|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Dr. Watson
|
|
Dr. Watson
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775 |
24 kwietnia o godzinie 21:30 na Canal + Sport odbędzie się premierowa emisja filmu dokumentalnego „O krok od Pucharu Legia 1990/91”. Produkcja odpowiada o słynnej drodze legionistów do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów, gdzie zmierzyli się oni z Manchesterem United.
W niedzielę mija równo 25 lat od słynnego, półfinałowego meczu na Old Trafford. Od tego czasu żaden, polski klub nie awansował na tak wysoki szczebel europejskich rozgrywek. Co ciekawe, świetne wyniki w rozgrywkach kontynentalnych nijak miały się do meczów polskiej ligi, gdzie podopieczni Władysława Stachurskiego zajęli dopiero dziewiąte miejsce.
Autorem filmu jest Rafał Nahorny – wieloletni dziennikarz stacji nc+, znany z komentowania ligi angielskiej na antenie tejże stacji, który także wiele uwagi poświęca futbolowi krajowemu. W filmie zobaczymy drogę legionistów do tego, niesamowitego osiągnięcia, wypowiedzi bohaterów tamtych chwil, jak chociażby Macieja Szczęsnego, Wojciecha Kowalczyka czy Romana Koseckiego.
Dlaczego uboga finansowo i przeżywająca problemy organizacyjne Legia zaszła tak wysoko? Jak to się stało, że nieznany szerszej publiczności, jeszcze nastoletni Wojciech Kowalczyk przebojem podbił serca publiczności i jak równy z równym rywalizował z gwiazdami światowego futbolu? Czy była szansa, żeby w 1/2 finału pokonać prowadzony przez Aleksa Fergusona Manchester United?
W pamiętnym sezonie 90/91 PZP podopieczni nieżyjącego już trenera Władysław Stachurskiego zmierzyli się m.in. z broniącą tytułu Sampdorią Genua, wówczas jedną z najmocniejszych drużyn na kontynencie. Do historii polskiego futbolu przeszedł dramatyczny ćwierćfinałowy rewanż we Włoszech, w którym legioniści sensacyjnie prowadzili po dwóch bramkach Kowalczyka, a w zaciętej końcówce bronili korzystnego wyniku grając w dziesięciu, z obrońcą Markiem Jóźwiakiem w roli bramkarza.
„Uczestnicy tamtych wydarzeń - trenerzy, piłkarze i działacze wspominają okoliczności zwycięstw, remisów, porażek, awansów, a ich wypowiedzi przeplatamy fragmentami meczów z tamtych lat”– zapowiedział w wywiadzie dla strony canalplus.pl autor dokumentu, Rafał Nahorny.
To już drugi film z serii „O krok od Pucharu” o Legii – Wojskowi byli wcześniej głównymi bohaterami dokumentu o sezonie 1969/70, kiedy to prowadzeni przez Jaroslava Vejvodę dotarli do ćwierćfinału Pucharu Europy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 82,199
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 82,199 |
w sporting cristal po o1.5 @2
900.00
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 19,746
5 minut po czasie
|
|
5 minut po czasie
Dołączył: May 2005
Posty: 19,746 |
anderlecht 1-4 pieknie sie popisali  GENK po win
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692 |
mecz i rewanż i po zabawie ?? polecę klasykiem: będą zbierać doświadczenia  A w przyszłym sezonie grupa spadkowa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
Sherlock Holmes
|
|
Sherlock Holmes
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785 |
co tak akagi jadem ziejesz
daj się cieszyć w Gliwicach
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2014
Posty: 8,435
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2014
Posty: 8,435 |
Trypel
Skalica 10 Villareal 1.70 Monaco 2.65
ako: 45
for fun
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2012
Posty: 1,983
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2012
Posty: 1,983 |
anderlecht 1-4 pieknie sie popisali  GENK po win prędzej Gent
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,503 Likes: 10
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,503 Likes: 10 |
akagi wyluzuj jest niedziela świeci słońce
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Dr. Watson
|
|
Dr. Watson
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775 |
PILZNO @3.82 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522
Ekstraklasa Typer
|
|
Ekstraklasa Typer
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522 |
Over w Gliwicach i wczorajsza Barca odrobiona.
Pacyfek w ramach pokuty poproszę dobrego gifa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522
Ekstraklasa Typer
|
|
Ekstraklasa Typer
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522 |
akagi wyluzuj jest niedziela świeci słońce W czikago to pewnie też wieje...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2010
Posty: 4,960
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2010
Posty: 4,960 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2010
Posty: 4,960
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2010
Posty: 4,960 |
To u Bicza na aucie było 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 82,199
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 82,199 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522
Ekstraklasa Typer
|
|
Ekstraklasa Typer
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522 |
U mnie kucyki z ponnyville.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,503 Likes: 10
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,503 Likes: 10 |
akagi wyluzuj jest niedziela świeci słońce W czikago to pewnie też wieje... 24 stopnie słońce, aż dziwne ale od wtorku już ochlodzenie, właśnie przez taką pogodę można się zalatwic
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Dr. Watson
|
|
Dr. Watson
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775 |
zacny polonez w turingu , biała perła
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Dr. Watson
|
|
Dr. Watson
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775 |
U mnie kucyki z ponnyville. u mnie liga plus extra i stokowiec
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2011
Posty: 26,749
Typer Dnia
|
|
Typer Dnia
Dołączył: May 2011
Posty: 26,749 |
jutro to jest peffka peff over 2,5 w Hiszpanii 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522
Ekstraklasa Typer
|
|
Ekstraklasa Typer
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522 |
U mnie kucyki z ponnyville. u mnie liga plus extra i stokowiec Ja zawsze o 21 oglądałem ale jak dzisiaj dokument to ligi plus extra już chyba nie ogarne 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|