|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
20. Roger Federer - Rafael Nadal DATA I GODZ: 19 list. 06 12:00 CET TYP: Federer wygra 2-1 STAWKA: 25 funtow po kursie 4,1 Expekt ANALIZA: Co tu pisac, w tenisowym swiatu obaj znani doskonale, pozwole sobie zagrac ze Federer wygra ale Nadal ugra seta. Moim zdaniem generalnie latynoscy tenisisci sa nieporozumieniem na tym turnieju, co dobitnie pokazal przypadek Robredo (wygral dopiero z o nic nie walczacym Blakiem), Nalbandiana (az przykro patrzec, gdyby Roddick nie pozwolil mu wygrac z powodu tragedii rodzinnej tez juz bylby w domu) i wlasnie Nadala (mial szczescie miec w grupie wlasnie Robredo i sprzedajną kukłę Nikołaja 'wałka' Dawidenke - jeszcze pare takich ustawek i udusze drania golymi rekami albo przywale mu wałkiem do ciasta miedzy oczy w ten łysy usmieszek jak przyjedzie na jakis turniej do PL - do jasnej cholery wladze tenisa powinny dyskwalifikowac takich bucow dozywotnio a nie zapraszac je na turnieje najwyzszej rangi ) - oto cala tajemnica wystepu Nadala w polfinale - jeden argument przemawia zdecydowanie przeciw nim - nawierzchnia i mozna to powtarzac milion razy. Azjaci to taka rasa, ktora choc inteligentna ma sklonnosc do hazardu i uwielbia goscic gwiazdy (to dlatego Beckham bedzie tam popularny niezaleznie od formy) a Nadal jest nominalnie numerem 2 swiatowego tenisa wiec maja wymarzony pojedynek Federer - Nadal - moze o to chodzilo reszta to domysly. Zwyciezca tego pojedynku moze byc tylko jeden i bardzo malo kto zaklada niespodzianke choc wiadomo w sporcie wszystko jest mozliwe (mam nadzieje nikt z rodziny Nadala nie siedzi teraz w windzie), Federer widzac swoja przewage nad reszta tenisowego swiata czasem lubi sie zabawic w dreszczyk emocji wygrywajac nie od razu a w trzech setach badz oddajac przeciwnikowi jeden set jak to bylo na Wimbledonie - mysle ze mozna oczekiwac od Rafaela ze na korcie sie nie polozy i choc w jednym secie nawiaze wyrownana walke, co skonczy sie dla niego ugraniem wymarzonego seta - trzy sety to dluzszy pojedynek, wieksza dramaturgia, dluzszy czas transmisji, wiecej reklam - Azjaci na punkcie gwiazd maja bzika - dzieki trzem seta dluzej je sobie by popodziwialy. Roger w tym turnieju juz dwukrotnie pozwolil przeciwnikom wygrac seta, napewno odczuwa zmeczenie sezonem, ale zostaly juz tylko dwa mecze, potem dwa miesiace wakacji i trzeba budowac forme na obrone tytulu w Australian Open - jak sie wczoraj okazalo trzy pozornie wyrownane sety wcale nie musza meczyc, mozna rozegrac je z bezczelnym usmiechem na ustach w charakterze sparingu - ale w odroznieniu od pojedynku Blake'a z Robredo stawka bedzie tutaj konkretna i tylko jeden zawodnik awansuje do finalu - oby byl on ukoronowaniem bardzo udanego sezonu Rogera TYP: Federer wygra 2-1 STAWKA: 25 funtow Expekt kurs 4,1
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
21. Federer - Blake DATA I GODZ: 20 list. 06 0:00 CET TYP: Federer wygra 3-1 STAWKA: 35 funtow po kursie 3,5 Sportingbet ANALIZA: Final Mastersa licze na łaskawy wymiar kary dla Blake'a ktory zaszedl tutaj ewidentnie za daleko majac szczescie w postaci Latynosow w grupie (i przypadkowego Latynosa w polfinale) - ugranie przez niego seta bedzie prezentem ze strony Federera w strone rywala, gospodarzy, stacji telewizyjnych, sponsorow a moze i jego samego (zawsze to kurs 3,5 a nie 1,6) - Federer nie zarabia na przygrywaniu meczow i stawianie na swoje porazki u bukmacherow badz na gieldach zakladow jak czyni to kilku zawodnikow szczegolnie zza wschodniej granicy - wynik 2-1 (ew 3-1) zdarza mu sie jednak czesto i albo jest wynikiem nonszalancji czy zlekcewazenia rywala albo czynnikow o ktorych wspomnialem powyzej. Wczoraj Nadal postawil Rogerowi nadspodziewanie ciezkie warunki, choc nie brak opinii ze wiekszosc wygranych pilek Rafaela bylo owocem lekcewazenia przez pierwsza rakiete swiata - a ze skonczylo sie 2-0 niewiele brakowalo do 2-1 i kontynuuje swoja miniprogresje na wygrana Federera przy stracie seta. Dotychczas Federer dwukrotnie tracil seta i dwukrotnie wygrywal do zera - napewno zatem wiecej uzbieralibysmy grajac na wygrana Rogera przy stracie (oddaniu seta) - okolo 9-10 jednostek za 4 zainwestowane - przy zagraniu liniowo 2-0 za 4 zainwestowane jednostki bylibysmy w plecy o jakas 0,5-1,5 jednostek - jako ze lubie wysokie kursy TYP: wygrana Federera 3-1 Poszla tez kontra na 3-2 dla Federera 3 fynty po kursie 11 takze w Sportingbecie
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
Taka luzna uwaga - przed dzisiejszem meczem chcialem grac trzeci etap progresji na strate seta przez Federera w pokazowym meczu z Nadalem - oto dowod: http://www.mecz.org/ubbthreads/showflat....ID=#Post3029761 [ mecz.org] Niestety zaden buk nie wystawil kursow na dokladny wynik w setach pewnie przeczuwali co sie swieci - wynik 6-3 3-6 6-3 dla Federera. Gdyby mozna bylo obstawic ten zaklad straty z ostatniego tygodnia bylyby pokasowane z nawiazka niestety zmowa bukow uniemozliwila mi to i mysle sobie o nich jeszcze bardziej brzydko - squ..yny na pewno bardzo czesto wiedza co sie swieci w meczach i nie dadza zarobic - wszelkie smierdzace zaklady blokuja lub udaja ze meczow nie ma - szczegolne pretensje mam do bwin ktore tak chetnie wystawia mecze towarzyskie a o tym ,zapomnial' - jeszcze raz dziekuje chlopaki. A tak generalnie: I oczywiscie nigdzie nie mozna bylo postawic a mialem do zamkniecia 3 etap progresji na 2-1 dla Federera - i co - zmowa bukow??? Zastanawiam sie czy gra bez dojść ma jakikolwiek sens - wszyscy sa k...a tacy sprytni - w sporcie nie chodzi o jak najszybsze pokonanie rywala ale o zrobienie w konia jak najwiekszej ilosci graczy eeeeeeeeech musialem sie wyzalic niech poczekaja bede im walil pieniadze na zaklady ze ho ho...Dziekuje wam jeszcze raz firmy bukmachersie za 'wystawienie' kursow na dokladny wynik w setach - jeszcze raz wielkie dzieki - rozżalony Ale nie bojcie zaby straty (glownie spowodowane wlasnie przez Federera) zostana odrobione - czlowiek sie uczy cale zycie nie wiedzialem ze bedzie taka zmowa milczenia wokol tego meczu nastepnym razem bede madrzejszy - niezła hipokryzja panowie bukmacherzy a fe - motywacja do waszego zdevastowania jeszcze wzrosla i wkrotce kolejne typy
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
22. Petersburg - Cherepovec DATA I GODZ: 21 list. 06 17:00 CET TYP: wygrana 'Czerepów' STAWKA: 15 funtow po kursie 4,3 bwin ANALIZA: W pierwszej lidze hokeja rosyjskiego SKA Petersburg pelni role jednoczesnie k....y zachodu i polnocy - obok stolecznych zespolow slyna z najwiekszej ilosci przekretow w tej lidze - zastanawiam sie czy taka nonszelancja z klubow z bylej badz obecnej stolicy wynika z mylnego przeswiadczenia o ich elitarnosci? A moze to raczej ich sukcesy spowodowane sa tym ze siedziby maja blisko central zwiazkow sportowych i stad wplyw na nie (uwierzy ktos ze w tamtym roku Legia uczciwie wygrała 10 czy 11 meczow z rzedu zapie...ając jak dziki osiol akurat wtedy gdy Wisla miala problemy - ja nie uwierze biorac poprawke na wyniki po sezonie w zadnym razie) - tak czy siak najwieksze cuda odwalaja wlasnie kluby z bylych i obecnych stolic. Kurs 4,30 jest jeszcze wysoki z dwoch powodow - na ostatnie 10 meczow gracze z Czerepowca wygrali 8 i sa objawieniem ostatnich kolejek (w lidze wyprzedzaja ku..y z Petersburga o 6 pozycji) - to moze wszyscy wiedza jaki ma byc wynik dlatego jest na nich tak wysoki kurs i buki znowu nie dadza zarobic? Poza tym w absolutnie KAZDYM sezonie Petersburg nie wygral conajmniej 1 meczu w sezonie z tym rywalem - co bedzie zobaczymy ja ryzykuje za srednia stawke - najwyzej odrobie sobie tego zydowskiego sprzedawczyka Federera w zmowie ze swiatowa finansjera bukow ktorego 2-1 nie dane mi bylo zagrac - jeszcze raz dzieki buki szczegolnie bwin <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> TYP: wygrana Czerepowca
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
22. GKS Bełchatów - Wisła Płock DATA I GODZ: 22 list. 06 18:30 CET TYP: wygrana Wisły Płock STAWKA: 10 funtow po kursie 7,25 Expekt ANALIZA: Mistrzowie jesieni pilkarze Wisly Plock zadebiutuja w rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy w najsilniejszym skladzie, ja jednak zaryzykuje dwojke w tym meczu, a powodow bedzie bardzo wiele: po pierwsze pilkarze z Belchatowa zostali Mistrzami Jesieni i jest bardzo prawdopodobne ze po tym znaczacym jak na nich sukcesie opili to solidnie i dzis uczcza to niezla porazka - kursy typu 1,4 - 4,5 - 7,25 sa zupelnie nieadekwatne nawet jak na polska lige a co dopiero puchar i to nawet nie Puchar Polski - rozne rzeczy sie dzialy. Swiat futbolowy w Polsce jest bardzo dziwny - najpierw narzekaja ze za duzo zespolow gra w lidze co obniza jej poziom to zmniejszylo sie liczbe zespolow pierwszoligowych, po czym narzekaja ze za malo sie gra a i tak sporo zespolow odczuwa ,zmeczenie sezonem' po paru meczach - gdzie tu profesjonalizm? Wczoraj z z gatunku meczow pierwszy kontra ostatni Walsall przegral z Macclesfield 0-1 a kurs na takie rozstrzygniecie wynosil 8,20 - jesli w Anglii takie rzeczy sa mozliwe co dopiero w Polsce - wczoraj same dwojki w tym pucharze - dla klubow i pilkarzykow to wymarzona okazja do dorobienia kilku zlotych inwestujac malo jesli kurs jest wysoki (Korona bezczelnie wtopila mimo prowadzenia, 'superpewny' Lech wtopil i to tak we wszystkie dziurki jednoczesnie - a potem sie dziwia ze buki nie chca wystawiac takich meczow...) Krotko: Belchatow swietuje sukces jakim bylo wygranie rundy jesiennej i na rozgrywki typu piate kolo u wozu gdzie kluby oficjalnie mowia ze Puchar Ekstraklasy im zwisa (moze ktos wie jakie sa nagrody za zwyciestwo - bo finanse nie sadze zeby byly wielkie a miejsc w europejskich pucharach tez chyba nie ma w puli nagrod) wiec licze na rozprezenie mistrzow jesieni - oj oni tez umieja wygrac z kazdym i przegrac z kazdym - Bobo Kaczmarek wie cos o tym <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> TYP: wygrana Wisły Płock
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
22. Martin - Skalica DATA I GODZ: 24 list. 06 17:00 CET TYP: wygrana Skalicy STAWKA: 12 funtow po kursie 5,2 Expekt ANALIZA: W 1 lidze hokeja slowackiego Skalica - totalny bankrut miala pelnic role chlopca do bicia - niestety hokej to nie pilka nozna gdzie slabych na ogol leje sie bez litosci - tu slabeusze sa potrzebni do wałkow (Cracovia wie cos o tym prawda panie Tobisz??), szczegolnie grajac z 'mistrzami' 'superfaworytami' czy innym tałatajstwem. Zobaczcie sobie ostatnie wyczyny 'beznadziejnych bankrutow' - w ostatnich 5 kolejkach 4 wygrane w regulaminowym czasie - z 'potentatami' koszycami i Popradem na wyjezdzie - kursy rzedu 8 a u siebie z liderem Slovanem i Zilina. Kolega z pracy - Slowak nie gra ligi slowackiej z definicji gdyz wszyscy wiedza ze mecze tam sa ustawiane i ciezko zgadnac (on gral na faworytow) - dlatego dzis zgaduje dwojke skoro kurs jest dobry. Martin to nie jest jakas superpotega hokejowa - balansowali od zawsze na pograniczu 1 i 2 ligi - w zeszlym roku zajeli ostatnie miejsce a mimo to nie spadli - w tym sezonie spisuja sie dosc dobrze ale ja uwazam ze przyjdzie na nich czas - w ubieglym sezonie 14 przegranych u siebie na 27 meczow (w regulaminowym czasie) w tym dopiero dwie i czas nadrobic ten marny wynik. Skalica jak na bankruta zaiwania tak ze Detroit Red Wings czy superhiroł Mariusz Czerkawski moga juz szykowac sie do zmiany zawodu - nic juz nie osiagna w tym sporcie widzac jaka potega rosnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> TYP: wygrana Skalicy
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
24. Valerenga Oslo - Sparta Sarpsborg DATA I GODZ: 24 list. 06 19:00 CET TYP: wygrana Sparty Sarpsborg STAWKA: 15 funtow po kursie 6,5 Unibet ANALIZA: Ten typ mialem grac tak czy siak, czekalem tylko na rozstrzygniecie meczu Martin - Skalica (poki co wszystko wskazuje na wygrana gospodarzy niestety) zeby dobrac stawke . O valerendze juz napisalem wszystko, z tym ze w odroznieniu od ostatniego sezonu kasy na progresje na przegrana tej k..y skandynawskiej zgromadzilem na tyle ze starczyloby na dwuletnia progresje w meczach u siebie - pczywiscie ich cierpliwosc byla mniejsza, ten klub bez przekretow stracilby o wiele wiecej niz ja przygotowalem i zaczely sie przegrane u siebie - w tym z ostatnimi zespolami w tabeli - stoleczny zespol przegrywa co popadnie po serii 13 zwyciestw musialo przyjsc rozluznienie - niepokojace jest to ze Sparta nie zremisowala juz od ponad 10 meczow a Valerenga tylko 1 remis na 10 ostatnich meczow - oby nie skonczylo sie tak jak mysle, juz mniejszy zal bede mial jak Valerenga wysoko wygra TYP: wygrana Sarpsborga (6 funtow poszlo na remis po kursie 5,75 w bwin)
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
24. Valerenga Oslo - Trondheim DATA I GODZ: 26 list. 06 17:00 CET TYP: wygrana Trondheim STAWKA: 16 funtow po kursie 11 Unibet (5 funtow po 8,50 na remis) ANALIZA: Coz wszystko o Valerendze jest opisane w kilku nieudanych podejsciach na ich przegrane u siebie, dzis graja z ostatnim zespolem w tabeli na wlasnym lodowisku - Trondheim. W zeszlym sezonie przegrywali dwukrotnie mecze u siebie z absolutnym outsiderem rozgrywek Manglerud Star - nie bede pisal dlaczego bo to juz robi sie nudne - mecz jest o nic, poprzedni mecz na wlasnym lodowisku Valerenga wygrala, tym niemniej zespol po serii 11 wygranych zlapal zadyszke i zaliczyl juz min porazki na wlasnej tafli z przedostatnim zespolem oraz Friskiem i Stavanger (z Vikingiem tez u siebie) - druzyna nie bylaby soba gdyby chamsko nie przegrywala kilka razy u siebie z byle kim - ciekawe kto zagra dzis na ich wygrana po kursie 1,15 - lubie takie mecze gdzie jeden trafiony typ z nawiazka moze odrobic 10 niecelnych strzalow - uzywajac branzowej terminologii jest to tzw value czyli prawdopodobienstwo zajscia zdarzenia jest wieksze niz to otrzymane w wyniku obliczen matematycznych na podstawie kursow - inaczej mowiac prawdopodobienstwo wystapienia zdarzenia w naszym wypadku wygranej gosci pomnozone przez kurs daje wiecej niz 1 i w dluzszym okresie grajac liniowo powinny sie pojawiac rosnace zyski - oby wreszcie i w temacie mi Valerenga przegrala bo podchodzilem juz do tych zydkow niedomytych juz 4 czy 5 razy - za kazdym razem niepomyslnie - jesli ich nie wpisalem to przegrywali i poglebiali moja frustracje - od teraz ida konsekwentnie progresja na ich przegrane u siebie - kasy mi starczy na kilka lat i wymiekna szybciej, bez kasy od bukmacherow uzyskanej z pomnozenia zainwestowanych przez siebie pieniazkow w 'niespodziewane' rozstrzygniecia w meczach z udzialem druzyny z Oslo. Mecz jest bez znaczenia, i tak w playoff zacznie sie prawdziwa walka gdzies w okolicach polfinalu - wyraznie widac ze zadna druzyna nie chce sie wychylac gdyz moze byc srodze skarcona po fazie zasadniczej - chyba kazdy glupi wyciagnalby wnioski sledzac losy ubieglorocznych 'pewniakow' takich jak Liberec, Storhamar czy Magnitogorsk w fazie play off - druzyny gubia punkty solidarnie jak w szkockich ligach pilkarskich. TYP: wygrana Trondheim
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
26. AS Roma - Triestina DATA I GODZ: 29 list. 06 17:00 CET TYP: remis STAWKA: 20 funtow po kursie 5 Blue Square ANALIZA:rewanzowy mecz 1/8 finalu pucharu Wloch - jakkolwiek rzymska druzyna jak na kazdy klub ze 'stolycy' (za wyjatkiem Legii oczywiscie) powaznie traktuje krajowe puchary i prawie zawsze zachodzi w nich bardzo daleko, pozwole sobie tutaj zaryzykowac pare groszy na niespodziewane rozstrzygniecie w tym meczu - pierwszy mecz pilkarze Sromy wygrali na wyjezdzie a ze to puchar i wloskie druzyny nie bede osamotniony w przypuszczeniu, ze dzis zatriumfowac moze minimalizm w najczystszej postaci. Pilkarzom Romy nieobce sa rozne wybryki ze slabeuszami na krajowym podworku, szczegolnie w lidze - dziwie sie ze zapomniano o tym klubie podczas procesu korupcyjnego czolowych wloskich klubow - nalezalo im sie conajmniej tyle ujemnych punktow co Fiorentinie (chociazby za mecz z Sampdoria w zeszlym sezonie, ale to juz historia) - walka Romy na dwoch frontach - Liga Mistrzow (gdzie awans nie jest pewny na 100%) i liga wloska w tym roku, gdzie maja szanse na nawiazanie kontaktu z czolowka jakiej od wielu lat nie mieli moze zaowocowac puszczeniem meczow w pucharze. W pierwszym meczu (1-2) Triestina zagrala glebokimi rezerwami ( w tym bramkarzem) - zagraniczne fora napalaja sie na Rome a ze to Wlochy i to jeszcze puchar gramy TYP: remis. 2 funty na przegrana Romy w Expekcie kurs 14 STAWKA: 20 funtow na X w Blue Square kurs 5
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
26. Valerenga Oslo - Comet Halden DATA I GODZ: 4 gru. 06 19:00 CET TYP: X2 STAWKA: 35 funtow na 2 kurs 6 bet365 20 funtow na X kurs 6 bet365 ANALIZA: ten zespol mnie juz przesladuje, mialem kilka nieudanych podejsc na ich wałek ale od teraz gram konsekwentnie progresja na ich przegrane jesli kurs na rywala jest wiekszy od 3. Comet Halden to zeszloroczny beniaminek ktory na dobre zadomowil sie w tamtejszej lidze hokejowej i chyba juz na trwale zagrzal miejsca wsrodku tabeli - w ostatnich meczach radzi sobie lepiej niz dzisiejsi gospodarze, ktorzy juz raz zaliczyli przegrana u siebie z tym rywalem. Pieniedzy na progresje an wałek Valerengi starczy mi na dwa lata a jestem pewien ze spintolą mecz te ciulasy wczesniej bo kazdy kasy potrzebuje, swieta ida przeciez - oczywiscie Valerenga notowała wałki w tym sezonie u siebie juz nieraz, tylko ze niestety w temacie nie wspomnialem o tym ze na to gram i przez co moze tworzy sie obraz ze jestem lewym typerem i ze jak typuje ich przegrana to wygraja, a jak nie gram to jest wałek - mozna odniesc takie wrazenie dlatego teraz idzie konsekwentna progresja na wałek Valerengi i nie daruje tym pogwizdankom - jesli nie zrobia wałka straca conajmniej tysiac razy wiecej pieniedzy niz ja a i 'pewniakowcy' nie beda narzekac. Troche za duzo te ciulasy wygrywaja w tym roku w rundzie zasadniczej, ale nie ma takich mocnych zeby nie przyszla kryska. Znamienna jest poniedzialkowa pora meczow, kazdy srednio zorientowany gracz sie co znaczy syndrom poniedzialku - mecz jest polecany przez kilku bukmacherow jako 'pewniak dnia' a oni wiadomo dobrze nam zycza i chca zebysmy wygrywali <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> TYP: Comet Halden nie przegra STAWKA: obliczylem ze nieudane podejscia w temacie do wałka Valerengi kosztowaly mnie 104 funty wiec stawka jest skalkulowana tak, zeby odrobic te 104 funty i zarobic 104 netto na tych bucach, a jesli bedzie remis co tez jest niewykluczone jedynie skasowały sie straty - druzyna z Oslo to jakies 80% moich nieudanych prob podejsc do szukania przekrętów w temacie czas to pokasować z żelazną konsekwencja i determinacja - jak juz wspomnialem jesli wałkow nie bedzie oni straca duzo wiecej
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
Valerenga - Comet Halden 4-6 Niniejszym oglaszam najdluzsza moja progresja zakonczona i to tym optymistycznym wariantem - WAŁEK!!!!!!!!!!!!!! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
26. Slovan Bratysława-Skalica DATA I GODZ: 5 gru. 06 18:00 CET TYP: Skalica STAWKA: 16 funtow na 2 kurs 7,5 Expekt ANALIZA: na pierwszy rzut oka wariacki typ, pierwszy gra u siebie z ostatnim wszak ale zerknijmy na obecna forme - Skalica 8 wygranych na 10 ostatnich meczow a Slovan tylko 3 w tej sytuacji grzechem byloby nie sprobowac tutaj dwojki - adwent idzie nie mozna grzeszyc - jako ze to hokej szanse powodzenia sa zdecydowanie wyzsze niz kursy wystawione przez bukmacherow - nie wiem czym sie kierowali wystawiajac takie kursy ale napewno nie obecna forma - moze wiedza cos wiecej niz my wszyscy ma byc pewna jedynka a stawiajacy na to maja malo zarobic....ale ale ale tak mozna zinterpretowac dowolny kurs a cos podejrzanie czesto okazuje sie ze ta jedynka nie wchodzi - Slovan to zespol ze stolicy wcale nie taki mocny jak pokazuje tabela, na poczatku mial niezla passe a potem zaczal wtapiac z kim popadnie - spoczeli na laurach i dorabiaja jednoczesnie ustawkami - tu prosze sie nie smiac ale mam znajomego ze Slowacji ktory wprost mowi jaka to liga slowacka jest shitty i mecze sa ustawiane - zreszta zobaczcie sobie wyniki paru ostatnich kolejek. Skalica przez wielu byla skreslana i okreslana mianem bankruta a okazuje sie ze teraz wszystkich rozwalaja - w hokeju czesto tak jest ze jak pozbedzie sie 'gwiazdeczek' okazuje sie ze druzyna gra o wiele lepiej albo w ogole zaczyna cos grac - nieodlegly przyklad St Louis Blues w NHL pod koniec zeszlego sezonu. Slovan to zadna elita hokeja slowackiego, tam kto sie wykaze natychmiast sp....ada do bogatszych lig niemieckiej czy wlasnie NHL - przez ostatnie lata niewielu zawodnikow z krajowej ligi bylo powolanych do reprezentacji na mistrzostwa swiata czy europy czy olimpiade. Do czego zmierzam - kurs na pewno nie odzwierciedla roznicy poziomow i obecnej wformy wiec typ moze byc tylko jeden TYP: wygrana Skalicy (4 funty na remis w bwin kurs 5,75 jako zabezpieczenie opcji wygrana Slovana po dogrywce - jeszcze nigdy korekta mi nie ratowala kasy wiec albo bedzie 2 albo 1)
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
29. FC Porto - Arsenal i Hamburger SV - CSKA Moskwa DATA I GODZ: 6 gru. 06 20:45 CET TYP: wygrana porto, HSV nie przegra STAWKA: 20 funtow na Porto 1 i HSV 1X kupon ako kurs 6,56 Expekt ANALIZA: W grupie G Ligi Mistrzow trzy zespoly maja szanse na awans, sa to Porto, Arsenal i CSKA Moskwa. Anglicy i Portugalczycy maja po 10 punktow podczas gdy Rosjanie tylko 8 i jakikolwiek remis na Stadionie Smoków premiuje druzyny grajace na nim mecz czyli Porto i Arsenal. W ostatnim czasie kursy na remis Arsenalu z Porto spadly z grubo ponad 2 na mniej wiecej 1,60 co oznacza ze bardzo duzo pieniedzy poszlo na remis gdyz wiekszosc ludzi uwierzyla ze remis jest ugadany i obie druzyny nań zagraja. Niektorzy graja konkretnie wyniki 1 do 1 czy 0 do 0 żeby nie grac tego rzekomo pewnego meczu po kursie 1,60 na remis który stal się parodia. Na te z pewnoscia olbrzymie pieniadze zdeponowane na kontach bukmacherow podejrzewam maja oni chrapke ich nie oddawac, czy to oznacza ze wplyna jakos na mecz nie wiem, ale...Wyobrazmy sobie alternatywne rozstrzygniecie. W Porto nie ma remisu a HSV urywa punkty na swoim stadionie CSKA i w tej sytuacji i Porto, i Arsenal awansuja dalej mimo braku remisu w Portugalii a wszyscy grajacy remis po kursie ponizej 2 zostaja elegancko ‘wyrychtowani’. Czy to jest takie nierealne. Przeanalizujmy sportowe aspekty meczow w Porto i Hamburgu. Zacznijmy od mistrzow Portugalii. W lidze krajowej graja rewelacyjnie, inkasuja w kazdym meczu komplet punktow na swoim stadionie, cztery dni temu pokonali z latwoscia swojego najbardziej zagorzalego rywala Boaviste który z polskimi pilkarzami fachurami typu Grzelak czy Kazmierczak pewnie zmierzaja w kierunku drugiej ligi niczym Victoria Guimares z superhiroł Mario Sagano w zeszlym sezonie ale to nie o nich tutaj mowa, nawet onety już nie wychwalaja pod niebiosa kazdego ich dotkniecia pilki w meczach Boavisty, ciekawe prawda? W Lidze Mistrzow Porto zremisowalo mecz otwarcia na swoim stadionie z CSKA Moskwa, w drugiej kolejce przegralo z Arsenalem, ale już trzy pozniejsze mecze to zdecydowane zwyciestwa, bądź to okraszone zaaplikowaniem przeciwnikowi minimum trzech goli, bądź to wygrane z handikapem dwoch goli. Druzyna londynskich bufonów przyjedzie na mecz bez swojego asa Thierrego Henry pauzujacego z dwoch powodow, zdrowotnych i regulaminowych. Arsenal co jest wart w obecnej fazie sezonu pokazuje kilka ostatnich meczow, przegrana z Boltonem po supermeczu wprawdzie, ale już przegrana Fulham wynikala z niechcenia i nicniegrania, a sobotnia wygrana z Tottenhamem to często jak w przypadku tej druzyny to efek trzech hattricka zaliczonego przez sedziego meczu. Dwa karne i spalony mowi samo za siebie, z taka forma sedzia w cuglach zdobedzie tytul krola strzelcow Premiership, szkoda ze nie można tego gdzies postawic, ale jak zwykle wartosciowe typy sa poblokowane tak jak 2-1 dla Federera na pokazowce w Seulu z Nadalem. Arsenal duzo zainwestowal w nowy stadion i żeby koszty zaczely się zwracac smiem twierdzic ze były jakies odgorne naciski żeby jednak w tej lidze mistrzow zagrali mimo zenujacej formy przez pierwsza polowe obecnego sezonu, minimum faza grupowa to minimum trzy mecze u siebie plus runda kwalifikacyjna, to wplywy z biletow, transmisji i od sponsorow. Co by nie powiedziec często nie wygrywaja na wlasnym stadionie, gdyz na starym kurniku Highbury bardziej tlamsili przeciwnika, wynikalo to ze specyficznych rozmiarow stadionu, do których gospodarze byli przyzwyczajeni a goscie mieli klopoty, na wiekszym stadionie okazuje się ze mnostwo przeciwnikow sobie z Arsenalem potrafi poradzic. Obecna forma Porto i styl gry Arsenalu sklania mnie do zagrania na gospodarzy, gdyz jeśli nie będzie remisu, sportowego czy ugadanego czort ich wie, to sportowo Portugalczycy powinni udowodnic swoja wyzszosc nad Anglikami jak nieraz to się już zdarzalo w nieodleglej przeszlosci. Angielskie kluby czy pilkarze to przede wszystkim produkty marketingowe przyznaje swietnie rozreklamowane, sportowo sprawa wyglada już nieco gorzej. Przechodzac do drugiego meczu. Wielokrotnie zadawalem już na forach pytania, czy to dlaczego Thomas Doll trener HSV nie zostal jeszcze wyrzucony z tego klubu na zbity pysk oznacza, ze robi ustami pewna dobra robote komus z zarzadu klubu z Hamburga, gdyz każdy racjonalnie myslacy kierownik czy prezes klubu już dawno zareagowalby na te alarmujace wyniki. Nie wiem dlaczego trzyma się w tak wielkim klubie takiego patałacha, którego druzyna zmoczyla wszystkie piec dotychczasowych meczow w Lidze Mistrzow i w lidze oscylije wokół strefy spadkowej. Biorac pod uwage osiagniecia klubu z poprzednich lat, chlubna tradycje, liczbe sympatykow klub znajduje się z pewnoscia ponizej aspiracji i może wreszcie cos ugra na pozegnanie rozgrywek w Lidze Mistrzow, jak to zrobil Blackburn Rovers bodaj 10 lat temu niszczac Rosenborg i zapewniajac tym samym awans do cwiercfinalow Legii, ach to były czasy. Kurs 1,6 na to ze HSV odbierze punkty i awans do szesnastki wezme z uwagi na to, ze takie rozwiazanie niewatpliwie sprzyjaloby stronie która przegralaby mecz w Porto a jednoczesnie pozwoliloby zachowac twarz, a raczej resztki twarzy druzynie z Hamburga. Bwin poleca gre na 2 w meczu HSV- CSKA co tylko zwieksza stawke na wydumany sobie hipotetycznie scenariusz TYP: wygrana Porto i nie przegrana HSV
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
30. Omsk - Cherepovec DATA I GODZ: 6 gru. 06 14:00 CET TYP: wygrana ,Czerepów' STAWKA: 20 kurs 8 NordicBet ANALIZA: Dzis juz przegapilem wygrana najslabszej druzyny w lidze Amuru z najwiekszymi wałkarzami obok Perersburga i Magnitogorska CSKA Moskwa. Wszyscy mamy wyrobione zdanie o rosyjskim hokeju jak za mordy klubu nie trzyma mafia to lape klada politych - zreszta u ruskich to jedna banda i wyniki sa takie jakie sa i maja byc. Czerepowiec mial ostatnio swietna passe 9 wygranych na 11 meczow, zespol malo remisuje, a na wyjazdach wcale, dwie ostatnie porazki zespolu Severstalu przy dwoch wyjazdowych wygranych Omska wywindowaly kurs na gosci w dzisiejszym meczu do niebotycznych rozmiarow a to wymarzony moment do klasycznego wałeczka, tym bardziej ze od trzech sezonow Czerepowiec robi punkty na druzynie Omska jak chce. Nie chce zapeszac ale oby przegrana CSKA byla poczatkiem kolejki cudow w rosyjskim hokeju dzisiaj. Analizy bede pisal sukcesyenie, gdyz mecze beda sie rozpoczynac co kilka godzin TYP: wygrana Czerepowca
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
30. Khimik - Petersburg DATA I GODZ: 6 gru. 06 17:00 CET TYP: Petersburg STAWKA: 23 funty kurs 5,25 Bet365 8 funtow na remis w bwin kurs 5,5 bwin ANALIZA: Po cyrku w trzeciej tercji i golu w ostatniej minucie Omsk jednak wygral z Czerepowcem 3-2 co wrozy rychla jego wtope w najblizszych kolejkach wiec pamietamy i poczekamy - czas na kolejny atak na moja ulubiona lige hokejowa i klub, ktory jest wlasnoscia mafii wraz z politykami w 100 procentach i maja byc takie wyniki jak pierdnie Putin bo inaczej wszyscy sie polonu nałykają - to z Petersburgiem przegrywaja najsilniejsze zespoly, to Petersburg przegrywa z najslabszymi. Z zespolem z Voskresenska Petersburg wygrywal zawsze minimum raz a czesto i dwa razy w minionych sezonach, a w tym sezonie ciagle jeszcze musimy na to czekac, ale mysle ze sie doczekamy. Najstarsi petersburscy gorale nie pamietaja kiedy w meczu Petersburga padl wynik premiowany przez bukmacherow kursem mniejszym niz 2, chyba tylko wtedy gdy Putin byl na wakacjach w Soczi, no i pomijajac mecze z wiekszymi wałkarzami niz Petersburg czyli CSKA Moskwa, Dynamo Moskwa i Magnitogorsk TYP: wygrana Petersburga
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
32.Kazan - Dynamo Moskwa DATA I GODZ: 6 gru. 06 17:00 CET TYP: wygrana Dynamo STAWKA: 23 funty kurs 7,25 Expekt 8 funtow na remis w bwin kurs 5,7 bwin ANALIZA: Mecz typu mistrz kontra sprowadzony na dziady byly mistrz i zdobywca hokejowego Pucharu Europy. Na takie mecze dawni bohaterowie Zwiazku Radzieckiego i pupile wladz bylych i obecnych napewno sie zmobilizuja i Kazaniowi bedzie ciezko o wygrana. W zeszlym roku Dynamo przekazalo pałeczke najwiekszego wałkarza ligi CSKA ale dzis moga pozazdroscic im przegranej po kursie 4,50 i przebic ulubionego rywala, sasiada zza miedzy. Kazan za duzo nawygrywal meczow jak na te faze sezonu i pare kompromitujacych rezultatow jeszcze z pewnoscia go C(S)zeKA przed koncem 'regiularnawo pierioda' - przyklad mielismy kilka dni temu w Petersburgu. TYP: Dynamo nie przegra
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
33.Eisbaren - Straubing DATA I GODZ: 15 gru. 06 17:00 CET TYP: wygrana Straubing STAWKA: 20 funtow kurs 7,4 Bet365 8 funtow na remis w bwin kurs 6 Bet Uk ANALIZA: Hokeisci z Berlina to wciaz aktualny mistrz kraju, bodaj jedyny zespol z eurpoejskiej hokejowej czolowki, ktory wywalczyl jednoczesnie tytul mistrza i pierwsze miejsce w tabeli pod koniec rundy zasadniczej. Patrzac na ich 'osiagniecia' w tym roku wydaje sie, ze przyjdzie za to zaplacic i odleglym miejscem w tabeli, i mizernymi osiagnieciami w playoff jesli w ogole sie zakwalifikuja. Ostatnio radza sobie coraz lepiej, choc to jedynie wystarcza na ósme miejsce w tabeli, a pewne w tej branzy jest ze po swietnych winikach przychodzi seria porazek, oby juz dzis sie rozpoczela. Goscie to beniaminek ligi, ktory na raczej powinien sie w niej utrzymac, gdyz znajdzie sie zespol slabszy o nich, nieraz juz sprawili niespodzianke, wygrywajac chocby z Ingolstadt czy na wyjezdzie z Koln. Ostatnio notowali nieco slabsze wyniki, teraz jada na z pozoru superciezki weekend - dzis mecz w Berlinie, jutro w Mannheim - ranga przeciwnikow powoduje ich luzackie nastawienie i jada niby na sciecie naprawde bez obciazen. Byc moze wywioza jakies punkty, jutro lub w niedziele, hokeisci z Berlina nie naleza do tuzuw a przyczyna jest jedna: brak stabilnej formy mimo silnego skladu - moze szykuja sie na przyczajenie w playoffach? Stac ich na porazke z kazdym, tak jak i zwyciestwo TYP: wygrana Straubing
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 9,787
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 9,787 |
34.PAOK-Ergotelis DATA I GODZ: 21 gru. 06 17:45 CET TYP: wygrana Ergotelis STAWKA: 20 funtow kurs 10 Centrebet 5 funtow na X kurs 4,60 Betway ANALIZA: Druzyna z Salonik znajduje sie w wielkim kryzysie finansowym, nie zglosila sie do rozgrywek UEFA i wyglada na to, ze to nie koniec jej klopotow. Co wiecej, mizeria finansowa zaczyna sie coraz dobitniej przekladac na wyniki sportowe; przegrywaja w lidze z kim p[opadnie, a zawsze byli solidni na swoim stadionie, nawet Olympiakos wywozil stamtad punkty po bardzo ciezkich bojach jesli wywozil. W lidze gspodarze zwyciezyli z Ergotelisem, w pucharze kraza sluchy ze zwyciezyc nie maja - zastanawialem sie co zagrac - X2, X czy awans gości - jest tylko jeden mecz i wybralem wariant najbardziej odwazny - wczoraj Panathinaikos awansowal z jakimis leszczami wygrywajac dopiero w dogrywce - wariant a la Tottenham, ja jednak wybieram wariant a la Charlton bezwzgledna przegrana gospodarzy w regulaminowym czasie - trenera jeszcze nie zmienili, kasa swieci pustkami, atmosfera zła, wyniki marne. Dochodza mnie sluchy ze gospodarze maja sie podłożyć w tym meczu, ile w tym prawdy okaze sie po meczu, ale skorzystam z okazji do pokasowania ostatnich strat małym kosztem TYP: wygrana Ergotelisu
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|