dobrze nie wspomina. Nawet udało mu się tutaj mistrzostwo zdobyć, ale co to ma do rzeczy...Skorża nie ma ani autorytetu (zaraz Lewandowskie i reszta panienek z kadry na niego wskoczą) ani jakiegoś geniusza taktycznego. Nie widzę żadnego powodu żeby mu dawać zarobić kasę na kadrze oraz żeby nas torturować swoją osoba.

Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
T
rzut rozny
rzut rozny
T Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
Lista zarobków selekcjonerów kadry za jeden punkt w eliminacjach:

Leo Beenhakker - 194 tys. zł za punkt (200 tysięcy złotych miesięcznej pensji, prowadził kadrę w eliminacjach Euro 2008 i MŚ 2010 wywalczył w sumie 39 punktów)
Janusz Wójcik - 103 tys. zł za punkt (50 tys. zł pensji, el. Euro 2000, 13 punktów)
Henryk Apostel - 62 tys. zł za punkt (35. tys zł pensji, eliminacje do Euro 96, 13 pkt)
Antoni Piechniczek - 32,5 tys. zł za punkt (25 tys. zł pensji, el. MŚ 1998, 10 puntków)
Paweł Janas - 25 tys. zł za punkt (25 tys. zł pensji, końcówka eliminacji Euro 2004 i el. MŚ 2006, w sumie 34 punkty)

Strona 11 z 21 1 2 9 10 11 12 13 20 21

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (aker, rafal08, alfa), 1,655 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,547
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1