|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
[b]Nowe lotnisko w Berlinie rozpocznie pracę wiosną 2014 r.[/b] [ wyborcza.biz] A miało być gotowe przed Euro 2012.  Do tego nowe lotnisko miało kosztować 2,5 mld Euro a teraz się okazuje, że wszystko zakończy się kwotą aż 4,7 mld Euro.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
Ktos się wybiera w tym roku do Radomia? http://www.airshow.sp.mil.pl/
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745 |
Ona na pewno  [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
No i wreszcie poleciałem tym nowym 787 wczoraj. Nie starałem się specjalnie, akurat tak wyszło że na wybranej trasie, za punkty, była to najlepsza opcja jeśli chodzi o połączenie & godziny lotów.
Sam samolot się niczym za bardzo nie wyróżnia. Okna są większe, ale jakby wydłużone w górę. Wcale nie przydatne bo gwiazd się raczej nie ogląda przez okno w samolocie. Do tego w dzień słońce bardziej denerwuje. Ciekawy jest system przyciemniania okien, ale wolę tu tradycyjny sposób.
Ciężko powiedzieć czy samolot jest cichszy niż poprzednie modele Boeinga, mi na tym specjalnie nie zależy bo nie szukam totalnej ciszy i nawet bym tego nie chciał, ale wydawało mi się że sama cyrkulacja powietrza w tym samolocie strasznie głośno działa. No ale tak jak wspomniałem mi to absolutnie nie przeszkadza, taki szum pomaga mi zasnąć nawet.
Ze strony pasażera to ciężko odczuć różnicę, to głównie księgowi mają ja zauważyć poprzez niższe spalanie paliwa. Największy atut to "świeżość" wnętrz, czuje się że jesteśmy na pokładzie nowej maszyny. Na pewno jest to ciekawy samolot z dobrą przyszłością przed sobą, obecnie w tej kategorii nie ma konkurenta dopóki Airbus nie wypuści A350 XWB w przyszłym roku.
Ale generalnie nie ma co porównywać małego 787 z A380, ten drugi to jest prawdziwy król niebios.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Byles? Ja sie pewnie do Ostravy we wrześniu wybiore.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
Zna się ktoś na tym wyszukiwaniu tych tanich połączeń ? Nie mam pojęcia jak tego szukać, a chciałbym z dziewczyną wybrać się tutaj: http://www.miniatur-wunderland.com/visit/approach/general-directions/ Termin obojętnie, chcemy tam polecieć jak najtańszym kosztem na 1-2 dni, w sumie mógłby być nawet jeden dzień, bo poza tym parkiem miniatur to ja nic innego nie chcę tam zwiedzać... Wylot tez obojętnie, Gdańsk, Toruń, Warszawa, Poznań... To jak ? Pomożecie ? :-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Zna się ktoś na tym wyszukiwaniu tych tanich połączeń ? Nie mam pojęcia jak tego szukać, a chciałbym z dziewczyną wybrać się tutaj: http://www.miniatur-wunderland.com/visit/approach/general-directions/ Termin obojętnie, chcemy tam polecieć jak najtańszym kosztem na 1-2 dni, w sumie mógłby być nawet jeden dzień, bo poza tym parkiem miniatur to ja nic innego nie chcę tam zwiedzać... Wylot tez obojętnie, Gdańsk, Toruń, Warszawa, Poznań... To jak ? Pomożecie ? :-) Wylot 1 listopada, powrót 3 - łączny koszt 316 zł. Jak masz kogoś z kartą wizzclub to będzie 264. Nie wiem czy o takie kwoty chodziło ale to już chyba jest do przyjęcia. Kogoś z kartą zawsze możesz znaleźć tu ---> http://www.fly4free.pl/forum/kontakty-w-sprawie-zakupow-bez-haraczu,181,4813 Gnacik...zróbcie sobie wycieczkę Poznań - Berlin - Hamburg :> polskim busem + pociąg. Wyjdzie taniej i ciekawiej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
Byles? Ja sie pewnie do Ostravy we wrześniu wybiore. Byłem w sobote. Ogolnie korki zeby sie tam dostac, potem szukanie parkingu, potem jeszcze dojazd autobusem do samego lotniska. Duzo samolotow, niesamowite pokazy helikopterami czy innymi nie odrzutowcami jak np robią beczke, to zapiera dech w piersiach, po prostu wydaje sie ze nie da rady tego zrobic  Odrzutowcom towarzyszył niesamowity huk. Ogólnie impreza na plus, polecam, mam jakieś fotki, ale nic specjlanego, głównie tego co tam stało, obiektów latających nie robiłem bo za słaby aparat i co chwile czekałem, na coś ciekawszego 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2010
Posty: 11,666
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2010
Posty: 11,666 |
14 tysięcy kontrolerów ruchu lotniczego zrzeszonych w europejskiej organizacji ACTEUC szykuje się do największego od ponad dziesięciu lat strajku. Jeśli protest, który ma się odbyć 10 października dojdzie do skutku, podróże lotnicze po naszym kontynencie w dniu akcji mogą być koszmarem. Pasażerowie dostaną w ten sposób rykoszetem w wymianie ciosów między ACTEUC a Komisją Europejską, która planuje wdrożenie nowego prawodawstwa regulującego europejską kontrolę lotniczą. Zdaniem szefostwa organizacji zrzeszającej kontrolerów KE do 2020 r. oczekuje '10-krotnego zwiększenia bezpieczeństwa lotów, przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładów na kontrolę unijnego ruchu lotniczego o połowę', co ma być nierealne http://www.fly4free.pl/tego-dnia-unikaj-podrozy-samolotem/
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Ciekawe czy to dojdzie do skutku bo paraliż byłby ogromny. Natomiast na Okęciu ostatnio aż mile byłem zaskoczony. Przyleciałem małym Embraerem i choć na poprzednim lotnisku autobusami podwozili pasażerów to w Warszawie.. wychodziliśmy przez "rękaw".  Do tego po raz pierwszy mi się zdarzyło na Okęciu by tak szybko bagaż obsłużyli. Kiedyś czekało się horrendalnie długo, normalnie makabra była. A tym razem zanim doszedłem to już widziałem jak moje walizki jeżdżą w kółko. A już miałem sobie pójść na jedno duże z kija zakładając, że min. 30 minut czekania będzie... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
19/20 wrzesnia sa DNI NATO w Ostravie. Wlot za free. W niedziele to samo co w sobotę,ale w niedziele zawsze sa tlumy, sobota spokojniejsza. Beda Eurofajtery, Gripeny, F16, tankowanie w powietrzu, helikoptery, pewnie pokaz wojsk czeskich. Do tego mnnostwo statyki http://www.natodays.cz/on-displayW tym roku nie bedzie chyba US Army, oni beda chyba w tym czasie w Syrii  Ktos sie wybiera? Ostrav nalezy niedaleko granicy z naszym krajem. Jak kogos nie przekonuja wojskowe samoloty w powietrzu to jest jeszcze bonus w postaci czeskiej gastronomii  A jak ktos nie lubi, jest tez polska: kebab i hot dogi. Ja planuje w sobote.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Natomiast na Okęciu ostatnio aż mile byłem zaskoczony. Przyleciałem małym Embraerem i choć na poprzednim lotnisku autobusami podwozili pasażerów to w Warszawie.. wychodziliśmy przez "rękaw".  A jeszcze zapomniałem dodać, że niecały miesiąc temu wracałem Dreamlinerem linii JAL z Tokyo do Singapuru... i dowozili nas pod samolot autobusami. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2010
Posty: 11,666
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2010
Posty: 11,666 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|