Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 10 z 10 1 2 8 9 10
Conrad #6148368 04/02/2014 21:02
Dołączył: May 2006
Posty: 2,326
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: May 2006
Posty: 2,326
mbank już od dawna schodzi na psy, ciągłe podnoszenie prowizji, dodatkowe opłaty (2zł za zmianę pinu to kpina, g*&*&* ich interesuje bezpieczeństwo użytkownika) nie mówiąc już o kursach walutach czy produktach dodatkowych. Raptem miesiąc temu leczenie zakończyła moja dziewczyna po małym wypadku na stoku. Jakie było moje zdziwienie gdy po wykupieniu najdroższego ubezpieczenia mbank odmówił mi wypłaty nawet 1zł odszkodowania. Powód ? Uraz którego nabawiła się moja dziewczyna nie jest klasyfikowany w kategoriach trwałego inwalidztwa ??!! Najdroższe ubezpieczenie, z opcją na uprawianie sportów zimowych w górach i musiałoby jej nogę ujebac chyba do samego biodra żeby te cholery z bankowości internetowej poczułyby się do jakiejkolwiek odpowiedzialności. Nie polecam wink

Kellthorn #6148370 04/02/2014 21:08
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Zgadzam się, mbank jest na równi pochyłej i leci ostro w dół. Założyłem tam konto w 2001 roku i wtedy to było coś. Teraz są cieniem samych siebie, zarówno pod względem opłat za nic jak i pod wzgledem wciskanych klientom ubezpieczeń.

Don #6148421 04/02/2014 21:55
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Originally Posted by Don
4.5 to nie dostaniesz, chyba że euro jeszcze skoczy ostro.
Tu masz aktualne kursy, obecnie 4.36, elegancko.
http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut/

W ostatnie wakacje robiłem zwroty po 4,44, a wtedy kurs średni był dużo niższy niż dzisiaj. Zobaczymy jak to będzie w najbliższy poniedziałek. Bardzo mnie to ciekawi.

Pawcias #6148427 04/02/2014 22:00
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Teraz się upewniłem i przepraszam, 4,33 w wakacje, ale i tak sporo.

Pawcias #6154342 10/02/2014 04:41
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Originally Posted by Pawcias
Originally Posted by Pawcias
przelew tak jak mówisz może być coś koło 3,90,

Może trochę przegiąłem z tym 3,90. Powiedzmy 3,90 - 4,10 żeby nie było. Zobaczymy co wyjdzie za kilka dni. Generalnie obstawiam zwrot po kursie 4,30 - 4,50 i jestem prawie pewien że tak będzie.
I jak tam z tym zwrotem, wiadomo już coś ? wink

Don #6154960 11/02/2014 05:01
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Originally Posted by Don
Originally Posted by Pawcias
Originally Posted by Pawcias
przelew tak jak mówisz może być coś koło 3,90,

Może trochę przegiąłem z tym 3,90. Powiedzmy 3,90 - 4,10 żeby nie było. Zobaczymy co wyjdzie za kilka dni. Generalnie obstawiam zwrot po kursie 4,30 - 4,50 i jestem prawie pewien że tak będzie.
I jak tam z tym zwrotem, wiadomo już coś ? wink

Tak wiadomo. Niestety tym razem się pomyliłem. Robiłem kilka zwrotów w zeszłym roku w różnych konfiguracjach, czyli różne banki itd. zawsze był kurs sprzedaży, czyli ten wyższy.

W zeszłym tygodniu zrobiłem tak jak obiecałem zwrot na kartę kredytową mBanku. Dzisiaj zaksięgowane. Wypłacałem Euro. Kurs 3,98. Dzsiejszy kus średni NBP 4,18... W zeszłym roku w takiej sytuacji miałem zwrot po kursie 4,30.

Dla porównania w piątek wypłacałem z bankomatu Skrillem. Ich kurs 4,24...

Conrad #6155079 11/02/2014 08:27
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Ok dzięki za info. A co do kursu z karty Skrilla, to lepiej weź kalkulator w dłoń i przelicz jeszcze raz, bo podejrzewam że twa radość z wysokiego kursu jest przedwczesna wink

Don #6155122 11/02/2014 15:56
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Co do mBanku 3,98 to nie jest nawet kurs kupna.

Co do Skrill: wypłata w piątek , fakt jeszcze nie jest zaksięgowana, źle spojrzałem. 4,24808 taki kurs miałem zaksięgowany 04.02, wypłata z bankomatu we wcześniejszy piątek.

Kursy Skrill z końcówki stycznia to około 4,15. W sklepie płacę w Euro ostatnio ze względu na awarie karty dlatego nie moge porównać kursów z każdego dnia. Z bankomatu wypłacam Skrillem w złotówkach raz, dwa razy w tygodniu, w zależności jak mi idzie na Betfair.

Dla porównania kurs średni Euro z 04.02 to 4,24, kurs z końcówki stycznia to około 4,15 -4,22, czyli mniej więcej tyle co dzisiaj.

Co ciekawe kursy podawane przez mBank jako średnie różnią się od średnich kursów NBP z danego dnia czasem nawet o 3 grosze. Nie wiem z czego to wynika. Być może NBP ustala średni kursu około południa, a mBank w jakiejś innej godzinie, kiedy kurs na giełdzie jest już nieco inny.

Conrad #6155177 11/02/2014 19:09
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
Chłopcy, 20 listopada mBank zmienił walutę rozliczeniową dla kart Visa na złotówki. Tak więc od 20 listopada przewalutowanie robi wam Visa, a po tym mBank kradnie swoje 5%.

Na przykładzie Visa przeliczyła po 4,19, a mBank zajumał 5% i z 4,19 zrobiło się 3,98.

Z tego właśnie powodu założyłem sobie konto w EUR.

źródło:
http://www.mbank.pl/aktualnosci/post,3271,zmiana-waluty-rozliczeniowej-dla-kart-visa.html
http://www.mbank.pl/pomoc/info/karty/karty-platnicze-waluty-rozliczeniowe.html

Gandhi #6155290 11/02/2014 21:03
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Dzięki za info. Portfele internetowe Skrill i Neteller zyskują w tym momencie na wartości smile

Conrad #6155321 11/02/2014 21:31
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Gandhi - w takim razie w mbanku nie masz już szans na przewalutowanie po kursie sprzedaży. Zatem można normalnie wypłacić przelewem z MB albo zwrot na kartę prowadzoną w euro i wyjdzie na jedno i to samo praktycznie. Dobrze myślę czy jednak coś pominąłem ?

Conrad #6155323 11/02/2014 21:35
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Chyba że pozostaje ekarta.
Tutaj można wybrać USD i EUR a jej zamiana waluty rozliczeniowej nie dotyczy z tej informacji na stronce.

Don #6155348 11/02/2014 22:03
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Originally Posted by Don
Gandhi - w takim razie w mbanku nie masz już szans na przewalutowanie po kursie sprzedaży. Zatem można normalnie wypłacić przelewem z MB albo zwrot na kartę prowadzoną w euro i wyjdzie na jedno i to samo praktycznie. Dobrze myślę czy jednak coś pominąłem ?
W sumie trochę zamieszałem - sprawdziłem dawne wypłaty ze skrill na konto bankowe i samo skrill przeliczało po kursie ze swoją prowizją. Wychodził gorszy od średniego.
Więc usystematyzujmy...
Wypłata skrill - mbank przelew = kurs pomiędzy kupna a średnim
Zwrot na kartę zwykłą w PLN = kurs gorszy od kupna
Zwrot na kartę w EUR = kurs średni

Zostaje ta ekarta, czyli jeśli się nic nie zmieniło i została waluta rozliczeniowa (np euro), to powinni tak jak dotychczas przeliczać po kursie sprzedaży. Tutaj co innego na infolinii gadają (że po kursie kupna było zawsze), a praktyka pokazywała co innego.

Don #6155389 11/02/2014 22:34
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Don masz rację, ale warto dodać, że wypłata kartą Skrill/Neteller z bankomatu daje kurs średni, albo bardzo zbliżony + prowizja 1,80/4,00 Euro. Płatność kartami Skrill/Neteller w sklepie, czyli tak zwane POS, to przewalutowaie około 3% w stosunku do kursu średniego na dzień księgowania, czyli kurs brany 2 - 3 dni robocze później po fizycznym dokonaniu transakcji.

Strona 10 z 10 1 2 8 9 10

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, Sensei, latajaca_holenderka), 2,432 gości, oraz 9 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,176
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1