Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 18 z 18 1 2 16 17 18
BartasPT #6566882 18/11/2015 10:19
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Te Yak próbowałem i są dobre, ale staram się skupiać na piwach low-carb. Tak więc PB, Superdry, Big Head (zero węglowodanów!), XXXX Summer Lager.

Ten Sapporo to bym tylko sprawdził gdzie jest robiony. Jeśli w Japonii to spox, ale jak ostatnio byłem w Singapurze to zaczęli podmieniać oryginał na wersję "Brewed under license in Vietnam".

Bonus: Unibet
BartasPT #6670996 10/05/2016 21:12
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Co jak co, ale żebym musiał ten temat wygrzebywać z trzeciej podstrony to lekka przesada. wink

Pytanie do ekspertów, czy kaloryczność piwa zależy też od plato (ekstrakt)? Np. dwa różne piwa, tylo samo % alkoholu obj. czyli identycznego kopa dają, ale różniące się pod względem plato?

BartasPT #6671142 10/05/2016 22:43
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,806
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Online: Eek
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,806
Likes: 10
ooo trudne pytanie o to plato...ale powiem jedno..piwo nie kopie...to tzw przepitka jest, lub napój chłodzący na dni gorące.. piwo

Conrad #6671484 11/05/2016 17:57
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,396
veteran
veteran
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,396
Tak się składa że dość często warzę piwo w domu, zazwyczaj z zacieraniem zadziej z puszki.

Kaloryczność piwa

BartasPT #6671504 11/05/2016 18:23
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,396
veteran
veteran
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,396
Tak się składa że dość często warzę piwo w domu, zazwyczaj z zacieraniem zadziej z puszki. Proces z zacieraniem jest bardziej pracochłonny jednak końcowy efekt wynagradza nam jakość piwa
CO TO JEST ZACIERANIE ?
Jest to przygotowanie brzeczki piwnej z wykorzystaniem ześrutowanego (zmielonego) słodu. Podczas zacierania możesz używać jednego lub kilku rodzajów słodu jednocześnie. Po zacieraniu kolejnym etapem jest filtracja zacieru, a odfiltrowany zacier gotujemy z chmielem (chmielimy).
A z puszki tzw. gotowiec to tak jak zupką Chińską, mieszamy z wodą dodajemy drożdzy, fermentacja i do butelek. Oczywiście piwo z puszki też będzie dobre ale różnica będzie odczuwalna.

Kaloryczność piwa zależy zarówno od ekstraktu i ilości alkoholu.
A tak to by się mniej więcej przedstawiało.
12% eks i 4% alk będzie mieć 463 kcal/l, z tego 227 z alkoholu
12% eks i 5% alk będzie mieć 453 kcal/l, z tego 281 z alkoholu
12% eks i 6% alk będzie mieć 441 kcal/l, z tego 338 z alkoholu
18% eks i 9% alk będzie mieć 704 kcal/l, z tego 524 z alkoholu
18% eks i 5% alk będzie mieć 745 kcal/l, z tego 300 z alkoholu
39% eks i 17% alk będzie mieć 1948 kcal/l, z tego 1186 z alkoholu
7% eks i 2.5% alk będzie mieć 254 kcal/l, z tego 140 z alkoholu

Zaixi #6671990 12/05/2016 00:01
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Zaixi
12% eks i 5% alk będzie mieć 453 kcal/l, z tego 281 z alkoholu
...
18% eks i 5% alk będzie mieć 745 kcal/l, z tego 300 z alkoholu
Różnica ogromna, czyli szukając coś lekkiego pod względem kalorycznym (ale nie %) trzeba też się skupić na ekstrakcie by był jak najmniejszy.

Ostatnio z tego powodu kupuję głównie dwa piwa:

1. Gentleman Pils: 4,1% obj, 9% eks (choć muszę to jeszcze raz sprawdzić przy kolejnym zakupie)

2. Tynieckie: 6% obj, 9,6% eks

Czy to są generalnie dobre wybory pod względem obecnych na naszym rynku piw jeśli chodzi o niską kaloryczność?

BartasPT #6676136 19/05/2016 13:50
Dołączył: Feb 2011
Posty: 27
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Feb 2011
Posty: 27
że tak powiem... "z innej beczki".

Piliście już niepasteryzowanego Prażubra? Od maja pojawił się w sklepach. Cena ok. 2,5 pln.

BartasPT #6677800 23/05/2016 11:52
Dołączył: Jun 2001
Posty: 467
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 467
Witam,

Zbieram kaosle.
Glownie polskiem ale tez i z zagranicy.
Mam prosbe, nie wyrzucajcie kapsli, zdejmujcie je z butelek w miare bez uszkodzenia
(zapalniczka, klucz, wkretak :), albo specjalnym otwieraczem z Perlu, taki w postaci puszki. ON bardzo delikatnie zdejmuje kapsel.
http://allegro.pl/perla-chmelowa-otwieracz-do-piwa-i5801296767.html
I prosze o kontakt i ewentualne przekazanie mi kapsli smile
Dzieki
Pozdrawiam
Artur

BartasPT #6677803 23/05/2016 11:59
Dołączył: Jun 2001
Posty: 467
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 467
ups, podalem zly link do aukcji, to nie taki otwieracz.
Chodzilo o ten :


pozdr Artur

BartasPT #6678768 25/05/2016 05:12
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,615
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,615
Likes: 10
To jakieś jaja:D?

BartasPT #6679513 27/05/2016 01:34
Dołączył: Jun 2001
Posty: 467
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 467
"jaja" smile , ze zbieram kapsle, czy pomylilem linka (a uplynal czas na poprawki i napisalem nowy post) ? smile

Ten automatyczny otwieracz nie niszczy kapsli, byl wydany przez browal w Lublinie, i mial marke Perla

Pozdrawiam
Artur

Strona 18 z 18 1 2 16 17 18

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, burbon, Lukasz111), 2,320 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,210
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1