Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#676991 01/10/2006 18:54
Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,771
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,771
Witam!

Czy ktoś mógłby mi pomóc przetłumaczyć ten tekst w czasie IMPERFECT.Nie musi to być przepisane słowo w słowo, byleby zachowywało sens.

Pan Kern wrócił późno do domu.Zdenerwowana żona czekała na niego w kuchni.Mężczyzna wytłumaczył, że zasiedział się u kolegi na piwie.Później zaczął mówić co dzisiaj zrobił.Kupił bilety na pociąg(Bahnfahrkarte kaufen) i wysłał paczke do Moniki(Paket an Monika schicken).Nie udało mu się wyrobić paszportu(Passbild machen lassen) ponieważ studio fotograficzne było zamknięte.Nie kupił także aspiryny(Aspirin holen).Oddał książki do bibliteki(Bucher zuruckgeben), ale nie kupił kwiatków dla babci(blumen fur Oma kaufen).Kupił kotlety(Koteletts) i bułki(Brotchen).

Jeśli byłby ktoś w stanie pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.Przewidziana mała nagroda(o ile będzie satysfakcjonująca).Pozdrawiam.

Bonus: Unibet
#676992 02/10/2006 05:57
Dołączył: Oct 2005
Posty: 217
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 217
Herr Kern kam spät nach Hause. Seine aufgebrachte Frau wartetete schon in der Küche. Er erklärte ihr, dass er bei seinem Freund war und ein paar Bier trank. Danach erzählte er ihr, was er tagsüber tat. Er berichtete, dass er Bahnfahrkarten kaufte und danach das Paket an Monika abschickte. Es gelang ihm nicht, den Reisepass zu beantragen, weil das Fotostudio, in dem er das Passbild machen lassen wollte, sehr früh schloss. Er vergass es zudem, das Aspirin aus der Apotheke zu holen. In der Bücherei gab er die Bücher zurück, kaufte aber keine Blumen für die Oma. Zum Schluss kaufte er noch ein paar Koteletts und einige Brötchen.

Text troche "sztywny", ale jako "szkolny" wystarczy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Aha, pisalem z umlautami i mam nadzieje ze je widzisz (uzywam niem. klawiature).
Pozdrawiam

#676993 02/10/2006 13:27
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849
dostales tekst prosto z niemiec <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, latajaca_holenderka, rafal08, kamel), 2,198 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,526
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1