Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 6 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8
#672868 03/11/2006 15:23
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
jak chcesz cos taniego to moj wujek ma w dobrym stanie opla astre własnie kombiaka, ale bezyna
...a poleciłbym zamiast merola, kupic pierwsze audi a6, sa dośc tanie, maja abrdzo dobre i wydajne silniki 2,5tdi oraz sa dosc tanie w serwisowaniu... ich cena tez nie jest odstraszajaca, wujek ma takiego kombiaka, bardzo dobrze idzie, jest zadowolony, bardzo duzo miejsca no i malutko pali 8/100 zalezy jeszcze jak jeździsz, wujek lubi troche przycisnąć w gaz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> bardzo polecam, na pewno lepszy wybór od okularnika mercedesa

Bonus: Unibet
#672869 03/11/2006 15:38
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Audi tez rozwazam ale wydaje mi sie, ze duzo trudniej znalezc dobry egzemparz niz w wypadku Mercedesa. Opla raczej nie chce. Jezdzilem kilka lat Omega i byla OK ale to nie to co Merc czy Audi.
I jesli Audi to rzeczywiscie pierwsza A6 sa wg mnie najlepsze. Potem zmiany w zawieszeniu (i pewnie inne tez) podrazaja znacznie eksploatacje szczegolnie przy takich drogach jak u nas :-((

Wojtek

#672870 03/11/2006 16:17
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
Silniki TDI z grupy VAG o pojemności 2.5 są gorsze od 1.9. Znacznie mniej trwałe, dużo bardziej awaryjne, więcej palą nie mówiąc już o możliwościach tuningu.

Moc i spalanie ? Po lekkim programie taki 130km AVF (jak mnie pamięć nie myli) będzie dysponował mocą jak 2.5 (150,163) a spalanie zmniejszy się w stosunku do serii 1.9.

Zamiast Mercedesów czy Audi nie myślałeś o VW Passacie ? Kupisz znacznie nowszy (i zarazem w lepszym stanie) z wyraźnie lepszym silnikiem niż konkurencja - przykładowy link [moto.allegro.pl]

#672871 03/11/2006 16:26
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
O Passacie tez myslalem ale to juz nie sa takie samochody jak W124 czy stare Audi. Oczywiscie jak jezdzi to jest bardzo dobrze ale koszty serwisu i trwalosc (chocby zawieszenia z wieloma wachaczykami z przodu) niezbyt mnie przekonuja. Poza tym jednak jest sporo mniejszy niz Mercedes.

O Mercedesie mysle dlatego, ze takiego W124 '92 ma moj ojciec i od 7 lat jest bardzo zadowolony. Tylko z tego co czytalem / slyszalem nastepne modele po W124 to juz nie jest to samo (znowu mniejsza trwalosc i wyzsze koszty napraw) a kupowac samochod z 1995 roku to jednak trudna decyzja. Tym bardziej jak ma kosztowac 28 tys.
Z mlodszych samochodow rozwazam przede wszestkim Omege B / C z benzynowym silnikiem 2,0 (to akurat wg mnie dobry wybor w Oplu, diesle chyba nie sa tak udane).

Wojtek

#672872 03/11/2006 18:13
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Jesli nie chcesz przesadzac z kosztami to 124 bedzie lepszym rozwiazaniem niz okularnik, mam tu na mysli silnik,
w okularach silnik 2,9 zpierwszych modeli nie nastreczal az tylu problemow jednak juz te nastepne wersje byly ponoc bardzo wrazliwe i ewentualne naprawy kosztowaly sporo.
Jiro jest chyba bardziej biegly w silnikach ale mysle ze potwierdzi moje slowa.
Znajomy stara 124 przejechal ponad pol miliona kilometrow, silnik benzyna 3 litry, auto mieli od nowosci najpierw ojciec przejchal niecale 300 i zostawil synowi, jako ze wtedy bylismy na studiach to samochod nie byl oszczedzany, a przejechal kolejne 200 tysiecy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Jak go sprzedawal to pierwszy klient gdyby nie zobaczyl ksiazki serwisowej ze wszystkimi wpisami to nie chcial uwierzyc;-)
Warto dodac ze auto bylo serwisowane od poczatku do konca w Niemczech nie liczac drobnych popierdulek typu wymiana oleju czy filtrow.
Okularnik duzo bardziej prestizowy ale skoro wybierasz kombi to sadze ze zalezy Ci na trwalosci i wytrzymalosci:)
Kwestia ceny, tu rynek wywindowal troche sztucznie ceny tych samochodow bo mozna sie pokusic oposzukanie Volvo V70 w podobnej cenie ktore rowniez sporo pojezdzi jest relatywnie bezproblemowe i bedzie mlodsze:)

#672873 03/11/2006 18:16
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Jeszcze jedno, do 124 nalejesz opalu i silnik znosi to bez wiekszegotrudu;-)
Silniki w W210 juz nie sa takie tolerancyjne:]
Jakosc paliwa w nowych dieslach jest bardzo wazna, mam teraz diesla ktorego jak kupowalem to moj mechanik powiedzial wprost, nigdy nie tankuj na badziewnych stacjach, tylko sprawdzone bo pozniej koszty naprawy beda znaczace.

#672874 03/11/2006 21:35
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
Naprawdę ciężko jest powiedzieć co jest najlepszym wyborem. W124 jeden z ostatnich prawdziwych Mercedesów bez oszczędności. Okularnik nie jest już tak trwały. 300D będzie trwalszy i odporniejszy ale 290TD też nie jest złym silnikiem. Osobiście wziąłbym z tych dwóch W210.

Jednak wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłby zakup Passata TDI. Czy jest bardziej awaryjny niż wspomniane Mercedesy - raczej nie. Wszystkie samochody psują się, W124 też jak każdy inny. Wspomniałeś że jest za mały ? 5 osób i bagaż wejdzie tak samo jak w MB. Przewozisz jakieś większe rzeczy ? To może np VW Trasporter lub MB Vito ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#672875 04/11/2006 06:56
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Podchodzac do sprawy bez emocji rzeczywiscie Passat bylby najlepszy. Ale do samochodow ciezko podchodzic bez emocji a ja zawsze chcialem Mercedesa ;-) Ojciec i brat jezdza 124 i 190, kumple organizuja "Mercedesem po Wisle" itd.
http://www.w114-115.org.pl/forum/viewtop...vote=viewresult [w114-115.org.pl]

Teraz jezdze Focesem '99 i tez da rade wsadzic 5 osob i bagaz (szczegolnie jak sie zalozy box na dach) i pojechac 500 km na narty.

Co do Vito i VW to spoto takimi jezdzilem i na wakacje rzeczywiscie bardzo wygodne ale po miescie juz niekoniecznie. Do teo Vito (nie wiem czy wszystkie) z ktorymi mialem stycznosc byly bardzo awaryjne i psuly sie rzeczy drogie w naprawie.

Tak naprawde mysle o zakupie W210 kombi 2,9TD ale kilka osob przekonuje mnie, ze lepszy bedzie 124 diesel 3,0 i stad watpliwosci. Zakup nie jest pilny - na razie mam inne wydatki i mam czym jezdzic ale pogadac zawsze warto.

Wojtek

#672876 04/11/2006 07:43
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Jeszcze taki link do ebay dla wielbicieli mocnych Mesiow:
http://cgi.ebay.de/BRABUS-E-V12T-7-3-48V...1QQcmdZViewItem [cgi.ebay.de]

Wojtek

#672877 06/11/2006 16:26
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Witam ponownie. Co do mojej prośby dowiedziałem się kilku nowych drobiazgów. A mianowicie:

-auto z województwa podkarpackiego,
-przedział cenowy 8000 - 12000 PLN,
-gaz lub benzyna - nie ma znaczenia,
-auto nie starsze niż 10-letnie,
-mile widziane modele: Seat Ibiza, Opel Astra, Opel Vectra itp.

Ja nie znam się na samochodach i prosiłbym o wyszukanie jakichś ciekawych ofert.

Komisy z Rzeszowa i okolic także wchodzą w rachubę.

Dla pomocnych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

#672878 06/11/2006 17:12
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Skoro Twoja siostra z męzem są zagranicą to może tam coś znajdą odpowiedniego dla siebie i ich potrzeb.?
Zdecydowanie polecam auto sprowadzone, najlepiej aby było już zarejestrowane w kraju- spokój z urzedami itd.
Musiałbyś się zorientować gdzie w Twoim miejscu zamieszkania są komisu z takimi autami , a zapewniam Cie że są <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Pytałeś się jakim im silnik najlepiej by odpowiadał?
CZy nie ma zanczenia między przykładowo 1.4 a 1.8 oczywiście benzynowe.
A może jedank by się skusili na dieselka np. Ibize TDI 110KM , tym autkiem można szybko pojechać, a spalanie w granicach 7 -8 l w mieście to dobre osiągnięcie.

#672879 06/11/2006 17:17
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
LEWY to jest tak. Oboje są teraz za granicą, przyjeżdżają na 6 tygodni na święta po czym wracają ponownie na obczyzne. Zostawią auto pewnie mi. Nie ma większego znaczenia między 1.4 a 1.8. Być może diesel jest dobrym wyborem. Komisy samochodowe są. Ze względu na pogode nie chce mi się ich teraz odwiedzać.

Tylko jeden dealer ma strone internetową na której nie ma zbyt ciekaych ofert. Pewnie po ich poworcie wybiore się z nimi do Rzeszowa, gdzie jest sporo komisów samochodowych i będzie dało się coś wybrać.

Teraz jedynie muszę się mniej więcej zorientować w czym można wybierać.

Taki Seat Ibiza bardzo by odpowiadał im, jak i moim późniejszym oczekiwaniom.

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#672880 06/11/2006 17:23
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Rozumiem ,rozumiem

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1775946

cena do negocjacji, więc za 13,5 pewnie by poszedł a myśle , że takie auto spełniło by ich oczekiwania jak i Twoje
Ma klime , CD i inne bajery no i te alusy które zawsze mi się podobały.
Myśle , że warto dołozyc te 1500zł i zastanowić się nad takim modelem.

#672881 06/11/2006 17:59
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
@LEWY ta Ibiza naprawde bardzo ładna. Podsunę tą ofertę siostrze. Mam nadzieje, że im się też będzie podobać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Można zawsze zadzwonić wcześniej i dowiedzieć się więcej na temat samochodu i maksymalnej linii do negocjacji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#672882 07/11/2006 00:25
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
Ibiza z tego ogłoszenia nie jest bezwypadkowa jak było napisane, natomiast nie jest w najgorszym stanie. Ciężko jest kupić w Polsce używany samochód w dobrym stanie, a jeśli szuka się jakiegoś fajnego, szybkiego samochodu to ... szkoda gadać .... masakra

Zabawa z cyklu - znajdź 5 różnic :

[Linked Image] [img487.imageshack.us]

#672883 07/11/2006 13:34
Dołączył: Jan 2004
Posty: 738
old hand
old hand
Dołączył: Jan 2004
Posty: 738
za ile sciagne Golfa 3 z niemiec? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
z gory dzieki za odpowiedz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#672884 07/11/2006 15:19
Dołączył: May 2003
Posty: 4,543
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2003
Posty: 4,543
Quote
Ibiza z tego ogłoszenia nie jest bezwypadkowa jak było napisane, natomiast nie jest w najgorszym stanie. Ciężko jest kupić w Polsce używany samochód w dobrym stanie, a jeśli szuka się jakiegoś fajnego, szybkiego samochodu to ... szkoda gadać .... masakra

Zabawa z cyklu - znajdź 5 różnic :

[Linked Image] [img487.imageshack.us]

ladne walki kreca, tylko licznik cofnac i mozna sprzedac 6k e drozej

#672885 07/11/2006 15:25
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Quote
za ile sciagne Golfa 3 z niemiec? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
z gory dzieki za odpowiedz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Golfiki te były produkowane w latach 92-97(hatchback), więc zależy jaki rocznik no i oczywiście czy benzyna czy diesel?

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#672886 07/11/2006 15:37
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Quote
Quote
za ile sciagne Golfa 3 z niemiec? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
z gory dzieki za odpowiedz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Golfiki te były produkowane w latach 92-97(hatchback), więc zależy jaki rocznik no i oczywiście czy benzyna czy diesel?

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

jednak sprzedaż zaczeła się rok wcześniej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />--> 1991

www.mobile.de [mobile.de] tu możesz sprawdzić ceny

#672887 07/11/2006 19:06
Dołączył: Jan 2004
Posty: 738
old hand
old hand
Dołączył: Jan 2004
Posty: 738
mi chodzi o dizla 1.4 - 1.6 bez opłat bo opłaty z ponad tysiac ale h..j z tym

Strona 6 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników ($-man, latajaca_holenderka, Sensei, rymoholik, burbon, alfa, Lukasz111, rafal08), 2,704 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,414
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1