Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 12 1 2 3 4 5 6 11 12
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486
witam, chciałem przejechać z jednego dużego miasta polski do innego...nie chce jechac pkp, i pomyslałem o wypożyczeniu samochodu. opłaca się takie coś ? wynając powiedzmy na 3-4 godziny samochód pokroju jariski ? że odpieram w jednym oddaję w drugim ? jeśli się to płaca to jaki koszt i jakąs firmę polecacie. dzięx

Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
w standardowych Avis-ach, Hertzach itp zdecydowanie sie nie oplaca, ale moze sa jakies mniejsze, lokalne wypozyczalnie gdzie to ma sens - moim zdaniem raczej nie w PL

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Na godziny to raczej nikt nie wypożycza tylko na dzień minimum. Podejrzewam, że mało jest firm, które umożliwiają odbiór kluczyków w jednym mieście i oddanie auta w drugim. Kwestia tego czy się to "opłaca" to już pojęcie względne, na pewno wyjdzie dużo drożej niż PKP wink

Może znajdziesz kogoś na BlaBlaCar [blablacar.pl] kto Cię podwiezie.



Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Panowie, ma ktoś wiedzę na temat uprawnień G1/G2/G3? Czy one są niezbędne do świadczenia usług np. instalacji elektrycznych w domach, instalacji CO i gazowych?

Do tego są jeszcze jakieś E i D. A także jakieś SEP.. Masakra.

Mój Ojciec potrafi to robić, ma doświadczenie "po znajomych".. Prowadzi też działalność gospodarczą. Żeby mógł wystawiać na takie usługi fakturę, KONIECZNIE musi mieć kurs i uprawnienia czy jak to wygląda?

Gdzie szukać informacji na ten temat? Wszystko co znajduję w sieci to raczej oferty szkoleń, ale nic o tym czy trzeba czy niekoniecznie.. Było coś o uwolnieniu zawodu np. elektryka, ale jak to się ma do rzeczywistości?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Uprawnienia do 1kV w zupełności wystarczą, linii energetycznych obsługiwać nie można, ale do usług elektrycznych wystarczy.
Trzeba zdać egzamin SEP, koszt stokilkadziesiąt złotych.

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Originally Posted by Biszop
Uprawnienia do 1kV w zupełności wystarczą, linii energetycznych obsługiwać nie można, ale do usług elektrycznych wystarczy.
Trzeba zdać egzamin SEP, koszt stokilkadziesiąt złotych.

Czyli SEP czy to G1/G2/G3?

A jak jest z pracą hydraulika do kompletu?

Podsumowując.. Jak się ma do 1kV to spokojnie instalacje w domach można robić. Czyli G1. G2 to ciepłownictwo, a G3 to gaz.. Jeszcze jest jakieś E i D.. ?

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Bawił się ktoś może w archiwizację ("transfer do wersji cyfrowej") starych zdjęć poprzez skanowanie negatywów? Jest jakiś dobry sprzęt w normalnej cenie godny polecenia?

Dołączył: Feb 2003
Posty: 1,708
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Feb 2003
Posty: 1,708
E i D dotyczą elektryczności.
E - eksploatacja
D - dozór

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Czesc

Czy w tych wszystkich e bookach czo szukacie, czytacie, znajde tez przewodniki?

Dołączył: Feb 2009
Posty: 854
old hand
old hand
Dołączył: Feb 2009
Posty: 854
Wujek, zadzwon sobie tutaj, na pewno udziela Ci odp.
http://www.sep.katowice.pl/

moim zdaniem podstawowy egzam (G1/E) daje Ci możliwośc legalnej pracy przy takich instalacjach / urzadzeniach ale z wystawianiem faktury to nie mam pojecia. Raczej na pewno taki papier nie wystarcza do wytawienia zadnych papierow z przeprowadzonych prac

Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Jakiś nocleg na parę dni w Krynicy Zdrój ktoś poleci? Najlepiej jakby był stół do bilarda w pensjonacie/domku/motelu/czymkolwiek i łazienka w pokoju. Do 60 zł za noc, w miarę blisko centrum.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 201
B
enthusiast
enthusiast
B Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 201
Panowie jeśli ktoś ma konto na allegro i z 50 komentarzy pozytywnych chcę zarobić 30 zl za 2 minuty pracy to proszę o kontakt na gadu gadu
51187881

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Można gdzieś w Polsce kupić stare karty SD (ale nowe, w oryginalnym opakowaniu) o _bardzo_ małej pojemności typu 16MB?

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Szukam kogoś z Gdańska, kibica Lechii (chodzi na mecze), kto ma pojęcie o uplodzie danych na serwer przy pomocy np. Filezilla, kto ma szybkie łącze, kto potrafi posklejać video z kilku części, połączyć w jedno bez utraty jakości itd..

Zajęcie płatne.

Proszę o kontakt.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 201
B
enthusiast
enthusiast
B Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 201
Witam kto ma allegro i payu właczone potrzebuje pilnie pomocy
pisać na gadu gadu : 51187881 lub dzwonic 797 988 689
zapłacę za pomoc 60 zł 6 minut fatygi

Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Witam

Zna ktoś jakieś strony o turystyce, podróżowaniu gdzie ludzie wrzucają opisy wycieczek na których byli, zdjęcia ogólnie żeby były jakieś przydatne informacje o danym kraju, regionie

Głównie chodzi mi o europe

Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tu znajdziesz:
http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,16480686,_To_trzeba_sobie_wychodzic___Ranking_najciekawszych.html

Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
LED Offline
old hand
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
Na stronce i na forum fly4free znajdziesz relacje łącznie z cenami.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Dzięki panowie, o to mi dokładnie chodziło piwo

Dołączył: Aug 2005
Posty: 2,723
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 2,723
Panowie,
Czy może ktoś polecić jakiś dobry słownik angielsko-polski działający of line na zasadzie tłumacza google?Zalezy mi aby była możliwość przetłumaczenia dużych fragmentów tekstów w jedną i drugą stronę.
Dzieki za pomoc

Strona 4 z 12 1 2 3 4 5 6 11 12

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (burbon, rafal08, forty, latajaca_holenderka, Sensei, aker), 661 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,603
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1