|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
Podstawek, jak Ci się udało wyleczyć piszczele? ja ciągle walcze ale się nawraca co jakiś czas :/
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211 |
A w której dokładniej części Was bolą ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
u mnie tak 1/3 od dołu Wydaje się że to ta kontuzja: http://bieganie.pl/?show=1&cat=25&id=939ale nie mam np takiego objawu "Ból nasila czynne zginanie grzbietowe stopy wbrew oporowi oraz bierne zginanie podeszwowe" więc już sam nie wiem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
Ja z piszczelami miałem już na tyle poważny problem, że czułem je nawet przy spacerze czy jeździe na rowerze. Na serio wziąłem się za nie na początku sierpnia. Robili mi różne badania, ale z perspektywy czasu uważam, że były niepotrzebne. Ostatni trening miałem 7 sierpnia. 13 sierpnia miałem badania biomechaniczne - bieg w butach i boso po płaskim podłożu, chód boso i w butach, skoki z miejsca, bieg na bieżni. Podczas tych ćwiczeń miałem przypięte jakieś sensory/czujniki i wszystko było rejestrowane przez kamerę. Za tydzień, po opracowaniu wyników, wyszło, że problem tkwi w niestabilnym biodrze, stopie zachodzącej do środka i lekkiej pronacji (później wyszło, że była to kwestia złych butów, bo w innych nie miałem tej pronacji mimo, że obie pary były dla stopy neutralnej). Następnie zacząłem chodzić do fizjoterapeuty. On ręcznie nastawiał mi biodro (nie wiem, jak fachowo się to nazywa), masowanie (bardzo bolesne) mięśni piszczelowych i łydki. Do tego oczywiście ćwiczenia wzmacniające praktycznie wszystkie mięśnie - pośladkowe, czworogłowe, dwugłowe, łydkę, piszczelowe, płaszczkowaty (czy jakoś tak  ). Spotkania z fizjoterapeutą miałem raz w tygodniu, po miesiącu co 2 tygodnie. Wszystkie ćwiczenia mogłem robić w warunkach domowych, wystarczyła taśma rehabilitacyjna, beret rehabilitacyjny i mała trampolina (ale to po jakimś czasie). Oczywiście od samego początku nie czułem już bólu, gdyż pierwsze ćwiczenia nie obciążały piszczeli, ale po dwóch tygodniach już robiłem ćwiczenia w lekkim przysiadzie i było ok. Pierwszy trening biegowy zrobiłem 6 września więc po miesiącu. Żadnych dolegliwości. Najpierw raz w tygodniu, po dwóch tygodniach 2 razy w tygodniu, po kolejnych dwóch tygodniach 3 razy. Oczywiście cały czas robiłem ćwiczenia stabilizacyjne i wzmacniające. Zresztą te ćwiczenia robię do dzisiaj, 2 razy w tygodniu. Teraz nawet rozbiegania robię w tych "złych" butach i nie pojawia się żaden ból. W moim przypadku wzmocnienie mięśni + krótka przerwa załatwiły całą sprawę
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
miesiąc i po bólu  ekstra ! dzięki za wyczerpujący opis  Musze się w takim razie wybrać do fizjo
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
robił ktoś reklamacje w decathlonie? w bucie z boku na materiale w szwie coś puściło, wymienią na nowe na miejsci, czy wysyłka i czekanie?buty praktycznie nówki z 3 tyg stażem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Z ciekawosci jakie buty?
Jak masz paragon lub potwierdzenie z karty, normalnie dostajesz kase albo wymiana na towar w tej cenie lub wyzszy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
asics gt 2000 mam paragon.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
kupiłem za 100zł od chłopka z rejonu bo mu do stopy nie pasowały 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Nie powinno byc problemu. Jak cos to do kierownika.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
oddali mi bidule równowartość, nie mieli więcej na składzie.jedna para została na wystawie ale coś dziwnie podklejony był budzik.będzie trzeba coś szukać.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 148
member
|
|
member
Dołączył: Jun 2005
Posty: 148 |
Poczytałem, poczytałem wasze posty w tym temacie i postanowiłem od dzisiaj zacząć bieganie, na razie na bieżni ... spokojnym tempem 5km pokonane w czasie 34:45 sek.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
Dołącz do grupy na endo = )
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211 |
Poczytałem, poczytałem wasze posty w tym temacie i postanowiłem od dzisiaj zacząć bieganie, na razie na bieżni ... spokojnym tempem 5km pokonane w czasie 34:45 sek. Wow lucio, witaj stary kolekcjonerze ;-) tak jak kukos pisze, dołaczaj do endo no i niech Cie wciagnie ;-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
Kim jest ten Pan w kominiarce co biega tak dużo w naszych rywalizacjach?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Platini to świr 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Chlopy patrzcie na to http://www.strava.com/segments/1638547 Niecale 53 km podjazdu, srednio 4 %, 2180 przewyzszenia. I to tylko jeden podjazd, miec cos takiego kolo domu, rewelacja 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
ty się ciesz, że masz koło domu i tak rewelacyjne podjazdy  choć fakt, piękna trasa i fajny powrót
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|