Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 34 z 78 1 2 32 33 34 35 36 77 78
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Originally Posted by burbon
co Ty pierdolisz forty!?!!...wysłać tysiące ludzi na śmierć, bo to miało polityczne uzasadnienie ?!?

koniec tematu kopara

Sorry burbi, wiesz jak Cię - mordo - lubię, to chyba mi wybaczysz. smile

Zatem...


Niedawno wróciłem z grobów, to nie mów że 1 Sierpnia i jest koniec tematu.

Nie wiem burbi, na jakiej podstawie wyciągnąłeś takie wnioski jak przedstawiłeś.
Zakładam że tak Cię uczyli w szkole i czytałeś w różnych opracowaniach.

Prawdą jest, nie ma jednej właściwej opinii, bo takowej przy tej hektabombie zniszczeń i strat być nie może.


Nie wiem czy wiesz, ale pod koniec lipca 1944, Niemcy zarządzili w Warszawie zbiórkę wszystkich produkcyjnych mężczyzn, do kopania umocnień po praskiej stronie, dla odparcia ruskich.

I wiesz ilu się zgłosiło ?
0, ( słownie zero ).

I teraz Ci powiem, jak to odebrała "warszawska ulica".

Mogę tak mówić bo zarówno ze strony dziadka jak i babci cała moja najbliższa rodzina w tym siedziała.
Na Tamce, na Powiślu.

Po prostu się bali, że Niemcy zaczną siłą wyłapywać na mieście wszystkich mężczyzn i ich wywiozą do robót.

To też był jeden z powodów wybuchu Powstania, ale w ogólnych przekazach to temat zmarginalizowany.

Tak że wiesz burbi...

Historia nie jest tylko czarno-biała, są jeszcze odcienie szarości.


A tak przy okazji wątku historycznego, chociaż nie chcę strzelać do chłopaków z Krakowa, bo to fajni goście, ale...

W analogicznej sytuacji jak w Warszawie, z poborem mężczyzn do kopania umocnień, w Krakowie jak podchodzili ruskie, władze zgłosiły zapotrzebowanie na ok. 80-90 tys. osób.

I co się stało ?

Zgłosiło się tylu chętnych ochotników ponad zapotrzebowanie, że Niemcom zabrakło łopat i sprzętu, żeby wszystkich obdzielić.


Sorry, za ten przydługi wywód historyczny, ale dzisiaj 1 Sierpnia...








Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Każdy kto dom posiada jest nieuczciwy!

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Originally Posted by fechu
Każdy kto dom posiada jest nieuczciwy!
Z zasady!!!!

Dołączył: Jan 2010
Posty: 4,960
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Jan 2010
Posty: 4,960
forty widzę że ostatnio w formie smile
daj innym zarobić i podaj jakiegoś dubla/trepla na dzisiaj z LM

Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Originally Posted by fechu
Każdy kto dom posiada jest nieuczciwy!
no to masz przejebane !
mogłeś zostać w bloku !

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Nic nie dawaj forty. To forum towarzyskie jest. Jak ktoś chce typy to niech idzie do konkurencji.

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Originally Posted by radek230481
forty widzę że ostatnio w formie smile
daj innym zarobić i podaj jakiegoś dubla/trepla na dzisiaj z LM

unikam jak ognia wszelkich LM LE

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Kretol wróci. Musi tylko dobrą bajkę wymyślić.

Tradycyjnie, pozdrowienia.

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,855
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,855
Likes: 10
Originally Posted by fechu
Originally Posted by forty
Originally Posted by VVega
Originally Posted by forty
Uczciwy,a te kody do fantasy?

Nie zapominajmy o kontach premium
które dają możliwość manipulacji w koncie @burbona.Ta, uczciwy
To pomówienia są. Nie ma na to dowodów!

znajda się, znajdą..
[Linked Image from media.giphy.com]

Dołączył: Jan 2010
Posty: 4,960
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Jan 2010
Posty: 4,960
Originally Posted by fechu
Kretol wróci. Musi tylko dobrą bajkę wymyślić.

Tradycyjnie, pozdrowienia.
Może coś się stało. Choroba, wypadek itp. Od razu skreślacie człowieka frown

Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Originally Posted by akagi
Originally Posted by burbon
co Ty pierdolisz forty!?!!...wysłać tysiące ludzi na śmierć, bo to miało polityczne uzasadnienie ?!?

koniec tematu kopara

Sorry burbi, wiesz jak Cię - mordo - lubię, to chyba mi wybaczysz. smile

Zatem...


Niedawno wróciłem z grobów, to nie mów że 1 Sierpnia i jest koniec tematu.

Nie wiem burbi, na jakiej podstawie wyciągnąłeś takie wnioski jak przedstawiłeś.
Zakładam że tak Cię uczyli w szkole i czytałeś w różnych opracowaniach.

Prawdą jest, nie ma jednej właściwej opinii, bo takowej przy tej hektabombie zniszczeń i strat być nie może.


Nie wiem czy wiesz, ale pod koniec lipca 1944, Niemcy zarządzili w Warszawie zbiórkę wszystkich produkcyjnych mężczyzn, do kopania umocnień po praskiej stronie, dla odparcia ruskich.

I wiesz ilu się zgłosiło ?
0, ( słownie zero ).

I teraz Ci powiem, jak to odebrała "warszawska ulica".

Mogę tak mówić bo zarówno ze strony dziadka jak i babci cała moja najbliższa rodzina w tym siedziała.
Na Tamce, na Powiślu.

Po prostu się bali, że Niemcy zaczną siłą wyłapywać na mieście wszystkich mężczyzn i ich wywiozą do robót.

To też był jeden z powodów wybuchu Powstania, ale w ogólnych przekazach to temat zmarginalizowany.

Tak że wiesz burbi...

Historia nie jest tylko czarno-biała, są jeszcze odcienie szarości.


A tak przy okazji wątku historycznego, chociaż nie chcę strzelać do chłopaków z Krakowa, bo to fajni goście, ale...

W analogicznej sytuacji jak w Warszawie, z poborem mężczyzn do kopania umocnień, w Krakowie jak podchodzili ruskie, władze zgłosiły zapotrzebowanie na ok. 80-90 tys. osób.

I co się stało ?

Zgłosiło się tylu chętnych ochotników ponad zapotrzebowanie, że Niemcom zabrakło łopat i sprzętu, żeby wszystkich obdzielić.


Sorry, za ten przydługi wywód historyczny, ale dzisiaj 1 Sierpnia...
Większość dnia spędziłem w samochodzie i jakoś tak wyszło zamiast bawić się w dj a, to włączyłem sobie radio i skakałem po stacjach, co wiadomości to o powstaniu, i w jednej stacji, rozmawiali z powstańcem, miał wtedy 16 lat.
Co ciekawe na pytanie jak się czuje i po tylu latach jak na to patrzy, to powiedział tak:
Żal tej decyzji, strasznie żal tych ludzi którzy musieli zginąć przez złą decyzję, no ale wtedy została taka podjęta.


straszny fragment naszej historii, bolesny, przykry i moim zdaniem kompletnie niepotrzebny.

Też byłem dziś na cmentarzu, z innego powodu niż dzisiejsza rocznica ale pozwoliłem sobie zapalić znicz ku pamięci walczących.

Dołączył: Jan 2010
Posty: 4,960
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Jan 2010
Posty: 4,960
Originally Posted by fechu
Nic nie dawaj forty. To forum towarzyskie jest. Jak ktoś chce typy to niech idzie do konkurencji.
a ty to co adwokat, forty jak ma to zawsze się podzieli dobrym betem smile
Myślisz że jak mas dom to możesz już wszystkich tu do pionu ustawiać

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,855
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,855
Likes: 10
Originally Posted by akagi
Originally Posted by burbon
co Ty pierdolisz forty!?!!...wysłać tysiące ludzi na śmierć, bo to miało polityczne uzasadnienie ?!?

koniec tematu kopara

Sorry burbi, wiesz jak Cię - mordo - lubię, to chyba mi wybaczysz. smile

Zatem...


Niedawno wróciłem z grobów, to nie mów że 1 Sierpnia i jest koniec tematu.

Nie wiem burbi, na jakiej podstawie wyciągnąłeś takie wnioski jak przedstawiłeś.
Zakładam że tak Cię uczyli w szkole i czytałeś w różnych opracowaniach.

Prawdą jest, nie ma jednej właściwej opinii, bo takowej przy tej hektabombie zniszczeń i strat być nie może.


Nie wiem czy wiesz, ale pod koniec lipca 1944, Niemcy zarządzili w Warszawie zbiórkę wszystkich produkcyjnych mężczyzn, do kopania umocnień po praskiej stronie, dla odparcia ruskich.

I wiesz ilu się zgłosiło ?
0, ( słownie zero ).

I teraz Ci powiem, jak to odebrała "warszawska ulica".

Mogę tak mówić bo zarówno ze strony dziadka jak i babci cała moja najbliższa rodzina w tym siedziała.
Na Tamce, na Powiślu.

Po prostu się bali, że Niemcy zaczną siłą wyłapywać na mieście wszystkich mężczyzn i ich wywiozą do robót.

To też był jeden z powodów wybuchu Powstania, ale w ogólnych przekazach to temat zmarginalizowany.

Tak że wiesz burbi...

Historia nie jest tylko czarno-biała, są jeszcze odcienie szarości.


A tak przy okazji wątku historycznego, chociaż nie chcę strzelać do chłopaków z Krakowa, bo to fajni goście, ale...

W analogicznej sytuacji jak w Warszawie, z poborem mężczyzn do kopania umocnień, w Krakowie jak podchodzili ruskie, władze zgłosiły zapotrzebowanie na ok. 80-90 tys. osób.

I co się stało ?

Zgłosiło się tylu chętnych ochotników ponad zapotrzebowanie, że Niemcom zabrakło łopat i sprzętu, żeby wszystkich obdzielić.


Sorry, za ten przydługi wywód historyczny, ale dzisiaj 1 Sierpnia...

całkowicie się z tym zgadzam..
a historie poznawałem w różnych wersjach, zależnych od partii rządzących, bo jak wiesz od mojego dnia urodzenia, mocno to się zmieniało toast
historia Drugiej Wojny Światowej, to był mój "konik" przez wiele lat, i na wiele Wydarzeń, wyrobiłem sobie własne zdanie..

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,855
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,855
Likes: 10
Originally Posted by fechu
Kretol wróci. Musi tylko dobrą bajkę wymyślić.

Tradycyjnie, pozdrowienia.
[Linked Image]

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2

Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Originally Posted by fechu
Kretol wróci. Musi tylko dobrą bajkę wymyślić.

Tradycyjnie, pozdrowienia.
Pozdrawiam i Ja !

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Originally Posted by radek230481
Originally Posted by fechu
Nic nie dawaj forty. To forum towarzyskie jest. Jak ktoś chce typy to niech idzie do konkurencji.
a ty to co adwokat, forty jak ma to zawsze się podzieli dobrym betem smile
Myślisz że jak mas dom to możesz już wszystkich tu do pionu ustawiać
Tak!

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,855
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,855
Likes: 10
Biczu, jak tam derby dzisiejsze typujesz ?? Słabo Czelsi na papierze..

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Arsenal przerobi Biczykow

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,855
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,855
Likes: 10
tak też zagrałem...niestety w singlu @2.32, także jak przegram, to będe w plecy więcej niz postawiłem.. frown
a jak wygram, to też będę w plecy... frown

Strona 34 z 78 1 2 32 33 34 35 36 77 78

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (forty, Sensei, betowiec, latajaca_holenderka), 849 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,162
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1