Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#711389 07/11/2006 19:01
Dołączył: Jan 2005
Posty: 614
addict
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 614
Hej,

Wstepnie rozwazam napisanie komercyjnego serwisu zajmujacego sie wysylaniem SMSow z wynikami zdarzen sportowych dla pilki noznej (po bramce, HT/FT, u/o) oraz dla innych dysplin tenis, koszykowka moze cos jeszcze. Interesuje mnie wasza opinia czy bylibyscie sklonni zaplacic za otrzymanie wyniku na sms, jezeli tak to ile. Wstepnie licze ze jeden sms kosztowal by w granicach 30-50gr, mysle ze ta cena powinna byc akceptowalna prawie dla wszystkich z nas. Chetnie tez dowiem sie co wedlug Was powiniem miec tego typu system.

pzdr

Bonus: Unibet
#711390 07/11/2006 19:37
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Mar Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Myślę że nie ma to sensu, GPRS kilka razy tańszy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#711391 07/11/2006 19:40
Dołączył: Jan 2005
Posty: 614
addict
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 614
a ile osob odbiera GPRSem? ja osobiscie nie lubie, nie chce mi sie sprawdzac co troche, szczegolnie gdy gram under/over ...

#711392 07/11/2006 20:10
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Mar Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Quote
a ile osob odbiera GPRSem? ja osobiscie nie lubie, nie chce mi sie sprawdzac co troche, szczegolnie gdy gram under/over ...

zapewne wiele.
Koszty GPRS o wiele niższe niż sms, więc wątpie by miało to powodzenie.
ALe życze Ci powodzenia z całego serca...

#711393 07/11/2006 20:14
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Mar Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Aha i jak chcesz rozwiązać płatnośći poprzez sms czy może coś w stylu przelewy24.pl ? Jendym z sposobów reklamy może być np. reklama na stronie Lecha i dajesz bannerek chcesz zawsze aktualne wyniki Lecha ? wyślij sms o tresci blabla na nr 7101.

To najbardziej skuteczna reklama na takie coś, czy wyniki będzie wysyłał automat czy jakas osoba ?

#711394 07/11/2006 21:16
Dołączył: Jan 2005
Posty: 614
addict
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 614
chce aby wszystkim zajmowal sie automat

- przelewy24/moneybookers etc
- wyniki wysylka automatyczna na podstawie danych dostarczych od livescore content providera

#711395 07/11/2006 21:29
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Mar Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Quote
chce aby wszystkim zajmowal sie automat

- przelewy24/moneybookers etc
- wyniki wysylka automatyczna na podstawie danych dostarczych od livescore content providera

aha a czy masz może już jakoś opracowane to technicznie ? np. z jakiego nr będa sms'y czy z jakiejś bramki czy umowy z sieciami ? Czy będa różne relacje tzn. np. wynik do przerwy, po strzelonej bramce, na koniec meczu etc. Myślę że warto by się zastanowić nad przeprowadzeniem jakiś badań opini publicznej tak jak zrobiłeś to na tym forum <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Czy byli by chętni...

#711396 07/11/2006 22:09
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,153
P
pyk Offline
old hand
old hand
P Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,153
Moim zdaniem nie znajdziesz zbyt wielu chetnych.
Ci co bez wyniku zyc nie moga to sledza na biezaco i raczej na nich nie mozesz liczyc. A pozostali:
grajacy tasiemce po 2 zl dla nich takie sms powiadamianie wyszlo by drozej niz kupon;
inni spokojnie pczekaja na wynik albo sprawdza w dogodnym dla siebie momecie.

#711397 07/11/2006 22:17
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,373
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,373
Quote
Moim zdaniem nie znajdziesz zbyt wielu chetnych.
Ci co bez wyniku zyc nie moga to sledza na biezaco i raczej na nich nie mozesz liczyc. A pozostali:
grajacy tasiemce po 2 zl dla nich takie sms powiadamianie wyszlo by drozej niz kupon;
inni spokojnie pczekaja na wynik albo sprawdza w dogodnym dla siebie momecie.

Dokladnie, teraz jest tyle mozliwosci aby miec wyniki na bierzaco (kolega-sms, gprs, wap itd. itp.) Moim zdaniem szkoda wysilku... na pewno znajda sie chetni na tego typu usluge ale czy az tyle by to przynioslo zyski?(moim zdaniem nie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> )

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

#711398 07/11/2006 22:25
Dołączył: Jan 2005
Posty: 614
addict
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 614
Quote
aha a czy masz może już jakoś opracowane to technicznie ? np. z jakiego nr będa sms'y czy z jakiejś bramki czy umowy z sieciami ? Czy będa różne relacje tzn. np. wynik do przerwy, po strzelonej bramce, na koniec meczu etc. Myślę że warto by się zastanowić nad przeprowadzeniem jakiś badań opini publicznej tak jak zrobiłeś to na tym forum <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Czy byli by chętni...

- sa serwisy na zachodzie wysylajace smsy za kilka centow, trzeba tylko wykupic u nich np. 1000 smsow.

- rodzaj relacji(uslugi) zalezy tylko ode mnie content z wynikami bede dostawal co kika sekund.

#711399 08/11/2006 07:44
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
heh widze że nie tylko ja o tym myślałem, szczerze mówiąc to ja sie nosze z tym pomysłem od 3-4 miesięcy. Jednak cena 30 gr za sms to za dużo, ja wymysliłem inny sposób, i myślałem o wprowadzeniu abonamenty 10 zł na miesiąc do nie ograniczonej ilości wyników. Myslisz pewnie nie mozliwe żeby ktoś wyszedł z tym na plusie a jednak, z samych moich suchych kalkulacji wyszło że musiałbym mieć koło 40 klientów którzy zapłaciliby 10 zł abonamentu a poźniej co zarobie to moje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ale powstanie takiego serwisu to koszt minimum 8tyś + reklama, niestety ja takiej kasy nie mam. Ale gdyby znalazło sie kilku zapaleńców, to z chęcią mógłbym sie przyłaczyć


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Akhu, burbon, forty, Sensei, rymoholik), 1,803 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,312
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1