|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Ratujta chłopaki!!!
Jakieś badziewie dobiera się do mego kompa. Raz na jakiś czas (15-30min) wyskakuje mi na monitorze ze mam jakiś failure systemu. Żądają abym wlazł na msreg.com i cos tam zainstalował aby naprawić. Sam bym nie śmiał tego zrobić, ale niestety nie jestem jedynym użytkownikiem kompa. No i stało się... Znalazłem info ze ten msreg.com to jakiś trojan, który umożliwia kradzież danych. Co więcej teraz wyskakuje jeszcze inne okienko które żąda wizyty na patchreg.com. Nie wiem także czy bezpośrednia konsekwencja tego msreg.com jest to ze przy uruchamiania kompa, kiedy dochodzi do wyboru profili, wpisywania hasła, a następnie ładowania ustawień osobistych (czyli normalnego uruchomienia kompa), zamiast dajmy na to 15-30 sekund trwa to ok 10 minut!!!
Pomocy!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Wygląda na to, że jest gorzej niż myślałem i już raczej myślę o szykowaniu się do formata. Interesuje mnie jeszcze Wasza opinia na to, że: 1.Przed każdym uruchomieniem kompa robiony mi jest chkdsk partycji, (ale nie systemowej) bo podobno jest uszkodzona. Sęk w tym, że ja tego nie ustawiałem, a nawet przy próbie wyłączenia tego nie przynosiło to żadnego skutku a i żadnego błędu chkdsk się nie doszukuje... 2.Optymizmem nie nastraja mnie również to, że nie idzie uruchomić Kerio Personal Firewall. Normalnie programik ten uruchamiał się przy każdym włączeniu kompa. Teraz tego nie robi, a co więcej ręczna próba odpalenia go powoduje automatyczne zawieszenie kompa.
POMOCY!!!
Czy wystarczy tylko sformatowanie tylko dysku systemowego, czy tez lepiej puścić wszystko (ze względu na ten chkdsk).
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 94
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2005
Posty: 94 |
Masz poprostu zapaskudzony system. Prawdopodobnie istnieje duża szansa, że można pozbyć się tego bez formata, jednak wymagać to będzie trochę "zabawy". Na początek przeskanuj system czymś od spyware, np. Ad-Aware, Spybot - Search & Destroy, XoftSpy, oraz jakimś antywirem, np. Kaspersky, MKS. Tak naprawdę to najlepiej przeskanować kilka raz, za każdym razem innym programem, ponieważ żaden nie wykrywa wszystkiego. Trzeba także sprawdzić czy nie ma jakichś virusów typu rootkit, których nie zazwyczej nie wykrywają powyższe programy, i usununąć je ręcznie.
Ogólnie pewnie potrwa to dłużej niż format, więc jeżeli nie zależy Ci na systemie to nie ma co się bawić. Powinien wystarczyć format samej partycji systemowej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Masz poprostu zapaskudzony system. Prawdopodobnie istnieje duża szansa, że można pozbyć się tego bez formata, jednak wymagać to będzie trochę "zabawy". Na początek przeskanuj system czymś od spyware, np. Ad-Aware, Spybot - Search & Destroy, XoftSpy, oraz jakimś antywirem, np. Kaspersky, MKS. Tak naprawdę to najlepiej przeskanować kilka raz, za każdym razem innym programem, ponieważ żaden nie wykrywa wszystkiego. Trzeba także sprawdzić czy nie ma jakichś virusów typu rootkit, których nie zazwyczej nie wykrywają powyższe programy, i usununąć je ręcznie.
Ogólnie pewnie potrwa to dłużej niż format, więc jeżeli nie zależy Ci na systemie to nie ma co się bawić. Powinien wystarczyć format samej partycji systemowej. Dzieki za pomoc! Jako ze duza czesc z powyzszych programow mam zakasuje rekawy i do roboty. Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
HELP <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
Coś mi się w windowsie porobiło i musiałem zrobić formata. Chwiciłem pierwszą lepszą płytke gdzie było napisane "windows xp" i zainstalowałem. Teraz mam winde bez service packa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> i do tego musze go zarejestrować. Czyli mówiąc krótko potrzebuje cracka i możne zna ktoś jakiś sposób na instalacje service packa?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 1,136
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2005
Posty: 1,136 |
HELP <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
Coś mi się w windowsie porobiło i musiałem zrobić formata. Chwiciłem pierwszą lepszą płytke gdzie było napisane "windows xp" i zainstalowałem. Teraz mam winde bez service packa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> i do tego musze go zarejestrować. Czyli mówiąc krótko potrzebuje cracka i możne zna ktoś jakiś sposób na instalacje service packa? proponuje sie nie bawić w doinstalowywanie do systemu skałdników, proponuje sobie ściągnąć (najlepiej z jakiegoś torrenta) aktualnego XP ze wszystkimi dodatkami, bedzie on napewno lepszy od tego starszego. No i formacik i ponowna instalka, godzinka góra półtora i wszystko bedzie jak NOWE.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Ktoś ma może linka do patcha, ktróry usuwa sprawdzanie legalności systemu? Był kiedyś na rapidshare ale już go usunęli...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
EDIT: Oczywiście chodzi o WinXP
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Masz poprostu zapaskudzony system. Prawdopodobnie istnieje duża szansa, że można pozbyć się tego bez formata, jednak wymagać to będzie trochę "zabawy". Na początek przeskanuj system czymś od spyware, np. Ad-Aware, Spybot - Search & Destroy, XoftSpy, oraz jakimś antywirem, np. Kaspersky, MKS. Tak naprawdę to najlepiej przeskanować kilka raz, za każdym razem innym programem, ponieważ żaden nie wykrywa wszystkiego. Trzeba także sprawdzić czy nie ma jakichś virusów typu rootkit, których nie zazwyczej nie wykrywają powyższe programy, i usununąć je ręcznie.
Ogólnie pewnie potrwa to dłużej niż format, więc jeżeli nie zależy Ci na systemie to nie ma co się bawić. Powinien wystarczyć format samej partycji systemowej. Dzieki za pomoc! Jako ze duza czesc z powyzszych programow mam zakasuje rekawy i do roboty. Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Czesci badziewia się pozbyłem, ale niestety bez formata się nie obędzie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Do zobaczenia po drugiej stronie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 543
addict
|
|
addict
Dołączył: Sep 2005
Posty: 543 |
najpierw musisz sprawdzic status aktywacji programem winkey....,potem tym samym programem zmienic klucz aktywacyjny wygenerowany przez jakis generator kluczy windowsowych i na koniec wpakill.po tym wszystkim mozesz updatowac system i spokojnie pobrac service pack 2.jest troche zabawy ale zycze powodzenia.nie ma rzeczy niemozliwych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Noszę się z zamiarem kupna jakiegoś niedrogiego monitora LCD 19".
Komp służy mi głównie do przeglądania netu, rzadziej do oglądania filmów i prawie wcale do grania więc monitor też nie musi spełniać jakichś wybujałych kryteriów.
Mam na ten zakup przeznaczone do 1000 PLN. Czy znajdę w tym przedziale cenowym jakieś warte uwagi modele ?
Pozdrawiam i z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 581
addict
|
|
addict
Dołączył: Jun 2003
Posty: 581 |
Noszę się z zamiarem kupna jakiegoś niedrogiego monitora LCD 19".
Komp służy mi głównie do przeglądania netu, rzadziej do oglądania filmów i prawie wcale do grania więc monitor też nie musi spełniać jakichś wybujałych kryteriów.
Mam na ten zakup przeznaczone do 1000 PLN. Czy znajdę w tym przedziale cenowym jakieś warte uwagi modele ?
Pozdrawiam i z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Polecam lekture tego [ mva.pl] forum.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
MaSha Lover
|
|
MaSha Lover
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848 |
A mi nagle połowa stron w necie przestała działać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> w wielu przegladarkach sprawdzalem i dupa, mam neo :| ajuto! :|
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729 |
Witam
Mam zapytanie i prośbę zarazem .Chodzi o możliwość ściagnięcia bezpośrednio z drugiego kompa plików,dokładnie zdjęć.Pliki mają wielkość od 1Mb do 4Mb.Ładowanie na @ i ponowne ściąganie z adresu @ strasznie długo trwa.Szukam sposobu na łatwiejsze przesyłanie tak dużych plików i by to wszystko działo się w miarę szybko.Wyobrażam to sobie w ten sposób ,że ktoś udostępnia mi przygotowany wcześniej katalog i ja sobie go ściagam.Nie wiem jakim programem się posłużyć i czy wogóle takie są,najlepiej po polsku.Nie wiem też ,czy można np.posłużyć się Emule,bo to chyba działa na podobnej zasadzie,że udostępnia się katalog i ktoś tam sobie coś ściaga.To miała by być forma zamknięta,czyli bez dostępu innych osób.Nie wiem jak to zrobić.Proszę o pomoc i wyłożenie kawy na ławę.Musiałbym przekazać taki sposób, osobie która niewiele wie o komputerach i z tąd moja prośba, o krok po kroku.
Z góry dziekuję
Big
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 930
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2005
Posty: 930 |
Najlepszy do takiego wymieniania plikow pomiedzy znajomymi jest skype zainstaluj ty i kolega stworzcie swoje profile i mozecie przesylac dowoli .
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729 |
Najlepszy do takiego wymieniania plikow pomiedzy znajomymi jest skype zainstaluj ty i kolega stworzcie swoje profile i mozecie przesylac dowoli . mam skypa,ale jak to zrobić ,dokładniej proszę
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 930
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2005
Posty: 930 |
No to kolega tez muszi miec skypa . Pozniej podejmujesz z nim rozmowe np. chat i jak juz ci sie otworzy okienko to masz taka ikonke na gorze wyslij plik i kolega wybiera to wyslij plik pozniej wybiera pliki ktore chce przeslac i ci wysyla tobie wyskakuje okienko czy chcesz odebrac te pliki i odbierasz . A pozniej cieszysz sie ze zdjec czy tam innych plikow na twoim komputerze . Jak byc czegos jeszcze nie wiedzial to pisz .Ale sadze ze wszystko juz wyjasnilem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729 |
Hmm..panowie nie o to mi chodziło,może źle się wyraziłem.Pojedyńcze sztuki to sobie tlenem ściągam który jest b.dobry do pojedyńczych sztuk.Tu chodzi o wiekszą ilość fotek 100/200 i chcę ściagać cały katalog.Katalogi mają wielkość 150 MB.Wiem że to może trwać cały dzień.Ktoś pozostawia włączony komputer i idzie np:do pracy ,a ja znam adres i sobie ściągam.O to mi chodzi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
serwer ftp może?? ale nei znam konkretnegożeby podać:/
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|