Mam bardzo wazne dla mnie p..."> Mam bardzo wazne dla mnie p...">
Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#678911 03/10/2006 16:59
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Witam

Na wstepie: Nikogo nie pobilem, ani nie zostalem pobity. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Mam bardzo wazne dla mnie pytanko i prosze bez zadnych wyglupow.

Dajmy na to ze jest dwoch mezczyzn Andrzej i Łukasz i doszlo do bojki, a mianowicie Łukasz zlamal nos andrzejowi tzw. uderzeniem z baski. Andrzej idzie na policje i pozniej zaklada sprawe w sadzie jakie kary moze otrzymac Łukasz.

mam nadzieje ze znajdzie sie kilka osob ktore odpowiedza mi na te pytanie.

z gory dziekuje

Bonus: Unibet
#678912 03/10/2006 17:05
Dołączył: Jul 2005
Posty: 580
J
addict
addict
J Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 580
zaczekaj na niego w ciemnej uliczce i załatw sprawę jak męzczyzna z mężczyzną <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
A sądom nie zawracaj głowy oni tam i tak maja masę roboty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#678913 03/10/2006 17:09
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Quote
zaczekaj na niego w ciemnej uliczce i załatw sprawę jak męzczyzna z mężczyzną <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
A sądom nie zawracaj głowy oni tam i tak maja masę roboty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Bardzo dziekuje za madra odpowiedz Kolego. Wszyscy sie smieja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Nastepnym razem przeczytaj 3 razy albo tyle ile potrzebujesz zeby zrozumiec :

1 Sprawa nie dotyczy mojej osoby.
2 Nie pytam co robic
3 Prosze bez wyglupow

bez odbioru prosze i pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

#678914 03/10/2006 17:11
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,146
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,146
Aby zgłosić sprawę o pobicie, pierw musi się udać do lekarza zrobić obdukcje. A co do kary, to pewnie jakiś wyrok w nawiasach(jeśli to pierwszy raz i nie uszkodził trwale ciała).

#678915 03/10/2006 17:16
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Quote
Aby zgłosić sprawę o pobicie, pierw musi się udać do lekarza zrobić obdukcje. A co do kary, to pewnie jakiś wyrok w nawiasach(jeśli to pierwszy raz i nie uszkodził trwale ciała).
Dzieki za odp. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Jak oskarzony mial np kiedys tez za podobne pobicie np. 25 lat temu. A teraz ww Andrzejowi zlamal nos to co moze byc ? - konkretniej prosze.

#678916 03/10/2006 17:18
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,731
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,731
Likes: 12
25 lat nie ma znaczenia recydywa sie przedawniła <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#678917 03/10/2006 17:20
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
na moje oko to od 3 miesiecy do 5 lat pierdla - jezeli to jest "sredni uszczerbek na drowiu". Jezeli lekki, to podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. O tym jaki to jest uszczerbek najczesciej decyduje opinia lekarza.

I dalej: w zdecydowanej wiekszosci wypadków w takich sprawach są "zawiasy" czyli "nadzwyczajne złagodzenie kary". Nie ma zawiasów, jeżeli jest to osoba karana lub inna jakaś szczególna sytuacja.

To chyba na tyle. jak chcesz coś precyzyjniej, to pisz

#678918 03/10/2006 17:21
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,146
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,146
Nie każda bójka czy nawet pobicie musi kończyć się prokuratorskim aktem oskarżenia. Kodeks karny przewiduje odpowiedzialność karną tylko za udział w takiej bójce lub pobiciu, które stwarzały bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu ofiary pobicia czy innych uczestników zdarzenia.

za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Mam nadzieję że chociaż troszke pomogłem

#678919 03/10/2006 17:23
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,731
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,731
Likes: 12
[color:"blue"] za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
[/color]

Zalezy tez kim był ten koleś co został pobity bo jeśli np. policjantem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smokin.gif" alt="" /> to jesli dobrze pamietam nawet do 10 lat.

napisz jakies konkrety bo tak to sobie mozna duzo gdybać

#678920 03/10/2006 17:27
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
dzieki chlopaki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> tyle wiad juz mi styka.

#678921 03/10/2006 17:28
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Posluchajcie tego. Liceum... (kilka lat temu). Byl u nas w klasie pewien gosc, klepnelismy mu kilka fryzjerskich(wiadoma sprawa :> chyba tlumaczyc nie musze co to znaczy) co sie okazalo na nastepny dzien, chlopak trafil do szpitala, niby z uszczerbkiem na zdrowiu, cos z kregami :|). On oczywiscie nie zglosil sie na policje, za to zrobila to... wychowawczyni(tlumaczac tym, ze huliganskie wybryki nie beda tolerowane w naszej szkole). Gosc polezal 4,5 dni wyszedl, oczywiscie nic sie nie stalo(na cale szczescie), a ja po tym wszystkim mam pamiatke... sądowe upomnienie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Przestroga! Nie robcie fryzjerskich <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#678922 03/10/2006 17:29
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,146
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,146
Quote
dzieki chlopaki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> tyle wiad juz mi styka.

A teraz się przyznaj <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> planujesz jakieś pobicie że się tak pytasz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ?

#678923 03/10/2006 17:33
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
NIE, tylko starszy kumpel (pelnoletni) walnal goscia i mu kiche zlamal w bialy dzien bez zagrozenia zycia (jakas klotnia), a ten poszedl na paly i do sadu, a ja sie tak zastanawiam co moze byc dalej.

#678924 03/10/2006 17:35
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,731
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,731
Likes: 12
Jesli gość jest mądry to kumpel sie łatwo nie wywinie.A juz napewno nie bez kary przynajmniej pienieżnej jesli da sprawe do cywilnego

#678925 03/10/2006 18:10
Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
A jeśli tamten by mu oddał, to wtedy może jeszcze pojść do sądu z tym?

#678926 03/10/2006 18:11
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,731
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,731
Likes: 12
Quote
A jeśli tamten by mu oddał, to wtedy może jeszcze pojść do sądu z tym?

Tak bo zawsze moze powiedziec ,ze zostal napadniety i sie bronił.Policja i sąd zawsze daje większą wiare osobie zgłaszającej sprawe

#678927 04/10/2006 08:49
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107
M
Felietonista
Felietonista
M Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107
Kumpel też niedawno naklepał gościa w obronie własnej i dostał 2 lata w zawieszeniu czy coś takiego. Chodzi o to że nie może nic teraz odwalić przez 2 lata bo odrazu idzie do paki. A i chyba jeszcze 200 zł. na jakieś cele charytatywne

#678928 04/10/2006 09:59
Dołączył: Jun 2005
Posty: 428
T
addict
addict
T Offline
Dołączył: Jun 2005
Posty: 428
Za takie przwinienia ciezko jest cos dostac, tzn jesli sprawa pojdzie przez policje to grwaratowane sa dwuletnie zawiasy plus jakas grzywna.

Jesli chodzi o samo zlamanie nosa to sprawa z urzedu nie pojdzie raczej, on idzie do szpitala robi obdukcje dostaje swistek od lekarza idzie na komende zaklada sprawe i pol roku ciagania po sadach. Wtedy ten drugi dostaje wyzej wspomniane zawiasy jakas kare finanowa i chyba tyle.

ale gdy pobicie jest powazniejsze, np moj kumpel dostal butelka w twarz ma szrame a srpawa poszla z urzedu czyli przez policje ktora interweniowala wtedy kary moga byc bardziej surowe. chociaz wiecej jak zawiasy to chyba raczje nier ealne, no mzoe gdy pobicie bylo do stanu krytycznego.
Napewno dojda do tego odszkodowania czesto podwojne lub potrojne jakies rpace spoleczne "alimenty" na cele harytatywne, roznie bywa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#678929 04/10/2006 12:23
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
I bardzo dobrze, za pobicie też ma być kara a nie głaskanie agresywnego trolla.

#678930 04/10/2006 12:31
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Dla mnie to jest smieszna sprawa, jesli sie pobije ze soba 2och kolesi, to wiadomo, ze jeden pewnie dostanie(chyba ze ich rozlacza w trakcie).
Czlowiek sie od malego leje, nie znam osoby co by nigdy nie uczestniczyla w bojce, wiadomo, ze z wiekem czlowiek wyrasta z tego i przywali innemu w ostatecznosci, i jesli ten idzie go potem pozwac do sadu to jest wg mnie ciota i nie ma honoru.

Oczywiscie mowie tu o tym jak sie kloca i zaczynaja bic, a nie ze jakies karki kogos nachodza, bo to juz jest co innego i nalezy scigac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Sa tez przypadki, naglasniane w mediach iz kogos tam napadlo w kolesi, ale ten sie obronil i jeszcze wlal napastnikom i potem sie sadza i ten co sie bronil idzie siedziec lub dostaje zawiasy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, aker, burbon, alfa, Sensei, latajaca_holenderka, $-man, forty), 2,130 gości, oraz 10 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,744
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1