Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#669067 20/09/2006 07:43
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
* przepraszam, ze nowy temat, ale jakos nie mialem pomyslu, gdzie to wsadzic, jesli jakis mod wymysli gdzie to powinno byc to prosze o przeniesienie

w kazdym razie w tym dziale co i rusz pojawia sie kolejny hipersposob na zrobienie floty na mlb, ja w zeszlym tygodniu z czystej ciekawosci postanowilem (bo chyba tego tu nie bylo jeszcze ;-) puszczac dzien w dzien calusienka oferte grajac tylko underdogi (wg kursu ofc), z poczatku wyszukiwalem najwyzsze kursy, potem z lenistwa gralem z jednego buka tylko, poniewaz dzis rano pekla pierwsza setka to podziele sie wynikami, podkreslam - zrobilem to z ciekawosci i na papierze i wbrew pozorom do dyskusji wcale nie zachecam ;-) ale byc moze ktos jakies wnioski sobie wyciagnie i zrobi odpowiednio wieksza probe...

typy: 102
wygrane: 50
zwroty: 3
skuteczność: 49,02%
śr stawka: 1,00
śr kurs: 2,19
koszt: 102,00
zysk: 7,52
wygrane: 109,52
zysk %: [color:"green"]7,37%[/color]

--
pzdr.bcn1899 *som i serem*

Bonus: Unibet
#669068 20/09/2006 07:49
Dołączył: Dec 2005
Posty: 204
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 204
Też o tym myślałem, ale ja bardziej w kontekście jednej drużyny - Kansas City. Po strasznie słabym początku sezonu, i nagminnie zdarzających się seriach 8 - 9 - 10 porażek, praktycznie od 2 miesięcy nie mieli więcej niż chyba 4 porażki z rzędu (może raz zdarzyło się 6). Kursy na Kansas - od 1,9 w górę, ale średnio około 2,4. Zdarzały im się nawet serie 4 wygranyh z rzędu, że nie wspomnę o sweepie w Bostonie i 3 z rzędu wygranych meczach po kursach 2,8 - 3.

#669069 20/09/2006 07:54
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
z tym ze granie tak jednej druzyny obarczone jest duzo wiekszym ryzykiem, wymaga analizy (ja rznalem glupa przez tydzien po prostu kopiujac oferte) no i angazuje spore srodki, bo jedziesz progresja...

--
pzdr.bcn1899 *blaugrana al vent*

#669070 20/09/2006 08:02
Dołączył: Dec 2005
Posty: 204
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 204
Wiesz, nie wiem czy specjalnie duże środki, bo przy takich kursach i tak krótko trwających seriach dało się to grać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Ale oczywiście jak to zawsze w przypadku progresji wszystko zależy od budżetu i umiejętnego doboru stawek. Znajomy testował przez tydzień granie codziennie płaską stawką na 3 najwyższe kursy dnia i też wyszło na plus, ale to oczywiście o niczym nie świadczy, trzeba by coś takiego przetestować choćby w rozliczeniu miesięcznym.

#669071 20/09/2006 08:12
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Statystyki zachecajace. Tez o tym myslalem zeby bez zadnej wiedzy, analiz itd stawiac w kazdym meczu na doga. Ma ktos statsy na co najmniej 1000 spotkan?

#669072 20/09/2006 09:02
Dołączył: Feb 2006
Posty: 502
addict
addict
Dołączył: Feb 2006
Posty: 502
Dobra opcja - można jeszcze spóbowac puszczać faworytów z handicapem (-1,5) ale tylko takie kursy np. powyżej 2.30 - sam zrobie symulacje takiego systemu i porównam z graniem underdogów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#669073 20/09/2006 09:10
Dołączył: May 2005
Posty: 29,391
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 29,391
Quote
Też o tym myślałem, ale ja bardziej w kontekście jednej drużyny - Kansas City. Po strasznie słabym początku sezonu, i nagminnie zdarzających się seriach 8 - 9 - 10 porażek, praktycznie od 2 miesięcy nie mieli więcej niż chyba 4 porażki z rzędu (może raz zdarzyło się 6). Kursy na Kansas - od 1,9 w górę, ale średnio około 2,4. Zdarzały im się nawet serie 4 wygranyh z rzędu, że nie wspomnę o sweepie w Bostonie i 3 z rzędu wygranych meczach po kursach 2,8 - 3.
granie teraz na wiesniakow to spore ryzyko, o nic nie walcza a w chwili obecnej maja dluga serie spotkan z druzynami walczacymi o PO

#669074 20/09/2006 09:22
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Ale co z tego iz nie walcza? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Przeciez to nie jest argument, sport zaowodowy w USA to nie Europa, nie Polska gdzie wałek goni wałek.

Przeciez NYM tez juz o nic nie walcza a wczoraj wygrali.
SF tez wygralo w NFL a o nic nie walcza, ba sa uznawani za najgorsza druzyne w lidze.
O tym, ze ROyals nie beda walczyc o PO wiedzial kazdy przed sezonem, a mimo, to oni graja i wygrywaja np jakis czas temu z Bostonem wzieli sweepa u siebie, gdy Ci jeszcze walczycli o PO i co? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Tu sie gra do konca, wiadomo, ze Royals to nie NYY, ale co z tego.

#669075 20/09/2006 10:02
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,408
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,408
Quote
wiadomo, ze Royals to nie NYY, ale co z tego.

Wiadomo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />
Ale kursiwa też zupełnie inne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Duch.gif" alt="" />

Choć z drugiej strony nigdy nie wiadomo co Royals do głowy strzeli i jaką serie pociagna <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#669076 20/09/2006 10:16
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Bylo to juz przerabiane na tym forum dwa lata temu, tj. granie underdogow, wyniki byly takie ze predzej zarobi sie na dogach niz na faworytach, ale ogolny bilans byl mniej/wiecej okolo zera.

W mlb jest kilka druzyn ktore maja zanizone kursy przez lud i tam najlepiej uderzac, tak jak kiedys na yankees sprawdzilem, mieli i maja tak zanizane kursy ze granie ich na odwrot daje zyski... A sprawdzilo sie to na 156 meczach.

#669077 20/09/2006 16:38
Dołączył: Dec 2005
Posty: 204
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 204
Experto masz rację, konsekwentne granie przeciwko faworytom też jest sposobem, bo gwarancja kursu jest, a z tego roku nie przypominam sobie serii dłuższej niż 10 - mówię o Yankees, Red Sox czy White Sox. Chociaz myślę że najwięcej można było zarobić na Detroit - kursy przyzwoite z małym wyjątkami (mecze u siebie z Kansas czy Pitsburghiem), ekipa solidna, a najdłuższa seria porażek to chyba 6 - teraz w końcówce sezonu trochę przystopowali, ale przez dłuższy okres nie zdarzało im się zanotowwac 3 porażek z rzędu, dwie również były rzadkością.

#669078 21/09/2006 14:48
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Witam. Kilka lat temu, o ile sie nie myle w 2003 roku gralem przeciwko faworytom. Typy, które selekcjonowalem okazaly sie strzalem w "10" i na ok 300 - 400 typow (nie pamietam dokladnie ile) w ciagu sezonu grajac kazdy typ za 100, zysk wyniosl ponad 5000.

Testujac jednak przez jakis czas w PP granie kazdego underdoga, bez zadnych analiz, doszedlem ( i nie tylko ja) do wniosku, ze jest to nieoplacalne. Zdanie to podtrzymuje. Tylko selekcja!

#669079 21/09/2006 14:51
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Brak edycji - skutecznosc wynosila cos ok 41-43% ( tego tez nie pamietam dokladnie)

#669080 23/09/2006 14:06
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624
D
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624
Również uważam, że granie w ciemno kazdego underdoga jest bezsensowne w dluzszym okresie schodzimy ze skutecznoscia ponizej 40%

#669081 25/09/2006 08:16
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
domin, skutecznosc chyba akurat nie jest najwazniejsza ;-)

no ale mniejsza z tym, po 150 typach robionych podkreslam z czystej ciekawosci znudzilo mi sie klepanie tego, bo bez wzgledu na wyniki symulacji nie mialbym nerwow zeby tak grac

po owych 150 kuponach zysk wyszedl 9,07% przy skutecznosci 48,53% i srednim kursie trafionym 2,24

--
pzdr.bcn1899 *[...]*

#669082 25/09/2006 14:41
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Quote
przy skutecznosci 48,53%

Już samo to sugeruje, ze po prostu byl to jakis wyjatkowy okres na niespodzianki. Wg mnie nie ma szans osiagnac skutecznosci ponad 45% ( i to mocno zawyzylem) grajac selekcjonowane underdogi. A grajac je z gory na dol tak jak Ty, nie ma szans przekroczyc 40%. Pewna strata kasy.


Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, forty, burbon, rymoholik, $-man, Sensei), 1,992 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,359
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1