Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 14 z 28 1 2 12 13 14 15 16 27 28
Dołączył: Jul 2005
Posty: 820
old hand
old hand
Dołączył: Jul 2005
Posty: 820
a ciekawe jak wygląda sytuacja z bukami na licencjach w krajach poza UE

Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2013
Posty: 504
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Aug 2013
Posty: 504
Ale, że jak? Polska jest w UE i dlatego prawo tego tworu nas dotyczy. Co ma do tego świat? Poza tym pajacyk Juroszek cieszył się na Twitterze, że dzwonią do klientów BAHa, a oni informują, że działają legalnie więc raczej bazy graczy nie udostępnili.

Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174

Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Trzeba bedzie odlozyc z 6k na czarna godzine i grac dalej. Chuj im w krzyz.

Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,900
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,900
A to peowskie szumowiny.
Mysle jedna, ze ci, ktorzy grali i grac beda z glowa, moga spac spokojnie.
Nawet jesli do kogos sie przywala, to z pomoca dobrego prawnika, bedzie sie dalo wybronic.
Problemem moze byc jedynie - ewentualne - blokowanie stron.

Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Ktoś na TT zadał Kapicy pytanie : proszę o odpowiedź na jedno pytanie: komu szkodzę grając w pokera? jaki sens ma karanie osób, które robią to, co lubią?

odpowiedz : Ludzie lubią palić papierosy a jak zachorują na raka to zajmują kolejkę innym którzy sobie nie zaszkodzili a zachorowali.

laugh

Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Rycerz Kapica umieścił na TT jakis scan pisma sprawy a najlepsze jest to że ten sam scan pisma został kilka dni temu umieszczone na surebety laugh Czyżby Kapica dysponował tylko jednym dokumentem ?

Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
1 (słownie: jeden) dokument jakiś koleś na twitterze zamieścił i od razu wielkie halo. Zresztą z pomocą prawnika pewnie uda się wybronić.

Dołączył: Feb 2009
Posty: 2,460
T
Pooh-Bah
Pooh-Bah
T Offline
Dołączył: Feb 2009
Posty: 2,460
to żaden wyrok

Wyrok nakazowy:

W niektórych prostych sprawach, w których za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe jest wystarczające orzeczenie kary grzywny lub ograniczenia wolności, za wykroczenie skarbowe – kary grzywny, a za wykroczenie – nagany, grzywny lub kary ograniczenia wolności, przy spełnieniu dodatkowych warunków sąd może na posiedzeniu bez udziału stron i bez przeprowadzania rozprawy wydać wyrok, zwany wyrokiem nakazowym, jeżeli okoliczności czynu i wina oskarżonego (obwinionego) nie budzą wątpliwości.

.............

Jeżeli jako oskarżony (obwiniony) nie zgadzasz się z wyrokiem nakazowym, powinieneś w terminie 7 dni od doręczenia wyroku wnieść sprzeciw, który nie wymaga żadnego uzasadnienia. Wówczas wyrok utraci moc, a sprawa będzie rozpoznawana normalnie przez sąd.

Dołączył: Feb 2009
Posty: 2,460
T
Pooh-Bah
Pooh-Bah
T Offline
Dołączył: Feb 2009
Posty: 2,460
https://twitter.com/MateuszJuroszek

po twittach prezia jest jasne kto sponsoruje tą propagandę ( tym razem główna wiadomość na wp)


ktoś ma pomysł jak wykorzystać przeciw temu cwaniakowi wywiad w którym się chwali że pogrywa u zagranicznych buków?

Dołączył: Feb 2009
Posty: 2,460
T
Pooh-Bah
Pooh-Bah
T Offline
Dołączył: Feb 2009
Posty: 2,460
drugi cwaniaczek z stsu to ten misiaczek,równie aktywny
https://twitter.com/ZKostrubala

Dołączył: Jul 2014
Posty: 1,354
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2014
Posty: 1,354
witam, mam krewnego w Urzędzie Skarbowym na wysokim stanowisku i u mnie w mieście rzeczywiście coś Izba Celna rozsyła, ja mu wytłumaczyłem że prawo polskie jest nie legalne, a nie zakłady; może jakoś mi się uda wyciągnąć skąd maja dane osób

Dołączył: Aug 2005
Posty: 307
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 307
Podstawę prawna w zacytowanym wyroku nakazowym to art. 107 § 2 KKS

Art. 107 § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

Łabuda G. - Komentarz do art. 107 KKS

Uczestniczenie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym to tyle, co branie udziału w takiej grze czy zakładzie. Dla piszącego te słowa nie jest jasna płaszczyzna bezprawności tego czynu zabronionego. Trudno w przepisach ustawy o grach hazardowych odnaleźć normę zakazującą uczestnictwa na terytorium RP w zagranicznej grze czy zakładzie. Być może bezprawność tego typu zachowań czerpie swój byt z faktu ich karalności. Nie jest wykluczone, że rekonstrukcja elementu bezprawności jest - w ograniczonym zakresie, rzecz jasna - możliwa dopiero z obowiązującego od dnia 14 lipca 2011 r. przepisu art. 29a ust. 2 ustawy o grach hazardowych, zakazującego uczestniczenia w grach hazardowych przez internet. Uczestniczenie na terytorium RP w grach hazardowych urządzanych przez internet z zagranicy dotąd nie było przedmiotem jakiejkolwiek reglamentacji w polskim porządku prawnym. Dopiero od kilku miesięcy stało się zachowaniem zakazanym (to samo dotyczy gier hazardowych urządzanych przez internet w Polsce). Warto wszakże wskazać, że istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że zakazy z art. 29a ustawy o grach hazardowych naruszają traktatową zasadę swobodnego przepływu towarów i usług w państwach członkowskich Unii Europejskiej, czego zresztą świadome jest Ministerstwo Finansów - urząd posiadający decydujący wpływ na kształt prawodawstwa hazardowego (por. tzw. Zielona Księga w sprawie gier hazardowych oferowanych w internecie w obrębie rynku wewnętrznego, dostępna na witrynie internetowej Ministerstwa Finansów). W obszarze rynku hazardowego niedopuszczalne jest co do zasady ograniczanie świadczenia usług hazardowych w którymś kraju członkowskim, stanowi to bowiem naruszenie art. 56 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. W kontekście komentowanego typu czynu zabronionego warto zauważyć, że przyjmując zakaz uczestnictwa w grach hazardowych urządzanych przez internet za relewantny dla art. 107 § 2 k.k.s., należy niechybnie dojść do wniosku, iż obejmuje on wyłącznie uczestnictwo w takich zagranicznych grach losowych i takich zagranicznych zakładach wzajemnych, które są urządzane za granicą nielegalnie. Oznacza to, że typ z art. 107 § 2 k.k.s. nie obejmuje uczestnictwa w legalnych na obszarze Unii Europejskiej internetowych grach losowych i zakładach wzajemnych (bo dozwala to Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej), jak również uczestnictwa w grach na automatach (w tym o niskich wygranych) - czy to internetowych, czy to innych.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 307
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 307
Zielona Księga w sprawie gier hazardowych - strona 12

http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/1188990/zielona_ksiega_ke.pdf


Dołączył: Aug 2013
Posty: 504
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Aug 2013
Posty: 504
Originally Posted by Kura
Ktoś na TT zadał Kapicy pytanie : proszę o odpowiedź na jedno pytanie: komu szkodzę grając w pokera? jaki sens ma karanie osób, które robią to, co lubią?

odpowiedz : Ludzie lubią palić papierosy a jak zachorują na raka to zajmują kolejkę innym którzy sobie nie zaszkodzili a zachorowali.

laugh


Najlepsze jest to:
Nie namawiam (do hazardu) ale wskazuję że można legalnie, bo hazard nie jest zakazany jeżeli z zezwoleniem MF.

Chory kraj.

Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Originally Posted by Poljot
Originally Posted by Kura
Ktoś na TT zadał Kapicy pytanie : proszę o odpowiedź na jedno pytanie: komu szkodzę grając w pokera? jaki sens ma karanie osób, które robią to, co lubią?

odpowiedz : Ludzie lubią palić papierosy a jak zachorują na raka to zajmują kolejkę innym którzy sobie nie zaszkodzili a zachorowali.

laugh


Najlepsze jest to:
Nie namawiam (do hazardu) ale wskazuję że można legalnie, bo hazard nie jest zakazany jeżeli z zezwoleniem MF.

Chory kraj.

Niech Kapica lepiej zrezygnuje z tego TT bo z kazdym kolejnym postem się kompromituje smile

Dołączył: May 2001
Posty: 24,129
Likes: 9
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2001
Posty: 24,129
Likes: 9
http://www.pb.pl/3942940,88064,jaroslaw-neneman-wraca-do-resortu-finansow czyzby koniec Kapicy jesli chodzi o rynek gier?

Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708

Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583
iti Offline
PLAYOFF WINNER
PLAYOFF WINNER
Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583
Dziwny, ze tego artykulu jeszcze nikt tutaj nie wrzucil.

http://www.weszlo.com/2014/11/20/mi...i-uwazajcie-bo-przyjdzie-wilk-i-was-zje/

Warto poczytac w ramach ciekawostki.

Strona 14 z 28 1 2 12 13 14 15 16 27 28

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
15 zarejestrowanych użytkowników ($-man, burbon, Sensei, betowiec, alfa, latajaca_holenderka, rafal08, Lukasz111, Akhu, ANZELMO, rymoholik, aker, forty, ElNinho[mmdea], 11kera11), 2,778 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,688
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1