|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 2,326
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2006
Posty: 2,326 |
mbank już od dawna schodzi na psy, ciągłe podnoszenie prowizji, dodatkowe opłaty (2zł za zmianę pinu to kpina, g*&*&* ich interesuje bezpieczeństwo użytkownika) nie mówiąc już o kursach walutach czy produktach dodatkowych. Raptem miesiąc temu leczenie zakończyła moja dziewczyna po małym wypadku na stoku. Jakie było moje zdziwienie gdy po wykupieniu najdroższego ubezpieczenia mbank odmówił mi wypłaty nawet 1zł odszkodowania. Powód ? Uraz którego nabawiła się moja dziewczyna nie jest klasyfikowany w kategoriach trwałego inwalidztwa ??!! Najdroższe ubezpieczenie, z opcją na uprawianie sportów zimowych w górach i musiałoby jej nogę ujebac chyba do samego biodra żeby te cholery z bankowości internetowej poczułyby się do jakiejkolwiek odpowiedzialności. Nie polecam 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Zgadzam się, mbank jest na równi pochyłej i leci ostro w dół. Założyłem tam konto w 2001 roku i wtedy to było coś. Teraz są cieniem samych siebie, zarówno pod względem opłat za nic jak i pod wzgledem wciskanych klientom ubezpieczeń.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
W ostatnie wakacje robiłem zwroty po 4,44, a wtedy kurs średni był dużo niższy niż dzisiaj. Zobaczymy jak to będzie w najbliższy poniedziałek. Bardzo mnie to ciekawi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Teraz się upewniłem i przepraszam, 4,33 w wakacje, ale i tak sporo.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748 |
przelew tak jak mówisz może być coś koło 3,90, Może trochę przegiąłem z tym 3,90. Powiedzmy 3,90 - 4,10 żeby nie było. Zobaczymy co wyjdzie za kilka dni. Generalnie obstawiam zwrot po kursie 4,30 - 4,50 i jestem prawie pewien że tak będzie. I jak tam z tym zwrotem, wiadomo już coś ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
przelew tak jak mówisz może być coś koło 3,90, Może trochę przegiąłem z tym 3,90. Powiedzmy 3,90 - 4,10 żeby nie było. Zobaczymy co wyjdzie za kilka dni. Generalnie obstawiam zwrot po kursie 4,30 - 4,50 i jestem prawie pewien że tak będzie. I jak tam z tym zwrotem, wiadomo już coś ?  Tak wiadomo. Niestety tym razem się pomyliłem. Robiłem kilka zwrotów w zeszłym roku w różnych konfiguracjach, czyli różne banki itd. zawsze był kurs sprzedaży, czyli ten wyższy. W zeszłym tygodniu zrobiłem tak jak obiecałem zwrot na kartę kredytową mBanku. Dzisiaj zaksięgowane. Wypłacałem Euro. Kurs 3,98. Dzsiejszy kus średni NBP 4,18... W zeszłym roku w takiej sytuacji miałem zwrot po kursie 4,30. Dla porównania w piątek wypłacałem z bankomatu Skrillem. Ich kurs 4,24...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748 |
Ok dzięki za info. A co do kursu z karty Skrilla, to lepiej weź kalkulator w dłoń i przelicz jeszcze raz, bo podejrzewam że twa radość z wysokiego kursu jest przedwczesna 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Co do mBanku 3,98 to nie jest nawet kurs kupna.
Co do Skrill: wypłata w piątek , fakt jeszcze nie jest zaksięgowana, źle spojrzałem. 4,24808 taki kurs miałem zaksięgowany 04.02, wypłata z bankomatu we wcześniejszy piątek.
Kursy Skrill z końcówki stycznia to około 4,15. W sklepie płacę w Euro ostatnio ze względu na awarie karty dlatego nie moge porównać kursów z każdego dnia. Z bankomatu wypłacam Skrillem w złotówkach raz, dwa razy w tygodniu, w zależności jak mi idzie na Betfair.
Dla porównania kurs średni Euro z 04.02 to 4,24, kurs z końcówki stycznia to około 4,15 -4,22, czyli mniej więcej tyle co dzisiaj.
Co ciekawe kursy podawane przez mBank jako średnie różnią się od średnich kursów NBP z danego dnia czasem nawet o 3 grosze. Nie wiem z czego to wynika. Być może NBP ustala średni kursu około południa, a mBank w jakiejś innej godzinie, kiedy kurs na giełdzie jest już nieco inny.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695 |
Chłopcy, 20 listopada mBank zmienił walutę rozliczeniową dla kart Visa na złotówki. Tak więc od 20 listopada przewalutowanie robi wam Visa, a po tym mBank kradnie swoje 5%. Na przykładzie Visa przeliczyła po 4,19, a mBank zajumał 5% i z 4,19 zrobiło się 3,98. Z tego właśnie powodu założyłem sobie konto w EUR. źródło: http://www.mbank.pl/aktualnosci/post,3271,zmiana-waluty-rozliczeniowej-dla-kart-visa.html http://www.mbank.pl/pomoc/info/karty/karty-platnicze-waluty-rozliczeniowe.html
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Dzięki za info. Portfele internetowe Skrill i Neteller zyskują w tym momencie na wartości 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748 |
Gandhi - w takim razie w mbanku nie masz już szans na przewalutowanie po kursie sprzedaży. Zatem można normalnie wypłacić przelewem z MB albo zwrot na kartę prowadzoną w euro i wyjdzie na jedno i to samo praktycznie. Dobrze myślę czy jednak coś pominąłem ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748 |
Chyba że pozostaje ekarta. Tutaj można wybrać USD i EUR a jej zamiana waluty rozliczeniowej nie dotyczy z tej informacji na stronce.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748 |
Gandhi - w takim razie w mbanku nie masz już szans na przewalutowanie po kursie sprzedaży. Zatem można normalnie wypłacić przelewem z MB albo zwrot na kartę prowadzoną w euro i wyjdzie na jedno i to samo praktycznie. Dobrze myślę czy jednak coś pominąłem ? W sumie trochę zamieszałem - sprawdziłem dawne wypłaty ze skrill na konto bankowe i samo skrill przeliczało po kursie ze swoją prowizją. Wychodził gorszy od średniego. Więc usystematyzujmy... Wypłata skrill - mbank przelew = kurs pomiędzy kupna a średnim Zwrot na kartę zwykłą w PLN = kurs gorszy od kupna Zwrot na kartę w EUR = kurs średni Zostaje ta ekarta, czyli jeśli się nic nie zmieniło i została waluta rozliczeniowa (np euro), to powinni tak jak dotychczas przeliczać po kursie sprzedaży. Tutaj co innego na infolinii gadają (że po kursie kupna było zawsze), a praktyka pokazywała co innego.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Don masz rację, ale warto dodać, że wypłata kartą Skrill/Neteller z bankomatu daje kurs średni, albo bardzo zbliżony + prowizja 1,80/4,00 Euro. Płatność kartami Skrill/Neteller w sklepie, czyli tak zwane POS, to przewalutowaie około 3% w stosunku do kursu średniego na dzień księgowania, czyli kurs brany 2 - 3 dni robocze później po fizycznym dokonaniu transakcji.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|