Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 5 1 2 3 4 5
#711136 08/11/2006 09:15
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Quote
Przepraszam za post pod postem.

Ktoś tam się bulwersował, że w wieku 20 lat nie będzie chodził w mundurku. Należy tutaj podkreślić, że "mundurek" to bardzo szerokie pojęcie. I w przypadku licealistów chodziłoby pewnie o garnitury więc nie rozumiem tego oburzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Skleroza wiec znow musze poscika nabic <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Pierwsze studia, poszedlem na prywatna uczelnie, zaczynalem na dziennych i tam byl obowiazek noszenia mundurkow, nie powiem byly calkiem twarzowe, ladna dziewczyna w spodniczce i tym mundurku prezentowala sie calkiem calkiem, a i brzydszej potrafil urody dodac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Oczywiscie za mundurek trzeba bylo placic i to dosc slono, ja "niestety" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> sie na to nie zalapalem bo przenioslem sie na zaoczne, dostalem fajna prace i taka zmiana byla konieczna.
Jesli chodzi o oplaty to w szkole wyzszej ktos kto decyduje sie na platne studia musi/moze sobie to wkalkulowac,
rodzic dziecka w podstawowce nie ma wyboru i musi to akceptowac choc czesto go nie stac.
Wiem ze koszt nie bedzie powalajacy ale mimo wszystko te kilkadziesiat zlotych moze stanowic problem dla wielu rodzin gdzie 1000 zlotych musi starczyc na nacly miesiac dla czworga...
Pomyslcie teraz, 1000 zlotych to kwota ktora niektorzy stawiaja na jeden zaklad i jesli graja planowo to strata ich nie boli ale sa tez tacy ktorzy postawia kilkadziesiat zlotych i jest to dla nich spora kwota...
dokladnie jak w zyciu i z tego powodu nie podoba mi sie ten pomysl, tu nikt nikogo nie zmusza za ile ma zagrac, kazdy gra za tyle za ile ma albo za ile chce.

Bonus: Unibet
#711137 08/11/2006 09:38
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Jeszcze mnie tak naszlo,
co byscie powiedzieli jakby nauczyciel zdzielil Wasze dziecko bo bylo nieznosne??
Nie zeby bil ale trzasnal po lapskach linijka czy strzelil dziennikiem w lepetyne??
Oczywiscie z umiarem ale za to z wyraznym zamiarem;-)

#711138 08/11/2006 09:40
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Quote
Jeszcze mnie tak naszlo,
co byscie powiedzieli jakby nauczyciel zdzielil Wasze dziecko bo bylo nieznosne??
Nie zeby bil ale trzasnal po lapskach linijka czy strzelil dziennikiem w lepetyne??
Oczywiscie z umiarem ale za to z wyraznym zamiarem;-)

Dzisiaj to niemożliwe. Mamy w końcu bezstresowe wychowanie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Kiedyś nauczyciele wykręcali uszy, czasem ktoś po łapach dostał i mimo to wszyscy żyją i mają się dobrze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#711139 08/11/2006 09:42
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Poprzednie decyzje Giertycha mi się nie podobały (no z tą maturą to ośmieszył się strasznie). Pomysł ze szkołami specjalnymi też niezbyt mi się podoba. Ale teraz jak najbardziej jestem za. Bo coś trzeba zmienić, a te pomysły może w tym pomogą.

Dosyć tego bezstresowego wychowania.

Trzeba prać po pysku łobuzów, aż w końcu wyjdą na ludzi.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Dzieciaki zawsze rozrabiały i będą rozrabiały. Tego nie da się zmienić żadnymi zakazami. Jak nauczyciel był cipa, to dostawał nie raz z kulki papieru w głowę. To się przecież nie zmieniło. Ale jeśli tylko huknął na nas, to był spokój i nikomu nie przyszło do głowy go olać.

Ale teraz nauczyciel nie może nic zrobić.
Mam koleżankę, która uczy w gimnazjum i jak mi ona opowiada, że nie może ucznia nawet wywalić za drzwi jak przeszkadza, to jestem w szoku.

Ja też pamiętam czasy mundurków w szkole, ale wtedy były one mocno obciachowe i byłem szczęśliwy jak w końcu komuna upadła i nie trzeba już było ich więcej wkładać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#711140 08/11/2006 09:43
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Quote
tak poza tematem, ile? bo interesuje mnie to <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

B.duzo, studia sa platne.

PS Pozdrawiam cenzora <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

#711141 08/11/2006 09:44
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,104
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,104
Quote
A np to, ze nie ma wbijania zbędnej wiedzy do głowy, np to, że każdy Amerykanin zna historie swojego kraju, a statystyczny Polak nie wie kiedy była bitwa pod Grunwaldem, a już o wymianieniu jakiegoś króla elekcyjnego to nie mówię...w Stanach każdy młody człowiek wybiera sobie kilka(2-5 chyba) przedmiotów oprócz kilku obowiązkowych i tylko na te lekcje chodzi. Np jak młody mechanik chce być mechanikiem to właśnie tego go uczą, a nie ma uczyć sie biologii czy geografii...czy ktoś z Was pamięta np na czy polega transkrypcja i translacja albo komplementarność zasad, albo co to są procesy fluwoglacjalne albo jakie góry wypiętrzyły się podczas fałdowania hercyńskiego?! raczej nie...W Stanach czegoś takiego nie ma...nikt nnie uczy sie redukcji wyrazów podobnych czy wzorów na rzut pionowy do góry...
Ale nie ma również wbijania do głowy niezbędnej wiedzy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Jak byłem w pierwszej klasie liceum przyjechała do nas na rok dziewczyna z wymiany właśnie z USA. Rodzice Polacy, więc z rozumieniem nie miała problemów. Tam w Stanach miała przedmioty typu biologia, chemia, matematyka, czyli ścisłe. Codziennie to samo, więc myśleliśmy, że skoro miała tego kilka razy więcej niż my, to będzie błyszczeć na zajęciach. Co się okazało? Z w/w przedmiotów posiadała wiedzę na poziomie pierwszej klasy gimnazjum. Z biologii odstawała bardziej niż nawet najbardziej niekumaci w tej dziedzinie (m.in. ja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />), a mówiła że chce iść na medycynę. Parę lat temu pisałem z nią i mówiła, że jak wróciła, to wszyscy byli pod wrażeniem jej poziomu wiedzy po powrocie z Polski. I mimo, że i tak przerobiła mało materiału (bo ile da się przerobić w jeden rok), to bez problemów dostała się na medycynę, bodajże na Michigan State University czy coś w tym stylu.

Po prostu, po tym co zaobserwowałem na jej przykładzie (a była jedną z lepszych uczennic w swojej amerykańskiej szkole), stwierdziłem że poziom nauczania w amerykańskich szkołach jest niski, żeby nie powiedzieć bardzo niski. Więc dlaczego mielibyśmy przejąć ich system nauczania?

Poza tym, jakaś podstawowa wiedza z każdej dziedziny zawsze może się przydać, choćby do wspomnianych w temacie krzyżówek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#711142 08/11/2006 09:48
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Quote
Po prostu, po tym co zaobserwowałem na jej przykładzie (a była jedną z lepszych uczennic w swojej amerykańskiej szkole), stwierdziłem że poziom nauczania w amerykańskich szkołach jest niski, żeby nie powiedzieć bardzo niski.

I tacy ludzie później dostają Nobla <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#711143 08/11/2006 09:48
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,104
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,104
Quote
Quote
tak poza tematem, ile? bo interesuje mnie to <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

B.duzo, studia sa platne.

PS Pozdrawiam cenzora <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
Mój znajomy chciał iść na Harvard i jak się dowiadywał, to było coś koło 20k $, bodajże za semestr, ale nie pamiętam dokładnie...

#711144 08/11/2006 09:54
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Quote
Quote
Po prostu, po tym co zaobserwowałem na jej przykładzie (a była jedną z lepszych uczennic w swojej amerykańskiej szkole), stwierdziłem że poziom nauczania w amerykańskich szkołach jest niski, żeby nie powiedzieć bardzo niski.

I tacy ludzie później dostają Nobla <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Nobla dostaja naukowcy, a nie nauczyciele <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Prawda jest taka, ze wielu profesorow wyjezdza do USA, bo tylko tam naklady na badania sa duze, i tylko tam maja okazje sie dalej rozwijac.

#711145 08/11/2006 10:23
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Quote
Quote
Quote
Po prostu, po tym co zaobserwowałem na jej przykładzie (a była jedną z lepszych uczennic w swojej amerykańskiej szkole), stwierdziłem że poziom nauczania w amerykańskich szkołach jest niski, żeby nie powiedzieć bardzo niski.

I tacy ludzie później dostają Nobla <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Nobla dostaja naukowcy, a nie nauczyciele <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Prawda jest taka, ze wielu profesorow wyjezdza do USA, bo tylko tam naklady na badania sa duze, i tylko tam maja okazje sie dalej rozwijac.

Oczywiście, że naukowcy. Ale najpierw ci nakuowcy muszą przebrnąć przez ten niski poziom edukacji w amerykańskich skzołach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#711146 08/11/2006 10:31
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
poziom w szkolach w USA jest naprawde niski, wybijaja sie niektore uniwerki i ci, co sie wyrozniaja intelektem oraz checia do nauki ida na lepsze uniwerki i tam dopiero zaczyna sie "walka" o noble. Tak naprawde ilosc nobli przeklada sie na naklady na badania i nauke ponoszone przez ten imperialistyczny pomiot <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />.

Poza tym musisz przyznac, ze przez Stany sa podkupowani najlepsi naukowcy, zamieszkuja tam i zakladaja rodziny, w wiekszosci z tez stosunkowo inteligentnymi osobami.

Wiadomo, ze takie dziecko ma wieksze "sklonnosci" do nobla niz dziecko czarnego rapera i meksykanskiej dziwki z czarnej dzilnicy w Detroit.

Na najnizszych szczeblach polska edukacja jest jedna z najlepszych w swiecie, jednak brakuje tej kropki nad i, ktora powinny postawic uniwerki, ale nie stac ich na to, nie ma nakladow, stypendiow, wiec ludzie albo zmieniaja branze, albo wyjezdzaja.

#711147 08/11/2006 10:35
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Gsyby w Europie byly duze naklady finansowe to by nikt nie wyjezdzal, a ze w Europie, wazniejsza niz nauka jest rola francuskich rolnikow to sie nie dziw ze uciekaja.

#711148 08/11/2006 10:52
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Wcale sie nie dziwie, choc ja sam tam nigdy nie pojade.

#711149 08/11/2006 10:56
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
To akurat to wiem, znany mi jest Twoj poglad na USA <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

#711150 08/11/2006 15:01
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Quote
Wiadomo, ze takie dziecko ma wieksze "sklonnosci" do nobla niz dziecko czarnego rapera i meksykanskiej dziwki z czarnej dzilnicy w Detroit.

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> leże <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

..co do tego brania rpzykładu to nie chodzi przeciez o to aby uczyc się tyle samo materiału co oni, tylko w ten sam sposób, chociaz gimnazjum powinno być takie jakie jest, aby człowiek nabrał wiedzy ogólnej, a w 3ciej klasie powinny być ..nie pamiętam dobrze jak to się nazywało, ale kiedyś o tym czytałem, coś w stylu wyszukwania talentu czy coś takiego, w każdym bądź razie sa to jakieś badania czy tam zajęcia z dziećmi aby mogło prędzej zdefiniowac w czym jest ono najlepsze i jaką droga powinno dalej dążyć, czego się uczyć itp. ...i tutaj własnie nadchodzi czas na liceum, dziecko już wie co chce w przyszłości robić i wybiera sobie tylko te przedmioty które się jej przydadzą w dostaniu się na wymarzone studia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#711151 08/11/2006 15:20
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,789
Powiem wam, że mundurki to nie jest zły pomysł. Wiele osób jest w szkole szykanowanych ze względu na swój ubiór czy na to jak wygląda. Nigdy nie byłem za tym aby w szkole były podziały na tych lepszych i gorszych. Myślę, że największą wartością dla uczniów powinnien być fakt szanowania drugiej osoby. Niestety na pewno każdy z was wie, że jest inaczej. Chciałbym aby w szkołach się zmieniło. Bo nie może dochodzić do takich sytuacji jak w ostatnim czasie.

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

#711152 08/11/2006 15:57
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Quote
Wlasnie stwierdzilem ze juz stary jestem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Nie pamietam dokladnie ale w od 1-3 klasy chodzilem w mundurku, na ramieniu mialem tarcze z numerem szkoly i jakos wtedy mi to nie przeszkadzalo.
Popatrz - ja jestem dobrych kilka lat młodszy, a w pierwszych klasach podstawówki też łaziłem w mundurku <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Akurat z tymi mundurkami to przesada - moim zdaniem powinni nie wpuszczać karać jakoś panienki, które łażą wyglądając jak 12-letnie dziwki (jak w szkole się dzieciara nie nauczy jakichś norm etycznych, czy obyczajów - to już nigdy się nie nauczy) oraz "ziomali" którzy za punkt honoru przyjmują chodzenie z majtasami wywalonymi na wierzch, a gaciami spuszczonymi do kolan (może to tak, jakby ktoś chciał ich... ten tego.. od tyłu - są gotowi na każdą okazję?)

Ale żeby od razu mundurki? Bez jaj - może i najmłodszym 8-latkom to by tak specjalnie nie przeszkadzało (jak Biszopowi kiedyś i mi zresztą też), ale starsi... ten numer nie przejdzie.

Zresztą jak jakiś młodociany żulik założy taki mundurek, to charakter mu się poprawi? Wolne żarty...


A monitoring - oczywiście, że to dobry pomysł. Tylko łatwo jest coś nakazać.

Ciekaw jestem za co te szkoły, które ledwo wiążą koniec z końcem (u mnie w podstawówce co roku X dni nie było lekcji, bo szkoła nie miała na ogrzewanie i w klasach piździło jak na Syberii) zainstalują sobie monitoring, za co kupią monitory, komputery itp. do obsługi tego. Za co zatrudnią ludzi do monitorowania i ochronę (ktoś musi interweniować, bo raczej nie 70-letni kulawy emeryt-woźny jacy zwykle są w szkole).

Łatwo nakazać - a dyrektorzy szkół to pewnie będą zbierać pod kościołem na te monitoringi. Niech Giertych załatwi w budżecie kasę na to, to będzie można porobić monitoringi.

A tak wogóle to wypada tylko podpisać się pod słowami Ghosta - dosyć bezstresowego wychowania. To nie zdaje egzaminu, co widać każdego dnia na ulicach.

Na "porządną młodzież" bezstresowe wychowanie jeszcze się nadaje, ale całą tę gównażerię, młodocianych alkoholików, bandytów itd. trzeba za pysk brać i to mocno.
Inaczej nigdy się niczego nie nauczą.

#711153 08/11/2006 16:29
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
A ja jestem zdecydowanie PRZECIW MUNDURKOM !! Dlaczego ? Ponieważ chodzę do LO w którym jest od dawien dawna tradycja noszenia właśnie mundurów, i chce się wyróżniać z tłumu ze swoim kozackim mundurem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />. Mi się to bardzo podoba, można pogadać z ludźmi z twojej szkoły w autobusie bo od razu widać gdzie człowiek chodzi. Dziewczyny - nie trzeba sie przejmować co na siebie włożyć <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. A moi drodzy koledzy, kwestia przyzwyczajenia ja chodzę w mundurze od września i już się czuje w nim jak ryba w wodzie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> to naprawdę nie boli a gdy spojrzy się na to z innej strony jest całkiem OK.
Pozdro!

#711154 08/11/2006 16:34
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Prosta sprawa, ze bezstresowe wychowanie to idiotyzm, ale jeszcze wiekszym idiotyzmem jest wychowywanie ludzi przez nauczycieli. Nauczyciel ma nauczyc, a rodzice sa od tego, zeby wychowywac.

#711155 08/11/2006 16:42
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Quote
A ja jestem zdecydowanie PRZECIW MUNDURKOM !! Dlaczego ? Ponieważ chodzę do LO w którym jest od dawien dawna tradycja noszenia właśnie mundurów, i chce się wyróżniać z tłumu ze swoim kozackim mundurem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />. Mi się to bardzo podoba, można pogadać z ludźmi z twojej szkoły w autobusie bo od razu widać gdzie człowiek chodzi. Dziewczyny - nie trzeba sie przejmować co na siebie włożyć <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. A moi drodzy koledzy, kwestia przyzwyczajenia ja chodzę w mundurze od września i już się czuje w nim jak ryba w wodzie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> to naprawdę nie boli a gdy spojrzy się na to z innej strony jest całkiem OK.
Pozdro!

A mnie by wkurwialo kilka lat temu jakbym zamiast moro, koszulki i bandamy mial zalozyc jakis mundur. Dzis studiuje, w bandamach juz nie chodze, jesli ktos sie nie poniza swoim stylem ubierania, czytaj nie ma spodniczki i stringow tak ulozonych, ze mozna zajrzec i od gory i od dolu, to neich sobie chodzi jak chce. Z wiekiem jak czlowiek chce cos osiagnac, to musi "ubraniowo spowazniec".

A noszenie mundurow niczego nie nauczy, naglasnianie programu "0 tolerancji" i samobojstwa Ani sytuacji nie poprawia, tylko poteguje liczbe samobojstw wsrod nastolatkow. Jesli wsedzie kilkunastolatek slyszy, ze Ania znalazla wyjscie, ME robi konferencje w sali, gdzie Anie dymali i ciagle sie o tym mowi, to taki kilkunastolatek dostrzega, ze Ania moze byc szczesliwa jak sie powiesi na srajtasmie.

Swoja droga chcialbym spotkac tych gowniarzy, co Ja rozebrali. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/boxing.gif" alt="" />

Strona 4 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, $-man, rymoholik, Sensei, aker, burbon, ANZELMO), 1,788 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,585
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1