|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
cd nfl
san diego -7.5 philadelphia -2.5 (1.870) atlanta -6 (1.885)
houston/kc over38.5 cincinnati/detroit under47 dallas/philadelphia under55.5 st louis/carolina under43 tampa/atlanta under43.5
pzdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2012
Posty: 189
member
|
|
member
Dołączył: Dec 2012
Posty: 189 |
osoby nie uczestniczące w dyskusji suchary wklejają w innym dziale - Private Picks
Last edited by Skiper; 20/10/2013 23:38.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Ok coś na wieczór żeby się dobrze oglądało tennessee +3.5 tak sobie analizowałem i co mi z tego wyszło? san francisco owszem wygrało 3 ostatnie spotkania, ale czy te zwycięstwa były aż tak przekonujące? arizona słaba (wartościowe to chyba tylko zwycięstwo na caroliną), houston kompletnie bez formy (do dzisiaj mam nadzieję ;)), st louis też nie poraża świetna grą. Gospodarze u siebie przegrali jedynie z mocnymi kansas city (znowu - myslę, że do dzisiaj) a wygrali z jets i san diego. Dlatego dodatek w postaci FG + 0.5 pkt biorę po lekkim zastanowieniu. Sa jeszcze inne argumenty, ale szkoda czasu bo mecz się zbliża  Mam nadzieję, że stawiam na właściwego "konia" pittsburgh -1 (1.862) typ trochę na przekór wszystkim, bo gdzie jakiegos forum nie otworzę to wszyscy ravens, ravens. Jednym zdaniem - albo wtopa na całego i wyraźna przegrana, albo miła niespodzianka na koncie. cleveland +9.5 dla mnie zdecydowanie za wysoki handi. Jeśli byłoby +6 lub +7 to nie ruszałbym tego spotkania sunday night - tu typowa schiza raz colts, za chwilę broncos pomyslimy jeszcze... PS popatrzcie sobie na nowego QB houston na jednym z najgłośniejszych stadionów w lidze - stawiam, że wytrzyma presję.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
 podsumowanie najgłośniejszych kontuzji weekendu: - Sam Bradford (QB Rams): torn ACL, koniec sezonu - Nick Foles (QB Eagles): kontuzja głowy - Brian Cushing (LB Texans): torn LCL, złamana kość w nodze, koniec sezonu - Jermichael Finley (TE Packers): kontuzja szyi/głowy, wciąż na oddziale intensywnej terapii - Reggie Wayne (WR Colts, od 12 lat nie opuścił meczu): podejrzenie zerwania ACL - Leon Hall (CB Bengals): podejrzenie zerwania achillesa inni, co do których nie ma jeszcze diagnoz nawet wstępnych: Doug Martin (ramię), Dashon Goldston (noga), Jay Cutler (kostka)  edit: + Arian Foster (hamstring) update: Doug Martin (RB Tampy) - torn labrum, koniec sezonu
Last edited by Skiper; 21/10/2013 22:54.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Ode mnie garść statystyk jeśli Ktoś z Was lubi takie informacje. Podsumowałem tydzień za wyjątkiem oczywiście dzisiejszego meczu. Linie z las vegas hilton contest, bo jakieś przyjąć musiałem  : seahawks -5.5 faworyt/over cardinals 41 patriots -3.5 jets 43 (dogrywka) underdog/over chargers -7 faworyt/under jaguars 45 bengals 46.5 underdog/over lions -2.5 bills 44 underog/zwrot dolphins -6 bears -1 redskins 48.5 underdog/over cowboys 56 underdog/under eagles -3 rams 42 panthers -7 faworyt/over buccaneers 43 falcons -6.5 faworyt/over 5-4 ATS dla underdogów licząc mecz czwartkowy 5-3 ATS dla underdogów w meczach z 19:00 w niedzielę i poza tym, że pokryli handi to wygrali swoje mecze jets, bengals, bills, redskins, cowboys 6-2-1 dla over włączając czwartek ================================================================= Texans 39 underog/under Chiefs -6.5 49ers -3.5 faworyt/over titans 41 browns 45.5 packers -8.5 faworyt/under ravens 41 steelers -2 faworyt/under 3-1 ATS dla faworytów w meczach z 22-giej 7-6 ATS dla faworytów z czwartkowym spotkaniem 3-1 dla under co daje licząc wcześniejsze mecze 7-5-1 dla over ================================================================= broncos -6.5 colts 56.5 underdog/over bilans licząc ze spotkaniem z nocy: 7-7 ATS faworyci/underdogi (w tym 6 underdogów wygrało swoje mecze) 7-7 ATS goście/gospodarze 8-5-1 dla over po niedzielnym nocnym spotkaniu Idealne splity za wyjątkiem sum w meczu  (przyznam, że liczyłem na underowy tydzień po zeszłym) pzdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Oj faktycznie sypnęło kontuzjami. Jeszcze Lance Briggs z Bears 4-6 tygodni I dodatkowo zmarł dziś właściciel Titans. Wczoraj pięknie Buffalo i Indiana. Eagles żenada całkowita, no ale co zrobić. Dzisiejszy mecz jest wyjątkowy, bo podobno jeszcze nigdy w historii drużyna mająca bilans 0-6 nie była faworytem więcej niż 3 punktowym. Giants oglądam regularnie i w ostatnim meczu faktycznie już widać było lekkie ożywienie w ataku. Ale to wciąż nie jest dobra gra i może być za mało na pierwsze zwycięstwo. Z drugiej strony, naprawdę nie chce mi się wierzyć, że posiadacz dwóch pierścieni mistrzowskich, przy takich receiverach, może spieprzyć sprawę po raz 7 z rzędu. Według niektórych wyliczeń, Giants mają w tym roku najtrudniejszy kalendarz ze wszystkich. Tylko ciekawe, że grają w najsłabszej dywizji 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 4,621
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 4,621 |
Bierę Giants -4 po @1.99. Już poprzednio na nich grałem przeciwko Bears i mają potencjał 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
W Tampie zawodnicy poobijani a kibice już tylko czekają na zwolnienie Schiano. Carolina przeciwnie, po bardzo dobrych ostatnio meczach humory dopisują. Zarówno atak jak i obrona lepsza niż w Tampie. Zagrałbym sobie Panthers, ale aż zbyt pięknie to wygląda. Coś czuję, że Bucs wyfarcą jakieś punkty w garbage time i tyle będzie z handi. Jakieś opinie? Za to szefowie Rams po kontuzji Bradforda, postanowili wypróbować czy przypadkiem nie dałoby się namówić Bretta Favre'a na powrót  Niestety, na razie Brett nie jest zainteresowany, chociaż przecież całkiem niedawno jego agent rzucił tak mimochodem informację, że Favre jest teraz w świetnej formie. PS. No i Giants wygrali  ale w czymś, co określone zostało najgorszym meczem MNF w historii  To i tak lepiej niż uczestniczyć w takim meczu i go przegrać 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
To się nazywa des-pe-ra-cja przez duże D w Rams. Niech jeszcze może zadzwonią do Kurta Warnera albo wyrwą LDT z studia telewizyjnego, bo running game też u nich leży. Panthers jest podejrzane, potwierdzam  na papierze niby wszystko świetnie, ale obawa o backdoor cover jest na pewno. Mam dziwne wrażenie ze to taka ekipa w którą wszyscy muszą przestać wierzyć, żeby mogła grac dobrze (czyli po prostu jako underdog). Dziś duza rola faworyta i zobaczymy jak im pójdzie z dzwignięciem tego niespecjalnie ciężkiego w tym roku (Tampa) ciężaru. A nastroje w Tampie u Grega "autocratic bully" Schiano jak zawsze napięte  "How bad is it there? It's worse than you can imagine," one NFL player who spent 2012 with the Bucs recently told Silver. "It's like being in Cuba." http://www.nfl.com/news/story/0ap20...egime-like-being-in-cuba-former-buc-says
Last edited by Skiper; 24/10/2013 22:35.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
nfl tampa bay +6.5 (2.04) linia na karolcię powinna być w granicach -10 do -14, więc albo to podpucha i tampa pokryje handi, albo "sometimes public must win"  Wszelkie statystyki i trandy (przynajmniej większość) przemawiają za typem na carolinę, ale jednak dusza buntownika wzięła u mnie górę, rano się okaże ncaaf mid tenn state +9.5 (2.01)
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
No i nie było żadnego point shaving, pewna wygrana Panthers. Jestem bardzo ciekaw co będzie dalej z Tampą. Z tego co czytałem, to Glazery nie lubią zmian coachów w trakcie sezonu. Ale teraz chyba sytuacja ich do tego zmusi, bo Schiano jest maksymalnie znienawidzony przez kibiców, ale też coraz głośniej słychać narzekania graczy. Na przykład Revis powiedział wczoraj, że zespół już chyba nie wierzy w trenerów i ich schematy. Jedyny pozytyw dla kibiców jest taki, że kontuzja Douga Martina nie jest tak poważna jak mówiono i przy dobrych wiatrach może wrócić już w listopadzie. PS. Ten handicap na Redskins to nie za wysoki? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Za wysoki ale sam wiesz jak to jest z Peytonem w tym roku. Oczekuje rebound-game po stosunkowo słabym występie z Colts. Z innej beczki, taka "ciekawostka": 7. Did You Know: Among 36 qualifying quarterbacks in the NFL this season, Tom Brady ranks 31st in completion percentage (55.4). In addition to completion percentage, he has a career-low in touchdown passes, total QBR, yards per attempt, and times sacked.  Generalnie coraz więcej głosów słychać że Tom się opuszcza, i że to nie tylko wina tego że musi grać z świeżakami i bywalcami szpitalów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Las Vegas Supercontest 3 najpopularniejsze ( bilans 4-12, 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3) DAL +3.5 SEA -10.5 NO -11.5 Liderzy MATTY ICE . CIN PIT WAS MIN SEA ROSEAL . TB CLE BUF OAK WAS 3POINTDOG . TB DET NO WAS ARI STEVE B1 . PHI BUF ARI MIN STL BRUNO AND CARMELLA. DAL NO NE NYJ OAK MONK SHOES & THE BEAR. DAL NO NE NYJ OAK JARHEAD . OAK DEN ATL MIN STL Matty Ice ma bilans 25-9-1, reszta liderów niewiele gorszy. Niegłupio 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Ogółem to głupia ta kolejka  Buffalo Bills (+11) @ 1.885 Jedyne co mi się rzuca w oczy. Po pierwsze oglądałem ich ostatni mecz i obrona potrafi naprawdę mocno przycisnąć. Atak również miał swoje dobre momenty. Po drugie, tak mówią moje magiczne statystyki. Po trzecie, NO jest jednym z 3 najpopularniejszych typów, gdzie jak widać bilans jest katastrofalny. Washington również miałem grać, ale z +13,5 spadło już do +11 i trochę się obawiam Manninga. Ale Denver ostatnio gra słabiutko w obronie, zresztą w sumie jak cały sezon. Jeszcze się zastanawiam, zobaczę jaki kurs będzie przed meczem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
A co do Brady'ego, to pewnie Skiper zdajesz sobie sprawę, że Tom jest drugim najstarszym podstawowym QB w lidze. I tak długo grał na najwyższym poziomie. Ocenia się, że najlepszy wiek dla QB to około 30 lat, po 33-34 roku zazwyczaj następuje mocny spadek w statystykach (no z wyłączeniem Favre'a czy Manninga).
Przy okazji, taki Stafford ma dopiero 25 lat i jeśli uda mu się ominąć kontuzje i dalej będzie miał do dyspozycji taką maszynę jak Calvin, to pobije jeszcze sporo rekordów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004 |
Głupie pytanie z mojej strony. Czy z racji zmiany czasu NFL jest dzisiaj o 18 naszego czasu ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Głupie pytanie z mojej strony. Czy z racji zmiany czasu NFL jest dzisiaj o 18 naszego czasu ? Tak
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Takie mnie naszły przemyślenia przy czwartku. 3 kolejki temu, w czwartkowym meczu, o wiele lepsi od rywala Bears dostali podejrzanie niski handicap w meczu z Giants i łatwo wygrali (choć może wynikowo tak nie wyglądało, ale handi pokryli). 2 kolejki temu Seattle dostało podejrzanie niski handicap w meczu z Arizoną i łatwo wygrali. W zeszłej kolejce Carolina dostała podejrzanie niski handicap w meczu z Tampą i łatwo wygrali. Dzisiaj Cincinnati dostaje podejrzanie niski handicap w meczu z Miami i...  Pisząc podejrzanie niski, mam na myśli statystycznie nieuzasadniony, przynajmniej dla mnie  Znowu trąbią wszędzie o trap game a na coversie 74% na CIN (więcej ma tylko NO). Na CBS wszyscy eksperci walą na CIN i 90% ludzi w sondzie. Aż strach zagrać na tych Bengals.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Na Miami też strach grać  po tym co ostatnio wyczyniają. Kluczowa, oprócz cieniutkiej offensive line, chyba kontuzja Camerona Wake'a, niby gra ale z niezaleczoną (kolejny idiota) przez co ni ma żadnego pass rushu. A jak ni ma pass rushu, to jak mają wygrywać? Generalnie po ich ostatniej wtopie z Pats to już terytorium must-win, bo jak nie to koniec sezonu. A w Cincy dokładnie na odwrót, panują niepodzielnie w dywizji, więc może jakieś rozluźnienie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Amerykanie lubią róznego rodzaju trendy, statystyki i dzisiaj pewnie też gra większość na cincinnati zgodnie z trendem, który tu @Ghost podał. Przynajmniej tak to wygląda procentowo na różnego rodzaju stronach. Pytanie jest tylko takie gdzie są większe pieniądze postawione? zazwyczaj bowiem ta strona przegrywa. Nie zawsze % to pokazują niestety. Też nie mam przekonania do miami i tak przesadzając, jeśli obydwie drużyny miałyby grać - no nie wiem - np. o bajońskie kontrakty, to bez wahania stawiałbym na cincinnati. Swoja drogą taki "wtajemniczony" linesmaker z drugim stojąc sobie gdzieś na przysłowiowej fajce i rozmawiając muszą mieć niezłą "polewkę" z wszystkich którzy się zastanawiają - pułapka, czy nie pułapka, grać tych czy tamtych...
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|