Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8
#672788 26/09/2006 06:53
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676
Quote
A co o Fordzie Taurus powiecie ?

To jeszcze zależy jaki rocznik,ale raczej bym się w to nie ładował.Po pierwsze może być kłopot z częściami.Druga sprawa to ekonomika-najczęściej montowano tam motor 3-litrowy.Szczególnie jego starsza odmiana (chyba do połowy lat 90-tych) jest dość paliwożerna.Co gorsza osiągi jak na tą pojemność przeciętne.Sytuacja uległa poprawie mniej więcej w połowie lat 90-tych (chyba w 96r.) gdy silnik przeszedł gruntowną kurację omładzającą i wprowadzono nowe,zgrabne nadwozie.Mnie w tych autach nie pasuje również dość miękkie zawieszenie.Wersje kombi są baardzo pojemne,z resztą jest to typowe rodzinne auto.W Stanach wersja kombi była swego czasu najchętniej kupowana przez rodziny i gospodynie domowe.To auto ma dwie podstawowe zalety-po pierwsze bardzo rozsądne ceny (przy cenach aut podobnej klasy Mercedes czy BMW te ceny są wręcz śmieszne).A poza tym Taurus jak przystało na amerykańskie standardy jest bogato wyposażony.

Bonus: Unibet
#672789 26/09/2006 08:25
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729
B
Big Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729
Na wiosnę tego roku dokonaliśmy zakupu kontrolowanego(obowiązkowo obecny mechanik przy zakupie) dla dziewczyny mojego syna.Dziewczyna z tych ,co na motorze pomyka.W pierwszym zamiarze miał być samochód do 15 tys.i w grę wchodziła Honda civik.Obejrzeliśmy tego sporo.Zdarzyło się nawet przejchać pół polski ,bo miała byś super okazji,bezwypadkowy i wygląd jak by dopiero zjechał z taśmy.Tak piszą wszyscy..Wybraliśmy się w czwórkę i dla nas samochód wygladał poprawnie.Dopiero wprawne oko fachowca otworzyło tajeminicę poszczególnych samochodów.Potrafił określić nawet co było robione i gdzie był walnięty.Póżniej były też i komisy.,75% tych niby okazji to samochody po przejsciach,więc rada ,zabrać fachowca.
Wybraliśmy się na giełdę,wiadomo wszystko w jednym miejscu,bo już mieliśmy dość ,tych super okazji.Mechanik zaproponował zamiast Hondy ,rover rocznik 2002.No niestety koszt większy bo 19 tys.Gość sprzedajacy okazał się handlarzem i nie robił przeszkód by sprawdzić w warsztacie.Wszystko grało ,transakcja doszła do skutku.Model samochodu ,to Rover 620 z silnikiem TDI 2000.
Samochodzik nie za duży,osiągi lekko sportowe (silnik duży)
przy spokojnej jeżdzie spalanie w okolicach 5 litrów.

Propozycja :http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1645976 -mieści sie w cenie

#672790 26/09/2006 08:28
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729
B
Big Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729

#672791 26/09/2006 08:34
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Bog dobrze prawi, polać mu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> ja osobiście tez nie znam zadnego tak dobrego samochodu w tak małej cenie, a koledze opdradzam kupno sportowego, może na poczatku bedzie fajnie, ale jak będzie jakas impreza czy cos, że trzeba się będzie zabrac wieksza grupka ludzi to auto totalnie nieporęczne, nie ma jak to 4/5 drzwiowe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#672792 26/09/2006 10:45
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,112
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,112
Quote
Bog dobrze prawi, polać mu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> ja osobiście tez nie znam zadnego tak dobrego samochodu w tak małej cenie, a koledze opdradzam kupno sportowego, może na poczatku bedzie fajnie, ale jak będzie jakas impreza czy cos, że trzeba się będzie zabrac wieksza grupka ludzi to auto totalnie nieporęczne, nie ma jak to 4/5 drzwiowe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

moze sie usmiejecie, ale z 6 aut ktore mialem do tej pory a byly to auta z przedzialu 3000 -45000zl najmilej wspominam Daewoo Espero. zrobilem tym autem 225000 i pewnie jezdzilbym dalej jakby nie korozja..byla wszedzie..cos strasznego. auto tak wielkie ze mozna w nim spac..fotele jakby wyjete z salonu i 565 litrowy bagaznik..do tego spalanie nie przekraczalo 8 litrow po miescie i przy spokojnej jezdzie miescilem sie w 6.5 litra na trasie. z dosc duzym sentymentem go wspominam..jezdzilem nim kilka lat i naprawde sporo przezylismy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> najgrosze dziadostwo przejezdzal, praktycznie bezawaryjny byl.

#672793 26/09/2006 10:58
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Quote
mapet <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> cos Ty tak sie uparł na japońca ?:> do nich ceny srubek zaczynaja się 1 z przodu i trzema cyframi :> zalezy o jakims taurusie mowisz...jesli o tym starym to wielka bryka była i porzadna, ale z czesciami juz teraz delikatny problem. peugeot 206...mieciutki jak dla mnie auto dla kobiety..powiem tak..prawo jazdy mam od 9 lat, rocznie robie ok 30-35 tys km, mialem w swojej karierze cos 6 samochodow i osobiscie polecalbym Ci takie cos

http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id...silnika_od=1.70 [gratka.pl]

te silniki sa nie do zajebania..musisz tylko znalezc egzemplarz od dziadka . prosta sprawa nie ?:P

Aż tak źle nie jest z tymi cenami, znam sporo osob z japonczykami i przede wszystkim a) nie musza ich naprawiac b) nawet jak musza to nie panikuja, a sa to w wiekszosci studenci/bezrobotni <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Ogolnie to podobaja mi sie furki z niskim zawieszeniem, ale gdzie z tym na polskie drogi? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Co do Rovera, ktorego tu wkleiles - super autko, tylko podobno z czesciami zamiennymi jest b.b.b. ciezko. Widzialem tez opinie o tym, ze moga po kilku latach pojawic sie problemy ze sprzęgłem, którego to praktycznie nie ma szans wymienić w Polsce... No i bardzo twarde zawieszenie.
Ale bardzo fajna linia tego wozu. Podobne wyglądają Colty (te starsze)

#672794 26/09/2006 11:17
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Quote
Quote
mapet <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> cos Ty tak sie uparł na japońca ?:> do nich ceny srubek zaczynaja się 1 z przodu i trzema cyframi :> zalezy o jakims taurusie mowisz...jesli o tym starym to wielka bryka była i porzadna, ale z czesciami juz teraz delikatny problem. peugeot 206...mieciutki jak dla mnie auto dla kobiety..powiem tak..prawo jazdy mam od 9 lat, rocznie robie ok 30-35 tys km, mialem w swojej karierze cos 6 samochodow i osobiscie polecalbym Ci takie cos

http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id...silnika_od=1.70 [gratka.pl]

te silniki sa nie do zajebania..musisz tylko znalezc egzemplarz od dziadka . prosta sprawa nie ?:P

Aż tak źle nie jest z tymi cenami, znam sporo osob z japonczykami i przede wszystkim a) nie musza ich naprawiac b) nawet jak musza to nie panikuja, a sa to w wiekszosci studenci/bezrobotni <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Ogolnie to podobaja mi sie furki z niskim zawieszeniem, ale gdzie z tym na polskie drogi? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Co do Rovera, ktorego tu wkleiles - super autko, tylko podobno z czesciami zamiennymi jest b.b.b. ciezko. Widzialem tez opinie o tym, ze moga po kilku latach pojawic sie problemy ze sprzęgłem, którego to praktycznie nie ma szans wymienić w Polsce... No i bardzo twarde zawieszenie.
Ale bardzo fajna linia tego wozu. Podobne wyglądają Colty (te starsze)

jakies pól godziny temu byłem z moim poldomirem u wujka w warsztacie i sie zapytałem co mysli o roverach i racja, wprawdzie częsci od hondy legend pasuja, zamienniki tez są, ale tylko do tych częsci które nawet orginalne nie sa zbyt drogie, wszytsko prawie co dotyczy silnika trzeba orginalne i sa w huj drogie, szpilka do cylindrów kosztuje 100pln za sztuke i trzeba ich 6 czy tam 8 włożyć, jest to część jednorazowa, tłoki tak samo też po 100 za sztuke, mówił mi aby sie trzymac z ala od tego samochodu jeżeli jest straszy niż 8 lat bo po 1-2 latach jeżdzenia mozesz sie niewypłacić i za ta kase lepiej kupic starsza audi a6 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> chociaz uwazam ze autko jest super to to jest opinia mojego wujka mechanika <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#672795 26/09/2006 11:26
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
A fanow audi a3 tu nie ma? To troche wiecej niz 15 000 o ktorych mowimy, ale w okolicach 20 kafli wolalbym zdecydowanie a3 od takiego roverka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#672796 26/09/2006 11:27
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,112
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,112
Quote
A fanow audi a3 tu nie ma? To troche wiecej niz 15 000 o ktorych mowimy, ale w okolicach 20 kafli wolalbym zdecydowanie a3 od takiego roverka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

seicento nowe masz za 19.900. jak wyciagniesz przednie fotele to powinienes sie zmiescic tongue raz tym jechala ..żenada za te pieniadze taka puszke ludziom wciskac..naciskalem po dwa pedaly na raz..co prawda w shelly's rangers ale jakie to ma znaczenie :> lusterka takie jak maja panienki w kosmetyczkach hehe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#672797 26/09/2006 11:41
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Quote
Quote
A fanow audi a3 tu nie ma? To troche wiecej niz 15 000 o ktorych mowimy, ale w okolicach 20 kafli wolalbym zdecydowanie a3 od takiego roverka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

seicento nowe masz za 19.900. jak wyciagniesz przednie fotele to powinienes sie zmiescic tongue raz tym jechala ..żenada za te pieniadze taka puszke ludziom wciskac..naciskalem po dwa pedaly na raz..co prawda w shelly's rangers ale jakie to ma znaczenie :> lusterka takie jak maja panienki w kosmetyczkach hehe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

jechałem seicento okolo 300km działały tylko 4 biegi, 1, 3 i 5 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> no i wsteczny ...a ta piatkę to trzeba jeszcze było "umieć" wrzucić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> nie kapowalem w ogole, pół trasy przejechałem na 3 jadąc ciągle około 50km/h myslałem, że jebnę dobrze, że było radio <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ..wprawdzie potem jakos wrzuciłem ta piątkę ale trzba było hamować w mieście i szlag trafił, potem znowu nie chciała wejść <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
gówno a nie samochód, chociaż fajny mały i zwinny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ..mój wujek sie nim podnieca jak niczym, że jest z niego dumny itp., ze w 10 lat przejechał 250tys km i tylko raz silnik zmieniał <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> teraz powinien skrzynie biegóe ale kupuje pandę :| na prawde nie rozumiem takich ludzi, ale niech mu będzie ..pandą se pojezdżę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> hehe

#672798 26/09/2006 12:36
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
radziłbym kupić coś z niewielkim silnikiem, bo utrzymanie samochodu z silnikime np. 2,5-litrowym bedzie kosztowalo majatek. Wg mnie najlepsza opcja za ta cene to civic albo mazda 323, silnik 1,4-1,6. Bedzie niezbyt drogi w utrzymaniu i zapewni w miare przyzwoite osiagi (ok. 100KM)

#672799 26/09/2006 16:31
Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318
Impossible is nothing
Impossible is nothing
Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318
mojemu koledze podoba sie honda civic z silnikiem 1.5 vtc co o niej myslicie?

#672800 26/09/2006 16:42
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869
Z
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Z Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869
Quote
mojemu koledze podoba sie honda civic z silnikiem 1.5 vtc co o niej myslicie?

Mała, szybka i nie droga ;] Jak sam zna sie na samochodach to mozna juz taka skrecic do 10tys złotych, rocznik 94 z przebiegiem 40 tys km <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Audi A3 - piekne auto... Moje marzenie [; Niestety, ze wzgledu na kase moje marzenie sie narazie nie spełni <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#672801 26/09/2006 17:10
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Quote
Quote
mojemu koledze podoba sie honda civic z silnikiem 1.5 vtc co o niej myslicie?

Mała, szybka i nie droga ;] Jak sam zna sie na samochodach to mozna juz taka skrecic do 10tys złotych, rocznik 94 z przebiegiem 40 tys km <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Audi A3 - piekne auto... Moje marzenie [; Niestety, ze wzgledu na kase moje marzenie sie narazie nie spełni <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

skręcić to można chyba licznik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Teraz już nawet nasi kochani sąsiedzi nauczyli się cofać liczniki, tylko nie pytajcie się kto ich tego nauczył <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Przez 12 lat przy stanie licznika 40tyś trzeba było by przejechać miesięcznie około 285 km.
Może gdzieś można spotkać coś takiego, ale auto ma służyć do jazdy i 40 tyś km po 12 latach to chyba nierealne.

#672802 26/09/2006 19:03
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869
Z
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Z Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869
@LEWY

Zle mnie zrozumiales...
Kupujemy z niemiec Honde Civic z silnikiem typu "padaka" za niecałe 5 tys...
Do tego kupujemy silnik z Civica 1.5 V16 za 4 tys. z przebiegiem 40 tys.

I dlatego napisałem "Jak sam zna sie na samochodach to mozna juz taka skrecic" ponieważ jesli nie bedzie sam umiał przelozyc silnika to dodatkowo wyda 2 tys. w zakladzie za przelozenie.

Oczywiscie ceny sa w przyblizeniu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Pzdr.

#672803 26/09/2006 19:20
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
Quote
Kupujemy z niemiec Honde Civic z silnikiem typu "padaka" za niecałe 5 tys...
Do tego kupujemy silnik z Civica 1.5 V16 za 4 tys. z przebiegiem 40 tys.

Jeśli ...

Jeśli kupujemy Civica z silnikiem typu 'padaka' to prawdopodobnie rezta też jest padaka i zacznie się sypać prędzej niż później.

Jeśli silnik 'padaka' jest inny niż ten na który chcecie swapować to musicie doliczyć większe koszty. W zaleności od silnika typu 'padaka' może to być np. komputer, skrzynia biegów, poduszki itd. Jeśli robić swapa to już na silnik z serii B16.

Jeśli zmieniacie na taki sam to lepiej (taniej) zrobić remont.

#672804 26/09/2006 19:23
Dołączył: May 2003
Posty: 170
J
member
member
J Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 170
Ja raczej z dala bym sie trzymal od japoncow. Moj wujaszek ma mitsubishi colta i jak w zeszlym roku mu padl komputer to do tej pory nie moze znalezc drugiego nawet uzywanego, a nowy w salonie to wydatek rzedu 3-3,5 tys zlotych, przy wartosci auta 10 tys. Toc to przesada.

Na nasze drogi to raczej autka naszych zachodnich sasiadow. kolega moze sobie kupi mercedesa c250td. Autko i wygodne i ma sportowe osiagi(155km robi swoje), a przy takiej pojemnosci spalanie srednie wychodzi 7-7,5litra, nawet przy ciezkiej nodze.

Takie auto rocznik 96 to wydatek rzedu 20-21 tys, ale juz kilka latek ladnych pojezdzi sie.

Sam mam poczciwego mercedesa 2,5d rocznik 88 i (odpukac w niemalowane) przez 1,5 roku jakie go mam przejechalem nim 68tys km. A u mechanikow byl tylko po to, zeby klocki hamulcowe, pasek, olej i filtry wymienic. C250td to moj nastepny samochod.

NIE MA JAZDY BEZ GWIAZDY

#672805 26/09/2006 19:29
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869
Z
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Z Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869
Ooo ! Mam taka ciekawostke <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Sam osobiscie jezdze Fiatem 126p którego otrzymałem juz dawno od dziadka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Jezdzilem tak i jezdzilem, az w koncu mi sie urwał wachacz... Całe Auto mysle ze wyceniłbym na 300 zł.. Poszedłem do sklepu zapytac sie o ten wachacz, a w odpowiedzi usłyszalem, ze podróba kosztuje 80 zł, a oryginalny 420 zł <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Ladnie, co ? tongue

#672806 26/09/2006 19:32
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Quote
Ooo ! Mam taka ciekawostke <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Sam osobiscie jezdze Fiatem 126p którego otrzymałem juz dawno od dziadka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Jezdzilem tak i jezdzilem, az w koncu mi sie urwał wachacz... Całe Auto mysle ze wyceniłbym na 300 zł.. Poszedłem do sklepu zapytac sie o ten wachacz, a w odpowiedzi usłyszalem, ze podróba kosztuje 80 zł, a oryginalny 420 zł <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Ladnie, co ? tongue

moj wujek na wsi ma malucha i jeździ nim po krowy, jak jeepem po polach smiga, mowie wam, niezły widok <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> raz jak był pijany to w krowe uderzył <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> to było już jakies 3 lata temu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#672807 26/09/2006 19:42
Dołączył: Sep 2006
Posty: 5
O
osd Offline
stranger
stranger
O Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 5
Witam,

nie pchaj sie w forda .. lubia sie psuc nawet nowki, a do japoncy to czesci sa drogie, oni nie przewiduja napraw tylko zlomowanie, a ze europejczycy chca te auta naprawiac to ich problem.

Polecam BMW, oczywiscie tylny naped trzeba troche poznac ale jesli chlopak jest rozsadny to nie rozwali sie na pierwszym lepszym zakrecie, a jesli nie jest to rozwali sie czymkolwiek mimo ze bedzie mialo naped na przod a nie tyl, a jednak naped na tyl to lepszy komfory w zakretach itd... Jak by Bog chcial zebysmy mieli przedni naped to bysmy na rekach chodzili <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />.

E36 1.8is w zupelnosci wystarczy, swietnie sie prowadzi, no i wyglada w miare sportowo :

[Linked Image] [imageshack.us]


[Linked Image] [imageshack.us]



[Linked Image] [imageshack.us]



[Linked Image] [imageshack.us]



[Linked Image] [imageshack.us]



Pozdrawiam

Strona 2 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, Lukasz111, alfa, burbon, aker, betowiec, 11kera11, Szuman), 3,068 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,791
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1