Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#699151 26/10/2006 19:42
Dołączył: Aug 2004
Posty: 86
L
journeyman
journeyman
L Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 86
Witam.

Zamierzam z przyjacielem odtworzyć własną działalność, lecz właśnie potrzebujemy środków na rozkręcenie interesu. Słyszałem, coś o dotacjach z UE. Mamy zamiar założyć firmę zajmującą się Handlem Nieruchomościami ... Mamy po 21 lat. Jesteśmy młodzi, kreatywni i mamy pomysł jak rozkręcić firmę, lecz potrzeba nam pieniążków na to. Co musimy najpierw zrobić, żeby uzyskać dotację z UE ? Bardzo proszę o odpowiedź.

1. Gdzie najlepiej zgłosić się o taką Dotację?
2. Czy trzeba przed zgłoszeniem się mieć zarejestrowaną działalność?
3. Na jakich podstawach dotacja jest przyznawana? (Coś słyszałem, że dotację można dostać na 10 lat, po tym czasie trzeba oddać całą sumkę)
4. Jakieś trzeba mieć zabezpieczenia. Np. w zastaw dom czy coś takiego?

Jeżeli byście mogli coś jeszcze podpowiedzieć to bardzo bym prosił i dziękuję.

Dziękuję ślicznie i pozdrawiam

Bonus: Unibet
#699152 26/10/2006 19:55
Dołączył: Apr 2003
Posty: 365
G
enthusiast
enthusiast
G Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 365

#699153 27/10/2006 00:16
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Prościej i szybciej otrzymacie pozyczkę w banku , jeśli Wy jej nie dostaniecie to spróbowac na rodziców tym bardziej że rozkręcenie agencji nieruchomości to niewieki wydatek.

Jednak na I miejscu potrzebna jest choc na jednego z Was licencja zawodowa pośrednika w obrocie nieruchomościami.

#699154 27/10/2006 07:32
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Polecam fundusz Micro dla początkujących przedsiębiorców.
http://www.funduszmikro.com.pl/ do 10 tys. PLN można wziąść bez większych problemów, korzystałem kiedyś , bardzo małe oprocentowanie, możliwość negocjacji warunków kredytu, po spłacie jednego, można wziąść natychmiast kolejny na znacznie lepszych warunkach.

#699155 27/10/2006 23:10
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Niestety Lovelasex,trzeba zweryfikowac plany, nie będziecie mieć ani agencji nieruchomości ani pozyczki z UE na ten cel.

Od 1 stycznia przyszłego roku wchodzi w zycie nowa ustawa odnośne obrotu nieruchomosciami i aby starac sie o licencje trzeba będzie miec wykształcenie wyzsze i oczywiscie zaliczony kurs zakonczony egzaminem.Czas trwania kursu to 2 lata i wydatek ok 10 tys zł.Z Waszego wieku wynika że pomysł musicie odłozyć na nastepne kilka lat.

Ostatnimi laty jest u nas w kraju boom na nieruchomości , agencje powstają jak grzyby po deszczu , te lepsze zarabiaja krocie i jak widac zabezpieczyli się aby nie było zbyt wiele konkurencji.U nas obie strony transakcji placa po 3% prowizji, rachunek jest wiec prosty a dzialeczki budowlane w rozsądnej cenie(60-80 tys) i w miare atrakcyjnym miejscu schodzą na pniu.Podobnie mniejsze mieszkania .
Aby zabezpieczyc swoje kieszenie również zaostrzono egzaminy, do ostaniego krajowego egzaminu staneło ponad trzysta osób a zdalo tylko 10%.

#699156 28/10/2006 10:00
Dołączył: Aug 2004
Posty: 86
L
journeyman
journeyman
L Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 86
dardaw dzięki za informacje... jeżeli tak będzie, no to do tego czasu kiedy wszystko będziemy mieli, trzeba nad czymś innym pomyśleć, nad czymś co mieliśmy wprowadzić jako drugi plan <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Może się uda...


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników ($-man, betowiec, rafal08, latajaca_holenderka, Lukasz111, burbon, rymoholik, alfa, Akhu, ElNinho[mmdea], aker), 2,876 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,402
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1