|
|
Dołączył: Jul 2011
Posty: 2,869
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2011
Posty: 2,869 |
Panowie, jakieś kierunki na połowę października? Był ktoś w tym okresie na Gran Canaria? Czy może jakieś inne miejsca, gdzie można zobaczyć coś ciekawego, a i temperatura do tego odpowiednio wysoka?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
rzut rozny
|
|
rzut rozny
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877 |
Panowie, ktoś był może tutaj ? http://www.tui.pl/wakacje-samolotem/blisko-i-cieplo/wyspy-kanaryjskie/gran-canaria/hotele;show,2322,mogan-princess-lpa53004?hotel=10216&m=h&transport=1#/wylot=KTW,KRK&food=A&len=ln68&len=7&data_od=01 Wrz 2014&data_do=16 Wrz 2014&dt_from=02-09-2014&os_dorosle=2&hi_tab=hi-opinions&only_tabs=1
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151 |
na lanzorote http://www.princesayaiza.com/polecam, tylko trochę drogi  a z tańszych to polecam sieć Iberostara, byłem już w kilku i się nie zawiodłem
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
rzut rozny
|
|
rzut rozny
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877 |
Panowie może głupie pytanie ale jednak na czasie  Co robi biuro podróży w przypadku wybuchu wulkanu gdy np. wycieczka jest już wykupiona? Chodzi mi np. o to , że mam termina na 3 września wulkan wybucha i zostaje sparaliżowany ruch lotniczy w europie ? Kasa zostaje zwrócona czy jak to wygląda hehehe ?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
rzut rozny
|
|
rzut rozny
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Znajomi mieli wykupone wczasy do miejscowosci, ktora zalala powodz, wiec odwolano loty itp. Zaproponowano im zwrot kasy lub jakas inna wycieczke w inne miejsce.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
rzut rozny
|
|
rzut rozny
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877 |
Znajomi mieli wykupone wczasy do miejscowosci, ktora zalala powodz, wiec odwolano loty itp. Zaproponowano im zwrot kasy lub jakas inna wycieczke w inne miejsce. Dzięki Lupus  no to lecę na Rodos 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
byl ktos w Pekinie na pare dni? Lece niedlugo do Sydney i szukam jakiegos przystanku na kilka dni. Tajlandie odrzucilem bo teraz pora deszczowa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 4,446
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 4,446 |
Pekin do ogarnięcia w 3dni. Fajna jest teraz opcja z Chinami, że można przylecieć na 72h bez konieczności wykupienia wizy.(przylot i wylot do innego państwa) Chyba można tak zrobić z 4miastami. Ogólnie to Szanghai, Pekin na takie coś ok, nie wiem czy można to zrobic z Hong Kongiem(lądując w Guangzhou)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
a jeszcze mam takie pytanie, wyrabiam sobie wize do chin, jestem np w PEkinie 4 dni, potem mam lot do sydney ale z przesiadka w Honk Kongu np 4h czy potrzebuje drugiej wizy, czy nie? Nie ouszczalbym lotniska. Bo ogolnie tam jest tak, ze wiza jednorazowa traci waznosc jesli sie opusci jedno z wiekszych miast np. Pekin, HK czy Szanghaj.
I drugie pytanie rzeczywiscie ciezko znalezc kogos z angielskim? Jak Ty kupowales rozne rzeczy?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Malta.
Do wyboru opcja trzydniowa lub siedmiodniowa. Którą polecacie?
Czy tydzień to nie za dużo na tak małą wyspę?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957 |
Byłem w tym roku i w HK i Shanghai. W obu przypadkach były to również przesiadki do innych miejscowości Chińskich więc wiza normalnie obowiązuje.
Na lotnisku się spokojnie dogadasz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957 |
Posiada ktoś z Was kartę Wizz Discount Club?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351
Comfortably Numb
|
|
Comfortably Numb
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351 |
Posiada ktoś z Was kartę Wizz Discount Club? Ja posiadam Wizz Discount Club, ale nie ma to już związku z żadną kartą. Każdy może sobie teraz to wykupić na stronie Wizzaira, koszt to jakoś 130 zł.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957 |
Posiada ktoś z Was kartę Wizz Discount Club? Ja posiadam Wizz Discount Club, ale nie ma to już związku z żadną kartą. Każdy może sobie teraz to wykupić na stronie Wizzaira, koszt to jakoś 130 zł. Aha, kumam. Bo w sumie nigdy sie w to nie zagłębiałem  . To jest opłata na rok?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351
Comfortably Numb
|
|
Comfortably Numb
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351 |
Na rok. Jeśli latasz min. 2x do roku Wizzem, albo raz ale w większej ekipie, to taki wydatek powinien się już zwrócić. Przykład: kumpel leciał do siostry do Dortmundu razem z żoną, dzieciakiem i teściami (5 biletów) i gdyby kupował to samodzielnie, zapłaciłby ponad 1600 zł. Ja mu to kupiłem za 1100 zł (6 biletów bo nazwisko posiadacza WDC musi być na danej rezerwacji)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Kiedys bylo tak, ze ta karte mozna bylo kupic w dowolnym momencie. Pozniej, ze dopiero w przypadku kupowania bilety, jak jest teraz?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351
Comfortably Numb
|
|
Comfortably Numb
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351 |
Mylicie trochę pojęcia panowie. Karta kredytowa (kiedyś CitiBanku, od niedawna Raiffeisena) już nie daje żadnych bonusów. A przynajmniej karta CitiBanku którą ja posiadam. Swego czasu CitiBank współpracował z Wizzairem - wtedy kredytówka z różowym samolocikiem po pierwsze pozwalała na ominięcie opłaty manipulacyjnej przy rezerwacji biletu (0 zł zamiast kilkudziesięciu), a po drugie można było sobie nabijać złotówki na bilety, za każdą transakcję bezgotówkową wykonaną tą kartą (10 zł wydane kartą = 1 zł na bilety WizzAir). Właśnie dla tych dwóch powodów zdecydowałem się na tę kartę. Niestety, jakiś czas temu Wizzair wprowadził opłaty manipulacyjne (30 zł) dla wszystkich - nawet dla posiadaczy tej dedykowanej kredytówki. I dlatego, w ramach można powiedzieć rekompensaty, Wizzair rozdawał wszystkim posiadaczom kart darmowe członkostwo we wspomnianym Wizz Discount Clubie (WDC). Mam to ważne do stycznia'15. A niedawno (w czerwcu jakoś) okazało się że ta moja karta już do niczego mi nie jest potrzebna bo Wizz zakończył współpracę z CitiBankiem i w tym momencie nawet złotówek sobie nie mogę nabijać. Co do WDC - każdy kto ma konto na wizzair.com może sobie w dowolnym momencie kupić członkostwo. 139 zł na rok. http://wizzair.com/pl-PL/travel_services/Wizz_Xclusive_Club
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351
Comfortably Numb
|
|
Comfortably Numb
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351 |
Malta.
Do wyboru opcja trzydniowa lub siedmiodniowa. Którą polecacie?
Czy tydzień to nie za dużo na tak małą wyspę? Tydzień będzie w sam raz. Byłem w sierpniu więc jakbyś miał pytania to wal.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|