|
|
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486 |
witam, chciałem przejechać z jednego dużego miasta polski do innego...nie chce jechac pkp, i pomyslałem o wypożyczeniu samochodu. opłaca się takie coś ? wynając powiedzmy na 3-4 godziny samochód pokroju jariski ? że odpieram w jednym oddaję w drugim ? jeśli się to płaca to jaki koszt i jakąs firmę polecacie. dzięx
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
|
|
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866 |
w standardowych Avis-ach, Hertzach itp zdecydowanie sie nie oplaca, ale moze sa jakies mniejsze, lokalne wypozyczalnie gdzie to ma sens - moim zdaniem raczej nie w PL
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Na godziny to raczej nikt nie wypożycza tylko na dzień minimum. Podejrzewam, że mało jest firm, które umożliwiają odbiór kluczyków w jednym mieście i oddanie auta w drugim. Kwestia tego czy się to "opłaca" to już pojęcie względne, na pewno wyjdzie dużo drożej niż PKP  Może znajdziesz kogoś na BlaBlaCar [ blablacar.pl] kto Cię podwiezie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382 |
Panowie, ma ktoś wiedzę na temat uprawnień G1/G2/G3? Czy one są niezbędne do świadczenia usług np. instalacji elektrycznych w domach, instalacji CO i gazowych?
Do tego są jeszcze jakieś E i D. A także jakieś SEP.. Masakra.
Mój Ojciec potrafi to robić, ma doświadczenie "po znajomych".. Prowadzi też działalność gospodarczą. Żeby mógł wystawiać na takie usługi fakturę, KONIECZNIE musi mieć kurs i uprawnienia czy jak to wygląda?
Gdzie szukać informacji na ten temat? Wszystko co znajduję w sieci to raczej oferty szkoleń, ale nic o tym czy trzeba czy niekoniecznie.. Było coś o uwolnieniu zawodu np. elektryka, ale jak to się ma do rzeczywistości?
Pozdrawiam i liczę na pomoc.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
Uprawnienia do 1kV w zupełności wystarczą, linii energetycznych obsługiwać nie można, ale do usług elektrycznych wystarczy. Trzeba zdać egzamin SEP, koszt stokilkadziesiąt złotych.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382 |
Uprawnienia do 1kV w zupełności wystarczą, linii energetycznych obsługiwać nie można, ale do usług elektrycznych wystarczy. Trzeba zdać egzamin SEP, koszt stokilkadziesiąt złotych. Czyli SEP czy to G1/G2/G3? A jak jest z pracą hydraulika do kompletu? Podsumowując.. Jak się ma do 1kV to spokojnie instalacje w domach można robić. Czyli G1. G2 to ciepłownictwo, a G3 to gaz.. Jeszcze jest jakieś E i D.. ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Bawił się ktoś może w archiwizację ("transfer do wersji cyfrowej") starych zdjęć poprzez skanowanie negatywów? Jest jakiś dobry sprzęt w normalnej cenie godny polecenia?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2003
Posty: 1,708 |
E i D dotyczą elektryczności. E - eksploatacja D - dozór
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Czesc
Czy w tych wszystkich e bookach czo szukacie, czytacie, znajde tez przewodniki?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2009
Posty: 854
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2009
Posty: 854 |
Wujek, zadzwon sobie tutaj, na pewno udziela Ci odp. http://www.sep.katowice.pl/moim zdaniem podstawowy egzam (G1/E) daje Ci możliwośc legalnej pracy przy takich instalacjach / urzadzeniach ale z wystawianiem faktury to nie mam pojecia. Raczej na pewno taki papier nie wystarcza do wytawienia zadnych papierow z przeprowadzonych prac
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
Jakiś nocleg na parę dni w Krynicy Zdrój ktoś poleci? Najlepiej jakby był stół do bilarda w pensjonacie/domku/motelu/czymkolwiek i łazienka w pokoju. Do 60 zł za noc, w miarę blisko centrum.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 201
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2005
Posty: 201 |
Panowie jeśli ktoś ma konto na allegro i z 50 komentarzy pozytywnych chcę zarobić 30 zl za 2 minuty pracy to proszę o kontakt na gadu gadu 51187881
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Można gdzieś w Polsce kupić stare karty SD (ale nowe, w oryginalnym opakowaniu) o _bardzo_ małej pojemności typu 16MB?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382 |
Szukam kogoś z Gdańska, kibica Lechii (chodzi na mecze), kto ma pojęcie o uplodzie danych na serwer przy pomocy np. Filezilla, kto ma szybkie łącze, kto potrafi posklejać video z kilku części, połączyć w jedno bez utraty jakości itd..
Zajęcie płatne.
Proszę o kontakt.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 201
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2005
Posty: 201 |
Witam kto ma allegro i payu właczone potrzebuje pilnie pomocy pisać na gadu gadu : 51187881 lub dzwonic 797 988 689 zapłacę za pomoc 60 zł 6 minut fatygi
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
|
|
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241 |
Witam
Zna ktoś jakieś strony o turystyce, podróżowaniu gdzie ludzie wrzucają opisy wycieczek na których byli, zdjęcia ogólnie żeby były jakieś przydatne informacje o danym kraju, regionie
Głównie chodzi mi o europe
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
|
|
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492 |
tu znajdziesz: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,16480686,_To_trzeba_sobie_wychodzic___Ranking_najciekawszych.html
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745 |
Na stronce i na forum fly4free znajdziesz relacje łącznie z cenami.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
|
|
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241 |
Dzięki panowie, o to mi dokładnie chodziło 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 2,723
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 2,723 |
Panowie, Czy może ktoś polecić jakiś dobry słownik angielsko-polski działający of line na zasadzie tłumacza google?Zalezy mi aby była możliwość przetłumaczenia dużych fragmentów tekstów w jedną i drugą stronę. Dzieki za pomoc
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|